eeland PZC Meer drugstoeristen in Goes Protest tegen drempels in Goese Colignylaan 21 Ballonnen aan Goese winkels BEVELANDEN-THOLEN 27 27 Gezichtsbedrog Weinig overlast van Belgische en Franse bezoekers coffeeshops. WD-fractie vindt 30-kilometerzone totaal overbodig. Stammenstrijd Tessie Haverbeke uit IJzendijke kersverse voorzitter ZAJK Woensdag 19 november 2008 Provincie gaat meer aandacht besteden aan watersportsector Tip? redgoes@pzc.nl r GOES - Worden de kerkdaken opgeknapt? Het lijkt erop als je Goes vanuit het westen binnenrijdt. Drie kranen - twee grote en een kleinere (links op de foto) schurken ogenschijnlijk te gen de kerken aan, maar dat is gezichtsbedrog. De kranen staan op het Bleekveld/Kolveniershof voor de bouw van de 530 plaatsen tellende parkeergarage. Vrijdag wordt het twee de deel van de keldervloer gestort. Rond de kerst kan de dam- wand eruit, waarna de parkeergarage met prefabdelen als een bouwpakket in elkaar wordt gezet. foto Willem Mieras door Frank Balkenende GOES - Het aantal Franse en Bel gische drugstoeristen in Goes is de laatste tijd toegenomen. Waarschijnlijk komen de drugstoe risten naar Goes omdat ze in Ter- neuzen voor de gesloten coffees hop Checkpoint staan, voorheen de grootste van Nederland. De klei nere shop Miami in Terneuzen is vorige week zaterdag wel weer opengegaan, zij het met beperkin gen. Het aantal openingsuren is te ruggebracht en klanten mogen slechts drie gram per persoon ko pen. Dat was voorheen vijf gram. Verder werkt Miami aan een pas jessysteem voor regionale klanten. Dat is allemaal het gevolg van een inval eind september, waarbij in gelieerde panden tientallen kilo's softdrugs werden gevonden. Dankzij de Westerscheldetunnel is het voor Fransen en Belgen vanuit Terneuzen een kattensprong naar Goes. De politie en de gemeente signaleren dat het aantal drugstoe risten uit die landen toeneemt. Dat blijkt onder meer uit de par keerboetes, die volgens een woord voerster van de gemeente Goes de laatste maanden vaker aan Fran sen en Belgen zijn -uitgedeeld. De politie zegt ook dat er meer Fran sen en Belgen wiet komen kopen in de coffeeshops Aarden aan de Grote Markt en High Life aan de Wijngaardstraat. Een woordvoer ster laat weten dat de politie de coffeeshops en omgeving meer dan voorheen in de gaten houdt. Wie over de ringbanen in Goes rijdt, spot de drugstoeristen van zelf. Regelmatig zet de politie au to's met een Frans kenteken aan de kant voor controle. Overigens zorgen de drugstoeris ten vooralsnog niet voor overlast. Deze week hield de Goese afdeling Het aantal Franse en Belgische drugstoeristen dat in Goes wiet komt kopen, is de laatste maan den toegenomen. De drugstoeris ten zorgen niet voor overlast. van Horeca Nederland een leden vergadering en daarop is volgens voorzitter Dick van de Velde 'niets gezegd over overlast van drugstoe risten'. „)e ziet wel meer Franse en Belgische auto's, maar tot overlast leidt dat kennelijk niet." Dat kan volgend jaar veranderen. Per 1 februari sluiten de gemeen ten Bergen op Zoom en Roosen daal alle coffeeshops, omdat ze te veel overlast zouden veroorzaken. Dat harde drugsbeleid kan ertoe leiden dat Brabantse gebruikers uit wijken naar Goes. Burgemeester Dick van der Zaag, voorstander van een gedoogbeleid met gelegali seerde wietteelt, is dan ook niet echt blij met het besluit van de twee Brabantse gemeenten. GOES - Vijfhonderd blauwe ballon nen sierden gisterochtend de Goe se binnenstad en bedrijventerrein De Poel. Vrijwilligers van stichting Holland Water Goes Africa beves tigde de ballonnen aan winkel- en bedrijfspanden. De stichting wil waterputten bouwen in Afrika en heeft daarvoor nog spullen nodig. Via de actie hoopt Holland Water Goes Africa dat bedrijven die wil-- len schenken aan de stichting. door Frank Balkenende GOES - Een aantal bewoners aan de Louise de Colignylaan in Goes wil niet dat een deel van hun straat 30-kilometerzone wordt. Ze zijn bang dat drempels geluidsover last veroorzaken. Ook de WD-fractie heeft bezwa ren. Ze beschouwt de Louise de Colignylaan als een verkeersader in het wegennet in Goes-Oost en heeft het college van burgemeester en wethouders gevraagd om het besluit te heroverwegen. Het instellen van een 30-kilometer zone heeft onder meer te maken met de bouw van het inbreidings- wijkje Hof van Oranje, waarvan de ontsluitingsweg uitmondt op de Louise de Colignylaan. Een lage re maximumsnelheid, afgedwon gen door verkeersremmers, moet de veiligheid van met name fiet sers verhogen. De maatregel was al aangekondigd in het Gemeentelijk Verkeers- en Vervoersplan (GWP), dat de raad in 2005 vast stelde. De WD ziet niet graag dat Goes-Oost verder wordt dichtge spijkerd. „De Colignylaan is een hoofdverbinding in Goes-Oost. Wij vinden het niet nodig een deel daarvan 30-kilometerzone te maken. De Beatrixlaan is ook ge woon een 50-kilometerweg. We waren voor de hoofdlijnen in het GWP, maar hebben daarmee nog niet met alle details ingestemd." Het college is bereid om het plan eventueel aan te passen als bewo ners dat verlangen, maar blijft er bij dat de laan gedeeltelijk een 30-kilometerzone moet worden om aan geluidsnormen te vol doen. Overigens is het plan nog niet met aanwonenden besproken. Dat gebeurt 26 november. Tip? redactie@pzc.nl Kinderen kunnen, althans hun leeftijd in acht genomen, best wat aan. Via digitale leerpro gramma's en het jeugdjournaal maken ze kennis met de opwar ming van de aarde, kredietcrisis en bloedige oorlogen. Toch is het de vraag of je kinde ren onder de twaalf aan al die somberheid bloot moet stellen, want onschuld is ook mooi. Bovendien: beklijft het wel? In elk geval niet helemaal bij Björn (10), die deze week zijn ouders bijpraatte over een gewa pend conflict in Congo, dat zijn oorsprong vindt in een stammen strijd. Hij vond het allemaal energieverspilling, dat gedoe tus sen de 'hosti's en de tosti's'. <-» o ««- iamnig nu z/} iimjuen euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 37