Zoutelande krijgt nieuwe dorpskern TOP 1 TOYS 'Als wij serieus waren genomen, was het hotel nu nog open' Britannia veilingkranten Bezwaarmakers tegen uitbreiding van hotel Britannia blikken terug. Bedrijven Bierens weg voor nieuwe hotels en appartementen Debat over afbraak van Machinefabriek Auto in de sloot bij Arnemuiden Inbreker pakt mobiele telefoon en hond mee Arbeidsadviseur ook in bibliotheek Gratis taxatie bijbeltjes in historisch museum Lotgenotenavond voor mensen met dyslexie kUwitkeJi é£k ik speelgoed. www.vissertoys.nl Tom Tom One V4 Europe 22 Woensdag 19 november 2008 PZC W Volgens het originele uitbreidingsplan zou Britannia drie meter naar voren komen, waardoor het zeezicht verder werd ingeperkt. foto Ruben Oreel door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Zij hebben er geen spijt van en het is dat de vergun ningen niet zijn verlopen, anders zouden ze het zo weer doen. „Maar boemannen zijn wij niet", zeggen de bezwaarmakers tegen uitbreiding van Hotel Britannia, (e zou kunnen stellen dat Jan van Son, Harry Pettinga, Harry Tattje en Hans van der Haven verant woordelijk zijn voor de teloorgang van Britannia. Als zij niet waren gaan procederen, was het hotel nu vast nog open. Twee keer zo hoog, dat wel, en drie meter langer. Nee, corrigeert Van Son. „Als wij serieus waren genomen, was het hotel misschien nog open ge weest." De andere drie knikken mee in de huiskamer van Van der Haven, het zeezicht afgebakend door een grote muur. „De omwonenden moesten maar inschikken en applaudisseren voor de plannen van meneer Buijs. En niemand die naar ons luisterde. Ik weet nog dat we in de kelder van de gemeente zaten bij de bezwa- rencommissie. Het was vier voor, vier tegen. 'Ik ben de vijfde', riep Tobias Meijers (destijds VVD-wet- houder, red.), 'en ik ben voor!'" En die keer dat ze bij de hoorzit ting van de provincie waren. „Zat daar voorzitter Van Zwieten, van dezelfde partij als Meijers. 'Wat ko men jullie doen', vroeg hij. 'Nou, 't is dat het van de wet moet.' Ik hoor het hem nog zeggen. En denk je dat er ooit iemand bij ons thuis kwam kijken wat onze be zwaren waren? Ja, de projectont wikkelaar. Die stond nog bij de ver keerde flat ook. En één keer een raadslid. Onacceptabel vond hij de uitbreiding. Maar bij de stemming was hij ineens voor." Juist daar werden ze opstandig van. „Als je zó gepiepeld wordt, zet je je hakken wel in het zand", betoogt Tattje. „Niet één reactie hebben we gekregen op ons be- zwarenrapport. Terwijl we het toch bij alle raads- en collegeleden in de bus hebben gestopt." „De gemeente geloofde niet dat ik zon in de tuin had", vertelt Van Son, „en dus kon ik ook geen be zwaar hebben. Ze schreven zelfs dat ik geen brandgang had. En óf ik die had! Zo waren al die argu menten. Op een gegeven moment had ik het gehad. Ik ben een eind je verderop gaan wonen." Ze hebben alle mogelijke procedu res aangegrepen. En vaak kregen ze gelijk; de rechter wist ook wel dat de wind als een gek rond de stalen poten zou gieren. „Maar de gemeente mocht alles re pareren", verzucht Pettinga. „Het heeft ons enorm op kosten ge jaagd. We zijn met twaalven 36.000 gulden kwijt aan advocaat- kosten." Het heeft ze niets opgeleverd. Be halve een slecht imago dan. „Asoci aal noemden mensen ons", zegt Van der Haven, hoofdschuddend. „Maar we zijn ook gebeld door Vlissingers die in de clinch lagen met de gemeente, -voor advies. Kennelijk stonden we toch bekend als succesvol. Hoe het hotel er nu bij staat, dat is voor ons natuurlijk net zo vervelend. Het lijkt wel een achterbuurt. Niemand zit hierop te wachten. Wij evenmin. Maar ja, de projectontwikkelaar heeft; de ge meente te pakken." Hebben de bezwaarmakers toeval lig niet zélf voor deze situatie ge zorgd? Nee, daar willen ze niet van weten. „Als ik had geweten hoe het zou zijn gegaan", zegt Van der Haven, „en ik had er de tijd voor, dan zou ik er juist meer bo ven op zitten." Ja, ze zouden het zo weer doen. En de buren van Pettinga, aan de Van Woelderen- laan, zijn het nog steeds met hem eens, beweert hij. „Wij willen niet in de schaduw zitten, punt." www.pzc.nl/britannia door Henk Postma ZOUTELANDE - Het dorpshart van Zoutlande gaat flink op de schop. Er komen nieuwe hotels en appar tementen bij de kruising van de Smitsstraat/Molenweg met de Noordstraat. Het plan wordt gefi nancierd door een Rotterdamse in vesteerder. De eerste stap is al gezet: aankoop van de bedrijven van de familie Bierens: hotel Willebrord, hotel De Schelp en Zaal Middendorp. Het is de bedoeling die te vervan gen door kwalitatief betere hotels en appartementen. Het echtpaar Cees en Mineke Bie rens wil het na jaren hard werken 'eens wat rustiger aan doen'. „Ik zelf blijf nog wel Zeeuws statenlid en mijn vrouw blijft in Veere ge meenteraadslid. Maar verder wil- VLISSINGEN - Mag de Machinefa briek op het Scheldeterrein wor den afgebroken? Daarover wordt morgen vanaf 19.30 uur gedebat teerd in het Cinecity Café in Vlis- singen. Gastsprekers zijn wethou der Piet Polderman, erfgoedspecia list Peter Nijhof, Jeroen Saris (au teur van Nieuwe ideeën voor oude gebouwenarchitect Johan de Ko ning en Leon Riekwell (coördina tor Beeldende Kunst Vlissingen). ARNEMUIDEN - Op de A58 bij Arne muiden is maandag om 20.45 uur een Middelburger (22) met zijn au to in de sloot gereden. Hij haalde een andere auto in en kwam daar bij in de linkerberm. Hij raakte de vangrail, schoof over de rijbaan naar rechts. Daarna sloeg hij over de kop en kwam ondersteboven in de sloot terecht. Hij werd naar het ziekenhuis gebracht. Op 14 november 2008 is door kandidaat gerechtsdeurwaarder M.L. Scheepbouwer te Tholen een exploot ten verzoeke van de coöperatie u.a. Coöperatieve Rabobank West-Zeeuws-Vlaanderen U.A., statutair gevestigd en (mede) kantoorhoudende te OOSTBURG, te dezer zake woonplaats kiezende te Nieuwe Haven 147 te Zierikzee, gemeente Schouwerï-Duiveland, alsook aan het adres Ondernemersweg 5 te Tholen, op het kantoor van gerechts deurwaarder M.RJ. Buys, bij exploot is gedagvaard A.I.R. de Coussemaker, voor heen wonende te Schoondijke, gemeente SLUIS, aan het adres Burgemeester van Roseveltstraat 20, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats zowel in als buiten Nederland, om op woensdag 18 februari 2009, des voormiddags te 10.00 uur, ver tegenwoordigd door een procureur te ver schijnen ter terechtzitting van de Rechtbank te Middelburg, alsdan en aldaar gehouden wordende aan de Kousteensedijk 2. In voormeld exploot wordt ondermeer gevorderd veroordeling van A.I.R. de Coussemaker tot betaling van een geldsom. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij de in hoofde dezes genoemde Gerechtsdeurwaarder. Buys Partners B.V. Ondernemersweg 5 4691 SL Tholen len we wat leuker gaan leven", zegt Cees Bierens. Ook heeft mee gespeeld dat er in de familie geen opvolger is. Bij de verkoop hoort ook een stuk grond achter De Schelp. Het is de bedoeling daar extra parkeerruimte te realiseren. Hoe de nieuwe accommodaties er precies uitzien, en wie die Rotter damse investeerder is, wordt nog geheim gehouden. Houmes Make laars uit Westkapelle, die de initia tiefnemers vertegenwoordigt, wil alleen kwijt dat de badplaats kan rekenen op een 'belangrijke meer waarde'. Want: „Zoutelande heeft dringend behoefte aan een plus." Burgemeester en wethouders van Veere krijgen binnenkort een eer ste schetsplan op tafel. Het college is bereid mee te werken wanneer Nieuwe plannen moeten van Zou- telande een betere badplaats ma ken. De dorpskern krijgt nieuwe hotels. En het dorpsplein bij de zeedijk krijgt meer allure. MIDDELBURG - Bij een inbraak in een bedrijfspand in Middelburg is zondagnacht behalve een mobiele telefoon ook een hond gestolen. Volgens de politie heeft de inbre ker eerst de omheining en daarna een ruit van het bedrijf aan de Nieuwe Kleverskerkseweg ver nield. Uit een kennel op het ter rein is een drie maanden oude zwarte Rottweiler meegenomen. De politie zoekt getuigen. MIDDELBURG - De onafhankelijke arbeidsadviseur geeft nu ook in de Zeeuwse Bibliotheek gratis advies over werk, scholing, reïntegratie en wet en regelgeving. De spreekuren in de Zeeuwse Bi bliotheek zijn op 25 november en 2, 9 en 16 december van 13.30 en 17.30 uur. Voor advies kan men ook naar het Middelburgse stads kantoor. aan enkele voorwaarden wordt vol daan. De nieuwbouw moet passen in de omgeving. En Zaal Midden dorp, die ook als dorpshuis fun geert, mag pas worden afgebroken wanneer elders een nieuw ge meenschapshuis is gerealiseerd, bij voorbeeld in de nieuw te bouwen brede school. Die school, inclusief huisarts- en fysiopraktijk, komt waarschijnlijk in het uitbreidingsplan Tienden II. Of op de huidige voetbalvelden. Die worden dan geheel of gedeelte lijk verplaatst. Bekeken wordt nog naar welke plek. Er komt dan ook ruimte vrij voor de supermarkt die nu nog in de dorpskom staat. De gemeente zet vaart achter de herinrichting van het Langstraat plein onder aan de zeedijk. Er wordt aan gedacht in de dijk een brede, deels overdekte trap te ma ken die als tribune kan worden ge bruikt. Dat zou dan volgend jaar al moeten gebeuren, gelijktijdig met de versterking van de zeedijk. GOES - Wie thuis een oud bijbel tje, psalmboekje of kleine missaal heeft en wil weten hoeveel dat kleinood waard is, moet vrijdaga vond naar het historisch museum in Goes komen. Conservator Ber nard van Noordwijk taxeert van 19.00 tot 22.00 uur gratis op date ring, oorsprong en waarde. De ac tie sluit aan bij de vierdaagse Scal- dis Fair die vanavond begint in de Grote Kerk van Goes. VLISSINGEN - Voor (jong)volwasse- nen met dyslexie is er op maandag 1 december een lotgenotenavond in Vlissingen. De bijeenkomst is van 20.00 tot 22.00 uur bij CasAl- lijn aan de Rooseveltlaan. 744. De bijeenkomst staat in het teken van emoties en dyslexie onder de noe mer 'Heb jij dat ook en hoe ga jij daarmee om?' Q www.hulpbijdyslexie.nl Speelgoed Visser Langekerkstraat 2-6 Goes tel. (0113) 21 65 57 bezoek onze website: f» I I©j J Pak uw kans op vele euro's voordeel Kijk op www.veilingkranten.nl voor de volledige veilingvoorraad. Honderden nieuwe producten van regionale ondernemers tegen spotprijzen. U kunt bieden van 14 t/m 21 november tot 21:00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 24