Aegon klopt bij VS aan voor injectie Algemeen Dagblad komt in handen van Belgisch mediabedrijf www.groenrijk.nl Middelburg 46,95 Week Aanbieding Ontdek de nieuwste kersttrends op onze Kerstshow! Grootste Japanse bank boekt forse winstval Jongeren: Nike is het geweldigste merk IMF leent Servië 411 miljoen euro Bos in top vijf Europa's financiële ministers Burberry-jas minder in trek door recessie Leasebedrijf Leaseplan meldt zich aan voor kredietgarantieplan Bos. PCM en Wegener willen krant verkopen aan De Persgroep Kunstkerstboom Mortiereboulevard 2 - tel. 0118 470400 Kunstkerstboom Kunstkerstboom W PZC Woensdag 19 november 2008 13 TOKIO - Mitsubishi UF) Financial Group, de grootste bank van Ja pan, heeft in het tweede kwartaal van het gebroken boekjaar onder druk van de financiële crisis en de afzwakkende Japanse economie fors minder winst geboekt. Het nettoresultaat zakte met 6o pro cent tot 336 miljoen euro. AMSTERDAM - Nike is het meest ge loofwaardige en hippe merk met een sterke identiteit. Jongeren van 18 tot 24 jaar verkozen Nike boven concurrent Adidas (2), Sony- Playstation (3) en Nokia (4), blijkt uit een studie onder 12.000 jonge ren in 26 landen, die marktonder zoeksbureau Synovate heeft gepu bliceerd. De respondenten werd ge vraagd spontaan drie 'echt geweldi ge' merken te noemen. WASHINGTON - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verstrekt een krediet van 411 miljoen euro aan Servië om het land te helpen de financiële crisis te doorstaan. Het krediet moet de Serven hel pen bij het stabiliseren van de eco nomie. Servië heeft sinds het uit breken van de crisis veel kapitaal het land zien verlaten en heeft de verwachting voor de economische groei in 2009 fors teruggeschroefd. LONDEN - Wouter-Bos is volgens de Financial Times de op vier na beste minister van Financiën van Europa. De krant rangschikte Bos en diens ambtgenoten op basis van de gezondheid van de rijksfi nanciën, de stabiliteit van de eco nomie en hun politieke prestaties. De krant roemt Bos' crisismanage ment en zegt dat onze economie 'er ook niet al te slecht voorstaat'. LONDEN - Burberry, de Britse pro ducent van luxe kleding en hand tassen, begint de moeilijke econo mische omstandigheden ook te voelen. Het bedrijf waarschuwde gisteren dat de leveringen aan dis tributeurs in het komende halfjaar met maximaal 10 procent kunnen afnemen. MARKTBERICHT Markt Goes. Aardappelen: frites: 7,25 9,00 rus tig; export: 8,50 9,00 rustig; uien: zaaiuien droog uit de schuur: 4,70 5,50. Granen, zaden en peulvruchten (per ton): tarwe maal: 125,-; tarwe voer: 120,-; brouwgerst: 145,-; kar- wijzaad: 1650,-; br. bonen: 725,- 775,-; blauw maanzaad: 1500,-. Fourage (per ton): weidehooi ie kwal.: 90,- 110,-; veldbeemd ie kwal.: 80,- 85,-; roodzwenk ie kwal.: 80,- 95,-; Engels Raaigras ie kwal.: 90,- 100,-; tarwestro te kwal. gr pakken: 70,- 77,50,-; tarwe stro ie kwal. kl. pakken: 80,-100,-; gerstestro ie kwal. gr. pakken:70,- 85,-; gerstestro ie kwal. kl pak ken: 75,- 95,-- DEN HAAG - Verzekeraar Aegon aast op een kapitaalinjectie van ruim een miljard dollar (800 mil joen euro) van de Amerikaanse overheid. Het geld is nodig om de kapitaalpositie te versterken. Of Aegon het geld ook echt krijgt, is nog maar de vraag. Hoewel het concern met veel be drijven actief is in de Verenigde Staten en driekwart van zijn winst uit dat land haalt, komen alleen fi nanciële instellingen die over een spaarbank in de VS beschikken in aanmerking voor een Amerikaans krediet. Om aan die voorwaarde te kun nen voldoen, heeft Aegon zijn oog laten vallen op enkele spaarban ken in Amerika. Volgens analisten wil Aegon met het Amerikaanse geld een deel van de Nederlandse kapitaalinjectie van drie miljard eu ro aflossen. De Nederlandse lening is duurder dan de Amerikaanse. Een woordvoerder van Aegon er kent dat het concern heeft aange klopt bij de Amerikaanse over heid. „De Amerikaanse overheid Verzekeraar Aegon aast op een kapitaalinjectie van de Ameri kaanse overheid. Leaseplan wil gebruikmaken van het kredietga rantieplan van minister Bos. had een inschrijftermijn voor kre dieten tot vorige week vrijdag. Wij hebben ons ingeschreven. Maar of het ook werkelijk tot een kapi taalinjectie komt, is nog maar de vraag. Praten over de bestemming van het geld is al helemaal prema tuur. Het enige wat wij doen is al le middelen aangrijpen om onze kapitaalpositie te versterken." Leaseplan wil gebruikmaken van het kredietgarantieplan van minis ter Wouter Bos van Financiën. Het leasebedrijf heeft zich gisteren aangemeld bij het ministerie. Het gaat daarbij niet om financiële steun, zoals Fortis, Aegon en SNS Reaal eerder ontvingen, maar om het garantiefonds. De Staat garan deert daarbij leningen die worden afgesloten. „We hebben het ver zoek ingediend omdat het een heel aantrekkelijke manier van fi nancieren is", zegt een woordvoer der van Leaseplan. „In de huidige markt is er van een gezonde kapi taalvoorziening geen sprake meer." Maandag werd bovendien de kredietbeoordeling van Lease plan verlaagd. Leaseplan is het eer ste bedrijf dat een beroep doet op het garantieplan. Het bedrijf, dat vooral actief is met leaseconstruc ties voor zaakauto's, kan een be roep doen op het fonds omdat het al vijftien jaar een banklicentie heeft bij De Nederlandsche Bank. Onder meer gemeenten en provin cies hebben bij elkaar 431 miljoen euro geleend aan Leaseplan. AMSTERDAM - De AD-dagbladen komen binnen enkele weken waar schijnlijk in handen van het Bel gische mediabedrijf De Persgroep, eigenaar van onder meer de dag bladen Het Laatste Nieuws en De Morgen en mede-eigenaar van de Vlaamse commerciële omroep VTM. Volgens goedingevoerde bronnen zijn de huidige eigenaren van het AD, de uitgeverijen PCM en Wegener, het in beginsel eens over de prijs. Wegener zal zijn aandeel van 37 procent in het AD eerst overdragen aan PCM, dat daarna de .krant in zijn geheel doorver koopt aan de Belgen. Een boeken onderzoek bij het financieel kwak kelende AD moet nog uitwijzen of de koopprijs juist is. Het afgelopen De AD-dagbladen komen binnen enkele weken in handen van een Belgisch mediabedrijf. Eigenaren Wegener en PCM zouden het eens zijn over de verkoop. voorjaar circuleerde een vraagprijs van circa 50 miljoen euro, die even wel als te hoog werd beschouwd. Sindsdien is de advertentiemarkt sterk verslechterd en daarmee de omzet en de waarde van het AD naar beneden gegaan. De Pers groep en PCM wilden gisteren geen vragen over de op handen zijnde transactie beantwoorden. Wanneer het AD in handen komt van De Persgroep krijgt deze in de vier grote steden de belangrijkste stadskranten in handen. In Am sterdam bezit De Persgroep al 58 procent van Het Parool. Daar ko men dan de Haagsche Courant, het Rotterdams Dagblad en het Utrechts Nieuwsblad bij. Tot het AD behoren verder AD Amers- foortse Courant, AD Groene Hart en AD Rivierenland. Het AD werd in september 2005 samengevoegd met zeven regionale kranten van uitgeverij Wegener. PCM en Wegener bleven samen eigenaar, maar de samenwerking leverde al leen verliezen op. Het AD raakte in de rode cijfers, maar maakt sinds eind vorig jaar bescheiden winst nadat enkele keren op perso neel was bezuinigd. Incl. verlichting 79,95 Excl. verlichting 29,95 ma t/m vr: 10.00 - 21.00 uur, za: 09.00 - 17.00 uur Nordic spruce, incl 350 lampjes Boom met lange naalden, hoogte 185 cm Nordic spruce Boom met lange naalden, hoogte 185 cm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 13