Timmerman kan ook Vyeer eStafettereCOrd onder druk presteren Vijftigste marathon is geen eindstation voor Van den Bulck MijnGemak is Ifiuis in alle soorlen hulp 36 Dinsdag 18 november 2008 PZC Walcherse amazones heersen bij wedstrijd van ruiterclub Hulst. Viertal De Stormvogel scherpt eigen tijd met drie seconden aan. Middelburgse atleet bereikt mijlpijl in Belgische Kempen. Willem II vraagt om onderzoek naar gokzaak MijnGemak Nog elf deuren. Drie lagen. Twee linkerhanden... maar ik ben helemaal op mijn gemat W door Lucien Roelandt HEIKANT - Met twee overwinnin gen was Nadine Timmerman tij dens de springwedstrijd van ruiter club Hulst spekkoper. De amazone uit Veere eiste in de klasse L met Jump and Go het oranje erelint op en stuurde Up to Go in de klasse Z naar een overtuigende zege. Met haar overwinning in de klasse B onderstreepte Ingrid Jakobse uit Meliskerke, met ZSA ZSA onder het zadel, de overheersende rol van de Walcherse amazones in ma nege Heikant. Wat goed is komt snel is zeker niet van toepassing op Nadine Timmer man. Het heeft een tijdje geduurd voor ze zich aan de top van de ba sis heeft gemeld. Maar haar geduld wordt beloond. Met Up to Go heeft Timmerman een prima vier voeter onder het zadel. De combi natie bleef in de klasse Zi als enige foutloos en toonde zich boven dien nog bijna drie tellen sneller dan Kirby Kloosterman met Ubi- dea van het Goorcorioland uit Oss- endrecht. „Het heeft inderdaad wel eens wat minder gelopen", zei Timmerman. „Maar met Up to Go klikt het aardig. Als je hem in zijn waarde laat gaat hij ervoor." In de klasse L kreeg Timmerman de overwinning niet cadeau. Ze ven combinaties wisten in het ba- sisparcours de nul op het strafblad te houden. Als eerste starter stuur de Wendy Vlaminck uit Sint Jan steen Vini van 't Hoogerland in de supersnelle tijd van 35.96 secon den foutloos rond. Met een tijd van 35.80 bewees Michelle Evertse met Voila dat het nog sneller kon. Ook Carolein van de Plasse hield met Delta Mossel Jantje het straf blad voor de tweede keer blank, maar door een ruime wending naar de laatste hindernis eindigde de combinatie uit Yerseke als vier de. Timmerman bewees daarna dat ze ook onder druk kan preste ren. Als laatste starter stuurde ze Jump and Go in de onmogelijk ge achte tijd van 34.11 seconden fout loos over de hindernissen. „In die laatste hindernis lag de winst. Het was wel risicovol, maar mijn paard dacht goed mee", glunderde ze. In de klasse ZZ ging de zege naar Stephnie O'Daly. De in manege Heikant bivakerende Ierse haalde met Stranger een paal naar bene den. llyo de Loos wist hiervan ech ter niet te profiteren. De stylist uit Zaamslag haalde met Nadir twee balken naar beneden. m Tijdens de springwedstrijd van ruiterclub Hulst heersen de Wal cherse amazones. Nadine Tim merman wint wint zowel de klas se L als de klasse ZZ. door Jeroen Dellebeke EINDHOVEN - De zwemsters van De Stormvogel hebben weer toe geslagen op de 4x100 meter vrije slag. Nadat zij vorige week al het Zeeuws record op 4.02,25 zetten, scherpten zij het in Eindhoven nog een keer aan: 3.59,68. Judith Stap, Manon Minneboo, Merel van der Ent en Nikita Kruis de den dat tijdens de EON A Compe titie deel 2 in Eindhoven. Ze heb ben nu de zesde seizoenstijd van Nederland. De ploeg van de Vlissingse club was in Eindhoven goed op dreef m'et vele persoonlijke records. Bij zonder was de 1.19,74 van Savan nah Leenheer op de 100 school, waarmee ze ruim vier seconden sneller was dan ooit. Ook de door Koen de Vries MIDDELBURG - Cees van den Bulck bereikte zondag een mijlpijl. De Middelburgse onderwijzer liep in Kasterlee vijf dagen voor zijn 61e verjaardag zijn vijftigste marathon. Hoewel hij wel snelheid aan het verliezen is, denkt Van den Bulck dat zijn jubileumloop niet zijn laat ste was. „Zolang ik kan en 'mag', blijf ik het doen." Van den Bulck is een atleet van de oude stempel. Hij rende al over straat in de tijd dat je met de vin ger nagewezen werd. Het was in de tijd dat men dacht dat roken ge zond was, de baanatletiek populair was en de wegatletiek een onderge schoven kindje. Zijn eerste marathon was die van Rotterdam, in 1972. Van Kenianen en Ethiopiërs was nog geen sprake, van een start of finish op de Cool- singel evenmin. De 25-jarige Van den Bulck moest zes rondjes door het Kralingsebos rennen. Hij arri- »- BASKETBAL New York. NBA: Toronto Raptors-Miami Heat 107-96, Orlando Magic-Charlotte Bobcats 90-85, Dallas Mavericks-New York Knicks 124-114, Denver Nuggets-Minnesota Timber- wolves 90-84, Phoenix Suns-Detroit Pistons 104-86, San Antonio Spurs-Sacramento Kings 90-88. DUIVENSPORT Verenigingklassementen. De Verwachting Axel. Generaal Hok: 1. PP. de Poorter, 2. R. Herman, 3. comb. Derycke/Schieman, 4. P. de Bakker, 5. B. Her man. Herleving Hulst. Generaal Hok: 1. E. van Dam me, 2. P. d'Hondt, 3. Th. Casteels, 4. C. Dehul- sters, 5. P. Rokven. Generaal Duif: P. Rokven. Overnachtkamp. Oost-Zeeuws-Vlaanderen: 1. J. van den Bosch (Hengstdijk), 2. L. van de Gucht (Hulst), 3. W. Kooreman (Ossenisse), 4. G. Fijen (Nieuw Namen), 5. W. Geers (Hulst). VZV Hoofdplaat. Generaal Hok: 1. H. Calon, 2. J. Vermeere, 3. B. Thomaes. Generaal Duif (oud): P. de Poorter. Generaal Duif (jong): H. Calon. FUTSAL Walcheren. Tweede klasse: Domburg ZV 4.53,03 op de 400 meter wissel van Judith Stap was van een zeer hoog niveau. De Middelburgse bleef slechts twee seconden bo ven het Nederlandse record voor vijftienjarigen. De Stormvogel kwam met een to taalscore van 7076,92 seconden uit in de middenmoot van de A-afde- ling. Manon Minneboo (34,43 op de 50 school), Savannah Leenheer (100 school), Judith Stap (naast de 400 wissel ook op de 100 vrij in 59,25 sec) en Eelco van Gemert (1.03,64 op de 100 vlinder) no teerden nog Zeeuwse records in het Pieter van den Hoogenband- bad. Zaterdag was Luctor et Emergo in het zeer warme bad van Oud-Be- ijerland actief Toby Aarnoutse en Joeri van Wallenburg noteerden Zeeuwse records. Aarnoutse was erg snel op de 200 vrij met 1.55,06 en op de 100 vlinder viel hij op met 57,97. Van Wallenburg zwom veerde na 3 uur en 20 minuten. Zijn snelste marathon liep de Wal- chenaar in Essen, in 2.44.46. Al thans, hij dacht dat het z'n snelste was. Pas later kwam Van den Bulck erachter dat het parkoers 800 me ter te kort was. Hij zette een streep door dat pr en promoveerde die van 1983 in Etten-Leur als zijn snel ste. In 1983 klokte hij daar 2.47.40. Met die tijd zou Van den Bulck nu een Zeeuwse topper zijn. Toen was hij dat niet. De atletiek stond in Zeeland op een veel hoger niveau. TWee keer trainen per dag was geen bijzonderheid. Aan de tijden van toen komt de Middelburger al lang niet meer. In Kasterlee legde hij de 42 kilometer en 195 meter af in 4 uur 12 minu ten en 33 seconden. Hij deed het in alle anonimiteit. Alleen zijn vrouw stond langs het parkoers, andere Zeeuwen waren niet van de partij. De meesten liepen in Nijmegen de Cees van den Bulck loopt zijn vijf tigste marathon. In het Belgische Kasterlee legt de Middelburger de 42 kilometer en 195 meter afin 4.12.33. 1-Peter Christ 13-5, Akkerdaas-PSVW 7-5, Mel- veld-Eastman/LFA 10-4, TSA Brandpreven- tie-Engiplast/Uitrtn 2 2-2, Garderen/Dekker 2-WZP 11-5. Derde klasse: Domburg ZV 2-Fy- siotherapie Knol 8-3, Arnemuiden 1-Woon- trend Zeeland 4-3, Voskamp Boys-Baderie 1-6. Vierde klasse: Schinkel Ass-AFC 1-4, VZV/Hydrofa 2-EPZ 5-6, No Spang-Schelde Marinebouw 3-3, Murre/de Visser 2-Jobse Tim merwerken 7-4, Westkapelle 1-Varian BV 8-6. Vijfde klasse: Don Risicobeheer-SC Torna 2 2-6, Thermo Products-Dekker/Tramper 5-0, Westkapelle 2-Arnemuiden 2 9-1, Zeeuwsche Stryders-VAW 2 8-4, Draadkrabbers-FC Lau rens 2 4-4. Bekercompetitie: Woontrend Zeeland-Slijterij Souburg 6-13, Milano D/Bistro S- Engiplast/Uitrtri 1 6-6 Engiplast w.n.s., Alfonds/ZWNegen-Arnemuiden 1 7-3, No Spang-Garderen/Dekker 2 4-5. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl AGENDA DINSDAG VOETBAL Vriendschappelijk. Terneuzen-Terneuzense Boys (19.30 uur), GPC Vlissingen-VCK (19.30 uur). 59,02 op de too vlinder. Het Middelburgse collectief was goed voor 5353,49 punten en bleef daar mee aan de leiding van de C-afde- Img- De Schelde sloot in Hulst de Zeeuwse derby winnend af De B-klasser kwam met een totaal van 6015,17 punten uit de strijd, goed voor een plaats in de mid denmoot van de afdeling. Zwem- club Scheldestroom doet goede za ken in dezelfde afdeling en vecht met 6152,05 punten voor en plek bij de beste twintig teams. ZC Koewacht kwam in de C-af- deling tot een score van 5799,10, wederom een score in de mid denmoot. Björn Scherbeijn zwom voor Scheldestroom drie Zeeuwse Jaargangrecords. De twaalfjarige zwemmer zette op de 100 vrij een zeer snelle 1.02,06 neer. Op de 200 wissel klokte hij 2.36,42 en op de 100 rug bereikte hij de finish in 1.11,98. Zevenheuvelenloop. Zo'n wed strijd is echter niet de core business van Van den Bulck: niet ver ge noeg. „Voor een wedstrijd van vijf tien kilometer ga ik niet op reis. Wel nog voor wedstrijden van lan ger dan de marathon. Deze zomer heb ik nog aan het Rondje Voorne meegedaan. De vijftig kilometer heb ik op m'n gemakje afgelegd." Vijftig marathons De snelste: Etten-Leur 1983: 2.47.40 De langzaamste: Kustmara- thon 2004: 4.53.20 De mooiste: Rotterdam 1974, eerste keer binnen 3 uur: 2.48.35 De saaiste: Ceen, elke mara thon heeft iets speciaals De avontuurlijkste: Davos 2008:4.46.16 Het verst van huis: Stockholm 2002 (bloedheet): 4.49.51 De kleinschaligste: 's-Heer Arendskerke 1990, ter gelegen heid van de 40e verjaardag van Jan Roose: 3.21.34 TILBURG - Willem II gaat de KNVB vragen alsnog onderzoek te doen naar het met 1-0 verloren beker duel tegen Roda JC. „Een brief met dat verzoek is in de maak", zo liet de Tilburgse eredivisionist gisteren weten. De Telegraaf meldde vrijdag dat vooral in Azië fors zou zijn gegokt op de bekerwedstrijd. De KNVB zei in reactie daarop te vermoeden dat de geruchtenstroom over spor tieve fraude door 'commerciële par tijen' de wereld is ingebracht. Hier mee zouden niet nader genoemde partijen een eigen positie in de (gok)markt willen verwerven. De KNVB gaf aan daarom de zaak niet grondig te willen bestuderen. gs naar www.mijngemak.nl wan! of bel 0900-0662 exSuste* manten vo0< ,A vGZ.en Ittes IErn heipKnüK hand ii«nvöudiQ gtïfgggid Ik heb ook gebruik gemaakt van: een hovenier, de timmerman en kinderopvang. Maar MijnGemak biedt nog veel meer diensten aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 68