effeweg.nl Veldkamp maakt van Dennie Ie Comte hanteert hetzelfde tempo als vorig seizoen 'Ajax kan Champions League winnen' supervoordelige busreizen 4 dagen - Titisee Freiburg, Zwarte Woud 4 dagen - Parijs Amerikaan richt al zijn pijlen op Winterspelen van 2010. Aanvaller Duiveland achterhaalt Bouzambou aan kop topscorerslijst. - C rSIiï Meer info? Brochure aanvragen? Boeken? www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 €20,- korting bij boeking voor vertrek op: 28 november Hoogtepunten: Sacre Coeur, stadsrondrit Parijs, het Louvre, Döme des Invalides, Champs Elysées, boottocht Seine, La Grande Arche, Versailles, Eiffeltoren. Inclusief: 3 hotelovernachtingen 3 maal ontbijtbuffet Vervoer per Tourist Class touringcar kortingscode LM47 MAAR U ONTVANGT WEL BU ONS BETAALT 34 Dinsdag 18 november 2008 PZC doorJohan Stobbe HEERENVEEN - De Amerikaanse schaatser Chad Hedrick werkte de ze zomer keihard aan zijn terug keer op topniveau. Ondanks de an tibiotica in zijn lijf was de oude Hedrick afgelopen weekeinde in Heerenveen weer te zien. Op de Olympische Winterspelen in Van couver in 2010 dient iedereen weer rekening met hem te hou den. Hedrick durft zijn lichaam weer te laten zien. Een strak schaatspak verhult niets en vorig seizoen was hij hier en daar aan de dikke kant. „Ik had lang geen idee in welk een slechte conditie ik was", erkent hij. De winnaar van het olympisch goud op de vijf kilometer dacht tot het WK afstanden in Nagano in maart van dit jaar dat hij goed bezig was. Maar de resultaten in Ja pan openden zijn ogen. Hij kreeg daar het sein dat het anders moest. In Nagano harkte Hedrick over het ijs. Anderhalve ronde kreeg hij op de tien kilometer aan de broek van wereldkampioen Sven Kramer. Ook op de vijf kilo meter kreeg hij een pak slaag. „He lemaal opgebrand was ik." Twee jaar lanterfanten hadden hun tol geëist. Het roer moest om, het roer ging om. Vanaf april deed Hedrick, die in maart vader wordt, dingen die hij anders niet deed. Hij hing aan gewichten, fietste zich de longen- uit het lijf „En ik heb heel veel sprongen gedaan en geskeelerd. Nu zit ik op drie procent minder lichaamsvet." Twee kilo vet is om gezet in spieren. Bart Veldkamp prijst de instelling waarmee Hedrick in de zomer trainde. Tegelijkertijd is de coach van de Amerikanen ook kritisch. „Er mag nog wel twee kilo vet af', stelt hij. „We zijn op de goede Hedrick: 'Ach, Rome is ook niet in een nacht gebouwd. Ik neem de tijd' weg, maar er is nog veel progressie te boeken." Zijn conditie in augus tus vorig jaar bracht een Schok te weeg bij Veldkamp. „Chad zat op het allerlaagste niveau. Hij moest helemaal opnieuw beginnen." Voor de coach was dat goed. Hij kreeg de kans om van Hedrick een schaatser te maken. „Bart Schou ten heeft destijds zo snel mogelijk een inlineskater overgezet naar schaatsen. Dat heeft hij goed ge daan." Veldkamp heeft meer tijd. Hij richt zich op techniek, wil van Hedrick een echte schaatser ma ken. De programma's van Veld kamp zitten heel anders in elkaar dan Hedrick gewend is. „Maar hij luistert goed. Als ik hem kan over tuigen dat iets goed voor hem is, gaat hij er vol voor." Vooralsnog lijkt de nieuwe aanpak de juiste. „Vorig jaar zaten we bij de 1500 meter op twee seconden van de winnaar, nu op 0,9", zegt Veldkamp. Op de vijf kilometer liet Hedrick zaterdag ook zien dat er weer rekening met hem moet worden gehouden. Hij knokte zich op zijn karakteristieke wijze in de groep die ruim achter Kra mer strijdt voor de titel 'beste van de rest'. Ziek of niet, hij wilde win nen van Enrico Fabris. Dat lukte net niet, maar hij kreeg wel het pu bliek op de banken. Om aan de techniek te kunnen werken, trainden de Amerikanen in de voorbereiding een dikke maand in Milwaukee. Goede tech niek is vereist op het werkijs van de laaglandbaan. Hedrick heeft er duidelijk profijt van. Tevreden is de Amerikaan nog niet, want er moeten nog flinke stappen worden gemaakt richting de Olympische Spelen van Van couver. „Ach, Rome is ook niet in een nacht gebouwd. Ik neem de tijd. We doen het stap voor stap. We houden vast aan mijn pro gramma. De laatste drie weken van dit seizoen wil ik super zijn. En mijn echte piek ligt'natuurlijk op de Spelen. Je kunt wel vijftien World Cups winnen, maar februa ri 2010 is het enige dat telt." €20,- korting bij boeking voor vertrek op: 5 december Hoogtepunten: stadstour Berlijn, Brandenburger Tor, Alexanderpiatz, Checkpoint Charlie, Gedachtniskirche, Unterden Linden, Reichstag, boottocht rivier Spree, lichttour, Fernsehturm, Potsdam, park Sanssouci. 3 hotelovernachtingen 3 maal ontbijtbuffet Vervoer per Tourist Class touringcar Liever naar Brussel? Boek voor vertrek op 19 december en ontvang €20,- korting! Kortingscode LM51 door Rudy Boogert MIDDELBURG - Dennie le Comte is terug op de plaats waarmee hij vo rig seizoen zo vertrouwd is ge raakt. De aanvaller van Duiveland heeft zich aan de kop genesteld van het PZC-topscorersklasse- ment. Hij houdt Hoessein Bouzam bou gezelschap op de eerste plaats. De aanvaller van zondag-eersteklas ser RCS scoorde niet. Juist nu het zijn ploeg minder ver gaat, staat Le Comte weer aan de leiding van het schuttersklasse- ment. Met promovendus Duive land beleefde hij een voorbeeldig debuut in de tweede klasse van - het zaterdagvoetbal. Deze pikstart mondde zelfs uit in het binnenha len van de eerste-periodetitel. Maar nu die prijs in het bezit van de Oosterlandse ploeg is, volgden twee nederlagen. Eerst een knulli- - C-* f"" Ag totaal 1. - Hoessein Bouzambou (RCS) Dennie le Comte (Duiveland) 3. -f- Niek van Sprundel (Aardenburg) 4. Dennis de Nooijer (RCS) Danny Weber (Krabbendijke) Adri van Hanegem (IJzendijke) 7.4 Arjen Pattenier(Oostkapelle) Wilfred van den Dries (Wolfaartsdijk) f Ahmet Demir (Rillandia) ■f- Thomas Vos (Mevo) ■f Mark Minderhoud (Noormannen) 12. Marinus Baas(Kloetinge)^^; 4 Johnny Lensen (Koewacht) John Sommeijer (Volharding) 15.4 Wesley Goud (SKNWK) René Michel Gerritsen (Veere) ge tegen VCK (2-3, na een 2-o-voor- sprong) en zaterdag was Seroosker- ke met dezelfde cijfers te sterk. Te gen Seroos maakte Le Comte wél zijn twaalfde seizoenstreffer. Daarmee hanteert hij hetzelfde tempo als vorig seizoen toen hij winnaar werd van het klassement. Toen maakte hij zijn twaalfde goal in de tiende wedstrijd van het sei zoen. Nu dus weer. 1\vee nuances: dit seizoen miste hij één duel we gens ziekte en vorig seizoen scoor de hij er een klasse lager op los. AMSTERDAM - Hij droomde tot zijn twintigste over een leven als prof voetballer in De Meer, maar be landde na een zware enkelblessure even voor de klas in Amsterdam West. Rik van den Boog vierde eerst nog successen in het bedrijfs leven voordat hij toch bij Ajax de top haalt. De Amsterdammer is vanaf 1 januari algemeen directeur van de koploper in de eredivisie. Hoewel zijn aanstelling formeel op 3 december door de algemene aan deelhoudersvergadering moet wor den bekrachtigd, werd Van den Boog gistermiddag aan de pers ge presenteerd. „Ik houd van Ajax", zei hij. „En ik denk dat het een pré is dat ik zelfbij de club heb gevoet bald." Wat Van den Boog beleidsmatig precies voor de Amsterdamse club wil betekenen, blijft voorlopig nog onduidelijk. De nieuwe algemeen directeur en ook voorzitter Uri Co- ronel voelden er gisteren weinig voor zich uit te spreken. Hij zei wel dat 'Ajax de Champions Lea gue kan winnen'. „Maar daar is sta biliteit voor nodig. Met de mensen die nu al bij de club zitten, wil ik graag stabiliteit en structuur breng en." Kortingscode LM49 €20,- korting bij boeking voor vertrek op: 28 november Hoogtepunten: boottocht Titisee, bezoek glasblazerij, Freiburg, Schwarzwaldmuseum, Triberg, 's werelds grootste koekoeksklok, hoogste waterval van Duitsland. Inclusief: 3 hotelovernachtingen 3 maal ontbijtbuffet Vervoer per Tourist Class touringcar '4J5E5M Effe Weg, Postbus 23, 7710AA Nieuwleusen. (ook groepsreizen mogelijk) WFjk Genoemde prijzen zijn per persoon, excl. reserveringskosten, entreegelden en ANVR (w|/ /J brandstoftoeslag a €1,- p.p.p.d. Fouten voorbehouden. De aanbiedingen zijn ^8' scr KSSSffS geldig vanaf de verschijningsdatum t/m 25 nov. of zo lang de voorraad strekt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 66