Maradona keert terug in kil Glasgow Vorm lijkt te mogen debuteren 34 en 35 33 35 Massale toeloop van voetbalfans blijft uit bij aankomst Argentijnen. PSV-spits Koevermans is even niet fris in zijn hoofd Doelman FC Utrecht hoopt op speeltijd bij Nederlands elftal. Sr® '%#7 MM' w jHasr Veldkamp probeert techniek Hedrick te verbeteren Dinsdag 18 november 2008 L Is er nou een Olympia's Tour in 2009 of toch niet? Tip? sport@pzc.nl door Wilber Hack GLASGOW - Diego Maradona (48) schreef al eens historie in Glasgow. In t979 maakte de Argentijn er zijn eerste internationale doelpunt. Gis teravond keerde hij terug in de Schotse stad. Op Celtic Park leidde hij als bondscoach voor het eerst een training van de Argentijnse se lectie. Dat gebeurde voor een decor van journalisten en een vijftigtal came raploegen. Voor fans was de oefen sessie niet toegankelijk. Op het gro te scorebord prijkte een foto van Maradona en de welkomsttekst 'Celtic welcomes Maradona and Ar gentina to Paradise'. De training zelf had niet veel om het lijf: rekoefeningen, rondootje en een partijtje. Bij die laatste gele genheid trad Maradona als scheids rechter op. Slechts even beroerde hij de bal. "Met de hak tilde hij het leer over zijn kleine lichaam heen en ving hem met de wreef weer op. Maradona viel tijdens de sessie van een uur vooral op door zijn hartelijkheid naar de spelers. De laatkomers kregen van de bonds coach een innige omhelzing. Zo eindigde ook de training. Marado na tilde een van de ballenjongens op en gaf de ijsmuts en handschoe nen, die hij als enige droeg, weg. Bij het verlaten van het stadion kreeg hij een shirt van Celtic over handigd. De Schotse voetbalbond had op een massale toeloop van voetbal fans gerekend. Met dranghekken waren de wegen naar Celtic Park afgezet. Rondom het stadion post te een honderdtal suppoosten. Dat aantal stak schril af tegen het pluk je fans dat daadwerkelijk achter de hekken in de druilerige Schotse re gen op de komst van Maradona wachtte. Misschien lag dat ook wel aan de steeds wijzigende trainings tijden. Maradona veranderde tot drie keer toe het dagprogramma van zijn selectie. De Argentijnse ploeg nam zondag zijn intrek in het Radisson-hotel in het hartje van Glasgow. Het on derkomen van de ploeg ligt pal te genover het Centraal Station in de Argyle Street. Maar van drukte was ook daar geen sprake. Voor de deur wachtte een pokdalige tiener met een shirt en een viltstift op een handtekening. Hij stond er al twee dagen en zal er ook van avond en morgen weer staan, zo kondigde hij aan. Voetbalfans, die zich duidelijk als zodanig manifesteren, worden ge weerd uit het hotel. De lobby is verder voor iedereen toegankelijk. Begeleiders en een enkele speler la ten zich er zien bij een gezelschap dat voornamelijk bestaat uit Argen tijnse journalisten. Maradona bleef totdat de selectie naar het Celtic Park afreisde, op zijn kamer. Een paar uur eerder, tijdens de persconferentie van Schotland, had Terry Butcher nog eens aan de meest geruchtmakende wedstrijd van Maradona gerefereerd. De En gelse assistent-bondscoach was er bij toen Diego op het WK van 1986 met 'de hand van God' tegen zijn land scoorde. Die wedstrijd le verde Maradona een standbeeld op voor het Azteken-stadion in Mexico. Met die handsbal kon Butcher wel leven, maar met de houding van Maradona na dat doelpunt niet. Diego Maradona keert als bonds- coach terug in Schotland. Maar het is rustig rond de Argentijnse ploeg. Er zijn niet zo veel fans als waarop was gerekend. Na de door Engeland verloren kwartfinale moest hij met Marado na en nog twee Argentijnen in de medische ruimte wachten op de dopingcontrole. Het stak Butcher dat Maradona toen bleef beweren dat hij met het hoofd had ge scoord. Dat is in Engeland, waar sportiviteit hoog in het vaandel staat, 'not done'. Hoe historisch de trainingssessie van gisteravond was moet nog blij ken. Vorige week dreigde Marado na zijn taken alweer neer te leg gen. Voorzitter Julio Grondona van de Argentijnse voetbalbond weigerde Oscar Ruggeri te benoe men tot assistent omdat diens ge zicht hem niet aanstond. Na de oe feninterland van morgen tegen Schotland wordt de kwestie op nieuw bekeken. Voorlopig is Mi guel Lemme, het vroegere hulpje van technisch directeur Carlos Bi- lardo, als assistent aan de selectie toegevoegd. Maradona heeft een goede assis tent nodig. Als clubtrainer boekte hij weinig succes bij Mandiyu of Corrientes en Racing Club. Met zijn charisma kreeg hij als tech nisch directeur Boca Juniors wel weer op de rails. Eenzelfde rol lijkt voor hem bij de Argentijnse natio nale ploeg weggelegd. Dat de inter nationals van Argentinië dwepen met Maradona werd gisteren wel duidelijk, de Schotse kilte ten spijt. Diego Maradona is tijdens de eerste training in Schotland opvallend hartelijk richting de voetballers van Argentinië. foto Scott Heppell/AP EINDHOVEN - Als je ingaat op de uit nodiging om voor Nederland B uit te komen, moet je er Volgens Danny Koevermans ook honderd procent achter staan. Dat is even niet het geval bij de aanvaller van PSV, die zich afgelopen weekend via een telefoontje naar assis tent-coach Arthur Numan afmeld de voor de midweekse interland te gen Zweden. „Ik ben niet fris in mijn hoofd", verklaarde hij gisteren. „Er zijn ook spelers die een blessure voor wenden, maar dan ben ik liever open en eerlijk." Koevermans zit even 'niet lekker in zijn vel' en de oorzaken laten zich raden. PSV zit in een sportie ve crisis, de spits (30) zelf heeft nog maar drie competitiedoelpun- ten achter zijn naam staan. Gisteren meldde ook Gregory van der Wiel zich af voor het duel in Waalwijk. De verdediger van Ajax heeft een liesblessure. Rens van Eij- den van Willem II is zijn vervan ger. KATWIJK - Omdat Henk Timmer in het ziekenhuis een foto van zijn geblesseerde pink liet maken, was Michel Vorm gisteravond de enige keeper op het trainingsveld bij het Nederlands elftal. Timmer werd la ter op de dag fit verklaard, toch heeft het er alle schijn van dat er morgen een keeper gaat debuteren in Oranje. Vorm, de 25-jarige goalie van FC Utrecht, lijkt zich op te kunnen gaan maken voor zijn eerste inter land. Weet je eigenlijk wie de laatste spe lervan FC Utrecht was die in het Ne derlands elftal heeft gespeeld „Dat moet Dave van den Bergh zijn." Goed. Maar daar lijkt morgen veran dering in te komen. „Ik zou het echt niet weten. Ik heb niets te verwachten en niets te wil len. Het enige dat ik weet is dat al les goed is met Henk en dat hij ge woon kan spelen. Ik moet gewoon afwachten tot morgen." Maar je gevoel zal toch anders zijn dan de vorige keer toen je werd opge roepen? „Dat klopt, omdat ik nu in ieder geval op de bank zal zitten. Toen wist ik al van tevoren dat ik na de a warming-up naar de tribune zou gaan. Nu bestaat er altijd nog een kans dat ik er bijvoorbeeld in de [J rust in kom."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65