Voorproefje Delfgaauw en Bral voor intimi van De Biet 'Geboorte van een voorstelling' als cadeau van theatermakers. 28 Dinsdag 18 november 2008 PZC AGENDA OP PAD MUZIEK Zeeuwse dialecten van de Klapbank Veronique Trier houdt in het kader van de expositie 'Zeeuwse dialecten van de Klapbank' een lezing over de Zeeuwse streektalen. Middelburg, Zeeuwse Bibliotheek, 19.00 uur Scootmobieltocht Goes, Sportpunt Zeeland, 14.00 uur Dyslexie Informatieavond dyslexie, in aansluiting op Makkelijk Lezen Plein. Tholen, bibliotheek, Abraham Beeckman- laan 8, 20.00-21.30 uur Bruno Gröning Lezing Bruno Gröning Vriendenkring: 'Ge nezing en gezondheid - tegenwoordig een droom?' Wilhelminadorp, Wilhelminahuis, Brug straat 4, 19.30-21.30 uur. FILM BERGEN OP ZOOM Cinem'actueel, Bride Flight: 20.00 uur; Quantum of Solace: 20.00 uur; You the li ving: 20.30 uur; GOES 't Beest, Elegy: 20.30 uur; Merral, Bride Flight: 20.00 uur; Quantum of Solace: 19.00 en 20.30 uur; Tropic Thunder: 20.15 uur; MIDDELBURG Schuttershof, Caos Calmo: 20.00 uur; TERNEUZEN View, Max Payne: 20.15 uur; Quantum of Solace: 20.45 uur; Bride Flight: 20.30 uur; The Princess Project Band met Karei Boehlee (piano) en Simo- ne Pormes (zang). Vlissingen, Arsenaaltheater, 20.15 uur VLISSINGEN CineCity, Sicko: 14.00 uur; Vicky Chris tina Barcelona: 19.30 uur; Quantum of Solace: 13.45, 16.30, 19.15, 21.00 en 22.00 uur; Radeloos: 13.45, 16.15 en 19.00 uur; Mamma Mia: 16.30 uur; Anu- bis: 13.45 en 16.15 uur; Baby Mama: 18.45 uur; Bride Flight: 16.00 en 21.45 uur; Burn after Reading: 16.30, 19.30 en 21.45 uur; Eagle Eye: 22.00 uur; Max Pay ne: 22.00 uur; My best friend's Girl: 19.30 uur; Nights in Rodante: 19.30 en 22.00 uur; Sinterklaas en het geheim van het grote boek: 13.45 en 16.15 uur; Spa ce Shimps: 14.00 uur; Wall-E: 14.00 uur; ZIERIKZEE FiZi: The Third Man: 13.00 uur. meer agendanieuws op www.pzc.nl THEATER Cabaret Musical met Sven Ratzke, Ellen Evers, Johnny Kraaijkamp, Pamela Teves, Sabine Beens e.a. Bergen op Zoom, theater De Maagd, 20.00 uur Brigitte Kaandorp Brigitte Kaandorp brengt haar nieuwe pro gramma 'Zo'. (Uitverkocht.) Middelburg Stadsschouwburg, 20.00 uur Cabaretier Sjaak Bral komt samen met Fred Delfgaauw diverse keren naar Zeeland deze winter. foto GPD door Ali Pankow ZIERIKZEE - „Zie het maar als een cadeautje aan Café De Biet van Sjaak Btal en mij", zegt theaterma ker Fred Delfgaauw over het optre den vanavond in filmtheater FiZi in Zierikzee. Delfgaauw omschrijft het als 'de geboorte van een voor stelling'. Het betreft de allereerste leesvoorstelling van Vaarwel 2c -S, de oudejaarsconference van cabare tier Sjaak Bral onder regie van Fred Delfgaauw. Dit voorproefje is alleen voor geno digden. Uitbater Robbert Rogge band van café De gekroonde sui kerbiet sluit er de jubileumviering rond het 135-jarig bestaan van zijn etablissement mee af Van de defi nitieve versie van Vaarwel 2008 kan een breed publiek dinsdag 16 december kennis nemen in thea ter De Mythe in Goes. Tussen Delfgaauw en café De Biet bestaat een hechte band. „Van die eerste honderd jaar weet ik niks, van die laatste 35 des te meer. De band is vooral sinds Robbert eige naar is hechter geworden. Ik vind hem een zeer creatieve onderne mer", zegt Delfgaauw. De theater maker vertoeft zomers vaak in Zie rikzee. Veel ideeën voor zijn talrij ke succesvolle programma's heeft hij in een caravan op Camping Zie rikzee nader uitgewerkt. Delfgaauw staat voor een unieke theatervorm. Zo weet hij op ogen schijnlijk simpele wijze slechts een masker tot tegenspeler te ma ken, maar ook eenvoudige, doodse voorwerpen weet hij op verrassen de wijze leven in te blazen. „Veel bezoekers van De Biet had den geen idee wat ik nou eigenlijk deed op de speelvloer", zegt Delf gaauw. Vorig jaar kwam daar ver andering in. Hij opperde het idee 'Café ontmoet Theater'. Vijftig Zie- rikzeese stamgasten gingen met een bus naar Peeriscoop, Delf- gaauws eigen theater in Gorin- chem. De avond werd zo'n succes dat er binnenkort een tegenbe zoek komt. „Dinsdag 9 december wordt het dus 'Theater ontmoet 'Veel bezoekers van De Biet hadden geen idee wat ik deed op de speelvloer'. Café'. Ik kom dan met vijftig men sen vanuit Gorinchem naar De Biet en breng onder meer een dj en een fantastische goochelaar mee", laat Delfgaauw weten. Maar eerst dus vanavond. De speel vloer in FiZi is dan vooral voor Sjaak Bral, die zich niet wil meten met Wim Kan, maar zelf toch ook al elf ouderjaarsconferences op zijn naam heeft staan. Delfgaauw regisseert hem. „We hebben deze zomer een pakket papier aan tek sten geschreven en in Zierikzee be ginnen we met de reeks leesvoor- stellingen. Bij een oudejaarsconfe rence zit je altijd met de tijd die je dan tot het einde van het jaar moet overbruggen. Ik geef een kor te toelichting hoe we daarmee te werk gaan bij Vaarwel 2008. Wie benieuwd is hoe de voorsteling uit eindelijk wordt, kan dat dus op 16 december gaan zien in De Mythe in Goes." Is het vanavond Sjaak en Fred, la ter dit seizoen, op dinsdag 25 fe bruari, wordt het meer Fred en Sjaak. Dan staan deze twee man nen wederom in De Mythe, maar dan met de voorstelling Koffiehuis de Ooievaar. Het gaat over twee broers: een vechter en een ziener. Twee werelden. De ene laat de toe schouwer denken, de ander laat hem lachen. Zij zeggen hun be staan op de kermis vaarwel om de erfenis van hun vader in het koffie huis op te halen. Volgens een van de recensenten is hier sprake van 'een nieuw soort theater in Neder land'. Hij omschreef het als 'caba- drama'. „Mooi bedacht", vindt Delfgaauw. „In deze voorstelling zitten twee theatervormen gecom bineerd. Zelfs het publiek wordt verscheurd in twee kampen. Sjaak staat te stand-uppen en ik pro- breer een serieus toneelstuk te spe len." Na 25 jaar'solo-voorstellingen besloot Delfgaauw het roer om te gooien en samen te gaan werken met anderen. Naast Bral zijn dat Aike Dirkzwager van Theatergroep Het Volk, Karei de Rooij (Mini van voormalig duo Mini en Maxi) en Bert van den Brink, bekend als de blinde pianist. Vfic van .mooie Scakiis Fait. Eei eau de iEiUiinieosi'.l We&'itt&km

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 60