Solange is de pannakoningin KUIKENFILET gem KILO RIB/MAGERE RUNDERLAPPEN SHOARMA/ROLLADE l met ktein beentje VARKENS' ÜPPEN Voetbalster van de meisjes-Bi van Goes wint NK in Amsterdam. Willem II vraagt om onderzoek Twee roeiteams Scaldis eerste in Roosendaal Ongelukkige nederlaag voor FC Dauwendaele Extra aandacht voor Spelen op Topsportgala Krabbendijkenaar naar Mister Universe Pöpsel en Baart zijn klaar in Hurghada l] B pzc Dinsdag 18 november 2008 37 Solange de Smit is sinds zondag Nederlands kampioene panna knock-out. foto Ronald den Dekker door René van Stee middelburg - 'Champ bij de la- dies' in het panna knock-out. Veel voetbalsters zouden alles voor die titel over hebben. De veertienjarige Solange de Smit heeft 'm sinds zon dag in haar bezit. Tijdens de landelijke finale in de Westergasfabriek in Amsterdam liet de speelster van de meisjes-Bi van Goes haar rivales letterlijk de hielen zien. Want bij panna knock-out is het de bedoeling om de tegenstander door de benen te spelen en daarna in balbezit te blij ven. Voor de uit Rwanda afkomsti ge Solange is het niet zo maar een tilburg - Willem II gaat de KNVB vragen alsnog onderzoek te doen naar het met ï-o verloren beker duel tegen Roda JC. „Een brief mét dat verzoek is in de maak", zo liet de Tilburgse eredivisionist gisteren weten. De Telegraaf meldde vrijdag dat vooral in Azië fors zou zijn gegokt op de bekerwedstrijd. De KNVB zei in reactie daarop te vermoeden dat de geruchtenstroom over spor tieve fraude door 'commerciële par tijen' de wereld is ingebracht. Hier mee zouden niet nader genoemde partijen een eigen positie in de (gok)markt willen verwerven. De KNVB gaf aan daarom de zaak niet grondig te willen bestuderen. Wil lem II heeft nu besloten alsnog een onderzoek aan te vragen. aardigheidje. „Zeker in de zomer speel ik met mijn vriendinnen da gelijks in voetbalkooien in Goes. Dan doen we één tegen één of twee tegen twee. En natuurlijk ko men dan allerlei trucjes aan bod", vertelt de kersverse Nedérlands kampioene, die er honderden uren trainingsarbeid op heeft zitten. De trucendoos van Solange, die tij delijk in Oost-Souburg woont, is in middels aardig gevuld. De aka, waarmee ze haar meeste opponen- tes versloeg, is haar favoriete bewe ging. „Dan doe je net alsof je met de bal aan de voet naar buiten gaat en daarna weer heel snel naar bin nen. Als afleidingsbeweging ge bruik ik meestal de schaar. En daar na probeer je je tegenstander te poorten", legt ze uit. Zeges in voorrondes in Vlissingen en Heinkenszand, waar ze Zeeuws kampioene werd, leverden Solange een ticket voor het NK op. Ze ging er zonder echte verwachtingen heen, maar het liep gesmeerd. Na vier voorrondes en een kwart- en halve finale bereikte ze de eind strijd. Daarin versloeg ze voor het 'Zeker in de zomer speel ik met mijn vriendinnen dagelijks in voetbalkooien' oog van 1200 toeschouwers haar eveneens jeugdige tegenstandster uit Den Haag. Het leverde haar een grote beker op. „We speelden in een echte pannakooi. Dat maakte het helemaal gaaf', aldus Solange, die bovendien volop genoot van tal van andere omlijstende activitei ten in Amsterdam. Daarbij waren landelijke bekendheden aanwezig zoals rapper Ali B. en de zangers Mohamed en Brahim Fouradi. „Ze waren heel vriendelijk. En ze kon den nog een aardig potje voetbal len ook." Op het veld heeft Ajax-fan Solange de Smit haar sporen inmiddels ook ruimschoots verdiend. Als spits staat ze dit seizoen al op 23 compe- titiedoelpunten. Bovendien be hoort ze tot de selectie van Oranje onder 15 jaar. Echte interlands speelde ze nog niet, maar er waren wel enkele oefenduels. Wat haar volgend seizoen brengt, is nog on gewis. „In ieder geval zit het met mijn techniek wel goed. En mis schien zit Oranje onder 17 er ook nog wel in." roosendaal - Twee roeiploegen vah Scaldis uit Goes hebben zon dag een eerste prijs gepakt tijdens de Suikerrace in Roosendaal. Zij deden dat in een wedstrijd over 7 kilometer, waarbij er deelnemers waren uit Nederland, Duitsland, België en Luxemburg. De dubbel 2 mix van Scaldis (Mar- jolijn van Dalen en Thijs Vonk) hadden voor de afstand 24 minu ten en 6 seconden nodig. Met die tijd wonnen ze hun klasse, Ellen van Vlaanderen, Peter Dousma, Frans Vercauteren, Ineke Nijssen en Jan van der Weele (stuur) fi nishten in de mix 4 in de beste tijd van 25 minuten en 39 secon den. bergen op zoom - De zaalvoetlyl- lers van FC Dauwendaele incas seerden op de negende speeldag de tweede nederlaag van dit sei zoen. Uit tegen FC Rif/New Style Boz ging de Middelburgse ploeg ongelukkig met 3-2 ten onder. Dau wendaele kwam via Mounir Nabil en Guide Lord nog wel met 0-2 voor, maar daarna stokte de pro ductie. FC Rif had aan drie coun ters genoeg om de achterstand nog om te buigen in een 3-2-zege. middelburg - Het Zeeuws Top sportgala, met de verkiezingen van de beste sporters van Zeeland, is op 30 januari 2009, Het evene ment wordt gehouden in de stu dio's van Zeelandnet in Kamper land. Tijdens het gala zal extra aan dacht besteed worden aan de pres taties van Zeeuwen op de Olympi sche Spelen in Peking. Daar pak ten dressuurruiter Hans Peter Min- derhoud en judoka Elisabeth Wil- leboordse een medaille. middelburg - Bodybuilder Rob van de Velde heeft zich geplaatst voor de Mister Universe-verkiezin- gen, die eind november in Ham burg worden gehouden. De 46-jarige inwoner van Krabben- dijke kwalificeerde zich voor deze wedstrijd op 's werelds hoogste ni veau dankzij goede prestaties op de Mister Holland-verkiezing. Hij behaalde in Den Haag de tweede plaats in zowel de open klasse als de klasse 40+. In die categorieën zal Van de Velde ook in Hamburg meedoen. hurghada - De Terneuzense drie- banders Koen Pöpsel en Fons Baart zijn gisteren in de tweede kwalificatieronde van het wereld bekertoernooi in Hurghada uitge schakeld. Pöpsel won nog wel met 2-0 van de Griek Brazitikos, maar was kansloos onderuit tegen de Span jaard Jimenez. Tijdens de 2-0-ne- derlaag (15-3 15-2) haalde hij een moyenne van slechts 0.157. Baart begon met een overwinning op de Japanner Matsuoto, maar verloor daarna van de Egyptenaar Fouda. twas1 I Reclames geldig t/m zaterdag overige reclames zie in de winkels www.maros.nl GROOTHANDELSKORTING 10 a 20%, bij afname van 3 kg per vers vleessoort excl. reclames

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57