Weer estafetterecord Aantal losplaatsen in Frankrijk slinkt Vijftigste marathon is geen eindstation voor Van den Bulck 1 De vitesseconcoursen staan op de tocht, zegt Tholenaar. Ga naarwww.mijngemak.nl wan! MijnGemak is fhuis in alle soorlen hulp MijnGemak Viertal De Stormvogel scherpt eigen tijd met drie seconden aan. Middelburgse atleet bereikt mijlpijl in Belgische Kempen. Kocabas doet weer vertrouwen op tijdens Bep van Klaveren Memorial Nog elf deuren. Drie lagen. TVvee linkerhanden... maar ik ben helemaal op mijn gemak 36 1 Dinsdag 18 november 2008 PZC B door Fred Rabout THOLEN - De duivensport ziet het aantal losplaatsen in Frankrijk de laatste jaren drastisch afnemen. Het nieuwste verlies op dit gebied is Chantilly. Daar werd de duiven de vrijheid gegeven op een uitge strekt landgoed. Dat is echter ver kocht en in Pakistaanse handen overgegaan. Er ligt nu een fonkel nieuwe paardenrenbaan. De 62-jarige Rinus Laban uit Tho- len, die meer dan een kwart eeuw voorzitter van de Zeeuwse Bond was, maakt al een aantal jaren deel uit van de nationale ver- voers- en losplaatsencommissie. Daarvan is hij de laatste jaren voorzitter. Hij ziet de terugloop met lede ogen gebeuren. „We zul len eens in actie moeten komen, anders hebben we over tien jaar in Frankrijk geen losplaats meer over." Het 'spel' zit zo in elkaar. De aanvraag moet worden ingediend bij het Franse ministerie van De fensie. Die geeft al dan niet het groene licht. Is dat groen, dan ligt de bal bij de Franse duivenbond. Die moet correspondenten aanwij zen en die correspondenten zijn degenen die op de losplaatsen bij de concoyeurs hun handtekening op de dag van de lossing moeten komen plaatsen en ook als het afgesloten terreinen zijn voor de convoyeurs het hek moeten ope nen. De laatste tien jaar zijn er mini maal tien losplaatsen komen te vervallen, omdat er geen corres pondenten meer te vinden wa ren. Mannen op leeftijd haken af, terwijl er geen nieuw bloed bij komt. Laban: „Daar komt bij dat we voorheen vaak op industrieter reinen zaten, maar die worden vol gebouwd. En ook de gemeentes werken steeds minder makkelijk aan een vergunning mee. Als voor zitter heb ik de laatste jaren veel vuldig bij de Nederlandse bond aan de bel getrokken, maar dat sig naal wordt niet gehoord." Rinus Laban wil dat, Nederland dringend gesprekken aangaat met het Franse ministerie van Defen sie en de Franse duivenbond: „Die instanties moeten dan maar wat agressiever correspondenten werven. Gebeurt dat niet, dan zie ik de toekomst somber in. Zeker wat de lossingsplaatsen boven Pa rijs betreft. Dus met name onze vitesseconcoursen staan op de tocht." In de afgelopen tien jaar zijn er al tal van losplaatsen in Frankrijk verdwenen. Rinus Laban is bezorgd over die ont wikkeling. of bel 0900-0662 0tt\USW Was IEen hilperiüe hand eenvoudig geregeld door Jeroen Dellebeke EINDHOVEN - De zwemsters van De Stormvogel hebben weer toe geslagen op de 4x100 meter vrije slag. Nadat zij vorige week al het Zeeuws record op 4.02,25 zetten, scherpten zij het in Eindhoven nog een keer aan: 3.59,68. Judith Stap, Manon Minneboo, Merel van der Ent en Nikita Kruis de den dat tijdens de EON A Compe titie deel 2 in Eindhoven. Ze heb ben nu de zesde seizoenstijd van Nederland. De ploeg van de Vlissingse club was in Eindhoven goed op dreef met vele persoonlijke records. Bij zonder was de 1.19,74 van Savan nah Leenheer op de 100 school, waarmee ze ruim vier seconden sneller was dan ooit. Ook de 4.53,03 op de 400 meter wissel van Judith Stap was van een zeer hoog niveau. De Middelburgse bleef slechts twee seconden bo ven het Nederlandse record voor vijftienjarigen. De Stormvogel kwam met een to taalscore van 7076,92 seconden uit in de middenmoot van de A-afde- ling. Manon Minneboo (34,43 op de 50 school), Savannah Leenheer (100 school), Judith Stap (naast de 400 wissel ook op de 100 vrij in 59,25 sec) en Eelco van Gemert (1.03,64 op de 100 vlinder) no teerden nog Zeeuwse records in het Pieter van den Hoogenband- bad. Zaterdag was Luctor et Emergo in het zeer warme bad van Oud-Be- ijerland actief. Toby Aarnoutse en Joeri van Wallenburg noteerden Zeeuwse records. Aarnoutse was erg snel op de 200 vrij met 1.55,06 en op de 100 vlinder viel hij op met 57,97- Van Wallenburg zwom 59,02 op de 100 vlinder. Het Middelburgse collectief was goed voor 5353,49 punten en bleef daar mee aan de leiding van de C-afde- ling. De Schelde sloot in Hulst de Zeeuwse derby winnend af De B-klasser kwam met een totaal van 6015,17 punten uit de strijd, goed voor een plaats in de mid denmoot van de afdeling. Zwem- club Scheldestroom doet goede za ken in dezelfde afdeling en vecht met 6152,05 punten voor en plek bij de beste twintig teams. ZC Koewacht kwam in de C-af- deling tot een score van 5799,10, wederom een score in de mid denmoot. Björn Scherbeijn zwom voor Scheldestroom drie Zeeuwse Jaargangrecords. De twaalfjarige zwemmer zette op de 100 vrij een zeer snelle 1.02,06 neer. Op de 200 wissel klokte hij 2.36,42 en op de 100 rug bereikte hij de finish in 1.11,98. door Koen de Vries MIDDELBURG - Cees van den Bulck bereikte zondag een mijlpijl. De Middelburgse onderwijzer liep in Kasterlee vijf dagen voor zijn 61e verjaardag zijn vijftigste marathon. Hoewel hij wel snelheid aan het verliezen is, denkt Van den Bulck dat zijn jubileumloop niet zijn laat ste was. „Zolang ik kan en 'mag', blijf ik het doen." Van den Bulck is een atleet van de oude stempel. Hij rende al over straat in de tijd dat je met de vin ger nagewezen werd. Het was in de tijd dat men dacht dat roken ge zond was, de baanatletiek populair was en de wegatletiek een onderge schoven kindje. Zijn eerste marathon was die van Rotterdam, in 1972. Van Kenianen en Ethiopiërs was nog geen sprake, van een start of finish op de Cool- singel evenmin. De 25-jarige Van den Bulck moest zes rondjes door het Kralingsebos rennen. Hij arri- UIT BASKETBAL New York. NBA: Toronto Raptors-Miami Heat 107-96, Orlando Magic-Charlotte Bobcats 90-85, Dallas Mavericks-New York Knicks 124-114, Phoenix Suns-Detroit Pistons 104-86, San Antonio Spurs-Sacramento Kings 90-88. DUIVENSPORT Verenigingklassementen. De Verwachting Axel. Generaal Hok: 1. PP. de Poorter, 2. R. Herman, 3. comb. Derycke/Schieman, 4. P. de Bakker, 5. B. Her man. Herleving Hulst. Generaal Hok: 1. E. van Dam me, 2. P. d'Hondt, 3.' Th. Casteels, 4. C. Dehul- sters, 5. P. Rokven. Generaal Duif: P. Rokven. Overnachtkamp. Oost-Zeeuws-Vlaanderen: 1. J. van den Bosch (Hengstdijk), 2. L. van de Gucht (Hulst), 3. W. Kooreman (Ossenisse), 4. G. Fijen (Nieuw Namen), 5. W. Geers (Hulst). VZV Hoofdplaat. Generaal Hok: 1. H. Calon, 2. J. Vermeere, 3. B. Thomaes. Generaal Duif (oud): P. de Poorter. Generaal Duif (jong): H. Calon. AGENDA DINSDAG VOETBAL Vriendschappelijk. Terneuzen-Terneuzense Boys (19.30), GPC VlissingemVCK (19.30). veerde na 3 uur en 20 minuten. Zijn snelste marathon liep de Wal- chenaar in het Duitse Essen, in 2.44.46. Althans, hij dacht dat het z'n snelste was. Pas later kwam Van den Bulck erachter dat het par koers 800 meter te kort was. Hij zette een streep door dat pr en pro moveerde die van 1983 in Et- ten-Leur als zijn snelste. In 1983 leg de hij die in 2.47.40 af. Met die tijd zou Van den Bulck nu een Zeeuwse topper zijn. Toen was hij dat niet. De atletiek stond in Zeeland op een veel hoger niveau. TWee keer trainen per dag was geen bijzonderheid. Aan de tijden van toen komt de Middelburgse atleet al lang niet meer. In Kasterlee legde hij de 42 kilometer en 195 meter af in 4 uur 12 minuten en 33 seconden. Hij deed het in alle anonimiteit. Alleen zijn vrouw stond langs het par koers, andere Zeeuwen waren niet Cees van den Bulck loopt zijn vijf- tigste marathon. In het Belgische Kasterlee legt de Middelburger de 42 kilometer en 195 meter afin 4.12.33. van de partij. De meesten liepen in Nijmegen de Zevenheuvelenloop. Zo'n wedstrijd is echter niet de co- re business van Van den Bulck: niet ver genoeg. „Voor een wedstrijd van vijftien kilometer ga ik niet op reis", zegt hij. „Wel nog voor wed strijden van langer dan de mara thon. Deze zomer heb ik nog aan het Rondje Voorne meegedaan. De vijftig kilometer heb ik op m'n ge makje afgelegd." Vijftig marathons De snelste: Etten-Leur 1983: 2.47.40 De langzaamste: Kustmara- thon 2004: 4.53.20 De mooiste: Rotterdam 1974, 1e keer binnen 3 uur: 2.48.35 De avontuurlijkste: Davos 2008:4.46.16 Het verst van huis: Stockholm 2002 (bloedheet): 4.49.51 De kleinschaligste: 's-Heer Arendskerke 1990, ter gelegen heid van de 40e verjaardag van Jan Roose: 3.21.34 ROTTERDAM - Amateurbokser Hüsnü Kocabas heeft gisteravond zelfvertrouwen opgedaan bij de vijftiende Bep van Klaveren Me morial in Rotterdam. De 29-jarige lichtgewicht was in zijn partij over vier ronden veel te sterk voor de drie jaar jongere Fransman Cedric Bru. Zijn uitslag in de militaire in terland liet niets aan duidelijkheid te wensen over: 25-0. Kocabas maakte na afloop van zijn 153e zege in 208 partijen een opge luchte indruk. De Brabander had vijf dagen eerder nog een injectie in zijn rechterschouder gekregen tegen een slijmbeursontsteking. „Daar was ik toch wel een beetje bang voor. Maar ik heb nergens last van gehad. Gelukkig maar, de ze partij had ik echt even nodig om het goede gevoel weer terug te krijgen." Kocabas verloor vorige maand op punten van de Ierse kampioen in een vrije partij tijdens de mager bezette Nederlandse kampioen schappen. Daarna besloot de kop man van Oranje de Europese titel strijd eerder deze maand in Liver pool te laten schieten. „Ik had van de bond wel mogen deelnemen, maar ik was er niet klaar voor. Daarom ben ik thuis gebleven." Met zijn vaste trainer-coach Hen- nie Mandemaker vertrekt Kocabas donderdag naar Bakoe. In Azer beidzjan beginnen zondag de mili taire kampioenschappen. Daarbij hoopt de oud-kampioen van 2005 zijn A-status bij het NOCNSF vei lig te stellen. Ik heb.oök gebruik gemaakt van: een hovenier, de timmerman en kinderopvang. Maar MijnGemak biedt nog veel meer diensten aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 56