Hedrick een echte schaatser Grote verwarring rond toekomst wielerronde Olympia's Tour PZC) Sinkewitz keert terug in peloton Etappewedstrijd zou in 2009 niet meer op de kalender staan. Sluiter stopt als coach van De Bakker ABN Amro-toernooi strikt Andy Murray Riccö klopt aan bij CAS voor strafvermindering Gary Hall jr. beëindigt zwemloopbaan Braamhaar en Vink in Champjons League Bestel nu de 10 mooiste wijnen in onze webwinkel Doumesh en Hoekman leggen elkaar het vuur na aan de schenen PZC Dinsdag 18 november 2008 35 Bart Veldkamp, bondscoach van de Verenigde Staten, probeert van Chad Hedrick een technisch goede schaatser te maken. Dat heeft tijd nodig. foto jan de Vries BERLIJN - De Duitse dopingzon- daar Patrik Sinkewitz keert ko mend jaar na één jaar schorsing te rug in het wielerpeloton. De 28-ja- rige coureur heeft een contract on dertekend bijhet Tsjechische Team PSK. Hij maakt in januari in de Ronde van Mallorca zijn ren tree in het wedstrijdcircuit. Sinkewitz werd in de zomer van vorig jaar betrapt op doping. Hij werd door zijn ploeg T-Mobile tij dens de Tour ontslagen, nadat zijn positieve dopingcontrole bekend was geworden. De Duitser gaf la ter toe dat hij naast testosteron ook epo had gebruikt en boven dien bloedtransfusies had onder gaan. 1 bestels el op www.pzc.nl/webwinkel DEN BOSCH - Verwarring rond de wielerwedstrijd Olympia's Tour. In een persbericht maakte Wim van Drunen gisteren bekend dat de koers in 2009 wegens het ontbre ken van een hoofdsponsor niet doorgaat. Enkele uren later meldde Frank Boelé namens het bestuur echter dat de wedstrijd nog steeds op de agenda staat en dat Van Dru nen al maanden geleden zijn voor zittershamer had ingeleverd. Prijzen excl. verzendkosten De verwarring wordt veroorzaakt door een ruzie in het bestuur. Dit jaar traden vijf nieuwe namen toe tot het organisatiecomité. Dat vijf tal botste recentelijk met de 'oude garde', waarna Van Drunen be sloot bekend te maken dat Olym pia's Tour in 2009 niet doorgaat. „Van Drunen is geen voorzitter mèer. Hij heeft dus geen .bevoegd heid om deze uitlatingen te doen", meldt Boelé. „Wij hebben deze zo mer een bijkans failliete inboedel overgenomen en werken nu hard om de organisatie op orde te krij gen. Olympia's Tour komt er vol gend jaar gewoon." door Daaf Kasse ZOUTELANDE - De tweede speeldag van het Nederlands damkampioen schap voor vrouwen gaf een com pleet ander beeld te zien dan de openingsdag. Zondag wonnen de vier sterkste speelsters, gisteren lie ten ze louter remises noteren. De topper tussen Vitalia Doumesh en Nina Hoekman eindigde vreed zaam, terwijl Tanja Chub en Chris- tien Fung niet konden winnen van op papier zwakkere opponentes. Doumesh en Hoekman maakten er geen slappe partij van. Integen deel: beiden moesten voortdurend op hun tellen passen. Opgejaagd door de klok liet Dou mesh een doorbraak toe die er ge vaarlijk uitzag, maar dankzij een verrassende truc kon ze toch nog Van Drunen houdt vol dat de nieu we bestuursleden nooit officieel zijn benoemd en dat hij inmiddels de samenwerking met dit vijftal heeft opgezegd. „Het bestuur dacht met deze nieuwe inbreng van insiders een goede toekomst voor de ronde te garanderen. He laas bleek de toegezegde hoofd sponsor een luchtballon", aldus Van Drunen. Boelé benadrukt dat reeds enkele contracten zijn afgesloten en dat ook diverse wierlerploegen hun deelname hebben bevestigd. De ronde wordt wel ingekort tot zes dagen. afwikkelen naar remise. Chub ver speelde een punt tegen Hol. De ti telverdedigster kreeg geen vat op het sterke spel van de Arnhemse debutante en moest na de tijd noodfase een gelijkspel accepteren. Ook Fung liet een steekje vallen. De andere debutante in het gezel schap, de pas veertienjarige Karlijn Overes, zat in zware tijdnood en stond duidelijk minder, maar ze hield het hoofd koel. Een schijfof fer bracht op het nippertje red ding. Leonie de Graag wacht nog op haar eerste punt. Heike Verheul, ge tergd na de onnodige nederlaag van zondag tegen Doumesh, kreeg groot voordeel en verraste de enige Zeeuwse deelneemster met een mooie damcombinatie. DEN HAAG - Tennisser Thiemo de Bakker en coach Raemon Sluiter hebben hun samenwerking na een half jaar al beëindigd. Dat heeft het twintigjarigjarige talent ge zegd. Sluiter, die begin dit jaar zijn ten- nisloopbaan afsloot, vervulde de functie als persoonlijk trainer op deeltijdbasis. „Raemon heeft feitelijk de samen werking opgezegd", zei De Bakker. „Hij vindt dat ik fulltime een trai ner nodig heb en hij kan dat niet zijn. Ik ben het wel met hem eens." ROTTERDAM - Tennisser Andy Mur ray neemt in februari deel aan het jaarlijkse ABN Amro-toernooi in sportpaleis Ahoy. Dat heeft de organisatie gisteren bekendge maakt. Na de Spanjaard Rafael Nadal is de 21-jarige Schot de tweede topspe- ler die voor het evenement is vast gelegd. Murray is de huidige num mer vier van de wereldranglijst. Murray nam dit jaar voor de eerste keer deel aan het ATP-toernooi in Rotterdam. Robin Haase won van hem in de eerste ronde. GENEVE - Riccardo Riccö heeft giste ren beroep aangetekend bij sporttri- bunaal CAS. De wielrenner is het niet eens met de tweejarige schor sing die hij kreeg opgelegd door het Italiaanse olympisch comité. Riccö (25) won tijdens de Tour van 2008 twee etappes, maar werd la ter positief bevonden. Saunier Du- val ontsloeg de Italiaan daarna op staande voet. Hij bekende vervol gens doping te hebben gebruikt. Nu wil hij strafvermindering om dat hij zo goed heeft samenge-, werkt met de autoriteiten. BOSTON - Tienvoudig olympisch medaillewinnaar Gary Hall jr. heeft een punt gezet achter zijn zwemcarrière. De Amerikaan was actief op de Spelen van 1996, 2000 en 2004, maar miste de Spelen van dit jaar in Peking. „Ik kan het niet opbrengen nog vier jaar door te gaan", verklaarde de 34-jarige Hall, die specialist was op de sprintafstanden en vaak in extravagante badjassen naar de startblokken liep. Hij veroverde twee keer goud op de 50 meter vrije slag. ZEIST - De voetbalscheidsrechters Eric Braamhaar en Pieter Vink kunnen zich opmaken voor een duel in de Champions League. Braamhaar krijgt een duel op 25 of 26 november toegewezen, Vink komt op 9 of 10 december in actie. De Uefa maakt later de wedstrij den bekend. 'Voor zowel Braam haar als Vink gaat het om de elfde aanstelling op het hoogste niveau van het Europese clubvoetbal. Collega Kevin Blom fluit op 27 no vember Rosenborg-Valencia in de Uefa Cup. 1. Verleidelijke Chileense topwijnen van Vina Indomita. €4,50 2. Rode Chateau Naudonnet Bordeaux Superieur AOC. €5,95 3. Stijlvolle, karaktervolle, rode Haut Médoc Cru Bourgeois. 7,95 4. Schitterende Franse Chateau du Roy Grand Cru 2001. 9,95 5. Wijnpakket (6 flessen) zeldzame Saint Emilion Grand Cru. 59,95 6. Casa Safra Reserva. Rustieke houtgerijpte Spaanse rode wijn. 3,95 7. Karakteristieke rode wijn van Feudi Nigri Rosso - Salento IGT. 3,95 8. Skoonuitsig Cinsaut Pinotage. Rode wijn uit Zuid-Afrika. 3,50 9. Las Moras Malbec.'Zachte en elegante rode wijn. 4,95 10. Pittige witte wijn van Feudi Nigri Malvasia (Italië)- Salento IGT. 3,95

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55