Zeeland ideaal als luxe auto-atelier Piepjong voor twee orkesten Tietstunnel is nodig' Wethouder boos over verandering buslijn 27 berco Speculaasactie voor Ghana in Heinkenszand durea sanidröme aantrekkelijk shoppen Dorpsraad Nieuwdorp in actie voor verbinding onder dubbele Sloeweg. Kapelse bestuurder stuurt boze brief aan provinciebestuur. Robbert Lavën B PZC Dinsdag 18 november 2008 23 „Bewust niet, want dan krijg ik hier allemaal Johnny's en Anita's over de vloer, die zich zo'n auto toch niet kunnen veroorloven, maar wel een proefritje willen ma ken." Zijn klanten komen vooral uit Duitsland en weten de weg naar hem te vinden via mond-tot- mondreclame. „Iemand die zo'n auto heeft, gaat meestal om met gelijkgestemden. Dan is het: waar heb je dat ding vandaan en dan komen ze vanzelf bij mij terecht." Hij kan er de kost mee verdienen, zegt hij. „Ik leef van de luxe van een ander, maar dat is wel het eerste waar mensen op bezuinigen en daarom merk ik het meteen als er, zoals nu, een cri sis is." GOES - Voor een dirigent is hij piepjong. Ervaring heeft Marcel van Westen (30) dan ook nog niet zoveel. Pas sinds drie jaar is hij diri gent van twee koren en als orkest dirigent van het Cadant Symfonie Orkest uit Goes is hij zelfs pas twee jaar aan de slag. Toch gaat Van Westen de uitda ging aan om voor maar liefst twee orkesten te gaan staan. Het Jacob Obrecht Symfonie Orkest uit Ber gen op Zoom en Cadant geven een concert in Weense sfeer. Dat belooft een heus feest te worden waarbij het publiek volop de kans krijgt om te dansen. Van Westen zou zelf ook graag een dansje wa gen: „Ik ben een erg onrustig beest je. The Messiah van Handel of de Matthaus Passion van Bach zijn aan mij nog niet besteed. Dan moet ik me te lang koest houden. Misschien komt dat nog met de ja ren. Met het Weense concert word ik echt voor de leeuwen gewor pen." Het concert is op 29 november in de Grote Kerk in Goes, aanvang 20.00 uur. Q www.orkestjacobobrecht.nl Besman Den Braber voor de watertoren in Scherpenisse met een Ultima, een van zijn zelfgemaakte raceauto's. De auto's worden door hem in opdracht ge bouwd, geheel naar de wensen van de klant. foto Chris van Klinken NIEUWDORP - Onder de te verbre den Sloeweg moet toch een fiets- tunneltje komen van Nieuwdorp naar 's-Heerenhoek. De dorpsraad Nieuwdorp legde die eis in een brief op tafel bij de gemeente Bor- sele en de provincie. De bewoners organisatie trekt zich er niks van aan dat de provincie op papier- nooit zo'n fietstunneltje heeft toe gezegd. Voor burgemeester en wet houders van Borsele is dat reden om deze wens te laten vallen. Dat er geen harde toezegging is, doet er niet toe volgens de dorpsraad. „En dat geldt ook voor het argu-, ment dat er mogelijk weinig men sen gebruik van zullen maken. Het gaat erom of die verbindig nodig is en die noodzaak is er wel dege lijk". Bij Nieuwdorp is een nieuw stuk Sloebos gepland, zoals al is aangelegd bij Borssele. „De meer waarde van een fietstunneltje bij de Stoofweg of Driedijk is dat die de twee stukken van het Sloebos zal verbinden en dus recreatief goed inpasbaar is". De Borselse PvdA-fractie meldt op de eigen website dat de strijd om een tun neltje nog niet gestreden is. door Luc Oggel WEMELDINGE - De Kapelse wethou der Gieljan Burger is 'zeer ont stemd' over het feit dat buslijn 27 (Goes-Kapelle-Wemeldinge-Yerse- ke-Kruiningen w) per 14 decem ber niet meer 's-avonds zal rijden en wordt vervangen door een bel bus. De wijziging is onderdeel van de nieuwe dienstregeling van ver voersmaatschappij Connexxion. „Er is mij tot twee keer toe verze kerd dat er aan die buslijn niets zou veranderen. Dat heb ik ook te gen inwoners verteld. Nu blijkt die lijn tóch te zijn aangepast in de nieuwe dienstregeling en sta ik voor joker bij de mensen." Burger heeft afgelopen vrijdag een brief gestuurd naar het college van Gedeputeerde Staten, waarin hij zijn ongenoegen uit en een ge sprek eist. In Wemeldinge heeft de nieuwe dienstregeling voor buslijn 27 al eerder voor ophef gezorgd. In woonster Juanita Gomes, die zo wel voor haar werk als privé veel gebruikt maakt van lijn 27, riep mensen anderhalve week geleden op zich bij haar te melden om een handtekeningenactie te beginnen. Echt storm liep het niet. „Een stuk of tien mensen hebben gerea geerd, maar dat is beter dan niets", aldus Gomes gisteren. „Ik heb die mensen gevraagd of ze brieven wil len schrijven naar de betreffende instanties. We hebben ook wel wat handtekeingen ingezameld. Die hebben we afgelopen donder dag aan de wethouder overhan digd. Ik wacht nu verder maar even af wat er gebeurt." HEINKENSZAND - Jongeren trekken begin deze week langs de deuren in Heinkenszand om speculaas te verkopen voor een medische kli niek in het Ghanese Olebu. Met de actie hoopt de Christelijke Jeugdvereniging (C)V) - want daar zijn de jongeren lid van - de bijdra ge vol te maken voor het project in Ghana. De CJV Heinkenszand voerde al allerlei acties voor de kli niek, waarbij een Heinkenszandse, Marleen van Asselt, direct betrok ken is. Zij is alweer dertien jaar ge leden als vrijwilligster, in de func tie van verpleegkundige, naar Gha na getrokken. Een groep jongeren uit Heinkenszand is eerder in Ole bu geweest om mee te helpen met de bouw van de kliniek. SEGEER5STRAAT 29 MIDDELBURG www.podolaven.nl arpas de betere badkamer -Vraag naar www.arpas.sanidrome.nl de voorwaarden Mortiereboulevard 7, Middelburg, (0118) 55 10 80

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 51