Kandidaten commerciële ruimtes De Zwake vinden elders onderdak 'Het klikte gelijk, na één rondje schaatsen' di63 kosten OPHEFFINGS UITVERKOOP HALVE PRIJZEN 40% KORTING 22 Dinsdag 18 november 2008 PZC Schoenendoosactie x x T voor arme kinderen W^tCrtOrCIl IS Kunstveiling ten bate van stichting Sawasdee Stamboomonderzoek via de computer Huisartsenpraktijk en Rabobank naar oud deel van 's-Gravenpolder. Kindersportinstuif De Stenge Heinkenszand Informatieavond over dyslexie in bibliotheek Lezing Bruno Gröning in Wilhelminadorp Scherpenissenaar maakt eigen automerk Ultima vQor echte liefhebbers. met uitzondering van pullovers/shirts en pantalons Kee en Marien Vermuë-Werri zijn zestig jaar getrouwd. Cl GOES - In Audi Car Village in Goes is zondag 30 november een kunst veiling. Twintig procent van de op brengst is bestemd voor de stich ting Sawasdee, Zeeland helpt Cam bodja. Vanaf 13.00 uur kunnen de kunstwerken worden bekeken, om 15.00 uur is de muzikale ontvangst door de Balcony Singers, om 16.30 uur begint de veiling met Rino Ge- lok en om 19.00 uur staan hapjes klaar. Aanmelden tot 20 november via tomdekoning@zeelandnet.nl. GOES - De Zeeuwse Volksuniversi teit (ZVU) biedt vanavond de cur sus 'Zeeuwse voorouders digitaal; stamboomonderzoek via de com puter' aan. Deelnemers leren wel ke websites veel informatie geven voor stamboomonderzoek. De cur sus is in het ROC aan de Besse- straat in Goes. Aanvang 19.30 uur. Informatie: 0118-634800. door Harmen van der Werf 's-GRAVENPOLDER - Woningstich ting R&B Wonen moet naarstig op zoek naar kandidaten voor de commerciële ruimtes in de nieuw bouw rond sporthal De Zwake in 's-Gravenpolder. Twee potentiële kandidaten, de huisartsenpraktijk van 's-Gravenpolder en de Rabo bank, hebben elders onderdak ge vonden. De huisartsenpraktijk was zeker 'in' voor De Zwake, maar de be schikbare ruimte voldeed niet. „We hebben uitvoerig gesproken met R8tB Wonen", meldt huisarts Willem Jan Kronenberg. „De archi tect heeft er ook nog naar geke ken, maar het aantal vierkante me ters was niet toereikend en de in- HEINKENSZAND - In sportcentrum De Stenge in Heinkenszand is mor genmiddag een sportinstuif voor kinderen van drie tot en met twaalf jaar. De sporthal wordt om getoverd in een spannend sportcir- cuit. Dé begeleiding is in handen van ervaren sportleidsters. Deelne mers moeten zelf gymschoenen en sportkleding meenemen. De kindersportinstuif in De Stenge is van 13.30 tot 15.30 uur en de en tree is drie euro. THOLEN - In de bibliotheek van Tholen-stad is vanavond een infor matiebijeenkomst over leesproble men als dyslexie. Een bibliotheek medewerker geeft uitleg over het Makkelijk Lezen Plein in de bieb. TWee ervaringsdeskundigen hou den een lezing over dyslexie. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Aanmelden via 0166-607027. deling van de ruimte was voor ons niet efficiënt te maken." In 's-Gravenpolder heeft de huis artsenpraktijk een pand gevonden dat wel aan de eisen voldoet.' het huidige rouwcentrum van begrafe nisonderneming Van der Hooft bij de oude hervormde kerk. Van der Hooft neemt in april of mei een nieuw gebouw aan de Schoorkens- zandweg in gebruik. De huisartsen praktijk - die meer ruimte nodig heeft voor praktijkondersteuning - denkt najaar 2009 te kunnen ver kassen. De Rabobank was in 's-Gravenpol- der ook op zoek naar een nieuw kantoor. Dat komt er, maar niet in De Zwake. De Rabobank wil naar PW Nieuwbouw rond sporthal De Zwake in 's-Gravenpolder moet derde kwartaal 2009 af zijn. Voor huurwoningen is veel interesse, voor koop (nog) niet. YERSEKE - Voor kinderen in slop penwijken, weeshuizen en vluchte lingenkampen loopt in Yerseke een schoenendoosactie. Dozen met knuffels, schoolspullen en speelgoed zijn welkom bij de fami lie Ringlever, Breeweg 21. Inlevertij- den: woensdag 14.00-17.00 uur, vrijdag 10.30-16.00 uur en zaterdag 10.00-12.00 uur. Per doos wordt een bijdrage van vijf euro gevraagd voor het transport door ActieKids- Operation Christmas Child. WILHELMINADORP - Onder de titel 'Genezing en gezondheid; tegen woordig een droom?' vindt van avond in het dorpshuis van Wil helminadorp een lezing plaats van de Bruno Gröning-Vriendenkring. Gröning (1906-1959) ging ervan uit dat genezing mogelijk is 'langs de geestelijke weg'. De lezing is van 19.30 tot 21.30 uur. de 's-Gravenstraat. Gisteren was bij de Rabobank geen toelichting te krijgen op die keuze. R8cB Wonen heeft nog geen ande re serieuze kandidaten voor com merciële ruimtes rond De Zwake. De tijd dringt. De oplevering is voorzien in het derde kwartaal van 2009. In de nieuwbouw ko men, behalve de commerciële ruimtes, acht koopappartementen, vijfentwintig huurwoningen en drie groepswoningen met achttien verpleeghuisplaatsen. Van de koop woningen zijn er tot nu toe twee verkocht. Voor de huurapparte- menten is meer dan genoeg inte resse. Op een andere opvallende plek in 's-Gravenpolder, op de hoek Naza- reth-Langeweg, wordt gewerkt aan De Boog, een complex met appar tementen voor gehandicapten en seniorenwoningen. Dit wordt eind januari 2009 opgeleverd. door jan van Zuilen SCHERPENISSE - We treffen het niet, de mist is hardnekkiger dan voorspeld, maar niettemin is een blik naar buiten vanaf de tweede verdieping van de watertoren in Scherpenisse genoeg om te besef fen wat voor fabelachtig uitzicht Besman den Braber en zijn gezins leden hebben, als het helder is bo ven het Thoolse platteland. En dan zitten we nog maar op de tweede verdieping, laat staan hoe ver je kunt kijken vanaf de boven ste verdiepingen van de vijftig me ter hoge watertoren. Toch heeft het wonen op een wa tertoren ook een aantal nadelen, zegt Den Braber. „Dat bedenk ik el ke zaterdag als ik de weekendbood- schappen omhoog moet sjouwen. Gelukkig zijn de trappen vrij plat, maar alles wat naar boven moet, moet wel via de trap." Een lift is geen optie. „Dat kost veel te veel, niet alleen aan inbouwen, maar vooral aan onderhoud. Zo'n lift moet wettelijk verplicht ieder jaar gekeurd worden." Den Braber woont ruim twaalf jaar in de watertoren. Daarvoor was dat hij ruimte zocht voor zijn bedrijfje. Toen hij de watertoren kocht, was dat nog een atelier waar hij zeilen voor schepen ont wierp en maakte, maar ondertus sen is dat getransformeerd naar een werkplaats waar hij en zijn oudste zoon auto's bouwen. Een autofabriekje dus en dat is eigen lijk net zo bijzonder als het wonen in de watertoren zelf. Den Braber doet er zelf wat onder koeld over, maar een beetje auto liefhebber loopt het water in de mond. In eerste instantie heb je het nog niet eens zo in de gaten. De werkplaats staat en ligt zo vol met onderdelen, dat je door de bo men het bos niet meer ziet. Tot je oog valt op twee ogenschijnlijk nieuwe V8-motoren. „Dat zijn 4.2's van Audi", zegt Den Braber achteloos, „nog bijna nieuw, want 'ouwe meuk moet ik niet'". Wat hij met die Audi-motoren doet? Hij neemt ons mee naar bui ten en trekt een hoes van een lage auto af Tevoorschijn komt een knalgele tweezits open sportwa gen, die van achter op een Corvet te lijkt en van voren op een Lam borghini. Dit is Den Brabers eigen merk, een Ultima. Wordt alleen in opdracht gebouwd, geheel naar de wensen van de klant. Wat mag dat kosten? „Dat hangt 'Op internet sta ik niet, want dan komen er allemaal van die Johnny's en Anita's langs voor alleen maar een proefritje' woonde hij in een driehonderd jaar oud huis in Sint-Annaland, een rijksmonument. „Ook apart en bovendien heel mooi, maar ik had een dagtaak aan het onder houd. Daar heb je met zo'n water- toren geen last van. Dat is een klomp beton, waar je amper omkij ken naar hebt." Den Brabers kinderen vonden het fantastisch. „Die hadden elk een ei gen verdieping en nog een aparte speelzolder waar ze trampoline konden springen. Voor vriendjes was het een feest als ze hier kwa men spelen." De voornaamste reden waarom Den Braber de watertoren kocht, er vanaf hoe je hem wilt. Hou het op tussen de 60.000 en 120.000 eu ro." Iets minder kan ook, dan bouwt Den Braber een 'Super Se- venachtige' tweezitter. In het zwar te exemplaar dat hij voorrijdt voor de foto zit een vijf-cilinder Volvo- motor van bijna 300 pk. We mo gen er even inzitten, of liever ge zegd ons invouwen in kuipstoel tjes die bijna op de grond staan, zo laag ligt het autootje op de weg. 'Dat rijdt zeker als een kart', opper ik. „Maar wel heel lekker", grijnst Den Braber. Op het internet is zijn bedrijf niet te vinden, althans niet met een ei gen website. Lange Vorststraat 73 - 4461 JN Goes door Koen van Bommel Lewedorp - „We doen er vandaag verder niks aan hoor. Maandag is een beetje een rare dag om te fees ten. Alleen de burgemeester komt straks langs." Kee (84) en Marien (89) Vermuë-Werri waren gisteren precies zestig jaar getrouwd. Afgelopen zaterdag werd het groots gevierd. „Het was een druk ke boel, er waren zeker vijftig men sen", zegt Kee. Het echtpaar kreeg vooral bloe men en lekkere geurtjes. „Wat heeft iemand van onze leeftijd nou nog nodig?" Kee was zeventien toen ze Marien leerde kennen op de ijsbaan. „Hij kwam vragen of ik een rondje met hem wilde schaatsen. Het klikte ge lijk", zegt ze lachend. Ze ging graag schaatsen. „Ja, dat was altijd erg gezellig. Er stond een tent op het ijs waar bolussen en warme chocolademelk werd verkocht. Dat was wel nodig ook, want het was erg koud. Soms vroor het wel zes weken achter elkaar." Kee werd geboren in 1924 in 's-Heerenhoek. Marien vijfjaar eer der, in Kruiningen. Zijn ouders hadden daar een boerderij, maar toen hij drie jaar was verhuisden ze naar een boerderij in Lewe dorp. Het was een gemengd bedrijf, met vijf medewerkers. Ze verbouwden onder meer tarwe en aardappels en ze hielden paarden en varkens. Marien begon voor zichzelf toen hij 48 was. Op zijn 55e ging hij al weer met pensioen. „Het geld was binnen", lacht hij. Zijn zoon nam het bedrijf over, maar Marien ging nog geregeld een handje helpen. Hij had een druk leven. Biljarten, kaarten en vissen waren zijn hob by's. Maar het liefst ging hij jagen. Dat deed hij nog tot twee jaar te rug. Hij joeg op hazen, fazanten en heel vroeger ook op patrijzen. Kee had niet zoveel hobby's. „Mijn moeder zei altijd dat dat onzin was." Kee lacht. „Hobby's, dat wa ren breien of haken." Ze is trots op haar huwelijk. „Ik vind het een hele prestatie, zes tig jaar getrouwd zijn. Zeker als je kijkt naar de huwelijken van tegen woordig. Maar er komt natuurlijk ook wat geluk bij kijken." Kee en Marien Vermuë-Werri waren gisteren precies zestig jaar getrouwd. Ze vierden dit met een groot feest afgelopen week end. Kee en Marien Vermuë-Werri in hun huis aan de Banjaardstraat in Lewe dorp. Zestig jaar geleden gaven ze elkaar het jawoord, foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 50