Zeeland PZCI 21 Vakbonden verbijsterd over Allévo Kapelle krijgt toch privéschool BEVELANDEN-THOLEN 29 33 Zorginstelling zou spelregels reorganisatie aan laars lappen. VANAF 1 JANUARI 2009 NET KtNPJEBONPEN BÜPGET Staatssecretaris alsnog akkoord met vestiging Beeckman Academie. Sport DO/O AMHCM Turn PM Brigitte Kaandorp vijf Brigitte Kaandorp vijf avonden achter elkaar te zien in Middelburg Dinsdag 18 november 2008 Maradona bereidt zich voor op eerste duel als bondscoach Argentinië Tip? redgoes@pzc.nl KRUININGEN - Een vrachtwagen met aanhanger op een smalle zijn aanhanger op de Kersenweg bij Kruiningen van het talud landbouwweg vereist stuurmanskunst. Een Belgische vrachtwa- gleed en kapseisde, waarbij een deel van de lading op het land gencbauffeur kon gistermiddag echter niet voorkomen dat terechtkwam. De precieze toedracht is nog onduidelijk. Kraanbedrijf Goud uit Waarde zorgde ervoor dat de aanhan ger uiteindelijk weer op zijn banden kwam te staan. De weg was enkele uren afgesloten voor verkeer. foto Roland de Jong door Harmen van der Werf GOES - Zorginstelling Allévo heeft een in oktober aangekondigde reor ganisatie helemaal verkeerd aange pakt, volgens de vakbondsbestuur ders Sengül Sözen (AbvaKabo) en Jacob Riepe (CNV Publieke Zaak). Zij zijn 'verbijsterd' over de gang van zaken, omdat Allévo naar hun oordeel beter had moeten weten. De instelling heeft de laatste jaren immers al vaker reorganisaties uit- gevoerd. Zonder vorm van overleg heeft de directie van Allévo tot de reorgani satie besloten, aldus Riepe, waar bij tien voltijdse banen - verdeeld over ruim twintig medewerkers - moeten verdwijnen. „De onderne mingsraad is geïnformeerd, maar dat ging meer om een mededeling, dan dat er sprake was van overleg over onder meer de noodzaak van de reorganisatie." Riepe en Sözén vertellen dat mede werkers die hun baan zouden ver liezen, al vooraf waren aangewe zen. „Hen is verteld dat ze boven tallig waren verklaard en dat per t januari collectief ontslag was aan gevraagd." De vakbonden - naast AbvaKabo en CNV Publieke Zaak ook NU'91 en de FBZ - hebben nu inmiddels wel met de directie van Allévo overlegd. Ze hebben op de rem ge trapt. „Want zoals Allévo deze re organisatie heeft willen aanpak ken, kan absoluut niet", oordelen Riepe en Sözen. „We willen nu volledig inzicht in de financiële stand van zaken bij Allévo hebben", geeft Sözen aan, „want je kunt niet steeds reorgani satie op reorganisatie blijven stape len." Pas als de vakbonden weten wat er bij Allévo aan de hand is, zijn ze bereid te praten over een so ciaal plan. De Allévo-directie weigerde giste ren een toelichting te geven op de gang van zaken rond de reorganisa tie. Zij liet via een medewerkster slechts weten dat overleg met vak bonden gaande is. Jeugd en Gezin programmaministerie Heeft u kinderen onder de 18 jaar? Dan komt u mogelijk in aanmerking voor het inkomensafhankelijke, kindgebonden budget. Als u al een toeslag heeft krijgt u nog dit jaar bericht van de Belastingdienst. Meer informatie: www.jeugdengezin.nl én www.toeslagen.nl KAPELLE - Kapelle krijgt toch een privéschool voor voorgezet onder wijs. Staatssecretaris Marja van Bij- sterveldt is alsnog akkoord met de stichting van de Isaac Beeckman Academie in het Zuid-Bevelandse dorp. Bijsterveldt wees de aanvraag voor vestiging van de privéschool eer der af omdat (toekomstige) leerlin gen binnen drie kwartier reistijd ook op het Orion College in Breda terecht kunnen. Daarmee verviel volgens Bijsterveldt de noodzaak om een soortgelijke school in Ka pelle te stichten. Later bleek dat er bij de berekening van reistijden van leerlingen foutenwaren ge maakt. Op verzoek van de Tweede Kamer besloot ze de aanvraag op nieuw te behandelen. De Isaac Beeckman Academie wil het soort persoonlijk middelbaar onderwijs bieden dat anders al leen op dure privéscholen wordt gegeven. De school moet ook voor leerlingen uit gezinnen met lage in komens toegankelijk zijn. Daar voor is rijksgeld en dus een aan vraag bij het ministerie nodig. Er zijn nu 479 aanmeldingen. Sa men met de gemeente Kapelle wordt een bouwplek gezocht. ALMANAK Tip? redactie@pzc.nl Sinds de verhuizing van de cen trale redactie van de PZC van Goes naar Middelburg, werkt de streekredactie Walcheren in de zelfde ruimte als de sportredac tie. Voor een van de regionale verslaggeefsters was dat reden om eens met dubbele belangstel ling in het maandagse sportka- tern te duiken. „En?", vroeg een van de noeste werkers van de sportredactie, hongerig naar een compliment. „Wat vond je van onze verhalenHoewel het haar alleszins was meegevallen, antwoordde zij: Jullie zouden er bij moeten vermelden over welke tak van sport een stukje gaat. Ik dacht, het kan wielrennen zijn, maar het bleek darten te zijn."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 49