Bonden boos op Allévo Rabobank kiest voor Middelburg Wat ïs jouw spaarplan? SNS$$ Fietster rijdt tegen jonge bromfietser aan Privéschool mag toch naar Kapelle O, o, een paard op de bus Zorginstelling zou spelregels reorganisatie aan haar laars lappen. Ton Deurloo na veertig jaar bankieren met vut Automobilist drukt fietser van de weg Kajuitjacht zit vast op de Grevelingen Bank s PZC Dinsdag 18 november 2008 25 ZIERIKZEE - Het paard in de gang kenden we al. Een door Zierikzee, toen ze enkele vrienden bij het bussta- paard op de bus is nieuw. Had nieuw kunnen zijn, als de tion aan de Grachtweg zag staan. Edwin Weijts (zittend schijn - zoals altijd - niet bedriegt. Farah de Spirt uit op de leuning) moest naar Nieuwerkerk. Farah en Salva- Schuddebeurs reed gisteren met haar ruin Salvador Dali dor hielden hem even gezelschap, foto Dirk-Jan Gjeltema door Harmen van der Werf GOES - Zorginstelling Allévo, werk zaam op Schouwen-Duiveland, Walcheren en de Bevelanden, heeft een in oktober aangekondig de reorganisatie helemaal verkeerd aangepakt, volgens vakbondsbe stuurders Sengül Sözen (AbvaKa bo) en Jacob Riepe (CNV Publieke Zaak). Zij zijn 'verbijsterd' óver de gang van zaken, omdat Allévo naar hun oordeel beter had moe ten weten. De instelling heeft de laatste jaren immers vaker reorga nisaties uitgevoerd. Zonder vorm van overleg heeft de directie van Allévo tot de reorgani satie besloten, aldus Riepe, waar bij tien voltijdse banen - verdeeld over ruim twintig medewerkers - moeten verdwijnen. „De onderne mingsraad is geïnformeerd, maar dat ging meer om een mededeling, dan dat er sprake was van overleg over onder meer de noodzaak van de reorganisatie." Riepe en Sözen vertellen dat mede werkers die hun baan zouden ver liezen, al vooraf waren aangewe- ZIERIKZEE - Ton Deurloo stopt eind dit jaar als directeur van de SNS Bank in Zierikzee. Hij gaat per 1 januari met de vut. De nu 57-jarige Deurloo kwam veertig jaar geleden in dienst van de Nutsspaarbank in Zierikzee. Daar was hij later werkzaam als procuratiehouder en financieel di recteur (1990). Na de fusie met SNS werd Deurloo in 1999 locatie directeur. De Bruënaar neemt op 26 novem ber met een receptie in de Nieuwe Kerk in Zierikzee afscheid. GOES - Een 67-jarige man uit Goes is gistermiddag naar de eerste hulp in het Oosterscheldeziekenhuis ge bracht, nadat hij in de Göese Wijn gaardstraat van zijn fiets was geval len. Dat gebeurde doordat een auto hem tegen de stoep drukte. De fietser belandde met zijn hoofd tegen een gevel. Welk letsel hij opliep, is niet be kendgemaakt. OUDDORP - De KNRM-redders van de post Ouddorp moesten er zon dag aan het einde van de middag aan te pas komen om een vastgelo pen kajuitjacht op de Grevelingen vlot te trekken. De Hemmingway, een boot van ruim tien meter lang met twee mensen aan boord, werd door de Griend uit zijn be narde positie bevrijd en vervol gens naar de haven van Stampers plaat gebracht. zen. „Hen is verteld dat ze boven tallig waren verklaard en dat per 1 januari collectief ontslag was aan gevraagd." De vakbonden - naast AbvaKabo en CNV Publieke Zaak ook NU'91 en de FBZ - hebben inmiddels wel met de directie van Allévo over legd. Ze hebben op de rem ge trapt. „Want zoals Allévo deze re organisatie heeft willen aanpak ken, kan absoluut niet", oordelen Riepe en Sözen. „We willen nu volledig inzicht in de financiële stand van zaken bij Allévo hebben", geeft Sözen aan, „want je kunt niet steeds reorgani satie op reorganisatie blijven stape len." Pas als de vakbonden weten wat er bij Allévo aan de hand is, zijn ze bereid te praten over een so ciaal plan. De Allévo-directie weigerde giste ren een toelichting te geven op de gang van zaken rond de reorganisa tie. Zij liet via een medewerkster slechts weten dat overleg met vak bonden gaande is. Vakbonden AbvaKabo en CNV zijn verbijsterd over de manier waarop Allévo tot een reorganisa tie heeft besloten. Dat zou zon der overleg zijn gegaan. GOES - Een 16-jarige bromfietser uit de gemeente Noord-Beveland is gistermiddag gewond geraakt toen een fietster op de Van Dussel- dorpstraat in Goes tegen hem aan reed. De fietster sloeg linksaf toen de bromfietser passeerde. De jongen moest zijn zere knie la ten behandelen bij een huisarts. Zijn kleding, helm en brommer lie pen schade op. Het onbekende meisje is, samen met haar passa gier, in de auto van een passant ge stapt. Die zou haar naar het zieken huis brengen vanwege een pijnlij ke elleboog. Zij is daar echter niet geweest. De politie zoekt contact met het meisje en getuigen. KAPELLE - Kapelle krijgt toch een privéschool voor het voortgezet onderwijs. Staatssecretaris Marja van Bijsterveldt is alsnog akkoord met de stichting van de Isaac Beeckman Academie in het Zuid-Bevelandse dorp. Bijsterveldt wees de aanvraag voor vestiging van de privéschool eerder af van wege een, naar later bleek, verkeer de berekening. De Isaac Beeckman Academie wil het soort persoonlijk middelbaar onderwijs bieden dat anders al leen op dure privéscholen wordt gegeven. De school moet ook voor leerlingen uit gezinnen met lage in komens toegankelijk zijn. Er zijn nu 479 aanmeldingen. door Emile Calon MIDDELBURG - Het bestuurscen trum van de Rabobank Walcheren /Noord-Beveland verhuist zo goed als zeker van de Lange Zelke in Vlissingen naar Middelburg. De di rectie van de bank is nog in over leg met de gemeente over een loca tie en de vestigingsvoorwaarden. Directievoorzitter Jaap Wielaart benadrukt dan ook dat er nog niet definitiefis besloten waar het nieu we hoofdkantoor van de bank ge bouwd wordt. Middelburg heeft twee bouwlocaties in de aanbie ding. Welke, dat wilde Wielaart gisteren nog niet zeggen. Wel ver telde hij dat het bestuurscentrum goed bereikbaar zal zijn met het openbaar vervoer. In het bestuurscentrum komen zo'n tweehonderd medewerkers van de Rabobank te werken. Het gaat om de directie, de stafafdelin gen, de Afdeling groot zakelijk en de Afdeling private banking. In het hoofdkantoor in Vlissingen wer ken ook tweehonderd mensen. De directie van de bank bekijkt de komende periode ook wat er met de andere kantoren op Walcheren en de Noord-Beveland zalt gebeu ren. Frank spaart voor zijn huwelijksfeest. Hij heeft een spaarplan waarbij hij een vast bedrag per maand spaart. Met een goed spaarplan kun je, ook nu, gewoon doorsparen. Kijk op snsbank.nl SNS Maxisparen: 4.75^* spaarrente Rentewijzigingen voorbehouden. Vraag naar de voorwaarden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 43