Zeeland Cantare zingt feestelijke composities versierd te worden' Eiland op televisie berco f f^e gratie* sanidröme Ondernemers OSD zetten projecten voort aantrekkelijk shoppen Landschapspark Vlissingen en Middelburg durea Robbert Lavën Jubileumconcert met medewerking Zeeuws Koper Collectief. S PZC Dinsdag 18 november 2008 I 23 SEGEERSSTRAAT 29 MIDDELBURG www.podolaven.nl door Ali Pankow ZIERIKZEE - „Het wordt echt een feestconcert", belooft voorzitter Dick Eising van Cantare. Het koor bestaat twintig jaar en viert dat met een optreden, zaterdagmiddag in de Thomaskerk in Zierikzee. „We beginnen en eindigen met een feestlied van Bach. Voor onze trouwe bezoekers zitten er diverse herkenningspunten in", vertelt Ei sing. Als voorbeelden noemt hij zes Nocturnes van Mozart, Deutsche Tanze van Schubert en de Cantique van Jean Racine. Behalve die feestelijke composities is er ook een wat ernstiger toets, 'omdat je als koor in twintig jaar zowel met lief als leed te maken krijgt'. Het lied uit Funeral Music of Queen Mary van Henry Purcell kan beschouwd worden als een in memoriam voor de leden die het koor de afgelopen jaren zijn ontval len. Ook het Zeeuws Koper Collectief onder leiding van Gert van der Weide is zaterdag te horen in de Thomaskerk. „Dat klinkt zo mooi: het koor dat begeleid wordt door orgel en piano, samen met die bla zers. De nummers zijn door de le den zelf aangedragen. Voor onszelf wordt het ongetwijfeld een fijn op treden, maar ook voor onze fans lijkt het me een ware tractatie", zegt Eising. Samen met zijn vrouw Irene deed hij begin jaren negentig mee aan een tijdelijk project. Als gastzan- gers dus. Het beviel de Eisings ech ter zo goed dat zij bij Cantare ble ven. Zij wonen in Kapelle, maar er varen het wekelijkse ritje naar de repetitie in Zierikzee zeker niet als 'We zingen in een fijne club en leren er nog elke keer nieuwe dingen bij' een probleem. „In al die jaren heb ben we maar twee keer verstek moeten laten gaan, omdat het weer te slecht was." Voor het echtpaar zijn twee zaken belangrijk: „Bij Cantare kunnen we met een fijne club mensen zin gen, maar daarnaast leren we er ook steeds nog wat nieuws. Dat is specifiek te danken aan onze diri- gente Willie den Hollander, die steeds met nieuwe uitdagingen weet te komen." Cantare ontstond twintig jaar gele den uit de samenvoeging van de ei- landelijke oratoriumvereniging en een kamerkoor. De afgelopen ja ren maakte het koor een gestage groei door. Het telt nu 42 leden. „Dat is heel behoorlijk, maar enke le tenoren en bassen erbij zijn zeer welkom." Piano en orgel worden tijdens het concert bespeeld door Wim Boer. Jubileumconcert, zaterdag 22 nov., Zierikzee, Thomaskerk, 16.00 uur. tijd kosjer. „We dealden ook in waspoeder en in maggiblokjes. Maar ja, wat doe je als je zonder werk zit en geen uitkering krijgt?" Hij belandt nog een eens korte tijd achter de tralies, nu in de Middel burgse gevangenis Torentijd. 'We dealden ook in waspoeder en in maggiblokjes' Fré is een imposante verschijning. Guitige ogen in een baardig ge zicht. Lange haren, oranje-rood ge kleurd, enig overgewicht kan hem niet worden ontzegd. Hij heeft de drank vrijwel afgezwo ren, maar zijn liefde voor tatoeages niet. Zeker tachtig procent van zijn lichaam is ingekleurd. Trots op lijf en leden. Fré voer een poosje, in zijn jonge jaren. „Traditie: in je eerste haven deed je drie dingen. Zuipen, naar de hoeren en een tattoo. Dus kreeg ik als veertienjarige mijn eer ste plakplaatje. Puur voor mezelf, omdat ik het mooi vind. Kunst? Ja zeker! Een lichaam is om te wor den versierd. Vergis je niet. Ik zit regelmatig in de jury op een tattoo- contest. Daar zitten pure Rem- brandts tussen." Q Het NCRV-televisieprogramma Showroom portretteert Fredo Verschraegen in de uitzending van dinsdag 23 december op Nederland 1. li nshovi/er. arpas de betere badkamer •Vraag naar www.arpas.sanidrome.nl de voorwaarden Mortiereboulevard 7, Middelburg, (0118) 55 10 80 BURGHSLUIS - Het tv-programma Bosch, Beuk Haan van de NCRV toert in de uitzending van van avond over Schouwen-Duiveland. Presentatrice Evelien Bosch be zoekt de Plompe Toren bij Burgh- sluis, krijgt alles te horen over ver dronken dorpen en vaart met een motorjacht de Oosterschelde op, waar zij zeehonden ontmoet. Culi nair expert Ramon Beuk gaat aan de slag met Zeeuwse mosselen. Hij door Inge Heuff RENESSE - Het bestuur van de On dernemerskring Schouwen-Duive land (OSD) zette gisteravond tij dens de algemene ledenvergade ring in Renesse vooral zijn kaarten in op de voortgang van enkele pro jecten. Het beleidsplan "2009-2012 kwam niet ter sprake. De lopende projecten van de OSD omvatten onder meer de voortgang van de werkgroep die het plan voor het Business Park opstelt, de bereik baarheid van Schouwen-Duive land, Jong OSD, Bekijk een Bedrijf dat nieuw leven wordt ingeroepen en de Innovation Award. Tijdens de algemene ledenvergade ring heeft het bestuur afscheid ge nomen van drie getrouwe leden. Rosemarie Volkeri, Dick Meeles en Hans Boogert hebben zich acht tot zestien jaar voor het bestuur inge zet. Zij worden opgevolgd door Aart de Zeeuw (werkzaam bij Pon tes Pieter Zeeman) en Willem Punt (regiodirecteur Schou wen-Duiveland voor Rabobank Oosterschelde). lange vorststraat.- goes bezoekt mosselkwekerij Neeltje Jans en speurt in Dreischor bij wijngaard De Kleine Schorre naar een bijpassende witte wijn. Vogel kenner Nico de Haan tuurt naar trekvogels in natuurplan Tureluur en laat zien hoe je grote groepen vogels kunt tellen. Het NCRV-drie- tal zoekt'wekelijks naar de mooi ste plekjes van het land. Bosch, Beuk Haan, vanavond op Nederland 2 om 19.55 uur. MIDDELBURG - Terwijl Vlissingen en Middelburg steeds meer naar el kaar toegroeien, moet het tussen liggende gebied open en groen blij ven. Het landschap moet zelfs mooier worden dan het al is, na melijk een 'smeltkroes' van groene functies: natuur, waterberging, kleinschalige duurzame landbouw en recreatie. Het Kwaliteitsteam Zeeland schrijft dit in een advies over de 'geledingszone' Middelburg-Vlis- singen: het open gebied tussen de steden en de weg Middelburg-Kou- dekerke en de A58. Het advies gaat over zowel de verdere ontwikke ling van de twee steden als de toe komst van het gebied ertussen. Het hu vooral agrarische midden gebied blijft het domein van boe ren. Toch zien de adviseurs ruimte voor een heleboel meer. Zo moet er onder meer beplanting komen langs bedrijven en wegen. Groepsportret van het koor Cantare als afsluiting van een intensieve repetitie. foto Heieen Berkout wandelschoen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 41