PZC 21 Zeeland 'Omzet 2007 wordt niet gehaald' LSD uit zorg over gewassen Pension straks legaal 33 SCHOUWEN-DUIVELAND 29 Toerisme Schouwen doet het iets beter dan in de rest van Zeeland. VANAF 1 JANUARI 2009 HET KINP3F&ONPFN BUPGET 'Geluidsdove' gevels temperen herrie in Plompetorenzicht. Sport Bewoners betalen mee aan kerstsfeer Maradona bereidt zich voor op eerste duel als bondscoach Argentinië Tip? redzzee@pzc.nl Dinsdag 18 november 2008 Brigitte Kaandorp vijf avonden achter elkaar te zien in Middelburg door Ton van den Nouweland RENESSE - De recreatieve sector op Schouwen-Duiveland doet het iets minder slecht dan collegabedrij- ven elders in Zeeland, maar ook hier is sprake van een slecht sei zoen. „Het was geen goede zomer. De omzet van 2007 wordt niet ge haald." Dat zegt Ed Troost, voorzit ter van Recron Zeeland en eige naar van camping Julianahoeve in Renesse. Troost kan redelijk nauw keurig aangeven waar 'het zeer' zit. „Bedrijven die de afgelopen ja ren aan kwaliteitsverbetering heb ben gedaan, zitten tussen de nul en een plus van tien procent. Be drijven die niet hebben gereno veerd, maar op een goede locatie zitten, zien een lichte omzetda ling. Ondernemers die op een min dere locatie zitten èn niets hebben gedaan, die hebben het moeilijk." De laatste groep krijgt het volgens Troost nog veel moeilijker. „Zij missen nu omzet en hebben dus geen munten om alsnog te innove ren. Kijk, dan gaat het twee keer zo hard." Troost schat dat eenderde van de Zeeuwse kampeerbedrijven in zwaar weer verkeert. „Ik kan niet in hun portemonnee kijken. Som mige draaien met eigen geld, ande re zijn vol gefinancierd. Maar de exploitatie is in elk geval onvol doende. Of ze dan sluiten of fail liet gaan, is hun zaak." Zeeuwse campings en bungalow parken zagen het aantal boekingen deze zomer met 23 procent teruglo pen, meldde het CBS donderdag. Zo erg is het op Schouwen-Duive land nog niet. Troost: „Ik Weet waar het leed het grootst is. Nee, ik vertel niet welke bedrijven dat zijn. Maar laat ik het zo zeggen: als je een camping in Oost Zeeuws-Vlaanderen hebt, kun je beter wat anders gaan doen." Peter Grinwis, voorzitter van de VW Schouwen-Duiveland deelt Verblijfsrecreatie draait een slecht seizoen. Recronvoorzitter Ed Troost ziet dat eenderde van de Zeeuwse campings inmiddels in zwaar weer verkeert. de donkere blik van Troost: „Het was niet het allermooiste zomer weer hè. We hebben het één week lekker druk gehad. Verder blijft de bezetting onder druk staan." Al hebben de vakantieparken daar volgens Grinwis minder last van. Met een directiewisseling en de opening van het kantoor op het transferium in Renesse, was 2008 een bijzonder jaar voor de VW, meent Grinwis. De terugblik op seizoen en organisatie komt van avond aan de orde tijdens de le denvergadering van de VW in Re sort Land Zee in Scharendijke. door Martijn de Koning ZIERIKZEE - De fractie van Leefbaar Schouwen-Duiveland (LSD) maakt zich zorgen over het nieu we gewasbeschermingsbeleid van het Europees Parlement. Dat wil een veel strenger beleid voeren. LSD denkt dat, ook op het eiland, veel bedrijven in moeilijkheden komen. De partij vraagt nu aan burgemeester en wethouders of zij die zorg delen en er iets aan willen doen. LSD wijst erop dat de ge meenteraad van Reimerswaal eer der een motie aannam tegen de maatregelen en daarbij steun vroeg van andere gemeenten. Het Schouwen-Duivelandse college nam die boodschap voor kennisge ving aan. Een beetje mager, vindt LSD. „Is het college met ons van mening dat we in deze zaak geza menlijk moeten optrekken?", vraagt de partij zich af Volgens fractievoorzitter Wim Stouten sturen zeker zes Zeeuwse gemeenten en de provincie een brief aan het Europees Parlement. ZIERIKZEE - Het kost een kleinigheidje, maar het stad van Zierikzee krijgen de stekkers van de zit wel een tijdklok op de snoeren, dus omwonen- „Daarbij kan Schouwen-Duive- maakt de boel er in de donkere dagen voor kerst straatlichtjes sinds gisteren in hun stopcontact den hoeven niet bang te zijn dat de elektriciteits- land toch niet ontbreken?" een stuk gezelliger op. Bewoners in de binnen- en betalen dus (vrijwillig) mee. Voordeeltje: er rekening al te ver oploopt, foto Dirk-Jan Gjeltema Jeugd en Gezin programmaministerie Heeft u kinderen onder de 18 jaar? Dan komt u mogelijk in aanmerking voor het inkomensafhankelijke, kindgebonden budget. Als u al een toeslag heeft krijgt u nog dit jaar bericht van de Belastingdienst. Meer informatie: www.jeugdengezin.nl én www.toeslagen.nl door Melita Lanting BURGH-HAAMSTEDE - Pension Plom petorenzicht in Burgh-Haamstede kan - als het aan het college van burgemeester en wethouders ligt - worden gelegaliseerd. Met de ge luidsproblemen in het pand is afge rekend door het plaatsen van ge- luidwerende gevels. Daarmee is de weg vrij voor een bestemmingswij ziging. Het pension opende in het voor jaar van 2005 in een boerderij langs de N57, even buiten Burgh-Haamstede. In de schuur van het complex zijn acht kamers met douche en toilet en zestien slaapplaatsen. De boederij heeft echter nog altijd een agrarische functie in het bestemmingsplan. Het college van B en W besloot halverwege 2005 al mee te werken aan legalisatie van het pension. Dit omdat het project goed past in het beleid om oude boerderijen die hun oorspronkelijke functie hebben verloren een nieuwe be stemming te geven. Het probleem was echter de geluid belasting op de gevel en in het pen sion zelf. Het langsrazende verkeer over de Rijksweg zorgt er voor dat er zowel binnen als buiten te veel herrie is. Dat probleem is inmid dels opgelost door een 'geluidsdo ve' gevel te maken waardoor het la waai onder de wettelijke norm blijft. De bestemmingsplanproce dure is inmiddels in gang gezet. ALMANAK Tip? redactie@pzc.nl Sinds de verhuizing van de cen trale redactie van de PZC naar Middelburg, zit de regioredactie Walcheren in dezelfde ruimte als de sportredactie. Voor een van de regioverslaggeef sters was dat reden om eens in het maandagse sportkatern te duiken. „En?", vroeg een van de noeste werkers van de sportredactie. „Wat vond je van onze verha len?" Hoewel het haar alleszins was meegevallen, zei zij: „jullie zou den er alleen er wel bij moeten zetten over welke tak van sport een stukje gaat. Ik dacht, het kan wielrennen zijn, maar mis schien darten."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39