Akkoord over N61 blijft uit Wat is uw spaarplan? PvdA vraagt toelichting op minimabeleid Bulldoze Band extraatje tijdens popquiz Sluis Gemeentewinkel Hulst geopend Regio blijft (vooralsnog) steken in discussie over haalbaar of ideaal tracé. Lekkage stikstof bij kunstmestfabriek Yara Kerstconcert Zwinkoor in Belfort Sluis Film en lezing over waanzinnige vrouwen Z pzc Dinsdag 18 november 2008 25 HULST - Inwoners van de gemeente Hulst konden giste- instantie aan de centrale balie van de Gemeentewinkel ren voor de eerste keer terecht in de Gemeentewinkel melden. Het gaat onder meer om diensten zoals de aan- tegenover het stadhuis aan de Grote Markt, ledereen vraag van een nieuw paspoort, een vergunning of een die contact heeft met de gemeente, moet zich in eerste uitkering. foto Camile Schelstraete wil de periode van Franse belege ring (tussen 1830 en 1839) aan de vergetelheid ontrukken. In het boek wordt Terneuzen regelmatig genoemd, vooral omdat het Ka naal van Gent naar Terneuzen on derdeel was bij de onderhandeling over een scheidingsverdrag. Leve de Koning is uitgegeven door Shaker Media Maastricht. ISBN 978-90-489-0007-7. Frank spaart voor zijn huwelijksfeest. Hij heeft een spaarplan waarbij hij een vast bedrag per maand spaart. Met een goed spaarplan kunt u, ook nu, gewoon doorsparen. Kijk op snsregiobank.nl Maxisparen: 4»75%* spaarrente Rentewijzigingen voorbehouden. Vraag naar de voorwaarden. door René Hoonhorst BIERVLIET - Als belangengroeperin gen het ontwerp-tracébesluit ko mend voorjaar nog willen verande ren, is de kans groot dat rijksweg N61 pas jaren later dan 2013 is aan gepast. Hoofdinspecteur-directeur Rein van der Kluit van Rijkswater staat Zeeland beklemtoonde gister avond tijdens een bijeenkomst van het Samenwerkingsverband N61 in Biervliet dat hij niemand het democratisch recht op het ma ken van bezwaren betwistte. De er varing heeft echter, geleerd dat voor een enkele aanpassing uitge breide onderzoeken en berekenin gen helemaal opnieuw moeten worden uitgevoerd. Veranderende wetgeving - zie de verordeningen aangaande de luchtkwaliteit - kun nen voor extra vertraging zorgen. Het idee dat het huidige ont- werp-tracé alleen een product is van bestuurlijk overleg werd door de Zeeuwse topman van Rijkswa terstaat, gedeputeerde Toine Pop- pelaars en de Terneuzense wethou der Co van Schaik tegengesproken. sluiskil - Brandweerlieden verhiel pen gistermiddag een stikstoflekka ge bij een ammoniakfabriek van kunstmestproducent Yara in Sluis kil. Bij de lekkage zijn geen gewonden gevallen. De oorzaak van het euvel wordt nog onderzocht. Om de lek kage te stoppen, liet de bedrijfs brandweer twee tanks met stikstof leeglopen. Door de lage temperatuur (-180 graden Celcius) van het ontsnap pende stikstof was het namelijk te koud om het lek te benaderen. sluis - Het Zwinkoor Sluis/Cad- zand sluit het jubileumjaar van de vereniging af met een gevarieerd kerstconcert op zondag 14 decem ber in de raadszaal in het Belfort in Sluis. De voorstelling wordt uit gevoerd met medewerking van het Terneuzens Vocaal Ensemble en een strijkorkest. De muzikale lei ding is in handen van Het optre den in het Belfort begint om 14.00 uur. terneuzen - De Stichting Vrien den van Zeeuwse Gronden houdt zondag 23 november een bijeen komst in het Scheldetheater in Ter neuzen. Psycholoog Jan van Blari- kom houdt vanaf half vier een le zing over de bloei en teloorgang van beroemde vrouwen. Daarna wordt de film Waanzinnige Vrou wen van Camille Claudel ver toond. Entree voor niet-leden 12,50 euro (met soep en brood). De IJzendijkse ondernemersverte genwoordiger Adrie van Sorgen weersprak zijn eigen constatering dat de inwoners van Zeeuws-Vlaanderen niet meer wil len dan een 'ventweg' langs de rijksweg om van het gevaarlijke langzaam verkeer af te zijn. Juist in woners en ondernemers van IJzen- dijke lieten al eerder weten dat ze blijven vechten voor een extra ro tonde bij hun dorp. De Dorpsraad Biervliet en Weg van Hoek drongen er bij de overi ge belangengroepen op aan geen gaten te schieten in het ont- werp-tracé. Dorpsraadvoorzitter Ronald Lippens: „Willen we nu» de verkeersveiligheid op de N61 tachtig procent verhogen of blij ven we ons concentreren op de twintig procent die ons niet be valt?" Het antwoord stond voor hem vast, ook al omdat, bijvoorbeeld, een extra rotonde ook na 2013 nog kan worden aangelegd als de nood zaak dan wordt aangetoond. 1*5 Als groeperingen het ont- werp-tracébesluit nog willen ver anderen, is de kans groot dat rijksweg N61 pas jaren later dan 2013 is aangepast. sluis - De PvdA in Sluis wil weten hoeveel minima straks geen kwijt schelding van gemeentelijke belas tingen meer krijgen. Door een rijkscorrectie op het mi nimabeleid zullen ook in Sluis mensen die gebruik maken van de ze regeling het volle pond moeten betalen. „Kwijtschelding van gemeentelijke belastingen zal voor veel mensen niet meer tot de mogelijkheden be horen", stelt PvdA-raadslid Wim Kruidenier in vragen aan het colle ge. Hij wil ook weten of er moge lijkheden zijn de 'slachtoffers' van deze rijksregeling op een of andere manier tegemoet te komen. terneuzen - Zeeuws-Vlaamse pop liefhebbers kunnen hun muzikale kennis komend weekeinde op drie plaatsen testen tijdens voorrondes van de Heineken Popquiz in Sluis. Presentator Gino Buysrogge neemt vrijdagavond zijn Bulldoze Band mee naar 't Hart van Sluis om een voorronde af te sluiten. De quiz begint om 20.00 uur. Een dag later wordt de quiz vanaf 20.00 uur gespeeld in café Gate One in Oostburg. Zondag om 16.00 uur is café Ter Nose de plaats van handeling. De komende weken zijn er nog een aantal voorrondes. Meer informatie op www.popquiz.be

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 33