lichaam is om te versieren' betoo Feest rond vijf jaar Elisabeth Westkade is rustiger plan bijzondere coffeeshop aantrekkelijk shoppen Vrachtverkeer neemt fors af na plaatsing van borden Sas van Gent. Initiatiefnemers willen waarschuwingsteksten op drugsverpakkingen. Z PZC Dinsdag 18 november 2008 23 lange vorststraat goes Freddie Verschraegen in zijn woning. foto's Peter Nicolai Maar na een paar reizen werden we bij Italië geënterd. Nou ja, over en uit en pas twee jaar later weer naar huis." Maar de wilde vaart legt de kiem voor het leven. „Traditie: in je eer ste haven deed je drie dingen. Zui pen, naar de hoeren en een tattoo. Dus kreeg ik als veertienjarige mijn eerste plakplaatje. Puur voor mezelf, omdat ik het mooi vind. Zelf heb ik tatoeëren geleerd op spek en op dooie vissen. Kunst? la- zeker! Een lichaam is om te wor den versierd. Vergis je niet. Ik zit regelmatig in de jury op een tattoo- contest. Daar zitten pure Rem- brandts tussen." Na omzwervingen belandt hij een jaar of twaalf geleden in Zaamslag- veer. Hij ontmoet er de kunstena- resse Corrie Vet. „Kan ik ook", zegt hij als hij haar werk ziet. „Be wijs maar", daagt ze uit. Fré meet zich de kunstenaarsnaam Fredo aan en gaat aan de slag. Hij heeft sindsdien enkele exposities achter de rug, in ziekenhuis De Honte on der meer en de Hogeschool Zee land in Vlissingen. Eerst dat boek, dat moet echt voor de zomer van volgend jaar klaar. Is getekend: Fredo Verschraegen, kunstenmaker. Q Het NCRV-programma Showroom portretteert Fredo Verschraegen in de uitzending van dinsdag 23 decem ber op Nederland 1. TERNEUZEN - De Elisabeth-paro- chie Midden-Zeeuws-Vlaanderen bestaat vijf jaar en dat wordt ko mend weekeinde gevierd. Zaterdagmiddag 22 november is er onder het motto Op de groei tus sen 13.30 en 17.30 uur in het Zel- denrust-Steelantcollegë in Terneu- zen een programma met activitei ten voor jong en oud. De kinderen werken een postenspel af en goo chelaar professor Sarcus treedt voor ze op. Mario Coolen van SoUdaridad ver telt over de ontwikkelingshulp in Zuid-Amerika. Daarnaast speelt een andere medewerkster van Soli- daridad, Hilde Abma, een kwartet spel 'mensenrechten'. Redactielid lef de Schepper van godsdienstme thode Hemel en aarde voor basis scholen houdt twee workshops over de geloofsoverdracht aan kin deren. Doorlopend zijn er activiteiten rond Maria. Het gaat daarbij om kloosterdagbezoek: Zusters van Liefde, iconen schilderen, Maria in beelden (uit de parochie) en dagbe devaarten. Verder is er een infor matiemarkt met een overzicht van de activiteiten in het komende jaar. Zondag 23 november begint om 10.30 uur een eucharistieviering in de kerk van O.L. Vrouw Visitatie in Westdorpe waarin het thema op de groei nader uitgewerkt wordt. Alle pastores gaan daarin sa men voor. Een zanggroep, samen gesteld uit de verschillende koren van de Elisabeth-parochie, luistert de dienst op. Tijdens de viering krijgen een paar bijzonder verdien stelijke parochianen de Elisabeth- penning. Na de dienst kan er on der het drinken van een kopje kof fie worden nagepraat. door Raymond de Frel SAS VAN CENT - Het vrachtverkeer op de Westkade in Sas van Gent nam de voorbije weken met 75 pro cent af Dat constateert PvdA-raadslid Wim ten Hoor uit Sas van Gent nu er ter hoogte van de voormalige suikerloods en de rotonde een bord is geplaatst met de tekst 'verboden voor vrachtver keer'. Bestemmingsverkeer mag nog wel over de Westkade rijden, maar het gros van de vrachtwagenchauf feurs wordt met behulp van de borden via de brug naar de Trac- taatweg en aansluitende R4 over de grens gedirigeerd. Ten Hoor, die anderhalf jaar in de weer was om de plaatsing van verkeersbor den voor elkaar te krijgen, is uiter aard in zijn nopjes met het resul taat. Desondanks plaatst hij nog een kanttekening. „De resterende 25 procent op de Westkade bestaat jammer genoeg voornamelijk uit chauffeurs van lokale transportbe drijven", aldus Ten Hoor. Verkeerswethouder Co van Schaik van de gemeente Terneuzen kan dat wel verklaren. „Onze maatre gel heeft voor nogal wat commotie gezorgd bij het lokale bedrijfsle ven. Dat is het er gewoon niet mee eens", zegt Van Schaik. Hij belooft Ten Hoor het gedrag van de chauf feurs binnenkort aan de kaak te stellen bij de lokale transportbe drijven. door Ëugène Verstraeten TERNEUZEN - De coffeeshops in Ter- neuzen hebben de gemeente tot nog toe weinig positieve publici teit bezorgd. Maar dat gaat veran deren als het aan Henk Bel uit Zwolle en zijn compagnon El Abassi ligt. Zij willen in het gat springen als één van de huidige twee verkoop punten van softdrugs de deur defi nitief sluit en hebben een aan vraag ingediend om in Terneuzen een coffeeshop te mogen exploite ren. En ze hebben ideeën om hun coffeeshop te onderscheiden van andere gedoogde softdrugsver kooppunten. Zo willen ze waarschuwingstek sten op de verpakking zetten, zo als die ook op sigaretten staan. „Want wij vinden het absurd dat er op een pakje sigaretten wel een waarschuwingstekst moet staan, maar op de verpakking van softdrugs niet." Met teksten als 'te veel softdrugs gebruiken kan je ge heugen aantasten' en 'overmatig gebruik van cannabis kan leiden tot verslaving' willen de mannen toch een waarschuwing laten uit gaan. In hun toekomstige coffeeshop wil len ze ook posters en folders heb ben tegen harddrugs, om te voor komen dat mensen toch experi menteren met harddrugs als xtc, cocaïne en speed, die vooral popu lair zijn onder jongeren. Volgens Bel zou Terneuzen de eer ste gemeente zijn met een derge lijk systeem. „Mooie bijkomstigheid zou ik zeg gen. Dat levert tevens een hoop po sitieve publiciteit op voor uw ge meente en ik denk dat het idee snel door andere gemeenten zal worden overgenomen", schrijft Bel in zijn aanvraag. „Dan is het toch fijn om te kunnen zeggen dat het allemaal in uw gemeente is be gonnen." Bij de gemeente Terneuzen ligt een aanvraag voor de exploitatie van een coffeeshop die ondere andere waarschuwingsteksten op de drugsverpakkingen wil zetten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31