Zeeland PZC Scheuring in fractie WD Sluis Herensozen zijn dakloos Visdiefjes krijgen andere stek 21 ZEEUWS-VLAANDEREN 29 33 Chris van de Vijver verder onder naam Liberaal Sluis. fft- t IIIIHUrrj WILHELMSEN VANAF 1 JANUARI 2009-. HET KINP3EBONPEN BUP3ET Sociëteiten moeten op stel en sprong uitzien naar nieuwe locatie. 02 Brigitte Kaandorp vijf avonden achter elkaar te zien in Middelburg Dinsdag 18 november 2008 Maradona bereidt zich voor op eerste duel als bondscoach Argentinië Tip? redtern@pzc.nl door Frank van Cooten en René Hoonhorst SLUIS - Het Sluise raadslid Chris van de Vijver stapt uit de WD-fractie. Hoofdoorzaak is de slechte com municatie met fractievoorzitter Jo- han Provoost, gaf ze gisteren als verklaring. „Johan vaart vaak zijn eigen koers zonder eerst met mij te overleggen. En ik heb er geen zin meer in iedere keer op mijn kop te krijgen als ik iets zeg of vind." Van de Vijver en Provoost denken verschillend over een aantal grote onderwerpen als Waterdunen bij Breskens en de verbouwing van het gemeentehuis. „Dat is hele maal niet erg, maar Johan moet niet iedere keer zeggen dat iets hét WD-standpunt is. Er is geen ruimte voor overleg en alternatie ven. Ik ben er gewoon even klaar mee." Provoost is een groot voorstander van Waterdunen, Van de Vijver heeft daar twijfels over. En tot haar stomme verbazing stemde Provoost als enig lid van de opposi tiepartijen CDA, WD en Gemeen tebelangen vorige week donderdag in de gemeenteraad voor de ver bouwing van het gemeentehuis. Van de Vijver geeft haar raadszetel echter niet op. Met ingang van 24 november gaat ze zelfstandig ver der onder de lijstnaam Liberaal Sluis. „Er is nog genoeg werk te doen. Misschien ga ik het weer leuk vinden." Provoost wilde er gisteren niet veel over zeggen. „Communiceren is praten en luisteren. Wat dat laat ste betreft heb ik niet veel mee gaandheid bemerkt bij Chris. In het geval van Waterdunen verwijt ik haar dat ze de lijn van de partij in de steek laat. En ze mist de poli tieke feeling om te beseffen dat ze mij al jaren een mes in de rug steekt. Ik wens haar veel succes met Liberaal Sluis. Het is wel spij- Chris van de Vijver stapt uit de WD in Sluis en gaat verder on der de naam Liberaal Sluis. Oor zaak is de slechte communicatie met de fractievoorzitter. tig voor de partij en voor onze trouwe leden en kiezers." Voorzitter Jan Mesuere van de VVD West-Zeeuws-Vlaanderen be treurt het uiteenvallen van de frac tie. De afdeling heeft deze raadspe riode al heel wat meegemaakt. Twee fractieleden overleden, de coalitie waaraan de WD deelnam viel en een fractielid stapte uit on vrede op, somt Mesuere op. Hij ziet nieuwe verkiezingen als enige oplossing voor het oplossen van de politieke strubbelingen in Sluis. 'Nieuw bloed' moet het oud zeer verdrijven. door Wout Bareman TERNEUZEN - De visdiefjes weten nog van niets, maar als ze komend voorjaar uit Marokko terugkeren naar hun broedplaats bij het slui- zencomplex in Terneuzen, kun nen ze niet meer terecht op hun vaste stek op het buitenhoofd van de Middensluis. Dat buitenhoofd is inmiddels geas falteerd om te voorkomen dat de vogels er tóch een nestje bouwen. Ze moesten er weg omdat ze pas santen op de brug, vaak nietsver moedende fietsers en wandelaars, aanvielen. Die werden bekogeld met schelpen, steentjes en vogel poep. Als alternatieve broedplaats heeft Rijkswaterstaat inmiddels een nieuw broedgebied laten aanleg gen aan de westkant van de mid- denhavendam. De vogels kunnen daar straks nagenoeg ongestoord broeden. Bovendien is de broed plaats ruimer: 1800 vierkante me ter in plaats van de 1300 vierkante meter op het sluisplateau. De nieu we stek voor de visdiefjes kost wa terstaat 300.000 euro. Achter de westzijde van de Middenhavendam is voor de kolonie visdiefjes (500 broedpaartjes) een nieuwe stek aangelegd. foto Wim Kooyman Jeugd en Gezin programmaministerie Heeft u kinderen onder de 18 jaar? Dan komt u mogelijk in aanmerking voor het inkomensafhankelijke, kindgebonden budget. Ais u al een toeslag heeft krijgt u nog dit jaar bericht van de Belastingdienst. Meer informatie: www.jeugdengezin.nl én www.toeslagen.nl Wout Bareman TERNEUZEN - De drie herensociëtei ten in Terneuzen staan op straat. Vorige week bracht de eigenaar van Paviljoen Westkant aan de Scheldeboulevard hen schriftelijk op de hoogte dat ze uit moeten zien naar een andere locatie. In de nieuwe exploitatieopzet van het horeca-etablissement is geen ruimte meer voor de soosavon- den. De herensozen Tussen Licht en Donker, De Vergenoeging en De Harmonie maakten al jaren ge bruik van het bovenzaaltje ('t Kraaienest) van Westkant, het pa viljoen dat achttien jaar geleden de deuren opende. De sociëteiten, waarvan de Harmonie met 116 jaar de oudste is, maakten op dinsdag-, woensdag- en donderdagavond ge bruik van 't Kraaienest. En die avonden (net als zondag- en maan dagavond) is Westkant voortaan vanaf zes uur gesloten. De brief met de mededeling dat de drie sozen moeten vertrekken, en overigens ook verschillende ande re verenigingen die er onder meer hun bestuursvergaderingen hiel den, kwam als een donderslag bij heldere hemel. John Ollefers van soos De Vergenoeging: „Het is na tuurlijk belachelijk dat je op stel en sprong moet verkassen. Vol gens de brief ging de nieuwe ex ploitatieopzet afgelopen zaterdag al in. We zijn nu in gesprek over gebruik van Kolkzicht aan de Oost- kolk." De Harmonie heeft inmiddels on derdak gevonden in hotel-restau rant l'Escaut en Tussen Licht en Donker praat met het Churchillho- tel. Penningmeester Adri Verschel ling van die soos: „Het is jammer dat we uit 't Kraaienest weg moe ten, want het was natuurlijk een toplocatie. Maar goed, het is een zakelijke beslissing van Westkant en daarvoor kunnen we wel be grip opbrengen." De drie herensozen in Terneuzen moeten verhuizen nadat hun 'huisbaas' Paviljoen Westkant vo rige week besloot de exploitatie- opzet te wijzigen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29