Vakbonden verbijsterd over Allévo Pension wordt legaal Van de Vijver verlaat WD-fractie in Sluis SNS<Ve9i0 Hoofdletsel Zorginstelling zou spelregels reorganisatie aan haar laars lappen. 'Geluidsdove' gevels temperen herrie in Plompetorenzicht. Een lichaam is om te versieren Ban k w PZC Dinsdag 18 november 2008 25 door Harmen van der Werf GOES - Zorginstelling Allévo heeft een in oktober aangekondigde reor ganisatie helemaal verkeerd aange pakt, volgens vakbondsbestuur ders Sengül Sözen (AbvaKabo) en Jacob Riepe (CNV Publieke Zaak). Zij zijn 'verbijsterd' over de gang van zaken, omdat Allévo naar hun oordeel beter had moeten weten. De instelling heeft de laatste jaren immers vaker reorganisaties uitge voerd. Zonder vorm van overleg heeft de directie van Allévo tot de reorgani satie besloten, aldus Riepe, waar bij tien voltijdse banen - verdeeld over ruim twintig medewerkers - moeten verdwijnen. „De onderne mingsraad is geïnformeerd, maar dat ging meer om een mededeling, dan dat er sprake was van overleg over onder meer de noodzaak van de reorganisatie." Riepe en Sözen vertellen dat mede werkers die hun baan zouden ver liezen, al vooraf waren aangewe zen. „Hen is verteld dat ze boven tallig waren verklaard en dat per 1 januari collectief ontslag was aan gevraagd." De vakbonden - naast AbvaKabo en CNV Publieke Zaak ook NU'91 en de FBZ - hebben inmiddels wel met de directie van Allévo over legd. Ze hebben op de rem ge trapt. „Want zoals Allévo deze re organisatie heeft willen aanpak ken, kan absoluut niet", oordelen Riepe en Sözen. „We willen nu volledig inzicht in de financiële stand van zaken bij Allévo hebben", geeft Sözen aan, „want je kunt niet steeds reorgani satie op reorganisatie blijven stape len." Pas als de vakbonden weten wat er bij Allévo aan de hand is, zijn ze bereid te praten over een so ciaal plan. De Allévo-directie weigerde giste ren een toelichting te geven op de gang van zaken rond de reorganisa tie. door Frank van Cooten en René Hoonhorst SLUIS - Het Sluise raadslid Chris van de Vijver stapt uit de WD-fractie. De slechte communi catie met fractievoorzitter Johan Provoost, gaf zij gisteren als verkla ring. „Johan vaart vaak zijn eigen koers zonder eerst met mij te over leggen. En ik heb er geen zin meer in iedere keer op mijn kop te krij gen als ik iets zeg of vind." Van de Vijver en Provoost denken verschillend over een aantal grote onderwerpen als Waterdunen bij Breskens en de verbouwing van het gemeentehuis. „Dat is hele maal niet erg, maar Johan moet niet iedere keer zeggen dat iets hét WD-standpunt is. Er is geen ruimte voor overleg en alternatie ven. Ik ben er even klaar mee." Provoost is een groot voorstander van Waterdunen, Van de Vijver heeft daar twijfels over. En tot haar stomme verbazing stemde Provoost als enig lid van de opposi tiepartijen vorige week donderdag in de gemeenteraad voor de ver bouwing van het gemeentehuis. Van de Vijver gaat met ingang van 24 november zelfstandig verder on der de lijstnaam Liberaal Sluis. Provoost wilde er gisteren niet veel over zeggen. „Communiceren is praten en luisteren. Wat dat laat ste betreft heb ik niet veel mee gaandheid bemerkt bij Chris." door Melita Lanting BURGH-HAAMSTEDE - Pension Plom petorenzicht in Burgh-Haamstede kan - als het aan het college van burgemeester en wethouders ligt - worden gelegaliseerd. Het pension is in het voorjaar van 2005 open gegaan en gevestigd in een boerde rij langs de N57, even buiten Burgh-Haamstede. In de schuur van het complex zijn acht kamers gerealiseerd met douche en toilet en zestien slaap plaatsen. Dat mag niet omdat op de boerde rij nog steeds een agrarische be stemming ligt volgens het bestem mingsplan. Halverwege 2005 heeft het college van B en W al besloten mee te werken aan legalisatie van het pension. Het past goed in het beleid om oude boerderijen die hun oorspronkelijke functie heb ben verloren een nieuwe bestem ming te geven. Het probleem bij deze legalisatie was echter de geluidbelasting op de gevel en in het pension zelf. Het langsrazende verkeer over de Rijksweg zorgt er voor dat er zo wel binnen als buiten teveel herrie is. Dat probleem is inmiddels opge lost door een geluidsdove gevel te maken waardoor het lawaai bin nen beneden de wettelijke norm blijft. De bestemmingsplanproce dure is inmiddels in gang gezet. GOES - Een 67-jarige man uit Goes is gistermiddag naar de eerste hulp in het Oosterscheldeziekenhuis ge bracht, nadat hij in de Wijngaard straat van zijn fiets was gevallen toen een auto hem tegen de stoep drukte. De fietser belandde met zijn hoofd tegen een gevel. Welk letsel hij opliep, is niet bekendge maakt. Rentewijzigingen voorbehouden. Vraag naar de voorwaarden. ZAAMSLAGVEER - Eigenlijk is Fredo (Fré) Verschraegen uit Zaamslagveer nog redelijk goed terechtgekomen. Wie had dat een jaar of veertig geleden kunnen den ken? Misschien hijzelf nog wel als allerlaatste. Met een lach: „Ik ben 56 jaar berucht geweest, nu wil ik be roemd worden." Een woest leven, een jeugd aan de zelf kant van de maatschappij. Deed, zegt hij, 'alles wat God en mijn schoonmoeder hebben verboden'. Nou ja, de laatste jaren valt dat eigenlijk nog wel mee, een kleine uitspatting zo nu en dan uitgezonderd. Niettemin: vol doende stof om zijn levensverhaal op te schrijven. Hij vertelt over zijn gedwongen 'huwelijk' in Brazilië met de dochter van een opperhoofd als hij de slang die haar bedreigt doodschiet. En over zijn band met Heli's Angels en Red Devils. Hij overleeft twee aanslagen in Antwerpen. „Ik had nooit gedacht dat ik salto's kon ma ken. Toen kon ik ze wel." En hij is gek op tatoeages. foto Peter Nicolai Het NCRV-programma Showroom portretteert Fredo Ver schraegen in de uitzending van dinsdag 23 december op Nederland 1. Deze week Stamppot zuurkool,rookworst I of Bruine bonenschotel met gekookte aardappelen Elke dinsdag-, woensdag- en donderdagavond Winterkost Frank spaart voor zijn huwelijksfeest. Hij heeft een spaarplan waarbij hij een vast bedrag per maand spaart. Met een goed spaarplan kunt u, ook nu, gewoon doorsparen. Kijk op snsregiobank.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27