tussen twee steden jg& Tweetal komt met plan voor exploitatie bijzondere coffeeshop Geen nieuwe fietsroute berco Wijkgroep Arnemuiden aangevuld durea Leger des Heils sanidröme Achttien accordeons in concert aantrekkelijk shoppen Wintermarkt Robbert Lavën Initiatiefnemers willen waarschuwingsteksten op drugsverpakkingen. Werkzaamheden op het Scheldeterrein laten pad nog niet toe. w PZC Dinsdag 18 november 2008 23 foto Lex de Meester van functies wordt het gebied een soort landschapspark tussen Vlissingen en Middelburg. Daarin passen ook zorgboerderijen, be roepen die mensen thuis kunnen uitoefenen en medische dienst verlening. Bovendien zien de adviseurs ruimte voor meer toerisme. Zij ra den aan om het middengebied be ter toegankelijk te maken door de aanleg van routes langs onder meer het voormalige Landfront Vlissingen (bunkers en tankgrach ten). Dat helpt ook om dit militai re erfgoed te behouden. Vanuit Vlissingen kan worden doorgegaan met de aanleg van nieuwe 'bolwerken'. Die moeten opvallend gebouwd zijn, met een robuuste basis waarin bijvoor beeld parkeerplaatsen kunnen worden weggewerkt. Rond die bolwerken blijft de ruimte open. Vanuit Middelburg mag de aanleg van boulevards doorgaan. Die die nen als scherpe grens tussen stad en platteland. Ook de boulevards moeten modern worden vormge geven. Ten westen van het Kanaal door Walcheren komt een boule vard als afronding van de Stro- menwijk (tussen de nieuwe mos kee en de bestaande brandweerga rage). Aan de oostkant van het ka naal komen twee boulevards: in de Mortiere, die al in aanbouw is, en onder de Erasmuswijk. Geledingszone arnemuiden - De drie overgeble ven leden van de Wijkbeheer- groep Arnemuiden krijgen binnen kort versterking van vijf nieuwe le den. Met drie is al een gesprek ge voerd en met de twee anderen wordt nog gesproken. Wijkmana- ger Y. van Nunen-Semijn heeft daarom goede hoop dat in decem ber de groep weer uit acht mensen bestaat. In september traden zeven van de tien leden van de wijkbeheergroep af vanwege een diepgaand verschil van inzicht over de ontwikkelin gen rondom het voormalige surf- hotel aan het Veerse Meer. Alleen Kees Grootjans, Wim Schuit en Lieven Theune bleven over. PODO - POINT Zorg voor Voet Si Schoen wandelschoen SEGEERSSTRAAT 29 MIDDELBURG www.podolaven.nl middelburg - Het Leger des Heils houdt tot en met 28 november haar jaarlijkse kerstcollecte. Vanaf 13 december staan er ook weer kerstpotten in Middelburg en Vlis singen. De opbrengst is voor kerst pakketten en voor de kerstviering (16 dec.) in het Arsenaaltheater. PZC Willem Adriaansens door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De twee coffeeshops in Terneuzen hebben de gemeente tot nog toe weinig positieve publi citeit bezorgd. Maar dat gaat veran deren als het aan Henk Bel uit Zwolle en zijn compagnon El Abassi ligt. Zij willen in het gat springen als één van de huidige twee verkoop punten van softdrugs de deur defi nitief mocht sluiten. Bel en El Abassi hebben een aan vraag ingediend om in Terneuzen een coffeeshop te mogen exploite ren. En zij hebben ideeën om hun cof feeshop te onderscheiden van an dere gedoogde softdrugsverkoop punten. Zo willen zij waarschuwingstek sten op de verpakking zetten, zo als die ook op sigaretten staan. „Want wij vinden het absurd dat er op een pakje sigaretten wel een waarschuwingstekst moet staan, maar op de verpakking van softdrugs niet", zegt Bel. Met teksten als 'te veel softdrugs Ê»iek bii San'clröL air>showeri de betere badkamer •Vraag naar www.arpas.sanidrome.nl de voorwaarden Mortiereboulevard 7, Middelburg, (0118) 55 10 80 vlissingen - Het Accordeonensem ble Alphen Opus 2 geeft op zon dag 30 november een concert in de Sint Jacobskerk in Vlissingen. Het ensemble speelt composities van Nederlandse componisten. Alphen Opus 2 (1995) is een in he dendaagse muziek gespecialiseerd accordeonensemble dat zich inzet voor de promotie van dit instru ment. Het ensemble bestaat uit achttien accordeonisten en één slagwerker. Het ensemble is een combinatie van gedreven en ervaren ama teurs, conservatoriumstudenten en professionals. Dirigent is de uit Rusland afkomstige Sergé Laty- chev. Het concert in de Sint Jacobskerk begint om 15.00 uur. Op het pro gramma staan nieuwe Nederland se composities van Alexander Co- mitas en Jense Meek en van. de Amerikaanse componist John Franceschina. door Miriam van den Broek vlissingen - Er komt toch geen fietsroute achter de Walstraat over het Scheldeterrein in Vlissingen. Althans, niet op korte termijn. De werkzaamheden op het Scheldeter rein laten dat voorlopig niet toe, laat wethouder Rob van Dooren via zijn woordvoerder weten. Twee maanden geleden werden er tijdens de commissievergadering vragen gesteld over het (negeren van het) fietsverbod in de Wal straat. De Partij Souburg Ritthem stelde voor de hekwerken op het Schelde terrein iets naar achteren te plaat sen zodat er achter de Walstraat een fietsroute ontstaat tussen de Hellingbaan en de Wilhelmina- straat. De suggestie viel bij Van Dooren in de smaak. Hij beloofde er 'binnenkort in positieve zin op terug te komen'. Maar inmiddels heeft hij te horen gekregen dat de werkzaamheden op het terrein dit nog niet toelaten. „Zodra het kan, wordt de mogelijkheid opnieuw bekeken", zegt de woordvoerder. Het fietsverbod in de Walstraat blijft de komende jaren bestaan. Ook voor de avonduren wordt er geen uitzondering gemaakt. De in richting van de straat en de gladde plavuizen laten dat niet toe, vindt het college. Als de straat ooit herin gericht wordt, zal de gemeente kij ken naar een permanente oplos sing. gebruiken kan je geheugen aantas ten' en 'overmatig gebruik van can nabis kan leiden tot verslaving' wil len de mannen toch een waarschu wing laten uitgaan naar de klanten toe. In hun toekomstige coffeeshop wil len zij ook posters en folders heb ben tegen harddrugs, om te voor komen dat mensen toch experi menteren met harddrugs als xtc, cocaïne en speed, die vooral popu lair zijn onder jongeren. Volgens Bel zou Terneuzen de eer ste gemeente zijn met een derge lijk systeem. „Mooie bijkomstigheid zou ik zeg gen. Dat levert tevens een hoop po sitieve publiciteit op voor uw ge meente en ik denk dat het idee snel door andere gemeenten zal worden overgenomen", schrijft de Zwollenaar in zijn aanvraag aan de gemeente Terneuzen. „Dan is het toch fijn om te kun nen zeggen dat het allemaal in uw gemeente is begonnen", aldus Henk Bel uit Zwolle. Bij de gemeente Terneuzen ligt een aanvraag voor de exploitatie van een coffeeshop die onder meer waarschuwingsteksten op de drugsverpakkingen wil zetten. lange vorststraat - goes arnemuiden - In de gereformeerde kerk in Arnemuiden is zaterdag 22 november een wintermarkt. Van 10.00 tot 16.00 uur worden er spul letjes verkocht. Ook is er een ten toonstelling over Maritiem Arne muiden. De opbrengst gaat naar Merci Ships.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 25