Zeeland PZC Rabobank kiest voor Middelburg Kinderen kijken naar het Zeeuwse verleden Kapelle krijgt toch privéschool 21 WALCHEREN 29 33 Hoofdkantoor op Walcheren vertrekt uit Vlissingen. VANAF 1 JANUARI 2009'. HET KlNPOEBONPEN BUPGET Staatssecretaris alsnog akkoord met vestiging Beeckman Academie. Sport Brigitte Kaandorp vijf avonden achter elkaar te zien in Middelburg Dinsdag 18 november 2008 Maradona bereidt zich voor op eerste duel als bondscoach Argentinië Tip? redwalch@pzc.nl door Emile Calon MIDDELBURG - Het bestuurscen trum van de Rabobank Walcheren. /Noord-Beveland verhuist zo goed als zeker van de Lange Zelke in Vlissingen naar Middelburg. De di rectie van de bank is nog in over leg met de gemeente over een loca tie en de vestigingsvoorwaarden. Directievoorzitter Jaap Wielaart benadrukt dan ook dat er nog niet definitiefis besloten waar het nieu we hoofdkantoor van de bank ge bouwd wordt. „Als we er niet uit komen met de gemeente kunnen we nog altijd voor een andere plaats kiezen." Middelburg heeft twee bouwloca ties in de aanbieding voor de Rabo bank. Welke, dat wilde Wielaart gisteren nog niet zeggen. Wel ver telde hij dat het bestuurscentrum goed bereikbaar zal zijn met het openbaar vervoer. In het bestuurscentrum komen zo'n tweehonderd medewerkers van de Rabobank te werken. Het gaat om de directie, de stafafdelin gen, de Afdeling groot zakelijk en de Afdeling private banking. In het hoofdkantoor in Vlissingen wer ken momenteel ook zo'n tweehon derd mensen. De directie van de bank bekijkt de komende periode ook wat er met de andere kantoren op Walcheren en de Noord-Beveland zal gebeu ren. Begin volgend jaar hoopt Wielaart duidelijkheid te kunnen geven over wat er met die vijftien vesti gingen zal gebeuren. Hij liet giste ren wel doorschemeren dat de Ra bobank het belangrijk vindt om lo kaal aanwezig te zijn. De vier lokale Rabobanken Mid- delburg-Veere, Noord-Beveland, Noordwest-Walcheren en Walche- ren-Zuid fuseerden in 2006 tot één Rabobank voor Walcheren en Noord-Beveland. Boven de Westerschelde zijn in Zeeland nog twee Rabohanken ac- De directie van de Rabobank maakt begin volgend jaar bekend wat er de komende tijd met de vijftien kantoren op Walcheren en Noord-Beveland gebeurt. tief Dit jaar fuseerden de Rabo banken Beveland, Schouwen-Dui- veland en Tholen tot de Coöpera tieve Rabobank Oosterschelde. Zakelijk gezien gaat het erg goed met de Rabobank Walcheren /Noord-Beveland, aldus de direc teur. Sinds de bankencrisis ziet hij een 'enorme toestroom van nieu we klanten'. Het gaat volgens hem om zowel nieuwe zakelijke klan ten als privépersonen die rekenin gen bij zijn bank openen, omdat zij zekerheid zoeken bij een bank die geen last heeft van een beurs notering. door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Basisschool De Uilenburch in Middelburg heeft er een tijdelijk leslokaaltje bij. Naast de school is voor een paar weken de erfgoedmobiel neergezet, een aanhanger vol geschiedenis van de Stichting Cultureel Erfgoed Zee land. De mobiel is nu ingericht met Vensters op Zeeuws erfgoed, waarin zes onderwerpen uit de Zeeuwse geschiedeniscanon wor den getoond. Gisteren namen de kinderen van groep 5/6 een kijkje in de erfgoed mobiel. In groepjes trokken ze steeds de rolgordijntjes voor de zes vensters omhoog waarna de ge schiedenisvitrines zichtbaar wer den. Aan de hand van een filmpje, voorwerpen en foto's moesten de kinderen vragen beantwoorden over een Zeeuws onderwerp. Het zevende venster is nog leeg. Dat zullen de kinderen van De Uilenburch zelf vullen met de ge schiedenis van hun omgeving. Juf Margaret Schuit noemt wat aan knopingspunten: het ontstaan van het bolwerk, de historie van de Oostkerk of kinderen die hun opa's interviewen over de Ramp. De Uilenburch is de eerste Zeeuw se school die de erfgoedmobiel op bezoek heeft. Jeugd en Gezin programmaministerie Heeft u kinderen onder de 18 jaar? Dan komt u mogelijk in aanmerking voor het inkomensafhankelijke, kindgebonden budget. Als u al een toeslag heeft krijgt u nog dit jaar bericht van de Belastingdienst. Meer informatie: www.jeugdengezin.nl én www.toeslagen.nl KAPELLE - Kapelle krijgt toch een privéschool voor het voortgezet onderwijs. Staatssecretaris Bijster- veldt is alsnog akkoord gegaan met de stichting van de Isaac Beeck man Academie in het Zuid-Beve- landse dorp. Bijsterveldt wees de aanvraag voor vestiging van de privéschool eer der afj omdat (toekomstige) leerlin gen binnen drie kwartier reistijd ook op het Orion College in Breda terechtkunnen. Daarmee verviel volgens Bijsterveldt de noodzaak een- soortgelijke school in Kapelle te stichten. Later bleek dat zij bij de berekening van reistijden van leerlingen fouten had gemaakt. Op verzoek van de Tweede Kamer be sloot zij de aanvraag opnieuw te behandelen. De Isaac Beeckman Academie wil het soort persoonlijk middelbaar onderwijs bieden dat anders al leen op dure privéscholen wordt gegeven. De school moet ook voor leerlingen uit gezinnen met lage in komens toegankelijk zijn. Daar voor is rijksgeld en dus een aan vraag bij het ministerie nodig. Er zijn nu 479 aanmeldingen. Sa men met de gemeente Kapelle wordt een bouwplek gezocht. ALMANAK Tip? redactie@pzc.nl Sinds de verhuizing van de cen trale redactie van de PZC van Goes naar Middelburg, werkt de streekredactie Walcheren in de zelfde ruimte als de sportredac tie. Voor een van de regionale verslaggeefsters was dat reden om eens in het maandagse sport- katern te duiken. „En?", vroeg een van de noeste werkers van de sportredactie. „Wat vond je van onze verha len?" Hoewel het haar alleszins was meegevallen, antwoordde zij: „Jullie zouden er bij moeten ver melden over welke tak van sport een stukje gaat. Ik dacht, het kan wielrennen zijn, maar het bleek darten te betreffen." Kinderen van De Uilenburch in Middelburg houden zich in de erfgoedmobiel bezig met de Zeeuwse geschiedenis. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 23