Cultuur Princess Project creëert feeërieke sfeer Inzet voor museum bekroond Soms is het niet zo erg om 2e te worden. J CITROËN Gelouterde muzikanten nu met eigen nummers in het Arsenaaltheater. Cora Jebbink ontvangt Evers-onderscheiding voor vrijwilligerswerk. Zeker niet als de Citroën Nemo T is in 2009 en Citroën Jumpy V in 2008. PZC Maandag 17 november 2008 21 door René de Dreu VLISSINGEN - Lo van Gorp, Simone Pormes en Karei Boehlee hebben al een muzikale carrière achter de rug bij grootheden zoals Toots Thielemans, Marco Borsato, Trijn tje Oosterhuis en Gino Vanelli. Sa men hebben ze nu een muzikale droom verwezenlijkt. Die is ver pakt in een project waar ze hun ei gen ziel en zaligheid in kwijt kon den. Met een groot aantal gastmu zikanten staan ze met hun Prin cess Project morgen in het Arse naaltheater in Vlissingen. Het begon met een nummer van Pormes met de titel Little Princess. Dat leverde weer veel nieuwe idee- en op en een vloed aan inspiratie om die uit te werken. Iedere keer als het ter sprake kwam hadden ze het over hun Princess Project. Het is nu de naam van de cd en de theatertoer die daaruit is voortge vloeid. Muziek om bij achterover te hangen, ontspannen sfeer, dro merig ook en herkenbaar. Het klinkt internationaal, Amerikaans vooral, met een grote dosis r&b en softsoul. De cd en de theatertoer vormen te vens een stap van de drie muzikan ten uit hun overwegend dienende muzikale rol naar een eigen plek in de spotlights. „We houden het klein", vertelt Pormes. „Onze mu ziek leent zich meer voor een intie me sfeer met een luisterpubliek en minder voor grote zalen en festi vals. Het is ook gevoelige muziek die best diep gaat, en er is zeker niet voor een commerciële invals hoek gekozen." Kiezen voor kwaliteit, het klinkt wat cliché, maar met hun staat van dienst krijgt het wel diepgang. Ze musiceren al lange tijd samen met grote namen. „In een eigen project kun je teksten en muziek 'J. Lo van Gorp, Simone Pormes en Karei Boehlee, bijgestaan door gastmuzi kanten, verwezenlijkten met het Princess Project een muzikale droom. heel dicht bij jezelf houden. Muzi kale invloeden krijgen een plaats, evenals de vertaling van gevoelens over de dingen die je meemaakt. We kennen elkaar al lang en goed. Dat zorgt voor een harmonieus sa menkomen van ideeën", vindt Por mes. „Ik kan dus een nummer schrijven waar Lo zowel muzikaal als emotioneel goed mee uit de voeten kan." De songs leunen zwaar op de soul en r&b-ballads van onder anderen Stevie Won der, Roberta Flack en Diana Ross. Ze vormen een compact geheel, zo wel wat sfeer als muzikaliteit be treft, en escaleren nergens naar een muzikale explosie. Dat inge houden musiceren zorgt niet al leen voor het laidback karakter, maar legt door de arrangementen een geheimzinnige spanning in de muziek. Invloeden van jazz en hier en daar wereldmuziek versto ren dan niet en zorgen voor een extra gelaagdheid. Pormes: „We creëren een feeërieke sfeer. In de voorstelling, die toch meer een concert is dan theater, benadruk ken we dat sprookjesachtige in de teksten en de muziek. Het is mu ziek die je bijna achteloos kunt on dergaan, maar ook veel te bieden heeft als je goed luistert." Princess Project, morgen in Arsenaal theater, Vlissingen. Aanvang: 20.15 uur. MIDDELBURG - Cora Jebbink van de Vrienden van het Zeeuws Mu seum heeft zaterdag in Middelburg de Gerard Evers-onderscheiding 2008 ontvangen. Het bestuur van de Nederlandse Federatie van Vrienden van Musea reikt deze landelijke prijs in princi pe elke twee jaar uit aan de beste museumvrijwilliger. De federatie hield zaterdag haar najaarsbijeen komst in de Zeeuwse Bibliotheek. Bij die gelegenheid werd de win naar van de prijs bekendgemaakt. Er waren deze keer vier kandida ten. Behalve Jebbink waren dat Ine ke Bons-Moody van de Vrienden van het Gemeentemuseum Den Haag, Suzanne Brakenhoff van de Vrienden Leder en Schoenen Mu seum Waalwijk en Bernard Offe- ringa van de Vrienden van Wes- ter-Amstel in Amstelveen. Cora Jebbink zet zich al sinds 1994 vrijwillig in als bestuurslid van de Stichting Vrienden van het Zeeuws Museum en als coördina tor van de vrijwilligers van het mu seum. Zij wordt beschouwd als een bindende factor tussen de Vrienden, de vrijwilligers, het pu bliek en de museumorganisatie. Sinds vorig jaar juni, toen het Zeeuws Museum heropende, heeft Jebbink de dagelijkse leiding over een team van gastvrouwen en -he ren die in dg hal van het museum assisteren bij de balie- en winkel werkzaamheden. Verder coördi neert ze het inpakken van mai lings en geeft adviezen om vrijwil ligers ad hoc in te zetten. De Gerard Evers-onderscheiding bestaat uit een gekalligrafeerde oor konde. Evers was de oprichter en eerste voorzitter van de Nederland se Federatie van Vrienden van Mu sea. Hij riep de prijs in 1990 in het leven, kort voor zijn overlijden in 1991- NEMO vanaf €7.890 €1.000 korting op voorraBdmeujeilon 2,5 in3 laadvolume, laadvermogen tot 685 kg BERLINGO FIRST BERLINGO vanaf 9.990 j vanaf 10.990 'j optiepakket ter waarde van €750 3m3 laadvolume, 3,3 m3 laadvolume, laadvermogen tot 600 kg j laadvermogen tot 770 kg JUMPY vanaf €17.800 optiepakket ter waarde van €1.730 5 tot 7 nr laadvolume, laad vermogen van 1225 kg JUMPER vanaf €19.320 optiepakket ter waarde von€ 1.650 8 tot 17 ir,3 laadvolume, laadvermogen rot 2340 kg 'Voordeel op optiepakket geldt niet op de Berlingo First. Prijzen zijn excl BTW en BPM. verwijderingsbijdrage, leges en kosten rijklaarmaken Vanafprijs Nemo is inclusief 1.000 korting op voorraadmodellen. Alle aanbiedingen zijn geldig bij de aan de actie deelnemende Citroen-verkooppunten Vraag uw dealer naar de actievoorwaarden. Fleetklanten zijn uitgesloten van deze aanbiedingen. Afgebeelde modellen kunnen afwijken van de standaardmodellen. Prijs- en modelwijzigingen voorbehouden Bel 0800-CITROËN (0800-2487636) voor meer informatie of kijk op www.citroen.nl Citroen prefereert Total E BERLINGO Official Runner Up International Van of the Year 2009 Twee jaar op rij als hoogste eindigen in de International Van of the Year verkiezing, dat zegt wat over onze range bedrijfswagens. Om datte vieren hebben wij tal van aanbiedingen. 1.000 Euro korting op de voorraadmodellen van de Nemo en gratis optiepakketten met een waarde tot 1.700 euro op de Berlingo* Jumpy en Jumper. Ga snel naar de Citroën-dealer om onze complete range te bekijken en informeer ook naar de aantrekkelijke lease- en financieringsaanbiedingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 83