Francke rekent af met blessureleed Turners gaan met sprongen vooruit Rapide koploper 40 Maandag 17 november 2008 pzc Atleet relativeert zijn zege wegens gebrek aan concurrentie. Training en goede accommodaties leiden tot betere prestaties. Mesu wordt slachtoffer van rijders topdivisie Van Bemden loopt indoorrecord horden Zeeuwse basketballers op weg naar beker Eijke en De Waardt sjoelkampioenen Bittere pil voor Topteam door Sjaak Sinke kruiningen - Met de zege van Jes- per Francke in de Den Inkelloop in Kruiningen lijkt het of een nieuw talent uit de Dynami- ca-ploeg is opgestaan. Jammer ge noeg voor Francke stonden er maar twee senior licentiehouders aan de start van de langste afstand. Marco Ottjes (RKHAV) en Erik Goosens (Scheldesport) finishten op de tweede en derde plaats over all. Na de eerste ronde bepaalden en kele junioren het tempo, onder wie Lars Paardekooper (AV'56), Ro bin de Vos (AV'56) en Erwin Adan (Dynamica). Pas nadat Paardekoo per met een half minuutje voor sprong op Adan zijn vier kilome ter winnend had afgesloten, werd duidelijk dat Francke voor een ver rassing ging zorgen. Goossen en Ottjes volgden de ontketende Fran cke op de voet. In de laatste van de negen kilometer gaf hij de zege niet meer uit handen. Met een tijd van 31,06 hield Francke Ottjes op vier tellen en Goossens op tien tel len. Voor Francke was de zege een op steker. Als junior was hij zeker een talent tot een hardnekkige liesbles sure hem meer dan een jaar aan de kant hield. In de Singelloop in Middelburg maakte hij zijn ren tree met een zesde plaats. „Jam- W* De Den Inkelloop in Kruiningen wordt bij de mannen overall ge wonnen door Jesper Francke. Bij de vrouwen overall zegeviert San dra de Block. mer dat de tegenstand vandaag niet goed was", relativeerde hij zijn zege meteen na de wedstrijd in Kruiningen. Tim Pleijte en Mi chel Schrier hadden een rustdag in gepland voor de Zevenheuvelen- loop in Nijmegen. Marco Ottjes was tevreden over zijn optrêden en overwinning bij de masters H35: „Ik ben goed her steld van de Kustmarathon en kan een vlak tempo aanhouden." Erik Goossens hoefde niet te herstellen van de Kustmarathon, omdat hij door een gebroken sleutelbeen niet kon deelnemen. In Kruinin gen kon hij profiteren van zijn trai- ningsarbeid en pakte hij de twee de plaats bif de masters H35. Theo den Herder (AV'56) boekte zijn tweede zege op rij bij de man nen H55. Rinus Joosse (AV'56) had bij de mannen H65 een ruime voorsprong van vijf minuten op zijn naaste belager. Bij de vrouwen boekte Sandra de Block (RKHAV) eenvoudig haar tweede zege met Astrid den Her der (AV'56) en Elisa Rijk op eerbie dige afstand. Op de korte cross wonnen de junior Steven Nuytin- ck en Margot de Nijs (RKHAV). Een turnster van MTV neemt een aanloop voor haar sprong tijdens de regiokampioenschappen, foto Lex de Meester door janny Vermeule MIDDELBURG - Met ruim 220 in schrijvingen van 19 verenigingen hebben de springkampioenschap- pen van de regio Zuid West Neder land van de KNGIJ zichzelf op nieuw overtroffen. De belangstel ling en het niveau van de turners zitten de laatste jaren duidelijk in de lift. Steeds meer verenigingen schrij ven zich in voor de springkam- pioenschappen. Dat komt volgens wedstrijdleider Henk Hensen door het promotiesysteem en door verbetering van de accommo daties in de regio. „In Oostburg hebben ze sinds kort een valkuil in de zaal, zodat daar veiliger ge traind kan worden op moeilijker onderdelen", aldus Hensen. Ben Weststrate, hoofd van de jury, beaamt dat. „Maar dankzij training en scholing leren de trainers ook moeilijkere technieken en dat ver taalt zich in een stijging van het ni veau", voegt hij eraan toe. „Het be oordelingsysteem is eveneens flink verbeterd, vooral door het beleid dat acht jaar geleden werd ingezet door de productgroep springen van de KNGU." De springkampioenschappen in Middelburg werden georganiseerd voor de niveaus A, B en C. Er werd gesprongen op minitramp, al dan niet voor een pegasês of kast, lange mat en airtumbling. Door de vele onderdelen en niveaus werd het een waar prijzenfestival, wat het springen juist aantrekkelijk maakt. Volgens kenners is springen boven dien een perfecte activiteit naast het toestelturnen of voor turners die actief willen blijven na hun tur- ncarrière. eindhoven - Zoals veel schaatsers uit de eerste divisie heeft Erwin Mesu zaterdag de wedstrijd voor de Essent Cup niet uitgereden. Het waren de rijders uit de topdivi sie die de wedstrijd bepaalden. In de eerste sprintserie pakte Mesu nog een derde plaats en een punt je voor het klassement. Omdat de kopgroep daarna een grote voor sprong pakte en groter werd dan het peloton, werden veel schaat sers uit de wedstrijd gehaald. amsterdam - C-junior Edwin van Bemden is het atletiekindoorsei- zoen goed begonnen. Bij de in- doorwedstrijden in Amsterdam liep de 13-jarige Delta Sporter een Zeeuws record op de 50 meter hor den. Van Bemden finishte in 8.3 se conden. Ook de 50 meter sprint ging hem goed af met 7.2 secon den. Patrick Elfrink (14) liep een clubrecord op de 50 meter sprint in 6.9 seconden. Elfrink kwam bij het verspringen tot 4.97 meter. BERGEN OP ZOOM - Vier Zeeuwse basketballers zijn doorgedrongen tot de kwartfinales van de landelij ke beker in de eredivisie tot acht tien jaar. Lennart Zweemer, Allard de Jong, Puck Kole en Dominique van Ho ve spelen bij WBB-Giants U18 uit Bergen op Zoom. Ze wonnen za terdag van Almonte U20 uit Eind hoven: 71-53. Vooraf werd de wed strijd als zwaar bestempeld, maar WBB kwam snel op voorsprong. OOST-SOUBURG - Dennis Èijke en Bram de Waardt zijn Zeeuws kam pioen koppelsjoelen geworden. De sjoelers, uitkomend voor Schijf S3, schreven het open kam pioenschap in de hoogste klasse (B) op hun naam met een score van 120.47. In de C-klasse ging de overwin- nign naar Patrick de Groot en Mar co Borsboom (114.37). In de D-klas- se wonnen Joke Reinieren en Adrie Provoost (99.23). door Peter Snelders MIDDELBURG - De hockeyvrouwen van Rapide blijven koploper in de derde klasse. De mannen van Olympia en Vlissingen verloren. Vrouwen. Derde klasse. Shot-Ra- pide 0-4: Rapide had in de eerste helft moeite om het verschil te ma ken. Twee minuten voor rust open de Sonja Matena de score uit een strafcorner. In de beginfase van de tweede helft besliste Rapide het duel. Via Tatsjana van den Eynde, Sonja Matena en Kelly van Hape ren werd het 0-4. Vierde klasse. Oudenbosch- Olympia 2-0: Beide teams waren evenveel in balbezit en kregen klei ne kansen. In de slotfase van het duel scoorden Sophie Koopmans en Marjolein Drent voor Olympia. Mannen. Derde klasse. Rapi- de-Udenhout 0-5: „Hoe vreemd het ook klinkt, dit was qua samen spel de beste wedstrijd van dit sei zoen", beweerde coach Ab Klaeij- sen na afloop. Vierde klasse. Oudenbosch- Olympia 5-4: Trainer/coach Jan Boerbooms was des duivels. „Een voorsprong van 4-1 mag je niet uit handen geven. Ik miste bezieling en volwassenheid." In de tweede helft werd Olympia op felheid afge troefd. Gilze-Rijen-Vlissingen 5-0: Gil- ze-Rijen was een maat te groot. „We kwamen kwaliteit en routine te kort tegen dit team", aldus trai ner Nobert Jagers. DEVENTER - Het Topteam van 's Lands Welvaren veroverde in het dubbelweekeinde in de eredivisie één schamel punt. Het 3-3-gelijkspel tegen PDA Bil jarts kwam ongelukkig tot stand. De nederlaag van Wiel van Ge- mert (bandstoten) en de winst van Philip Deraes (47/2) waren in gecalculeerd. De partij van Ian van Krieken (71/2) eindigde in gelijk spel terwijl sterk gerekend was op winst. Het Topteam verloor met 4-2 van Pelikaan, mede doordat Ludger Ha- vlik (D) in zijn tweede beurt de 200 caramboles in een ruk uitspeel de. Deraes bleef op 5 staan. Met het verlies van Van Krieken was het pleit beslecht. De winst van Van Gemert was alleen nog van be lang voor de statistieken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 80