hoofdklasse Oemoemenoe is weg in laatste minuten even kwijt De Stormvogel stunt tegen koploper Argo ff S Handbalsters EMM kunnen niet opnieuw stunten tegen Heerle Basketballers verslaan in eigen huis directe concurrent Attacus. Vlissingers zijn van begin tot eind bij de les en winnen verdiend. Middelburgse rugbyers laten in slotfase ruime voorsprong schieten. Olympus blijft na zege op Tornado meedoen in bovenste regionen. Middelburgse dammers blijven meedoen in top W PZC Maandag 17 november 2008 37 door David Duijnmayer VLISSINGEN - BC Vlissingen heeft gisteren goede zaken gedaan in de strijd om het kampioenschap in de hoofdklasse van Rayon Zuid. Door thuis met 81-68 te winnen van Attacus uit Veghel, pakten de basketballers de koppositie. Met 14 punten uit zeven wedstrijden staat Vlissingen nu boven Attacus, dat een gelijk aantal punten heeft, maar een wedstrijd meer speelde. De talenten Dorde Karadzic en Mi chel Bosters waren weer belangrijk voor Vlissingen. De twee jonge spelers namen samen meer dan de helft van de punten voor hun reke ning. Voormalig jeugdinternatio- nal Karadzic, die op zijn twintigste verjaardag precies twintig punten wist te scoren, was dolblij met de overwinning. „Ik heb geen moment gedacht dat we konden verliezen", zei hij. „We begonnen heel goed, we hebben ze goed onder druk gezet. Halver wege zakte het wel een klein beet je in, toen gingen zij zich ook ster ker voelen." Dankzij de overwinning heeft Vlis singen nu als enige team al zijn wedstrijden gewonnen. De doel stelling voor dit seizoen - kam pioen worden en promoveren naar de landelijke eerste divisie - begint zo steeds dichterbij te ko men. „We willen absoluut kam pioen worden", zei Karadzic. „We hebben niet zo'n brede selectie, maar het is wel een team dat al ja ren samen speelt, het is echt een geoliede machine geworden." Vooraf had coach Victor Vermue gezegd dat het, thuisvoordeel wel eens doorslaggevend zou kunnen zijn. De aanwezige toeschouwers deden er in ieder geval alles aan om dat waar te maken. Gesteund De basketballers van BC Vlissin gen hebben dankzij een overwin ning op Attacus uit Veghel de eerste plaats veroverd in de hoofdklasse van Rayon Zuid. door Ko Mechielsen MIDDELBURG - De waterpoloërs van De Stormvogel speelden zater dag een uitstekende wedstrijd te gen koploper Argo: 8-4. Ook de Vlissingse reserves wonnen weer. De Treffers 3 werd met 9-5 opge rold. De vrouwen van De Ganze stonden na een leuke wedstrijd en een 5-2-voorsprong tegen Gorgo met lege handen: 5-7. De Stormvogel-Argo 8-4: De Stormvogel was vanaf het begin goed bij de les. De ploeg speelde compact en gaf niets kado. Boven dien werden de kansen benut. In de eerste periode haalden de Vlis singers het maximale rendement uit twee man-meersituaties: 2-0. door het enthousiaste publiek be gon de thuisploeg voortvarend aan de wedstrijd en liep in het eer ste kwart direct uit. Vooral Michel Bosters speelde sterk en scoorde veel punten. In het tweede kwart liep het team van BC Vlissingen verder uit en de voorsprong, die bleef schommelen tussen de tien en twintig punten, werd niet meer uit handen gege ven. Toch kreeg het publiek het in het laatste kwart nog even be nauwd. Vlissingen kwam maar moeizaam tot scoren, terwijl Atta cus meer risico's nam en vooral rpet vrije worpen wat puntjes bij elkaar sprokkelde. Het verschil liep terug naar 8 punten. Stefan Schrier, de kleinste man van het veld, maakte op dat mo ment een belangrijk block en wist even later met een aantal rake vrije worpen de voorsprong weer te vergroten. Daarna kwam Vlissin gen niet meer in de problemen en speelde de wedstrijd professioneel uit. „In het laatste kwart werd het nog even spannend", vond ook Ver mue. „Dit was met afstand de bes te tegenstander die we tot nu toe gehad hebben", zei hij, „maar we hebben het koppie erbij gehouden en ons niet laten intimideren door die jongens", constateerde de coach tevreden. Toch was Vermue voorzichting na de winst op de belangrijkste con current voor de titel. „We zitten in. de beginfase van het seizoen. Er zijn nog vijftien wedstrijden te gaan. Voor het kampioenschap is dit niet de belangrijkste wedstrijd, hoewel het natuurlijk lekker is om als enige team ongeslagen te zijn." De komende twee weken treft BC Vlissingen opnieuw sterke tegen standers: EBBC uit Den Bosch en Den Dungk uit Den Dungen. „Dat worden weer twee topwedstrij den. Daarna moeten we zorgen dat we geen punten verliezen te gen de kleinere tegenstanders." BC Vlissingen - Attacus 81-68 (44-36). Scores BC Vlissingen: Michel Bosters 24, Dorde Karadzic 20, Benja min Steenbeek 12, Stefan Schrier 7, Dennis de Paauw 7, Benjamin Risakotta 6, Erwin Hilbert 5. Daarna kwam Argo wel beter in de wedstrijd. Na 4-3 en 4-4 sloeg De Stormvogel in de laatste perio de hard toe, waarbij keeper Bob Willemse een hoofdrol speelde. Bij 7-4 kregen de bezoekers een strafworp, maar ook die ranselde Willemse uit zijn doel. In de slot minuut strooide de thuisploeg nog wat extra zout in de wonden van de koploper: 8-4. Scores De Stormvogel: Chris van der Draai 4, Martijn Mechielsen 2, Jermo de Lange en Dennis van de Ketterij 1. De Stormvogel 2-De Treffers 3 9-5. Hoewel de uitslag anders doet vermoeden, bleef het spannend tot de laatste periode. Het gerouti neerde De Treffers haalde het tem po uit de wedstrijd en De Stormvo gel liet zich daarin meeslepen. Pas in de slofase gaf de Vlissingse kop loper gas, waardoor het van 3-3 toch nog overtuigend 9-5 werd. door Hans Markusse MIDDELBURG - Oemoemenoe be wees zich gisteren een slechte dienst door een zekere zege tegen hekkensluiter Oisterwijk Oysters uit handen te geven. De Middel burgse rugbyers leidden vlak voor tijd soeverein met 29-15, maar in de slotminuten wisten de gasten nog twee keer te scoren: 29-29. Oemoemenoe startte sterk en kwam in de tiende minuut via Radhja Ridaie op een verdiende 5-0-voorsprong. Lang konden de Middelburgers hiervan niet genie ten, want Oysters maakten binnen vijf minuten gelijk en namen kort door Wim Kakebeeke MIDDELBURG - De mannen van EMM pakten ook gisteren geen punten. De tweedeklassers kregen bij Internos 3 flink klop. Ook de Middelburgse vrouwen beten in het stof. Bij Heerle werd het 23-18. Internos 3-EMM 20-14: Ruim een maand na het begin van de compe titie is er nog steeds geen enkel punt binnen gehaald. Gezien de blessuregolf niet helemaal verwon derlijk. Toch had er meer ingeze ten. „We verdienen het ook niet", verzuchtte trainer Hans Dierickx na afloop. „Met zoveel onderschat ting en een belabberde afwerking kom je gewoon niet ver." Na de pauze (10-6) werd het gat terugge- Scores De Stormvogel: Pim Bekkers 4, Henk Riemens 2, Kees Leijnse, Jeroen van de Broeke en Ad van't Westende allen 1 maal. De Ganze-Gorgo 5-7: Toen De Ganze in de derde periode uitliep naar 5-2, leek de wedstrijd ge- daarop middels een penalty-kick zelfs èen 5-8-voorsprong. Nog voor rust stelde de thuisclub orde op zaken. Quinten van Dijk, voor het eerst op de positie van tweede center, bracht zijn team op een io-8-voorspong en de drop-out van Oysters leverde met een weer balbezit op voor Oemoe menoe, dat door Yedney America werd verzilverd. Met de convers ion van Joey Luitwieler kon Oe moemenoe met 17-8 gaan rusten. Na rust kwam Oysters vlot terug tot 17-15, maar na tries van Clint Dodds en aanvoerder Fabiën Leg rand leek Oemoemenoe met een Oemoemenoe mist de zege te gen hekkensluiter Oisterwijk Oisters. De Middelburgers laten in de laatste minuten een 29-15-voorsprong schieten. bracht tot 2 punten, maar meer zat er niet in. Aanvallend werd er vol doende gecreeerd-, maar de kansen werden niet benut. Dierickx wil niet wanhopen. „Gewoon blijven bikkelen op de training want ze zijn pittig genoeg." Internos 4-EMM 2 17-20: EMM klaarde de klus vooral op routine. Dankzij de tweede zege stijgt de ploeg naar de middenmoot. Vrouwen. Heerle-EMM 23-18: EMM kon de stunt van een jaar ge leden niet herhalen. Heerle nam meteen de touwtjes in handen en EMM bleef het antwoord schuldig: 4-0. „We zijn overrompeld door 'de snelheid van Heerle", zei coach De handbalsters van EMM krij- gen klop bij Heerle. De eerste klassers blijven het antwoord schuldig op de agressieve aanpak van de Brabantse vrouwen. speeld, maar Gorgo kwam sterk te rug tot 5-5 eind derde periode. In de laatste periode kwamen De Ganze-vrouwen tekort en trok Gorgo de wedstrijd naar zich toe. Scores De Ganze: Joyce Piek en Tam ara Flore 2, Sanne Klompe 1. 29-15-voorsprong in veilige haven. Knullig verdedigen leidde in de slotminuten tot een zware tegen valler: 29- 29. Tovaal-DSR-C 32-0: De Goesena- ren zijn na een zwakke competi tiestart vol op drift. Ook DSR-C 2 kwam er niet aan te pas op sport park Het Schenge. Tovaal nam van af het beginsignaal het initiatief en halverwege de eerste helft kwam het via Koen Spaas op een 5-0-voorsprong. Patrick de Ruiter voerde niet veel later de score op naar 10-0 en niet veel later was Koen Spaas opnieuw succesvol. In de vijftigste minuut viel dg vier de try, gedrukt door Bart Spaas: 22-0. DSR-C 2 was stukgespeeld en in de laatste 5 minuten scoorde Tovaal nog tweemaal. Eerst Koen Spaas met zijn derde en in de laat ste minuut Thomas de Koster. Nijsen na -afloop. Het eerste be drijf was ronduit zwak van de Mid- delburgsers. EMM heeft aanval lend nog niet de vorm die Nijsen graag zou zien. Na de pauze, die aanbrak bij 12-6, wist EMM zich te ontworstelen aan het harde spelle tje van de Brabanders. Het gat werd echter nooit kleiner dan drie treffers. Scores EMM: Petula Brasser 6, Marieke Riemens en Xaira Nijsen 3, Anouk Cas- tenmiller en Danielle Carol 2, Ariska Tax en Denise Bergkamp 1. Olympus-Tornado Breda 18-14: De voorlaatste positie van de Bra banders op de ranglijst is verte kend. Torpedo Breda heeft meer kwaliteiten in huis dan de stand doet vermoeden. Daarom was het hard werken voor de Vlissingers. Dankzij de zege blijft Olympus meedoen om de bovenste plaat sen. Martje Huiben was topscorer met vijf treffers. MIDDELBURG - De Middelburgse damclub blijft meedraaien in de subtop van de eerste klasse C na een 11-9-overwinning op Angarde Informatica 2 uit Tilburg. In het begin ging er veel mis, zo wel bij de Middelburgers als bij de Brabanders. Danny Wattel en Wim Koppejan blunderden en Peter Schunselaar veroverde al in de opening een schijf Twee routi niers zetten de achterstand weer recht: Arie Kammeraat won dank zij een vleugelaanval en Frans Blaas peuzelde vakkundig een voorpost van zijn tegenstander op. De reserves van PWG deden zater dag in Tilburg goede zaken. Koplo per TDV2 werd met 11-9 verslagen. PWG 2 moet in de ranglijst nu al leen Heijmans Excelsior 2 voor zich dulden. Eerst wonnen Rianka Rentmeester en Mark van der Ha- ge en bij een 8-8-tussenstand werd jos de Wild matchwinner. U-HS M- t&lÉi WW&&Q» *v - - -■ De Stormvogel-speler Chris van de Draai rukt op naar het doel van Argo. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 77