Vlissingen pakt koppositie in Geflatteerd verlies 's-Gravenpolder Vrouwen BV Souburg alleen aan de leiding Concurrentie helpt tafeltennissers TTC Middelburg bij handhaving BC Vlissingen blijft in slipstream koploper dankzij monsterzege. Mannen- en vrouwenteam SAR in acuut degradatiegevaar. Dammers lijden vijfde opeenvolgende nederlaag in eredivisie. 36 Maandag 17 november 2008 PZC W door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing MIDDELBURG - De basketbalsters van BC Souburg deden goede za ken in de overgangsklasse. De ploeg versloeg het eveneens onge slagen Den Dungk. De vrouwen van BC Vlissingen boekten een monsterzege in Tilburg. Vrouwen: BV Souburg-Den Dungk 58-42: BV Souburg begon sterk en zette met een fanatieke verdediging de tegenstander onder druk: 8-2. Den Dungk kwam goed terug en nam een 15-16-voor- sprong. BV Souburg schakelde suc cesvol over op een zone-verdedi ging, waardoor het team van coach Hans van de Linde ging rus ten met een 29-21-voorsprong. Na de pauze probeerde Den Dungk de bakens te verzetten met een zo ne-verdediging, maar via driepun ters van Nicoline Craste werd de marge uitgebreid.. In een rommelig vierde kwart speelde Den Dungk alles of niets, maar BV Souburg hield het hoofd koel en won ver diend met 58-42. Scores BV Souburg: Nicoline Craste 12, Suzan Plas 10, Ilse Rijnberg 9, Karin Kooistra 8, Shanice de Graaf 7, Linda de Meij 5, Gitta Zijlma 4, Melanie Lin- denberg 2 en Nathalie Franke 1. Vrouwen: Pendragon-BC Vlissin gen 42-107: In Tilburg had BC Vlis singen weinig moeite met Pendra gon, dat in het eerste kwart al op een 3-19-achterstand werd gezet. De Vlissingse formatie nam geen gas terug waardoor de rust aan brak bij 15-49. Ook in de tweede helft bleef BC Vlissingen via fast- breaks volop scoren. Scores BC Vlissingen: Romana de Rid der 28, Nanon Doeland 25, Linda de Paauw 12, Lisa Kuiper 10, Sheri Bos 10, Dorien de Witte 10, Quintana Pattina- ma 9 en Lizette Heijnsdijk 3. De jarige Dorde Karadzic scoort voor BC Vlissingen. „We willen absoluut kampioen worden.' foto Lex de Meester door Kim 't Hooft MIDDELBURG - Het eerste mannen- team van Delta/TTC Middelburg heeft zich zo goed als veilig ge speeld in de eerste divisie. Zelf ver loor het trio met 6-4 van Westa 2, maar de andere uitslagen waren dermate gunstig dat het team de competitie rustig kan uitspelen. In Wessem was John Scott weer het beste op dreef met twee over winningen. Hij versloeg Jorg Smeets en Joep Raemakers en ver loor van Vanja van Pol met 12-10 in de beslissende vijfde game. Wouter van der Mark won verras send met 3-1 van Van Pol en had zelfs kans op een tweede winstpar tij, maar kon een 2-o-voorsprong in games tegen Smeets niet verzil veren. Lennard Rodenburg wist al leen een duidelijke overwinning op Smeets te boeken. Het tweede team van TTC Middel burg leed een kleine 6-4-nederlaag bij Hotak. In Hoogerheide wisten Jelle Rhee, Jan Steijn en Sören de Witte alledrie Gert Gosselink te kloppen en ook het dubbelspel werd binnengesleept. Het blijft on zeker of het verblijf in de derde di visie verlengd kan worden. Het team zal in de laatste wedstrijd een 7-3-overwinning moeten boe ken om zeker te zijn van handha ving. Het eerste mannenteam van SAR boekte een overwinning op het ho ger geklasseerde Never Despair uit Den Bosch. Simone de Klerk was in goeden doen met drie overwin ningen. Johan 't Hooft won twee maal. Wim 't Hooft kan heel het seizoen zijn vorm niet vinden en wist nu ook maar één wedstrijd te winnen. Concurrent voor degrada tie Belcrum 2 boekte met 9-1 een monsteroverwinning op koploper Heerlen. Daardoor zal SAR in de laatste ronde een klein wondertje nodig hebben om het derdedivisie- schap veilig te stellen. In de eerste divisie verloor het vrouwenteam van SAR in eigen huis met 4-6 van Scylla. Lacey Koole klopte Moya Schutte en Ire ne Blikman. Chantal Remorie en Audrey Koole wisten alleen Blik man te verslaan. Door dit verlies is de achterstand op de veilige num mer vier opgelopen naar twee pun ten. SAR zal over twee weken ruim moeten winnen van het als laatstgeklasseerde Docos om in de eerste divisie te kunnen blijven. In en tegen Dordrecht leed SAR 2 een 9-1-nederlaag. Ondanks deze nederlaag staat het team nog vijf door Daaf Kasse MIDDELBURG - De dammers van PWG 's-Gravenpolder- blijven op nul punten staan in de ereklasse. De Zeeuwen verloren zaterdag voor de vijfde keer op rij. In het verre Westerhaar, een dorp ten noorden van Almelo waar al de cennia op hoog niveau gedamd wordt, ging PWG met 14-6 onder uit tegen Witte van Moort. Kille cijfers die niet helemaal recht doen aan het spel van PWG, dat zeker niet ondermaats was. Zo speelden de veteranen Kees Rijk en Aart Walraven goede partijen tegen respectievelijk topscorer Peter Hoopman en ex-jeugdwereld kampioen Boudewijn Derkx, maar door kleine foutjes in tijd nood gingen gelijkwaardige stan den nog verloren. Ook de nederlaag van Martijn Rentmeester, die in een simpel zet je liep, was onnodig. De andere twee nederlagen, van Jan van de Weteringh en André Droog, kwa men wel op een min of meer nor male manier tot stand. Johnny de Leeuw was de enige Zeeuw die het clublokaal van de Tukkers met een overwinning op zak verliet. De Goesenaar won aan bord negen na een spannende Roozenburg-partij. Verder vielen er enkele persoonlijke successen te noteren. Zo hield Henk Gunter heel knap grootmeester Auke Scholma op re mise en bleef Daaf Kasse overeind tegen de sterke Marino Barkel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 76