Zwakke periode kost korfballers Fortis overwinning op VEO Tjoba sterker en slimmer dan Swift bij opening zaalseizoen Zeelandia Middelburg ook bij Goes onderuit Domburg zakt weg uit de top Bevelandse korfballers hebben het één helft lastig in Zeeuwse derby. Bevelanders koploper na puntenverlies van Roosendaal. TOP A en All Ready starten met zeges in tweede klasse. Publiek winnaar bij duel tussen Walcheren en De Schutters. Zierikzee herstelt zich van inzinking w Gerben van Boven van Tjoba vangt de bal. Johanneke Vleugel (links) en Eefje van den Berg (midden) grijpen mis. foto Willem Mieras door Michiel Bouwman GOES - Het gebeurde een minuut of acht voor rust. Tjoba stond te gen Swift op een 2-5-achterstand. Niels Westmaas, aanvoerder van de Bevelandse ploeg, maande zijn ploeg tot kalmte. „Rustig blijven spelen", waren de woorden van de captain. Ze misten hun uitwerking niet. Nog voor rust had Tjoba de achter stand weggepoetst en ging met 5-5 rusten. Daarna stelde de ploeg van trainer Chris van Put orde op za ken en liep vlot uit naar 11-6. Even werd het nog spannend toen Swift terugkwam, maar Tjoba speelde de wedstrijd beheerst uit: 15-11. „Het was voor ons ook wel verras send dat we zo voorstonden. Het jammere is dat we Tjoba zeifin de wedstrijd hielden door kansen niet te benutten", zei Swift-aan- voerder Paul van den Berg. Tjoba had duidelijk moeite met de Middelburgers, al was hun tactiek al bekend: „We wisten van tevoren door Marco Puik GOES - Zondag-derdeklasser Goes mag zich voor het eerst deze com petitie koploper noemen. De oudste club van Zeeland rekende op eigen veld af met hekkensluiter Zeelandia Middelburg (3-0) en zag concurrent Roosendaal doelpunt loos gelijk spelen. Goes-trainer Kees van der Sluis sprak van een dikverdiende over winning: „We hebben goed gevoet bald, alleen nagelaten in de eerste helft meer doelpunten te maken." Een merkwaardig, maar vaak te rugkerend fenomeen in de voetbal lerij deed gistermiddag weer van zich spreken: een ploeg in onder tal (Goes) weet met een flinke por tie inzet de tegenstander (Zeelan- dat Swift het tempo wilde bre ken", zei Van Put, die zich in de eerste helft vaak langs de lijn begaf om zijn spelers te coachen. Swift speelde de eerste helft met veel inzet en dat brak de ploeg in de tweede helft op. De krachten van de Middelburgse ploeg zakten langzaam weg. Met een laatste stuiptrekking kwamen de gasten nog terug tot 13-11. Jacco van den Bossche miste daarna een dot van een kans op 13-12, waarna Robbert van Schaik en Petra Rijn de eind stand bepaalden op 15-11. „Tja, als wij die kans maken krijgt Tjoba het nog lastig", zei Swift-trai- ner Ralph Gillissen. „Maar het was een verdiende overwinning voor Tjoba. We weten dat ze meer kwa liteit hebben, maar op wilskracht kunnen wij ver komen." Scores Swift: Anita Hoekstra en Ivo de Hond 3, Paul van den Berg, Vera Kuij- jter, Richard Geldof, Eefje van-den Berg en Jacco van den Bossche allen 1. De korfballers van Tjoba verslaan Swift bij de opening van het zaal seizoen. De eersteklasser bouwt een 5-2-achterstand om in een 15-11-overwinning. dia Middelburg) in verlegenheid te brengen. Na 57 minuten moest de thuisclub met tien spelers verder na een rode kaart voor middenvel der Steven Fitsch. Op het moment van het incident leidde Goes met 1-0. Robin de Pag- ter had zijn ploeg na acht minuten met een venijnig schot op voor1 sprong gezet. Verdediger Michael Cabenda liet tot tweemaal toe na om uit dode spelmomenten de 2-0 binnen te koppen. De bezoe kers konden daar, op enkele snelle uitvallen via flankspeler Amir Taw- fik na, weinig tegenover stellen. Goes begon slap aan de tweede helft. Rody Uranie moest een bal van de lijn halen en een inzet van Jurriaan Peterson ketste via de on derkant van de lat terug in het veld. De gelijkmaker hing in de lucht, maar na de rode kaart voor Fitsch kon Zeelandia Middelburg geen vuist meer maken. In de 64e door Jan Dagevos en Rudy Boogert ZIERIKZEE - De korfballers van For tis openden de zaalcompetitie met een 17-14-nederlaag tegen debu tant VEO. Een slecht kwartier brak de Souburgers op. In de twee de klasse startten TOP (A) en All Ready met een overwinning Fortis-VEO 14-17: Een slecht kwar tier na de rust deed Fortis de das om tegen de debutant uit Schie dam. Na een matig begin herstelde Fortis de averij bij 7-7. Na de pau ze namen de Souburgers zelfs een 11-9-voorsprong, maar toen brak het slechte kwartier aan. De scha de die zeven tegentreffers (11-16) veroorzaakte, was onherstelbaar. Stefanie Goedbloed en Patrick Koppejan debuteerden knap op overgangsklasseniveau, vond trai ner Aarnout Crucq. Scores Fortis: Remi van de Broeke 8, Joyce Schoonaard en Remco Crucq bei den 2, Niels Bebelaar en Patrick Koppe jan beiden 1. Sagitta-TOP (A) 12-14: Het was niet groots, vond trainer Edwin Coppoolse, maar wel verdiend. „Het duurde tot diep in de tweede door Jos van Belzen VLISSINGEN - Jong Ambon staat tweede in 4A na de 4-1-zege op Zeeland Sport. Domburg verloor met 1-2 in Axel en zakt richting middenmoot. In 4B klas B kwam koploper Walcheren tegen De Schutters niet verder dan 1-1. Jong Ambon-Zeeland Sport 4-1: De thuisploeg was weinig slagvaar dig voor het Vlissingse doel maar werd een handje geholpen door minuut werd het duel beslist, toen Kylie Doesburg de bal in twee in stanties langs keeper Rick Wieg- mans werkte: 2-0. De derde treffer viel uiteindelijk in de slotminuut, toen Doesburg invaller Rick de Punder op maat bediende: 3-0. Ondanks de koppositie wil Van der Sluis nog niet over een kam pioenschap spreken. „Je kunt op dit moment nooit zeggen dat je helft voordat we definitief afstand namen." Doordat het tweede aan- valsvak moeilijk tot scoren kwam, bleef de marge telkens maar één of twee punten. De twee treffers die bij 10-12 werden gemaakt, brach ten TOP in veilige haven. Scores TOP (A): Corné Bezemer 4, Nel- leke van Belzen 3, Jantine Meulmees- ter, Peter van Belzen en Petra de Ridder beiden 2, Leon van Belzen 1. All Ready-Oranje Nassau 18-17: Het duel werd in de slotseconden beslist door Remy Quist. Zo ver had het echter niet hoeven ko men. Tot de rust hielden de ploe- Trainer Bert Mol van Stormvogels: 'Gebrek aan ervaring deed ons das om' gen elkaar in balans: 9-8. Na rust plaatste All Ready een tussen- sprint, 14-10. „Maar toen slopen de slordigheidjes in ons spel. Bin nen drie minuten stond het weer 14-13", zei coach Hans Landman. Tien seconden voor tijd - zoals hij het vooraf met Landman nog had besproken - maakte Remy Quist met een afstandsschot de winnen de 18-17. Scores All Ready: Remy Quist 8, Den- Mohammed Jalloh die zijn eigen doelman passeerde: 1-0. Na rust maakten Martin Waisapy en Rivel- linho Pentury er binnen een kwar tier 3-0 van. Najim Boussantouh scoorde vanaf elfmeter tegen. Kort voor tijd bepaalde Zilvano Tuhule- ruw de eindstand op 4-1. Axel-Domburg 2-1: Nadat Danny Aarnoudse al in de eerste minuut de score had geopend (1-0) golfde het spel op en neer. Domburg kwam via een door Martijn Min- derhoud benutte strafschop langs zij: 1-1. Vooral het eerste kwartier van de tweede helft drong Axel sterk aan. Het duurde echter tot de kampioen wordt. We doen mee en moeten proberen om dit spel vol te houden." Goes-Zeelandia Middelburg 3-0 (1-0). Robin de Pagter 1 -0, Kylie Does burg 2-0, Rick de Punder 3-0. Rode kaart: Steven Fitsch (Goes). Steen-HW'24 0-1 (0-1): Christoph Praet 0-1. Halsteren-Aardenburg 0-1 (0-0): Niek van Sprundel 0-1. nis Voshart 6, Desirée Voshart 2, Krista Bergsma en Anouk Tiggelhoven 1. Stormvogels-Oranje Zwart 7-9: Het ontbreken van twee ervaren speelsters liet zich voelen bij Stormvogels. De vervangers deden het weliswaar goed. „Maar het ge brek aan ervaring deed ons de das om", vond trainer Bert Mol. Scores Stormvogels: Frank Peene 3, Francky Koole 2, Arja Groenleer en Niek Peene beiden 1. Seolto-NIO 9-8: Het jeugdige Seol- to liet in de eerste helft na door te drukken, waardoor NIO terug in de wedstrijd kon komen. En dat nadat de ploeg pas na 27 minuten zijn eerste punt noteerde. Bij rust leidde Seolto met 5-1. Het werd 8-8, maar luttele tellen voor het einde gooide Remy Schuring als nog de winnende treffer binnen. Scores Seolto: Remy Schuring 3, An- niek Reijnierse 2, Daisy Verkerk, Jolan- da Harthoorn, Chris Mol en Dennis Goedegebuur allen 1. Ondo-Luctor 18-11: Luctor weerde zich kranig tegen het veel sterker geachte Ondo. De thuisploeg had lange aanvallen nodig om tot sco ren te komen. Bij rust was het 'slechts' 8-7 in het voordeel van de thuisclub. Na de pauze kwam Luc tor schotkracht tekort. In de slotfa se liep Ondo uit naar 18-10 en dat was enigszins geflatteerd. 75e minuut voordat Danny Aarn oudse de stand op 2-1 bracht. Walcheren-De Schutters 1-1: Een eerste helft tussen twee volledig aan elkaar gewaagde ploegen lever de geen doelpunten op. Velen uit het publiek, dat in de tweede helft de grote winnaar was, zullen de twee doelpunten hebben gemist. Eerst was het Sonny Vriendts die in de 46e minuut de 0-1 binnen kopte, waarna Paul Bunnik er nog in dezelfde minuut 1-1 van maak te. Beide ploegen gingen met aan vallend voetbal op zoek naar de winst, maar het bleef bij een pun- tendeling: 1-1. zierikzee - Zierikzee heeft zich gis teren hersteld van de drie duels zonder zege en de stortvloed aan tegengoals. Op eigen veld werd Dosko met 3-1 verslagen. De beslis sende bres sloeg de ploeg al in de eerste helft. In de tweede helft strooide scheidsrechter Caner uit Oosterhout kwistig met kaarten waardoor van voetbal weinig meer terecht kwam. Het grootste slachtoffer daarvan was Zierikzee-aanvoerder Ben Ver west. Hij kreeg twintig minuten voor tijd rood. „Ben legde zijn hand op de schouder van de scheidsrechter en vroeg of de ver zorging mocht komen. Toen kreeg hij rood, omdat hij van de scheids rechter moest afblijven", had trai ner Groeneveld gezien. Groeneveld vreest een schorsing omdat code 23 op het formulier staat: het protesteren gepaard gaan de met handtastelijk optreden. Steven Fitsch van Goes (links) moet in de achtervolging op Amir Toufik van Zeelandia Middelburg. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 75