Van Aerde schreeuwt RCS naar zege Vlissingen wint na spektakelstuk: 4-3 Souburgse eersteklasser net op tijd bij de les tegen Dongen: 4-2. De Bree schittert voor 's Lands Welvaren Doelman Ooms kan ook scoren Zilver Martin Sturm in titelstrijd driebanden Wim Davidse stopt als trainer van Luctor'88 Karelse derde na moeilijke start Spelers ZPR'84 geven er de brui aan 34 I Maandag 17 november 2008 PZC Jordy Nijiand (voorgrond) en Mohammed Ben Kaddour belagen de keeper van Dongen. foto Lex de Meester door Ron de Waal OOST SOUBURG - Er hing voor RCS gistermiddag geruime tijd een on nodige nederlaag in de lucht, maar de eersteklasser uit Oost-Souburg was tegen Dongen net op tijd weer bij de les. Invaller Morad Bo- bouh bezorgde zijn ploeg met twee treffers alsnog de winst: 4-2. Zijn hartslag en bloeddruk moe ten in de tweede helft ongetwij feld naar ongekende hoogte geste gen zijn, maar uiteindelijk kon trai ner Romeo van Aerde opgelucht adem halen. De oefenmeester schreeuwde langs de zijlijn de lon gen uit zijn lijf om zijn ploeg weer op de rails te krijgen en dat bleek uiteindelijk succesvol. Onder aanvoering van de tweeling broers Dennis en Gérard de Nooijer krabbelde de thuisploeg weer overeind en sloeg in het slot- kwartier genadeloos toe. „Wat was ik pissig zeg", reageerde Van Aerde na afloop. „Wij hielden Dongen in de beginfase in de wedstrijd. Toen de lichaamstaal van verschillende jongens in de tweede helft weinig goeds voorspelde, heb ik mezelf even laten horen." Na de vroege openingstreffer van Mohammed Ben Kaddour (i-o), had RCS het zich inderdaad een stuk gemakkelijker kunnen maken dan de ploeg nu deed. Er werden in aanvallend opzicht veel verkeer de keuzes gemaakt, waardoor enke le fraaie mogelijkheden om zeep geholpen werden. In de tweede helft leek RCS de wedstrijd compleet uit handen te geven. Jasmin Velagic zette de Bra banders al snel op gelijke hoogte, nadat hij eerst Menno de Nooijer van zich afschudde en vervolgens keeper Roy Sallet met een bekeken schuiver het nakijken gaf: 1-1. Toen Bas Brabers tien minuten la- RCS speelt met vuur tegen Don- gen. De veel sterkere Souburgers komen tegen Dongen met 1-2 achter maar herstellen in de slot fase de schade: 4-2. ter zelfs de 1-2 aantekende, leek RCS even helemaal de kluts kwijt. „We hadden gewoon geluk dat de achterstand in die fase niet verder opliep", bekende Romeo van Aer de, die zich vervolgens verbaal liet gelden. Vrijwel uit het niets kwam RCS weer op gelijke hoogte. Al- win van Ham rondde een knappe actie van Dennis de Nooijer goed af: 2-1. De gelijkmaker leek RCS over het dode punt heen te helpen en met invaller Morad Bobouh werd de jacht op de volle drie pun ten ingezet. Eerst kwam Alwin van Ham nog centimeters tekort om een voorzet van Dennis de Nooijer binnen te glijden, maar kort daarna was het wel raak. Na goed doorzetten van Van Ham, schoot de net ingevallen Bobouh zijn ploeg naar de bevrijdende 3-2. „Natuurlijk hadden we onze voor sprong verder uit moeten bouwen in het begin, maar gelukkig zette de achterstand onze ploeg weer op scherp. Heerlijk dat ik dan zo'n rol kan spelen op het einde", glun derde Bobouh na afloop. Ook de inbreng van de gebroeders De Nooijer werd in die slotfase nog maar eens duidelijk. Met een lange pass lanceerde Gérard zijn broer Dennis, die in zijn ooghoe ken al de instormende Morad Bo bouh had gezien. De kleine aanval ler liep perfect tegen de strakke voorzet van Dennis de Nooijer aan: 4-2. RCS-Dongen 4-2 (1-0). 8. Mohammed Ben Kaddour 1-0, 47. Jasmin Velagic 1-1, 57. Bas Brabers 1-2, 73. Alwin van Ham 2-2, 81. Morad Bobouh 3-2, 85. Morad Bobouh 4-2. Scheidsrechter J.H. Tempelaar (Dordrecht). Aantal toeschou wers: 250. RCS: Roy Sallet; Youssef Afkir (30. Menno de Nooijer), Gérard de Nooijer, Yordi Nij iand, Guus Toornstra (87. Ma- rik Waterman); Salim Ben Sel- lam, Alwin van Ham, Reguillo Vandepitte; Mohammed Ben Kaddour (76. Morad Bobouh), Dennis de Nooijer, Hoessein Bouzambou. VLISSINGEN - Zondag-tweedeklas ser Vlissingen heeft goede zaken gedaan door te winnen van Haar steeg. Na een prima eerste helft en een 3-1-ruststand leek er geen vuil tje aan de lucht, maar de gasten kwamen tien minuten voor tijd langszij. Rudley St. Jago werd ech ter goudhaantje door in de slotmi nuut de 4-3 te maken. Vlissingen kwam na een kwartier op 1-0 door Raymond Wolff Na een lange doelpuntloze fase werd er in tien minuten drie keer ge scoord. Eerst kwam Haarsteeg op 1-1, maar André Siereveld (vrije trap) en Peter de Jong (strafschop) stelden orde op zaken. „Daarna ging Haarsteeg opportunistisch spelen. Daar hadden we moeite mee", zei trainer Ruud Pennings. In de slotfase kon het winnende doelpunten aan beide kanten val len, maar Rudley St. Jago ging met de eer strijken, nadat eerder een kopdoelpunt van Peter de Jong nog was afgekeurd. Vlissingen-Haarsteeg 4-3 (3-1). Ray mond Wolff 1 -0, Antoine van Logten 1-1, André Siereveld 2-1, Peter de jong 3-1, Jorg van Oyen 3-2, Kevin Sanders 3-3, Rudley St. Jago 4-3. Terneuzen kon in eigen huis op nieuw niet winnen. Het doelpunt van middenvelder Rob Kanters in blessuretijd betekende een flinke domper: 2-2. De ploeg van trainer Lekaj speelde na rust met tien man. Niels Burm stond nog geen minuut op het veld of hij kon met rood vertrekken. Voor nog meer "ophef zorgde de absentie van Si- nan Coban, Jonathan Constancia, Ryan de Regt en Hensley Victori- na. Ze waren te laat voor de be spreking en volgden het duel van de tribune. Terneuzen-Dubbeldam 2-2 (1-0). Roel Alberti 1 -0, Maik de Wolf 2-0 (str), Jef frey Stam 2-1, Rob Kanters 2-2. KWADENDAMME - Het kaderteam van 's Lands Welvaren zette met een 6-2-overwinning op Carambole/Ernesto de bezoekers op twee punten achterstand in de rangschikking. Peter de Bree schit terde met een moyenne van 100.00. De Bree: „Ik was volledig in trans. Een geweldig gevoel. Nu moeten we nog afrekenen met HWA Boele dat gelijk met ons bo venaan staat." MIDDELBURG - Anders Ooms ver vulde een hoofdrol voor Borssele. Ooms, normaliter de vaste doelver- dediger bij zijn ploeg, stond door personele problemen als linksbui ten opgesteld tegen Apollo. De re servekeeper nam zijn plek tussen de palen over. Na een vroege 0-1 van Bas de Koeijer zorgde uitgere kend Ooms voor 1-1. Borssele won het duel met 3-2. SAS VAN GENT - Piet Scheffers van biljartvereniging Scheldezicht uit Wemeldinge is in Sas van Gent kampioen driebanden groot derde klasse van het district Delta Zuid-West geworden. TVveede werd Martin Sturm van SBV Serooskerke en derde Eric Niewehuyse van Onda uit Krab- bendijke. Sturm greep zilver nadat hij in de laatste ronde won van ro de lantaarndraagster Joke Breur. MIDDELBURG - Voetbalvereniging Luctor'88 moet voor komend sei zoen uitzien naar een nieuwe trai ner voor het eerste elftal. De huidige trainer, Wim Davidse, heeft aangegeven aan het einde van dit seizoen te stoppen met zijn trainerscarrière. De voormalig Arnemuidenaar heeft aangegeven dat hij het trainerschap niet langer kan combineren met zijn baan. HULST - Biljarter André Karelse van BV De Toekomst uit 's Heeren- hoek is in Hulst vierde geworden in het regionaal kampioenschap driebanden eerste klasse. De titel ging naar Jo Boogaert van De Kastanje en het zilver was voor Piet Verschure van DOS Nieuwer- kerk. Karelse kende een moeilijk start maar had vanaf de tweede wedstrijddag de derde plaats stevig in handen. MIDDELBURG - Het duel tussen Le- wedorpse Boys en ZPR'84 is hal verwege de eerste helft bij een stand van 2-1 gestaakt. De spelers van ZPR'84 gaven er de brui aan nadat de arbiter het wegens protes ten onderbroken duel wilde her vatten met een strafschop voor Le- wedorpse Boys. De doelpunten van de Bevelanders waren van Bo bo Mboyo en Jasper Verdonk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 74