Degelijk Mytilus neemt afstand Rode kaart leidt verlies Oostkapelle in Veere meldt zich aan kop derde klasse Wuite, Dekkers, Van Belzen, Hengst en Minderhoud vonnissen Wemeldinge FC Dauwendaele leider af na 1-2-nederlaag tegen DFS. Van Vossen mag toch blijven staan Blessure Poortvliet kost WS'92 goed resultaat bij Jola/Olympus. Nieuwland begint tegen Cadzand slecht aan tweede periode. Serooskerke bezorgt Duiveland tweede nederlaag op rij. Rabout op de weg terug 30 Maandag 17 november 2008 PZC W door Klaas Verspoor MIDDELBURG - In de derde klasse A nam Veere de koppositie over van Dauwendaele door met 2-0 te win nen bij De Meeuwen. Dauwendae le ging op eigen terrein met 2-1 on deruit tegen DFS. AZW staat twee punten achter op de ploeg van trainer Carlos de Jonge. De Meeuwen-Veere 0-2: Voor rust kon de thuisploeg Veere nog redelijk partij geven. In de tweede helft kwam Veere uit een vrije trap aan de leiding toen de onge dekte Edwin van Tatenhove met het hoofd wist te scoren. In de 65e minuut besliste Giacomo Wattel de wedstrijd met een schuiver in de uiterste hoek. Dauwendaele-DFS 1-2: DFS stap te met de wil om te winnen in het veld en juist dat leek te ontbreken bij de gastheren. „Wij straalden niets uit", liet Dauwendaele-trai- ner Gérard de Nooijer na afloop dan ook weten. Hij zag dat Anco van der Linde DFS op een 0-i-voorsprong bracht. Via Francis Langemaire kwam Dauwendaele voor rust nog wel aan de gelijkma ker. In de tweede helft besliste DFS, dat aan vier kansen genoeg had om twee goals te maken, via Lennart Padmos het duel. „De ge lukkigste ploeg heeft gewonnen", was de conclusie van De Nooijer. SKNWK-Kapelle 2-1 (0-0). Christian van Vossen 1-0, Job van de Vrie 1-1, Wilco de Valk 2-1. ZSC'62-Colijnsplaatse Boys 0-5 (0-3). Dave Bout 0-1, Dave Bout 0-2, Dave Bout 0-3, Dave Bout 0-4, Sander van Ouwerkerk 0-5. AZW-Wolfaartsdijk 2-2 (1-0). Kana da Rosa Bernardo 1-0, Kana da Rosa Bernardo 2-0, Jan Kole 2-1, Harm Fluijt 2-2. Rillandia-Heinkenszand 1-1 (1-1). Ah met Demir 1-0, Matthijs van de Dries 1-1. WHS-Tholense Boys 2-1 (1-1). Mat hijs Bruijnzeel 1-0, Ronnie de Graaf 1-1, Jeroen Oosdijk 2-1. Beek Vooruit-Noad'67 2-2 (2-0). Jan L'Amie 1-0, Geert Brusselers 2-0, Iwan Geense 2-1, Koen van Dijke 2-2. NIEUWERKERK - Het leek einde wed strijd voor Christian van Vossen. De aanvaller van SKNWK kreeg zaterdag tegen Kapelle geel van scheidsrechter Alsema uit Goes en volgens diens administratie was dat de tweede voor Van Vossen. En dus rood. Na ampel beraad mocht hij echter blijven staan. De scheids had een foutje gemaakt. Niet alleen SKNWK protesteerde, tegenstander Kapelle ondersteun de de woorden van de Nieuwerker- kers. Wat was er gebeurd? In de 11e minuut had SKNWK's num mer 3 (aanvoerder Martijn Neele) een gele kaart gekregen. De arbiter had echter genoteerd dat nummer 11 geel had ontvangen in de 3e mi nuut. Kan gebeuren. Het duel werd gewoon met 22 spe lers afgesloten. door Peter van Kouteren MIDDELBURG - De volleyballers van Mytilus hebben in de tweede divi sie goede zaken gedaan. De Goese ploeg won met 0-4 bij hekkenslui ter Castellum en werkte zich iets omhoog. Mytilus neemtnu de tiende plaats in. De mannen van WS'92 gingen met 3-1 onderuit bij Jola/Olympus. De vrouwen van WS'92 verloren met 3-2 van Jola/Olympus. Castellum-Mytilus 0-4 (14-25, 18-25, 20-25, 20-25): Een opsteker voor Mytilus, dat over een vrijwel door Marco Puik MIDDELBURG - De Noormannen liet zaterdag in de vierde klasse weinig heel van Wemeldinge: 0-7. MZVC verloor bij Arendskerke (1-0) en Nieuwland begon on danks de positieve woorden in de PZC van trainer Schroevers slecht aan de tweede periode en verloor met 2-3 van Cadzand. Wemeldinge-De Noormannen 0-7: De Noormannen was een klas- door Marco Puik MIDDELBURG - Serooskerke diende zaterdag voormalig koploper Dui veland de tweede opeenvolgende nederlaag toe: 3-2. Arnemuiden liet onnodig punten liggen in de uitwedstrijd tegen Seolto: 2-2. De topper tussen Oostkapelle en Din- teloord eindigde in een 1-2-zege voor de Brabantse koploper. Oostkapelle-Dinteloord 1-2: In een wedstrijd met weinig uitge speelde kansen kwam de koploper na 24 minuten op voorsprong dankzij een treffer van Erik van der Giesen, 0-1. Wilco de Keuning bracht de thuisclub vijf minuten la ter langszij. De beslissing viel ne gentien minuten voor tijd. Oostka- pelle-keeper Wilco Filius maakte hands buiten het zestienmeterge bied en moest met een rode kaart vetrekken. Uit de vrije trap schoot Jacco de Gast de bezoekers op 1-2. Seolto-Arnemuiden 2-2: Arne muiden kwam kort voor rust ver diend op voorsprong door Maar ten Brasser. Diezelfde speler zette zijn ploeg na een uur op 0-2. Arne muiden verzuimde om het over wicht in meer doelpunten uit te drukken en kreeg daarvoor de reke ning gepresenteerd. Arnaud Mol en Björn van Leeuwen schoten Seolto kort voor tijd naar 2-2. Serooskerke-Duiveland 3-2: Dui veland maakte in een tijdsbestek complete selectie kon beschikken. Alle posities waren dubbel bezet en dat gaf rust in de Goese gelede ren. Mytilus opende sterk en kwam na een overtuigende zege in de eerste set geen moment in de problemen. De Zeeuwen be schikten over behoorlijk veel servi- cedruk en namen daarmee reso luut het initiatief Bovendien blonk Mytilus uit met degelijk spel. „We hebben zelf weinig fou ten gemaakt", vond speler Peter Verburg. Vanaf de derde set bood de thuisploeg meer tegenstand. Toch werd het hoogst spelende Zeeuwse team niet echt in verle genheid gebracht. Jola/Olympus-WS'92 3-1 (25-21, 25-21, 22-25, 25-22): WS'92 was se beter dan Wemeldinge. Na een 0-3-ruststand won de ploeg uit Westkapelle met 0-7 en blijft daar mee in het spoor van Borssele. De doelpunten werden gescoord door Thomas Wuite (driemaal), Bart Dekkers, Sander van Belzen, Tom Hengst en Mark Minderhoud. 's-Heer Arendskerke-MZVC 1-0: Een gelijkopgaande eerste helft le verde weinig kansen op. Na rust maakte Frank Davidse na lang-bles sureleed zijn rentree bij de thuisclub. Het kwam het spel van Arendskerke duidelijk ten goede. Tien minuten voor tijd viel de eni ge treffer van de wedstrijd. Na een van vijf minuten een 2-0-achter- stand ongedaan, maar moest in de tweede helft de winst aan de te genstander laten. Serooskerke stond na een kwartier al op 2-0. André Brouwer zorgde voor de openingstreffer en Frank Allaart nam het tweede doelpunt voor zijn rekening. Na 31 minuten deed Dennie le Comte iets terug voor de Oosterlanders en vier minuten later schoot Lex Zwang een straf schop (overtreding Seroosker- nauwelijks minder dan de thuis ploeg, maar keerde met een neder laag terug naar huis. De Vlissin- gers verspeelden in de eerste set een voorsprong van zes punten. Ook in het tweede bedrijf liepen de Zeeuwen zich stuk op de stug verdedigende Brabanders. In de derde set waren de rollen omge draaid. Met uitzicht op een vijfde set brak een blessure van Thijs Poortvliet WS'92 op. Jola profi teerde van omzettingen in de Vlis- singse formatie en wist een achter- ra^ De volleyballers vari Mytilus nemen dankzij een afgetekende 4-0-zege bij Castellum wat af stand van de onderste plaatsen in de tweede divisie. goede voorzet van Avner van der Westen schoot Wouter de Kort de thuisclub naar de winst. Nieuwland-Cadzand 2-3: Het ve nijn zat hem in de staart in Nieuw- en Sint Joosland. In de 93e minuut schoot Patrick Vercaute- ren de bezoekers naar de winst (2-3). In de eerste helft zette Den nis van Belzen Nieuwland op voor sprong. Angelo Martlé zorgde voor een 1-1-ruststand. Via Joey van Bel zen werd het 2-1, waarna Martlé opnieuw voor de gelijkmaker te kende. Vercauteren was uiteinde lijk de gevierde man voor Cad zand. stand in winst om te zetten. Jola/Olympus-WS'92 3-2 (22-25, 25-21, 25-19, 20-25,15-13): De Vlis- singse vrouwenploeg hield hard werkend twee punten over aan dit duel, dat gekenmerkt werd door veel en lange rally's. De thuisploeg bleek uiteindelijk het doeltref fendst. Een betere pass, vooral in de tweede en derde set, gaf de doorslag. In die fase had WS'92 te weinig grip op de Brabantse aan val. Toen dat weer wel het geval was, werd in de vierde set de stand gelijk getrokken. In de laat ste set kwam WS'92 na 8-5 bij 12-12 op gelijke hoogte. In een en erverende slotfase ging de winst met minimaal verschil (15-13) toch naar de thuisploeg. CADZAND-BAD/HEIKANT - Een be handeling van enkele weken door een fysiotherapeut en verschillen de bezoeken aan de clubarts van de Belgische voetbalclub Lokeren hebben Theo Rabout goed gedaan. Gisteren, in de eerste Mazars Na- tuurloop, ging hij voorzichtig van start om uiteindelijk op de derde plaats te finishen. De overwinning was voor de Belg Bart Bleijaert. Een dag eerder, in Heikant, won een andere Belg, Matti Buysse, de JeffThuy Memorial. Buysse moest een harde strijd uitvechten met de plaatselijke Ivo de Bruijn, die aan een opvallend sterk seizoen bezig is. Als derde eindigde Terneuze- naar Marlon Roels. ke-keeper Jerry Holmes)raak: 2-2. (VCK ging na rust met drie spit- De beslissing viel tien minuten sen spelen) zorgde voor meer voor tijd. Met een knap lobje zorg- druk op het doel van WC. Een de Rogier van Wouwe voor 3-2. kwartier voor tijd schoot Danny VCK-WC '68 1-1: Halverwege de Joosse een strafschop via de paal eerste helft tekende Rick Baaij in het doel: 1-1. voor 0-1. Een tactische omzetting Oranje Wit - SSV '65 4-1 (1-0): Ismael Yildirim 1 -0, John Sleiffer 2-0, Frans-Jan ra^ Oostkapelle verliest op eigen Kruithof 3-0, Frans-Jan Kruithof 4-0, Da- veld de topper tegen Dinteloord: vid den Hollander 4-1 (strafschop). 1-2. Arnemuiden verzuimt af- Bruse Boys-Nieuwdorp 1-2 (1-1): stand te nemen van Seolto en Emiel Dorst (e.d.) 0-1, Thomas Groene- verliest twee dure punten. veld 1-1, William Sallet 1-2. Wilco de Keuning (rechts) schiet Oostkapelle naar 1-1. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 70