Sport Slecht kwartier na rust doet Fortis de das om tegen debutant VEO Mytilus werkt zich naar tiende plaats Tovaal zet zegereeks voort met overtuigende winst op DSR-C 2 Volharding gevaarlijk dicht bij degradatie m m All Ready boekt nipte zege, Togo verweert zich sterk tegen Valto. Vlissingse volleyballers verliezen van Jola/Olympus. Oemoemenoe verliest kostbare punten in duel met hekkensluiter. BC Vlissingen verovert de koppositie in de hoofdklasse. TTCM verzekerd van handhaving in eerste divisie B PZC Maandag 17 november 2008 I 3 7 door Jan Dagevos en Rudy Boogert ZIERIKZEE - De korfballers van For tis openden de zaalcompetitie met een 14-17-nederlaag tegen debu tant VEO. In de tweede klasse startte zowel TOP (A) als All Rea dy met een overwinning. Togo ver loor van Valto. Fortis-VEO 14-17: Een slecht kwar tier na de rust deed Fortis de das om tegen de debutant uit Schie dam. Na een matig begin herstelde Fortis de averij bij 7-7. Na de pau ze namen de Souburgers zelfs een 11-9-voorsprong, maar toen brak het slechte kwartier aan. De scha de die zeven tegentreffers (11-16) veroorzaakte, was onherstelbaar. Scores Fortis: Remi van de Broeke 8, Joyce Schoonaard en Remco Crucq bei den 2, Niels Bebelaar en Patrick Koppe- jan beiden 1. Sagitta-TOP (A) 12-14: Het was niet groots, vond trainer Edwin Coppoolse, maar wel verdiend. „Het duurde tot diep in de tweede helft dat we definitief afstand na men." Doordat het tweede aanvals- vak moeilijk tot scoren kwam, bleef de marge telkens maar één of twee punten. De twee treffers die bij 10-12 werden gemaakt, brach ten TOP in veilige haven. Scores TOP (A): Corné Bezemer 4, Nel- leke van Belzen 3, Jantine Meulmees- ter, Peter van Belzen en Petra de Ridder beiden 2, Leon van Belzen 1. All Ready-Oranje Nassau 18-17: Tot de rust hielden de ploegen el kaar in balans: 9-8 in het voordeel van All Ready. Na rust plaatste All Ready echter een tussensprint. Van 9-8 werd het 14-10. „Maar toen slopen de slordigheidjes in ons spel. Binnen drie minuten stond het weer 14-13", zei coach 'Als we zo blijven spelen, gaan we volop punten pakken' Hans Landman. All Ready maakte 15-13, maar Oranje Nassau kwam weer terug. Het scoorde zelfs drie keer op rij en All Ready stond prompt achter met 15-16. Het werd 16-16, 16-17. Met een omdraaibal maakte Desirée Voshart 17-17 en tien seconden voor tijd maakte Remy Quist de winnende 18-17. Scores All Ready: Remy Quist 8, Den nis Voshart 6, Desirée Voshart 2, Krista Bergsma en Anouk Tiggelhoven 1. Stormvogels-Oranje Zwart 7-9. Scores Stormvogels: Frank Peene 3, Francky Koole 2, Arja Croenleer en Niek Peene beiden 1. Seolto-NlO 9-8. Scores Seolto: Remy Schuring 3, Anniek Reijnierse 2, Daisy Verkerk, Jolanda Harthoorn, Chris Mol en Dennis Goedegebuur allen 1. Valto-Togo 13-10: Togo maakte het Valto, dat op het veld in de tweede klasse uitkomt, knap lastig. „Ze waren na afloop opgelucht", constateerde coach Robert Jonge- jan van Togo. De Goese formatie leidde bij rust zelfs met 4-6. Ook na de pauze mocht Togo nog even een voorsprong koesteren. Daarna schoot de thuisclub vier keer raak: 11-10. Na een communicatiefout bij Togo werd het 12-10 en was de wedstrijd beslist. „Als we zo blij ven spelen, gaan we volop punten pakken", meende Jongejan. Scores Togo: Wendy Uitterhoeve, Mij- ke Tahapary, Marten Postema, Dennis Boelman allen 2, Anouk Hazelaar en Mascha van Belzen beiden 1. Ondo-Luctor 18-11: Luctor had lange aanvallen nodig om tot sco ren te komen. Bij rust was het 8-7. Na de pauze kwam Luctor schot kracht te kort. Scores Luctor: Michiel Roest, Davy Jonker, Adrie de Jonge allen 3, Martijn Dobbelaar en Marjolein Durink beiden 1. door Peter van Kouteren MIDDELBURG - De volleyballers van Mytilus hebben in de tweede divi sie goede zaken gedaan. De Goese ploeg won met 0-4 bij hekkenslui ter Castellum. WS'92 ging met 3-1 onderuit bij Jola/Olympus. De vrouwen van WS'92 verloren met 3-2, eveneens van Jola/Olympus. Castellum-Mytilus 0-4: De 0-4-zege was een opsteker voor Mytilus, dat over een vrijwel com plete selectie kon beschikken. Alle posities waren dubbel bezet en dat gaf rust in de Goese gelederen. Mytilus opende sterk en kwam na een overtuigende zege in de eerste set geen moment in de proble men. De Zeeuwen beschikten over veel servicedruk en namen daar mee het initiatief. Bovendien blonk Mytilus uit met degelijk spel. „We hebben zelf weinig fou ten gemaakt", vond Peter Verburg. Vanaf de derde set bood de thuis ploeg meer tegenstand. Toch werd het hoogst spelende Zeeuwse team niet echt in verlegenheid ge bracht. Mytilus heeft zich door dit resul taat iets omhoog gewerkt in het Tovaal (zwarte shirts) heeft geen kind aan DSR-C 2. foto Willem Mieras klassement. De Goese formatie neemt nu de tiende plaats in. Jola/Olympus-WS'92 3-1: De Vlis- singers verspeelden in de eerste set een voorsprong van zes punten. Ook in het tweede bedrijf beten ze zich stuk op de stug verdedigen de Brabanders. In de derde set wa ren de rollen omgedraaid. Met een vijfde set in zicht, brak een blessu re van Thijs Poortvliet WS'92 op. Vrouwen. Jola/Olympus-WS'92 3-2: De Vlissingse vrouwenploeg hield door hard werken twee pun ten over aan dit duel. Een betere pass van de thuisploeg, vooral in de tweede en derde set, gaf de doorslag. door Hans Markusse MIDDELBURG - Oemoemenoe gaf een zekere zege tegen hekkenslui ter Oisterwijk Oysters in de slotfa se uit handen. Tovaal is na de 32-0-zege op DSR-C 2 terug in de top van de derde klasse. Oemoemenoe-Oisterwijk Oyste rs 29-29: Oemoemenoe kwam "in de tiende minuut via Radhja Ri- daie op 5-0-voorsprong. Oysters maakte binnen vijf minuten gelijk en nam kort daarop via een penal ty-kick zelfs een 5-8-voorsprong. Nog voor rust stelde de thuisclub orde op zaken. Quinten van Dijk bracht zijn team op 10-8. Door een conversion van Joey Luitwie- ler ging Oemoemenoe met 17-8 de rust in. Na rust kwam Oysters vlot terug tot 17-15. Oemoemenoe liep uit naar 29-15 maar knullig verdedi gen leidde tot een deceptie: 29-29. Tovaal-DSR-C 32-0: Tovaal is de laatste weken op drift. Ook DSR-C* 2 kwam er niet aan te pas. Tovaal nam vanaf het begin het initiatief en kwam halverwege de eerste helft via Koen Spaas op 5-0. Pa trick de Ruiter voerde niet veel la ter de score op tot 10-0, waarna Spaas opnieuw toesloeg. Een li- ne-out in de vijftigste minuut le verde balwinst op via Maghiel Han- se. Bart Spaas drukte de try, die door Marijn Riemens werd gecon verteerd: 22-0. DSR-C 2 was stuk- gespeeld. Vijf minuten voor het eind scoorde Koen Spaas nog maals. In de laatste minuut bracht Thomas de Koster Tovaal op 32-0. MIDDELBURG - BC Vlissingen heeft gisteren de koppositie in de basket balhoofdklasse veroverd door met 81-68 te winnen van Attacus. In de overgangsklasse leed Volhar ding een ruime nederlaag bij WB Giants 2. Bij de vrouwen versloeg BV Souburg in de overgangsklasse het eveneens ongeslagen Den Dungk. De vrouwen van BC Vlis singen bleven in het voetspoor door een monsterzege in Tilburg. Mannen. BC Vlissingen-Attacus 81-68: De talenten Dorde Karadzic en Michel Bosters namen samen meer dan de helft van de punten voor hun rekening. De thuisploeg begon voortvarend aan de wed strijd en liep in het eerste kwart di rect uit. Vooral Bosters speelde sterk en scoorde veel punten. In het tweede kwart liep BC Vlissin gen verder uit en de voorsprong, die bleef schommelen tussen de tien en twintig punten, werd niet meer uit handen gegeven. In het laatste kwart kwam Vlissingen moeizamer tot scoren, terwijl Atta cus meer risico's nam. Het verschil liep terug naar acht punten. Stefan Schrier vergrootte de voorsprong met een aantal rake vrije worpen. Scores BC Vlissingen: Michel Bosters 24, Dorde Karadzic 20, Benjamin Steen beek 12, Stefan Schrier 7, Dennis de Paauw 7, Benjamin Risakotta 6, Erwin Hilbert 5. WB Giants 2-Volharding 95-43: Volharding kon in de eerste helft redelijk bijblijven tot 25-17. Daarna kwam de Goese ploeg tot aan de rust niet meer tot scoren en den derde de thuisploeg door naar 47-17. In de tweede helft bleef WB Giants domineren, waardoor het P Dorde Karadzic scoort voor BC Vlissingen. foto Lex de Meester team van coach Kees Steur een dik ke 95-43-nederlaag moest slikken. Volharding is hierdoor in de degra datiezone terecht gekomen. Vrouwen. BV Souburg-Den Dungk 58-42: BV Souburg begon sterk en zette met een fanatieke verdediging de tegenstander onder druk, resulterend in een 8-2-voor- sprong. Den Dungk kwam goed te rug en nam een 15-16-voorsprong. Na de rust (29-21) werd via 45-29 afgewikkeld naar een 58-42-stand. Pendragon-BC Vlissingen 42- 107: BC Vlissingen had weinig moeite met Pendragon, dat in het eerste kwart al op 3-19 gezet werd. De Vlissingse formatie nam geen gas terug. Bij rust was het 15-49. Ook daarna bleef BC Vlissingen via fastbreaks volop scoren, waar door de stand opliep tot 42-107. Middelburg - Het eerste mannen- team van Delta/ TTC Middelburg heeft zich zo goed als veilig ge speeld in de eerste divisie van de landelijke tafeltenniscompetitie. Zelf verloor TTCM met 6-4 van Westa, maar de andere uitslagen waren dermate gunstig dat het team de competitie rustig kan uit spelen. John Scott boekte namens TTCM twee overwinningen. Wou ter van der Mark en Leonard Ro denburg zorgden voor de andere punten. De vrouwen van SAR verloren in Kloosterzande met 4-6 van Scylla. Lacey Koole klopte Moya Schutte en Irene Blikman. Chantal Remo- rie en Audrey Koole konden alleen Blikman verslaan. Door dit verlies is de achterstand op de veilige vier de plaats opgelopen tot twee pun ten. SAR moet over twee weken winnen van het als laatst geklas seerde Docos om zich in de eerste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 61