opori Tjoba sterker en slimmer dan Swift Geflatteerd verlies voor PWG 's-Gravenpolder Toernooizege voor Ganseman en Oranje Bevelandse ploeg heeft het één helft lastig in zaalderby. De Ganze kan het niveau niet vasthouden 5-7-nederlaag voor Ganze-vrouwen 36 I Maandag 17 november 2008 PZC door Michiel Bouwman GOES - Het gebeurde een minuut of acht voot rust. Tjoba stond op een 2-5-achterstand tegen Swift en de thuisploeg zat in een paniekeri ge fase. Niels Westmaas, aanvoer der van de Bevelandse ploeg, maande zijn ploeg tot kalmte. „Rustig blijven spelen", waren de woorden van de captain. Die drie woorden misten hun uit werking niet. Nog voor de rust had Tjoba de achterstand wegge poetst en gingen de ploegen met een gelijke stand (5-5) rusten. Ver volgens stelde de formatie van trai ner Chris van Put orde op zaken en liep daarna vlot uit naar 11-6. Even werd het nog spannend toen Swift terugkwam, maar Tjoba speelde de wedstrijd beheerst uit: 15-11. Ondanks de echte derbysfeer die hing in Sportpunt Zeeland, waren doelpunten schaars in het eerste gedeelte van de wedstrijd. Na acht tien minuten spelen stond het nog 1-1, maar zestig knotsgekke secon den daarna stond het ineens 2-3. Swift breidde die voorsprong via Ivo de Hond en Vera Kuijper bru taal uit naar 2-5. *Het was voor ons ook wel verras send dat we zo voorstonden. Het jammere is dat we Tjoba zeifin de wedstrijd hielden door kansen niet te benutten", zei Swift-aan- voerder Paul van den Berg. Tjoba had duidelijk moeite met de Middelburgers, al was de tactiek van de tegenstander al bekend: „We wisten van tevoren dat Swift het tempo wilde breken", zei trai ner van Put, die zich in de eerste helft voordurend langs de lijn be gaf om zijn spelers te coachen. „Toch deden we precies wat we niet moesten doen. We forceerden halve kansen en schoten te veel on- PJ* Tjoba zegeviert in de eerste zaal- korfbalwedstrijd van het seizoen. Na een moeizame eerste helft blijkt de ploeg een maatje te groot voor Swift: 15-11. Tjoba-Swift Scores Tjoba: Robbert van Schaik 4, Niels Westmaas en Melissa de Jonge beiden 3, Ger- ben van Boven en Petra Rijn beiden 2 en Jouri van de Broe- ke 1. Scores Swift: Anita Hoekstra en Ivo de Hond beiden 3, Paul van den Berg, Vera Kuijper, Ri chard Geldof, Eefje van den Berg en jacco van den Bossche allen 1. Ongeveer 200 toeschouwers waren getuige van de overwin ning van Tjoba in de eerste zaal- korfbalwedstrijd van het sei zoen. der druk. De tweede helft speel den we meer met discipline en voerden we onze taken beter uit. Dat maakte het verschil met de eerste helft." Swift speelde de eerste helft met veel inzet en dat brak de ploeg na de thee op. De krachten van de Middelburgers zakten langzaam weg en Tjoba leek op weg naar een grote overwinning. Door een laatste stuiptrekking kwamen de gasten nog terug tot 13-11. jacco van den Bossche miste daarna een dot van een kans op 13-12, waarna Robbert van Schaik en Petra Rijn de eindstand bepaalden op 15-11. „Tja, als wij die kans maken krijgt Tjoba het nog lastig", verklaarde Swift-trainer Ralph Gillissen. „Maar al met al was het een ver diende overwinning voor Tjoba. We weten dat ze meer kwaliteit hebben, maar op wilskracht kun nen wij ver komen. In de rust zat iedereen te puffen in de kleedka mer. We speelden met honderd procent inzet en dat had ik ook ge vraagd. Maar ik heb goede dingen gezien bij ons. Tjoba is titelkandi daat, wij proberen om erin te blij ven. En als we elke wedstrijd zo spelen komt dat wel goed." Gillisens pupil Vera Kuijper was het met haar trainer eens: „We hebben laten zien dat we ons man netje kunnen staan. Als we zo doorgaan, kunnen we Tjoba op den duur verslaan." door Daaf Kasse MIDDELBURG - De dammers van PWG 's-Gravenpolder blijven op nul punten staan in de ereklasse. De Zeeuwen verloren zaterdag voor de vijfde keer op rij. In het verre Westerhaar, een dorp ten noorden van Almelo waar al de cennia op hoog niveau gedamd wordt, ging PWG met 14-6 onder uit tegen Witte van Moort. Kille cijfers die niet helemaal recht doen aan het spel van PWG, dat zeker niet ondermaats was. Zo speelden de veteranen Kees Rijk en Aart Walraven goede partijen tegen respectievelijk topscorer Peter Hoopman en ex-jeugdwereld kampioen Boudewijn Derkx, maar door kleine foutjes in tijd nood gingen gelijkwaardige stan den nog verloren. Ook de nederlaag van Martijn Rentmeester, die in een simpel zet je liep, was onnodig. De andere twee nederlagen, van Jan van de Weteringh en André Droog, kwa men wel op een min of meer nor male manier tot stand. Johnny de Leeuw was de enige Zeeuw die het clublokaal van de Tukkers met een overwinning op zak verliet. De Goesenaar won aan bord negen na een spannende Roozenburg-partij. Verder vielen er enkele persoonlijke successen te noteren. Zo hield Henk Gunter heel knap grootmeester Auke Scholma op remise en bleef Daaf Kasse overeind tegen de sterke Ma rino Barkel. De Middelburgse damclub blijft meedraaien in de subtop van de eerste klasse C na de 11-9-overwin- ning op Angarde Informatica 2. Danny Wattel en Wim Koppejan blunderden. Twee routiniers zet ten de achterstand weer recht: Arie Kammeraat en Frans Blaas wonnen met gemak. GOES - De waterpoloërs van De Ganze verloren zaterdag met 12-4 van Schelde 2. De Goesenaren speelden een acceptabele wed strijd maar konden het niveau niet vasthouden tot het eind. De Ganze kwam in de eerste perio de met 3-1 achter en kon die ach terstand niet ombuigen. Via 5-3 in de tweede periode en 6-3 in de derde, was het De Schelde 2 dat uiteindelijk overtuigend won. GOES - De Ganze-vrouwen start ten sterk tegen Gorgo maar moes ten uiteindelijk het hoofd buigen: 5-7- In de eerste periode nam De Gan ze een t-o-voorsprong. Daarna hielden de ploegen elkaar in even wicht. De Ganze liep uit naar 5-2. Gorgo kwam sterk terug tot 5-5 eind derde periode en trok de wed strijd vervolgens naar zich toe. door Sven Bakker GOES - Op het Drukkerij Hersel- mantoernooi in de TSI-hal in Goes hebben Marjan Ganseman en Saskia Oranje beslag gelegd op de overwinning bij het vrouwen dubbelspel in de derde categorie. Ganseman en Oranje kenden zater dag op de eerste speeldag geen goe de start. Er werd met 5-5 gelijkge speeld tegen Corine Davidse en In- grid Weegels, die in hun andere twee partijen onderuit gingen. Het koppel Ganseman/Oranje won zijn tweede wedstrijd met 7-4 van Marjolein Meulenberg en Esther Vendrik. De derde en laat ste partij leverde een 6-4-overwin- ning op tegen Jeantien van den Dries en Stephanie Pauwels. Pauwels nam revanche voor haar tweede plaats in het gemengddub- belspel 3. Daarin eindigde zij sa men met Sven Vermeulen boven aan in de poule. Tegen Xira van Benten/Pim Felius was er een 6-5-overwinning. Het duo Denise van Pelt/Sander van Buren werd met 10-L opzij gezet. Van Buren won daarentegen wel weer het mannendubbelspel in de 3-catego- rie. Samen met zijn partner Pim Felius was een gelijkspel tegen het koppel Eelco Eversdijk en Mathieu van Woerkom (5-5). Tegen Riche Anbeek en lens de Koster wonnen Van Buren en Felius met 7-4. De eindzege in het mannendubbel 5 was voor het duo door Nigel de Marco en Marcel Ravestein. Zij ein digden voor Danny en Patrick Nieuwenhuyze. Het vrouwendub- bel 5 was een prooi voor Carmen Boonman en Joke Ganseman. Zij haalden het voor Katrien van Beers en Erica Smit. Chantal en Chris Versteeg waren het sterkste koppel in het gemerigddubbel 5, voor Esmee Vleugel en Eddy Sprinkhuizen. Swift-speler Jacco van den Bossche (oranje shirt) in de aanval. Tjoba-aanvoerder Niels Westmaas doet er alles aan om de bal te blokken. Petra Rijn (3) kijkt toe. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 60