BinnenEartd PvdA'ers aan voeten 'herboren leider' Vader premier Balkenende overleden Kroonprins ruziet met fotografen De goedkoopste autoverzekering BenZeker van Nederland? BenZeker.nl vergelijkt en helpt u op weg! Fiod int 92.000 euro bij Ajax-PSV Wouter Bos krijgt steun van kritische PvdA'ers in Groningen. Man gearresteerd na gijzeling echtgenote Spookrijder (15) na achtervolging gewond Politie schiet verdachte dood in Eindhoven Buschauffeur dreigt met schroevendraaier PZC Maandag 17 november 2008 5 AMSTERDAM - Bij een grote verkeerscontrole rond de Amsterdam Arena bij de wedstrijd Ajax-PSV hebben politie en belastingdienst gister middag circa 92.000 euro aan openstaande boe tes en belastingen geïnd. De politie scande de kentekens van een groot aantal auto's rond het stadion. Mensen die nog een boete hadden open staan, konden die ter plekke betalen. De politie hield zestien personen meteen aan. Vier van hen zaten met een glas te veel op achter het stuur. De overigen werden in de kraag gevat vanwege het niet kunnen betalen van de openstaande boe te. Ook namen de controleurs vijftig auto's in be slag, omdat de bestuurder ervan de boete niet ge lijk kon betalen. Eén bestuurder had nog voor cir ca tienduizend euro aan boetes openstaan. Een politiewoordvoerder zegt dat bewust is gekozen voor een controle bij het stadion rond de wed strijd Ajax-PSV. „Uit eerdere steekproeven is ge bleken dat onder de bezoekers van voetbalwed strijden nogal wat mensen boetes hebben open staan. Daarom is besloten een grote wedstrijd te gebruiken voor deze actie." foto Jan Dirk van de Burg/CPD door Dick Hofland GRONINGEN - Wouter Bos kan nog maar weinig fout doen in de ogen van PvdA-leden. In minder dan twee maanden is de vaak stevige kritiek op zijn leiderschap ver dampt en is er bewondering voor in de plaats gekomen. Ook het wegsturen van minister Ella Voge laar kan rekenen op brede steun in de partij. Dat bleek dit weekeinde in Gronin gen, waar de partij startte met de campagne voor de Europese ver kiezingen. Deze van oudsher kriti sche PvdA-regio betreurt wel de manier waarop Bos zich van Voge laar heeft ontdaan. Niet chique, maar met de beslissing op zich is slechts een enkeling ontevreden. Zoals Otjep Rahantoknan, die zich inzet voor inspraak van Moluk- kers. „Als Vogelaar meer tijd had gekregen, was haar beleid geslaagd. Het ging toch goed met de wij ken? Maar blijkbaar weegt het be lang van de partij zwaarder dan de toekomst van de wijken." Met veel partijleden denkt hij dat vooral de beeldvorming Vogelaar de das om heeft gedaan. Joop Dol- lekamp was in de wolken met de benoeming van Vogelaar, maar vond haar gaandeweg toch te voor zichtig over integratie. „Deze baan past haar niet", is zijn conclusie. Hij wijst er op dat Vogelaar er in het bedrijfsleven al veel eerder was uitgekieperd. Dat zijn opmerkin- 'Ella is een goed mens, maar voor de PvdA is het beter dat ze is vertrokken' gen die Bos aanspreken. „Het zou normaal moeten zijn", zegt de par tijleider, „om een minister te ver vangen als je ziet dat het niet goed gaat. Ik ben er voor om dan daad kracht te tonen, zolang je maar be seft dat je zorgvuldig moet zijn."De uit zijn as herrezen leider van de PvdA zei dat Vogelaar 'er eentje van ons blijft' en dat hij geen vrienden nodig heeft als Wil- ders en Verdonk 'die de vlag uit hingen' na zijn beslissing. Hij vindt dat hij nu eenmaal leider schap moest tonen in de 'affaire Vogelaar'. Veel leden prijzen hem daarvoor. „Bos heeft onze onvoor waardelijke steun, hij is een co ryfee", zegt Jan Boekhoudt na mens een groep oude getrouwen. „Eerst pakt hij grof gezegd het ka pitaal aan en nu redt hij de partij. Ella is een goed mens met het hart op de juiste plaats, maar voor de PvdA is het beter dat ze weg is." BLAUWESTAD - Een 58-jarige inwo ner van het Groningse Blauwestad is zaterdag gearresteerd nadat hij zijn vrouw had gegijzeld. Agenten moesten de man met pep- perspray overmeesteren. De poli tie kreeg een melding dat een vrouw in een badkamer zat opge sloten. Toen ze ging kijken, maakte de vrouw met een briefje voor een raam duidelijk dat ze werd gegij zeld. De man was onder invloed van alcohol. DORDRECHT - Een spookrijdende inbraakverdachte is zaterdagnacht zwaargewond geraakt bij een onge val op de A16 bij Dordrecht. Het gaat waarschijnlijk om een 15-jari- ge jongen uit Utrecht. De vermoedelijke inbreker reed rond 02.45 uur bij Dordrecht op de verkeerde weghelft van de A16 toen hij tegen een scherm naast de rijbaan botste. De verdachte was kort daarvoor met de auto op de vlucht geslagen voor de politie. EINDHOVEN - Bij een schietincident in Eindhoven tussen twee verdach ten en twee politieagenten is zater dagnacht één verdachte om het le ven gekomen. Het gaat om een 52-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats. De agenten zagen de twee verdachten rijden in een gestolen auto. De verdachten pro beerden een aanhouding te voor komen door op de politieauto in te rijden. Vervolgens zijn schoten gelost door de politie. ROSMALEN - Op de autoweg Oss-Den Bosch is vrijdagnacht een 36-jarige buschauffeur uit Den Haag aangehouden wegens bedrei ging van een 20-jarige man uit Utrecht met een schroevendraaier. Omdat er geen treinen naar Utrecht reden, waren er bussen in gezet. De Utrechtenaar gooide tij dens de rit een hoesje van een hoofdsteun naar een paar meisjes. De buschauffeur stelde dit niet op prijs en bedreigde de jongeman. BIEZELINGE - De vader van premier Balkenende, Jan Pieter Balkenen de, is afgelopen vrijdag overleden. De begrafenis vindt donderdag 20 november in Biezelinge plaats. Jan Pieter Balkenende was 79 jaar oud en woonde met zijn vrouw, Thona Johanna Sandee, in Bieze linge. Hij was al geruime tijd ern stig ziek. De afgelopen tijd leek het juist weer beter met Balkenende senior te gaan. Jan Pieter Balkenende heeft gedu rende ruim 30 jaar een grote bijdra ge geleverd aan de ontwikkeling van de geestelijke gezondheids zorg in Zeeland. Vanaf 1967 eerst als bestuurslid van Psychiatrisch Ziekenhuis Vrederust, vanaf 1971 als eerste voorzitter van het Psy chiatrisch Ziekenhuis Zeeland (PZZ) en vanaf 1 januari 1996 als eerste voorzitter van de raad van toezicht van Emergis. Deze functie heeft hij tót eind 1999 vervuld. Vanwege zijn verdiensten is hij be noemd tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau. Premier Jan Peter Balkenende was op het moment dat het nieuws be kend werd in Washington. Hij zou daar de G20-top over de financiële crisis bijwonen. De Amerikaanse president George Bush heeft met een de premier gebeld om hem te condoleren. LONDEN - Prins Willem-Alexander blijkt donderdagavond in Londen ruzie te hebben gehad met een aantal fotografen die postten voor de Nederlandse ambassade. De prins kleedde zich daar met prin ses Maxima om voor het verjaar dagsfeest van prins Charles in Buckingham Palace. De paparazzi bestormden het prin selijk paar toen ze naar buiten kwa men. Er ontstond een kleine duw- partij, waarna de boze prins excu ses eiste van een fotograaf Hij beet die vervolgens toe 'uitschot' te zijn, zo meldden Britse media de afgelopen dagen. Van de scher mutseling zijn geen foto's gemaakt maar Britse media hebben er wel aandacht aan besteed. „De fotograaf trachtte twee keer door de prins heen te lopen", al dus de Rijksvoorlichtingsdienst. Die lezing wijkt af van de versie van de fotografen. Die beweerden dat juist de prins had geduwd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5