Dikke nederlaag voor SSV'65 bij Oranje Wit Wolfaartsdijk Yerseke medekoploper na zege op Kruiningen Piet Scheffers pakt op zijn sloffen de titel in het driebanden groot Frank Lobbezoo loodst Waarde bij ZPR'84 naar de tweede seizoenszege. Alexandar Veljanoski schiet drie keer raak Vosmeer boekt nipte zege op Val Aan Kwadendamme verliest in doelpuntenfestijn Spelers van ZPR'84 houden er mee op Volharding speelt met Dreischor en wint ruim Wim Davidse stopt als trainer van Luctor'88 Sallet matchwinnaar voor Nieuwdorp bij Bruse Boys. André Karelse naar vierde plaats in regionale titelstrijd. B door Klaas Verspoor MIDDELBURG - In de vierde klasse B wordt het dringen aan de kop. Kruiningen verloor met 1-4 van Yerseke. SPS staat nu in punten ge lijk met Yerseke, maar op doelsal do is SPS weer koploper. Krabben- dijke, dat opnieuw een monsterze ge boekte (9-0 bij Stavenisse) staat met een wedstrijd mindêr ge speeld op een punt. Kruiningen volgt eveneens op een punt. Kruiningen-Yerseke 1-4: De be zoekers boekten een verdiende ze ge op de koploper. Bij rust stond het 1-1 door goals van Antonis Rie- dijk (0-1) en Edwin van Houte. In de vijtigste minuut scoorde Nigel Beenhakker de 1-2. Een kwartier voor tijd kopte Beenhakker de 1-3 binnen en in de slotfase vervol maakte hij zijn loepzuivere hat trick. Beide ploegen eindigden de derby met tien man. Yerseke-spe- ler Antonis Riedijk kreeg twee keer geel en Kruiningen-speler Ur- vin van Hekelen (ex-Yerseke) kreeg direct rood wegens het ma ken van een slaande beweging. Stavenisse-Krabbendijke 0-9: Door een goal van Ronny Zweed- ijk leidde Krabbendijke bij rust met 0-1. Na de hervatting stond het door goals van Danny Weber, een eigen goal van Kees van Putte, Ronald Zuidweg en Zweedijk al 0-5. Via Elco Jansen werd het 0-6 en Pieter Zandee scoorde de zeven de treffer. Elco Jansen had het slot akkoord: 0-9. SPS-Smerdiek 1-1: Voor rust had SPS een overwicht maar drukte de ploeg dat niet in doelpunten uit. Na de hervatting schoot Willem Bevelander zijn ploeg wel naar de' 1-0. In de allerlaatste minuut leid de een counter van Smerdiek tot de onverwachte gelijkmaker, toen Hilbert Brinkman doelman Peter van de Male wist te passeren. ZPR'84-Waarde 3-5: Waarde maakte de kansen in tegenstelling tot ZPR'84 wél af. Frank Lobbezoo werd de grote man bij Waarde. Hij opende de score maar via Selcuk Yilmaz werd het t-i. Via Lobbezoo kwam Waarde opnieuw aan de lei ding en door een goal van Mourad Gucun werd het 2-2. Wederom via Lobbezoo werd het 2-3. Na de her vatting maakte Lobbezoo ook de 2-4. Gucun scoorde tegen, maar een treffer van Maurice Harthoorn betekende de 3-5. WIK'57-Vosmeer 1-3: Mourad Ti- hani opende de score en Rachid Bouhoudane zorgde voor de 0-2. Nog voor de thee maakte Moham med Bouhoudane de 0-3. Na rust kon de thuisploeg, die voor de zes de week op rij verloor, nog wat te rugdoen. Uit een corner kopte Bart Boot de 1-3 binnen. W* Yerseke staat samen met SPS aan kop in de vierde klasse B van het zaterdagvoetbal na een 4-1-overwinning in derby tegen Kruiningen. MIDDELBURG - Hansweertse Boys- was veel te sterk voor Lepelstraat- se Boys. De Bevelandse ploeg won - op eigen veld met 6-1. Na een moeizame eerste helft was er toch een t-o-voorsprong via Nick de Vries. Na de rust ging het een stuk beter en liep de thuisploeg uit naar 5-1 via Alexandar Veljanoski (drie keer) en Kevin Trotman. Na een tegendoelpunt van Kevin Mens maakte Trotman de 6-1. MIDDELBURG - Hoewel Vosmeer met 2-1 won, had de ploeg geen ge makkelijke middag tegen Val Aan. Na de vroege 1-0 door Jacco Va ders zakte de thuisploeg wat in. Dennis Dam maakte na een kwar tier in de tweede helft gelijk. Pas in de slotfase wist Vosmeer zich wat aan de druk te ontworstelen. Yourie den Hollander bezorgde Vosmeer de tweede zege op rij. MIDDELBURG - Kwadendamme ging in doelpuntenfestival met 6-4 onderuit bij Renesse. De bezoe kers kwamen twee keer terug van een achterstand en namens zelfs ook nog een keer de leiding, maar het slotakkoord was voor Renesse. Scoreverloop: Vincent Goedegebuure 1-0, 2-1 en 4-4, Frank Franse 1-1, Sven Verseput 3-1, Mariusz Mosiej 3-2, 3-3, en 4-5, Rik Peeters 3-4, Jacco Zuidhof 4-6. MIDDELBURG - Het duel tussen Le- wedorpse Boys en ZPR'84 is hal verwege de eerste helft bij een stand van 2-1 gestaakt. De spelers van ZPR'84 gaven er de brui aan nadat de arbiter het wegens protes ten onderbroken duel wilde her vatten met een strafschop voor Le- wedorpse Boys. De doelpunten van de Bevelanders waren van Bo bo Mboyo en Jasper Verdonk. MIDDELBURG - Volharding had wei nig moeite met Dreischor en boek te een 7-0-zege. Bij de rust was het 3-0. Na de 1-0 van Barend Schik in de tiende minuut speelde de thuis ploeg een eenvoudige wedstrijd. Dit kwam ook doordat Dreischor een strafschop miste. Scoreverloop: Barend Schik 1-0, John Sommeijer 2-0, 3-0 en 4-0, Barend Schik 5-0, Dennis Sommeijer 6-0, Wil lem Bierens 7-0. MIDDELBURG - Voetbalvereniging Luctor'88 moet voor komend sei zoen uitzien naar een nieuwe trai ner voor het eerste elftal. De huidige trainer, Wim Davidse, heeft aangegeven aan het einde van dit seizoen te stoppen met zijn trainerscarrière. Hij heeft aan gegeven dat hij het trainerschap niet langer kan combineren met zijn drukke baan. hhHS Een speler van Kruiningen duelleert met een tegenstander van Yerseke (rood shirt). foto Willem Mieras MIDDELBURG - In de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal ging SSV'65 rnet forse 4-1-cijfers onder uit bij Oranje Wit. Nieuwdorp boekte in Bruinisse een nuttige ze ge op Bruse Boys: 1-2. Arnemui- den liet twee punten liggen in de uitwedstrijd tegen Seolto: 2-2. De topper tussen Oostkapelle en Din- teloord eindigde in een 1-2-zege voor de Brabantse koploper. Oranje Wit-SSV'65 4-1: Na twaalf minuten bracht Ismael Yildirim de thuisclub aan de leiding. Oranje Wit had in de eerste helft tegen een gehavend SSV'65 het betere van het spel, maar wist dit niet in meer doelpunten uit te drukken. In de 49e minuut moesten de Goe- senaren alsnog een tweede tegen treffer incasseren. Aan het doel punt van John Sleiffer ging wel een duidelijke handsbal vooraf SSV'er Joey van der Hoeff moest vanwege protesteren met rood naar de kant. Door twee treffers van Frans-Jan Kruithof liep Oranje Wit uit naar 4-0, waarna David den Hollander uit een strafschop nog iets terug kon doen. Bruse Boys-Nieuwdorp 1-2: Bru se Boys startte goed maar kreeg in de 17e minuut een eerste tegenslag te verwerken toen Emiel Dorst een inzet van Niels Mulder achter zijn eigen doelman werkte. Nieuw dorp had niet lang plezier van de voorsprong want nog geen hon derd tellen laterpasseerde Thomas Groeneveld Mark Geelhoed. De ploeg van trainer Peter van Poortvliet liet daarna in de per soon van Turan Dogan een uitgele id* Een gehavend SSV'65 kan geen vuist maken tegen Oranje Wit. De ploeg uit Goes verliest met 4-1. Nieuwdorp verslaat Bruse Boys met 2-1. zen mogelijkheid liggen om op voorsprong te komen. Na een over treding van Dorst op Mulder zag Dogan zijn strafschop gestopt wor den door Rick Postema. Waar Geelhoed daarna redding bracht op een inzet van. Mats Willemse, ging zijn collega in de fout bij de winnende Nieuwdorp-goal. In de 67e minuut loste Postema een vrije trap van Mulder, waarna Wil liam Sallet de 1-2 binnenwerkte. Oostkapelle-Dinteloord 1-2 (1-1). Erik van de Giesen 0-1, Wilco de Keu- ning 1-1, Jacco de Gast 1-2. Bijzonder heid: rode kaart voor Wilco Filius van Oostkapelle. Seolto-Arnemuiden 2-2 (0-1). Maar ten Brasser 0-1, Maarten Brasser 0-2, Arnaud Mol 1 -2, Björn van Leeuwen 2-2. Serooskerke-Duiveland 3-2 (2-2). André Brouwer 1-0, Frank Allaart 2-0, Dennie Ie Comte 2-1, Lex Zwang (straf schop) 2-2. Rogier van Wouwe 3-2. VCK-WC'68 1-1 (0-1). Rick Baaij 0-1, Danny Joosse 1-1. strijd konden beide ploegen zich vinden in het gelijkspel. In de twaalfde minuut zorgde Ahmet Demir na een individuele actie voor de 1-0. Tien minuten voor rust kopte Matthijs van de Dries Heinkenszand naar de 1-1. De tweede helft kende nauwelijks hoogtepunten. SKNWK-Kapelle 2-1: Kapelle startte goed en had aanvankelijk een overwicht. Na een o-o-rust- stand opende SKNWK-speler Christian van Vossen de score na dat doelman Youri Houtekamer een voorzet loste. Via Job van de Vrie, die in de kruising schoot, kwam de ploeg van ex-SKNWK trainer Adriaan Nieuwenhuijse op gelijke hoogte. Beide ploegen le ken zich te verzoenen met de gelij ke stand, maar drie minuten in blessuretijd schoot Wilco de Valk met een stuiterend schot SKNWK alsnog naar de overwinning. ZSC'62-Colijnsplaatse Boys 0-5: Dave Bout zorgde voor rust met een onvervalste hattrick voor 0-3. De derde goal, op aangeven van Pascal Hoogerheide, was er ééntje om in te lijsten. In de tweede helft was Michiel van der Weelde de aangever van Bouts vierde treffer. Door een doelpunt van Sander van Ouwerkerk werd het in een éénzijdig duel uiteindelijk nog 0-5. De Meeuwen-Veere 0-2 (0-0). Edwin van Tatenhove 0-1, Giacomo Wattel 0-2. Dauwendaele-DFS 1-2 (1-1). Anco van der Linde 0-1, Francis Langemaire 1-1, Lennart Padmos 1-2. door Joop van den Oudenhoven SAS VAN GENT - Piet Scheffers van Scheldezicht uit Wemeldinge is in Sas van Gent kampioen drieban den groot derde klasse van het dis trict Delta Zuid-West geworden. Tweede werd Martin Sturm van SBV Serooskerke en derde Eric Nieuwenhuyse van Onda uit Krab bendijke. De kampioen leidde van start tot finish. Ook al verloor Scheffers in de voorlaatste ronde tamelijk on verwacht van Carel van Meelen van De Kastanje, zijn titelkansen bleven intact. Dit mede omdat zijn naaste achtervolgers Benny Visser van WBC en Martin Sturm ook verloren.- Sterker nog, nie mand kon de Wemeldingse biljar ter in de slotronde nog bedreigen, daarvoor was zijn voorsprong van vier punten te groot. De confrontatie in de laatste ronde tussen Visser en Scheffers diende slechts om de tweede tot en met de vierde plaats te verdelen. Door dat Visser verloor, viel hij buiten het podium. Sturm eiste het zilver op en Nieuwenhuyse kreeg nog brons dankzij zijn overwinning op Van Meelen (zesde). Favoriet Arie Vink van Hof van Eede werd te leurstellend vijfde. De nummers één en twee gaan in december naar het regionaal kampioenschap in Steenbergen. André Karelse van De Toekomst uit 's Heerenhoek is in Hulst vier de geworden in het regionaal kam pioenschap driebanden eerste klas se. Jo Boogaert van de Kastanje won de titelstrijd. Het zilver was voor Piet Verschure van DOS Nieu- werkerk. Karelse kende een moei lijk start maar had vanaf de twee de wedstrijddag de derde plaats stevig in handen, tot hij in de slot ronde verloor van Guus Sekreve van 't Vaartje. Dat kostte hem op basis van moyenne zijn plaats op het podium.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59