I t van Wijk een feniks tblokken Jans woest op deel aanhang Groningen Kalff breekt zijn pols in strandcross Pevenage ging met Ullrich naar Fuentes Bakx en Destorme even in het donker Sü PZC Maandag 17 november 2008 33 loop van de nacompetitie - moge lijk zelfs vier ploegen. Terwijl Van Wijk in Nederland verbleef, ging het met Roeselare ra zendsnel bergafwaarts. Hans Galje kon de druk niet aan. De clublei ding verzuimde aflopende contrac ten op tijd te verlengen. Even leg de Roeselare het technische beleid in handen van Wim de Coninck. Die haalde zestien nieuwe spelers, maar vertrok toen hij een nieuw contract als tv-commentator aange boden kreeg. „Er is geen ruimte voor verster king. We zullen een aantal spelers moeten lozen", zei Van Wijk. Hij trof een selectie van 31 vrijwel ge lijkwaardige spelers aan. „Deze club heeft stijlbreuk gepleegd. Dat moeten we zien te corrigeren. We gaan terug naar een elftal ge bouwd rond Belgen, met inbreng van eigen jeugdspelers en buiten landers als een echte meerwaar de." Van Wijk tekende een contract voor twee jaar en acht maanden bij Roeselare omdat hij na een woelige periode stabiliteit wenste. De Amsterdammer won bij zijn rentree op de bank uit van Meche- len, maar verloor met Roeselare voor eigen publiek van de num mer voorlaatst Tubeke. Na de be kerzege op Turnhout en het 1-1-ge- lijkspel zaterdagavond tegen subtopper Genk groeit de hoop op een goede afloop. Van Wijk maakte van Roeselare weer een vechtmachine, die tegen Genk voor de pauze ook aardig combineerde. Beide doelpunten hadden een Nederlandse signa tuur. Oliseh (ex-speler van Utrecht en RBC) bracht Roeselare na de pauze op voorsprong. De sterk in gevallen Ogunjimi, vorig seizoen nog actief bij RKC, plaveide het pad voor de gelijkmaker van Duga- ry. Met een druk 'coachende Van Wijk langs de lijn hield Roeselare de 1-1 vast. Met gebalde vuist be groette Van Wijk het gelijkspel. De domper kwam even later. Ze ven van de acht staartploegen haal den punten. Zaterdag speelt Roese lare - in eigen stadion met de Van Wijk-tribune - tegen FC Dender opnieuw een zes-puntenwedstrijd. ning van Vitalia Doumesh kwam uit de lucht vallen. De speelster uit Alkmaar, die vorig jaar pas op de valreep naast de ti tel greep, had haar handen vol aan Heike Verheul. De jonge Groning se kon op meerdere manieren af wikkelen naar remise, maar koos een variant die haar meteen de partij kostte. Het duel tussen Gera Hol en Kar lijn Overes eindigde in een gelijk waardige remise. Na een veelbelo vende opening kwam de partij in rustiger vaarwater terecht en wer den de handen geschud. Vandaag staat om 11.00 uur de tweede ronde op het programma, met onder andere de topper tus sen Doumesh en Hoekman. Leo- nie de Graag speelt tegen Verheul. Shannon van 't Westeinde, dochter van de eigenaren van de speellocatie, doet de openingszet bij het NK dammen voor vrouwen. Tanja Chub (links) en Leonie de Graag kijken toe. foto Lex de Meester „Hun zoon liep als een varken over het veld. M'n vader sloot zich elke zondag thuis op. Tv en radio uit en dan maar hopen dat ik 'aan het einde van de middag geen rood had gekregen." FC Lienden-coach Hans Kraay jr., waarmee hij Vitesse in de KNVB-beker uitschakelde, ging tijdens zijn carrière te vaak over de schreef. In AD. „Het is volgens mij soms een probleem bij de aanpak van Louis van Gaal. Ik heb de indruk dat hij spelers te veel wil veranderen, ze niet laat zijn wie ze werkelijk zijn. Op korte termijn accepteren spelers dat, maar op den duur niet meer." Tenniscoach Tjerk Bogstra in Sport FM. „Ik moet bijna met een zonnebril naar de veldritten in België, want ik schaam me voor mijn land." Tweede Kamerlid Joop Atsma over het veldrijden. Die sport dreigde in Nederland zijn topsportstatus kwijt te ra ken. In De Volkskrant. „Als ik na mijn vakantie in Brazilië terugga naar Europa, moet ik altijd heel hard huilen. Dan weet je dat je je familie en vrienden weer een jaar niet zal zien." FGGroningen-keeper Luciano da Silva in Sportweek. „Maradona is nu in Europa. Als het in zijn schema past, komt hij een keer langs in Alkmaar, heeft hij beloofd. Dat zou fantastisch zijn. Hij kan dan wel mijn coach worden, maar voor mij blijft hij Diego Maradona." AZ-doelman Sergio Romero werd door bondscoach Mara dona geselecteerd voor het Argentijns nationaal team. In VI. Trainer Ron Jans was giste ren na de zege van FC Groningen op De Graafschap (3-0) een tevreden man, maar hij maakte zich over één aspect ontzettend boos. Paul Matthijs werd bij het betre den van het veld, als invaller voor Oluwafemi Ajilore, door een deel van de Groningse aanhang uitgefloten. „Schandalig", foeterde ]ans. „Paul heeft twee jaar geknokt om terug te komen en dan wordt hij zo ontvangen. Je moet niet aan mijn mensen komen. Hier kan en wil ik niet mee leven." Presentator Allard Kalff is niet ongeschonden uit de Red Bull Knock Out geko men. De autocoureur brak gis teren bij een val van de cros smotor zijn pols. Hij was de enige bekende Ne derlander die letsel opliep in de zware strandcross van Scheveningen. Autocoureur Tim Coronel haalde zelfs de tweede schifting. Oud-schaatser Rintje Ritsma reed voorzichtig, maar niette min solide. En ook SBS6-pre- sentatrice Sjimmy Bruijnin- ckx reed een paar rondjes mee, ook al had ze een duim uit de kom. Voormalig ploegleider Ru dy Pevenage heeft toege geven dat hij geregeld met zijn renner Jan Ullrich op be zoek ging bij de Spaanse do- pingarts Eufemiano Fuentes. Dat meldt het Duitse magazi ne Focus. De bron zou de openbare aanklager van de rechtbank van Bonn zijn. De Belgische ploegleider zou bij de gesprekken over ge zondheids- en voedingsadvie zen niet aanwezig zijn ge weest. Ullrich kocht eerder dit jaar vervolging af, moge lijk wacht Pevenage diezelfde procedure/volgens Focus. Nadat de saaie eerste helft in wandeltempo was af gewerkt, hadden de toeschou wers zaterdagavond bij Den- der-Kortrijk toch nog een beetje plezier. Kort na rust viel het licht uit in het Flor- ent Beeckmanstadion en zat alles en iedereen tien minu ten lang in het donker. Toen de lichten weer aangingen scoorde Dender als eerste en boekte daarmee een belangrij ke zege (1-0). Bij Dender werd David Destorme na een uur gewisseld. Istvan Bakx, eveneens ex-speler van Hoek, kreeg rust van zijn trainer en viel pas na 84 minuten in. Loek van Wely is zaterdag in de Schaakolympiade in Dres den op een voetstuk gestapt en er 24 uur later met een har de smak vanaf gevallen. De Tilburgse grootmeester versloeg eerst de ijzersterke Teimoer Radjabov uit Azerbeidzjan om aansluitend de mist in te gaan tegen Helgi Dam Ziska. Altijd lastig een opponent van de Faeröer, na een groot succes. De Nederlandse schakers konden mede daardoor in de vierde ronde onvoldoende aan het 'doelsaldo' werken. Het Oran je-kwartet won weliswaar van de Faeröer, maar met 2 1/2-11/2. Door winstpartijen van Daniel Stellwagen en Erwin l'Ami te gen respectievelijk Heini Olsen en John Rodgaard bleef Neder land, dat de negende plaats bezet in het algemeen klassement, aan de goede kant van de score. an voor de Belgische eerste klasse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57