Sport Roeselare ziet in Dennis Favorieten gelanceerd uit star Thamar Zweistra houdt hoog niveau vast Edzard van Ewijk witheet ondanks zege in ATB Cup Amazone verzekert zich van startbewijzen voor de finale ZZ zwaar. Coureur heeft grote moeite met combine van jonge renners. Amsterdamse trainer probeert te redden wat er te redden valt. Leonie de Graag houdt lang stand tegen titelverdediger Chub. 32 Maandag 17 november 2008 PZC door Lucien Roelandt NIEUWLAND - Thamar Zweistra ver schafte zich zaterdag een uitsteken de uitgangspositie voor de finale klasse ZZ zwaar. Tijdens de eerste selectiewedstrijd voor het NK lich te tour in Nieuw- en Sint Joosland haalde ze een overtuigende over winning en een gedeelde eerste plaats. Met een fraaie tweede plaats is Zweistra met Hexagon's Trupa ook in de Prix Sint George zo goed als zeker van een startbe wijs voor de eindstrijd. Het niveau in de klasse ZZ zwaar was hoog, maar Thamar Zweistra was een van de weinigen die het in beide proeven vasthield. In de eerste proef stuurde ze Hexagon's Update naar een totaal van 64.35 procent. Dezelfde score als Danny Hermsen uit Rockanje met Sjonny Boy. Jeugdinterntional Stephanie de Frel uit Koewacht stuurde Inter Acces Valentino met 62.74 procent naar de vijfde plaats. In de tweede proef reed Zweistra de ontketende Update met 66.43 procent naar een afgetekende over winning. Zij bleef Karen Galema met Amstellands Romanov bijna twee procent voor. Stephanie de Frel en Danny Hermsen konden hun niveau van de eerste proef niet evenaren. Voor Emmy Bouthoorn was de spanning bij haar debuut in de klasse ZZ licht met Parlando blijk baar groot. Haar eerste optreden was meteen goed voor een winst punt maar de 60.43 procent was slechts voldoende voor de twaalf de stek. Met een fraaie vierde plaats (62.35 procent) in de herkan sing kon de amazone uit Zaamslag alsnog terugzien op een goede start op nationaal niveau. In groep twee ZZ licht was er even eens een vierde plaats voor Anne- rien de Dreu uit Heinkenszand met Nan Dhennessy. door Wim de Vos HULST - Meteen na afloop van de vierde wedstrijd om de Zeeuwse ATB Cup in Hulst was Edzard van Ewijk witheet van woede. Hoewel de coureur uit Wolfaartsdijk de wedstrijd zaterdag won, had hij grote moeite met de combine van drie jongeren uit Wemeldinge, die op weg lijken de hegemonie van Van Ewijk te doorbreken. „Op de manier zoals die jongens het doen, is het niet leuk meer. Nee, dat moet veranderen", verklaarde Van Ewijk. Het drietal uit Wemeldinge maakt deel uit van een ploeg die gespon sord wordt door hun plaatsgenoot Henk Kasper. Robbert Vleugel, tot zaterdag leider in het algemeen klassement, lijkt in deze ploeg de regie in handen te hebben. Hij gaf in Hulst duidelijk aanwijzingen aan zijn broertje Sander Vleugel en Joeri Kasper om te demarreren, waardoor Van Ewijk telkens in de tegenreactie moest. „Dat hoort nu eenmaal bij het ploegenspel. Daar moet je maar tegen kunnen", rea geerde Vleugel op de aantijgingen van Van Ewijk. „En vandaag kre gen ze ook nog eens de hulp van Nick Nieuwdorp, waardoor ik te gen vier nian moest opboksen", zei Van Ewijk daarna. Ondanks de "combine liet Van Ewijk zich niet in de luren leggen. Hij nam meteen na de start het ini tiatief om te trachten het verschil met Robbert Vleugel in het alge meen klassement (slechts één punt) weg te werken. Hoewel Edzard van Ewijk telkens in de tegenreactie moest, had hij aan het einde van de race nog vol doende kracht over om in de spurt Nick Nieuwdorp - die bui ten medededing meereed - te klop pen. Robbert Vleugel werd twee de, waardoor hij nu samen met Van Ewijk het algemeen klasse ment leidt. Bij de vrouwen had Christel Jans sen voor de eerste keer dit seizoen tegenstand van formaat. Ingrid Blommaert uit Hulst bleef in het wiel van Janssen, waarna de spurt moest beslissen. „Inderdaad, van daag ben ik erg diep moeten gaan. Ik kon haar er niet afrijden en moest ik dus op de spurt wach ten", aldus Janssen die uiteindelijk met een lengte voorsprong de winst naar zich toe wist te trek ken. Premier League Arsenal heeft in de Premier Lea gue het zicht op de concurren tie zien vervagen. De Londena- ren gingen zaterdag in eigen huis, zonder de geschorste Ro bin van Persie, onderuit tegen Aston Villa (0-2). Dirk Kuijt kreeg van Liver pool-manager Rafael Benitez de voorkeur boven Fernando Torres. De ex-Feyenoorder be schaamde het vertrouwen niet. Tegen Bolton Wanderers was hij met een geplaatste kopbal trefzeker. Een kwartier voor tijd verdubbelde aanvoerder Steven Cerrard de score. Chelsea hield gelijke tred met Liverpool door te winnen bij West Bromwich Albion: 3-0. Die stand was al bij rust be reikt, door treffers van José Bo- singwa en Nicolas Anelka (2). Manchester United passeerde Arsenal op de ranglijst door in eigen huis eenvoudig te win nen van Stoke City (5-0). De Portugese ster Cristiano Ronal- do bracht de landskampioen al vroeg op voorsprong. Door doelpunten van Michael Car- rick, Dimitar Berbatov, Danny Welbeck en nogmaals Ronaldo liep de ploeg van Edwin van der Sar vervolgens uit naar een ruime overwinning. Manchester United heeft na twaalf duels 24 punten, goed voor een derde plek achter Chelsea en Liverpool (beide 32 uit dertien). Arsenal volgt met 23 punten uit dertien duels. Dennis van Wijk heeft bij Roeselare nog een loodzware klus om de ploeg te behou door Wilber Hack GENK - Het Feniks-stadion, waar Dennis van Wijk zaterdagavond met zijn club Roeselare met 1-1 ge lijk speelde tegen Genk, was eigen lijk wel een passend decor. De Am sterdamse trainer wordt door de club uit Vlaanderen als een feniks gezien. Hij moet ervoor zorgen dat Roeselare weer uit zijn as herrijst. Van Wijk liet de club die hij naar de eerste klasse in België bracht twee jaar geleden achter. Hij wilde gebruik maken van de kans die Willem II hem bood om naam te maken in het Nederlandse voet bal. Bijna een jaar geleden werd hij door de Tilburgse club ontsla gen. Dat zit hem nog steeds hoog. Bij de vereniging van Coaches Be taald Voetbal (CBV) drong hij aan op een excuusbrief van zijn vroege re assistent Andries Jonker. Die had in een interview te veel de tails over het bewogen ontslag naar buiten gebracht. De trainer heeft er inmiddels de nodige omzwervingen op zitten. Hij werkte twee weken bij Oos tende, maar maakte gebruik van een clausule in zijn contract om bij Sint-Truiden terug te keren in de Belgische eerste klasse. Van Wijk slaagde er niet in de club te redden en stapte op na een ver schil van inzicht met de voorzitter. Hij werd scout bij West Bromwich Albion, maar kon de lokroep van het veld niet weerstaan. Twee weken geleden begon Van Wijk als trainer/technisch direc teur aan een vrijwel onmogelijke missie: het behoud van Roeselare op het hoogste niveau. In België geldt dit seizoen een versterkte de gradatieregeling. De eerste klasse wordt tot zestien clubs terugge bracht. Er degraderen minimaal drie en - afhankelijk van het ver- Na veel omzwerving is Dennis van Wijk weer terug bij de Roese lare, de club die hij naar de eer ste klasse in België bracht en nu in de penarie zit. Edzard van Ewijk (613) wordt op de voet gevolgd door Robbert Vleugel (610). foto Camile Schelstraete door Daaf Kasse ZOUTELANDE - In het Best Beach Hotel in Zoutelande is gisteren het Nederlands damkampioenschap voor vrouwen van start gegaan. Tijdens de opening werd Iepie Poepjes in de bloemetjes gezet. Zij speelt in Zoutelande haar 25e NK. Ze kan zich echter nog niet meten met Barbara Graas. Zij begon giste ren aan haar 34e NK. Na speeches van organisator Aart Walraven en KNDB-voorzitter Haitze Meurs be gonnen de tien deelneemsters aan het toernooi, dat tot en met zon dag duurt. De vier sterkste vrouwen kwamen de openingsronde ongeschonden door. Tanja Chub, die haar titel verdedigt, was van de toppers als eerste klaar. Leonie de Graag, de enige Zeeuwse deelneemster, werd in het middenspel het slachtoffer van een fraaie damcombinatie. Chub: „Er zat nog een slagzet in, maar die kostte me te veel schij ven. Het zetje dat ik nam was heel leuk omdat Leonie steeds op ver schillende manieren kon slaan". Ondanks de relatief gemakkelijke overwinning was de speelster uit Bovenkarspel vol lof over haar op- ponente: „Leonie zette de partij scherp op. Pas toen de stand heel ingewikkeld werd, ging ze in de fout." Nina Hoekman was de volgende speelster die twee punten liet bij schrijven. Iepie Poepjes zag in het middenspel een dreiging over het hoofd en moest een schijf inleve ren. Die klap kwam de veterane uit Lemmer niet meer te boven. Ze speelde nog even door, maar de vijfvoudige kampioene uit Zut- phen liet de winst niet meer glip pen. Christien Fung had meer tijd nodig voor haar eerste overwin ning in dit toernooi, maar de aan wezige kenners zagen de winst voor de speelster uit Den Haag al lang aankomen. Tegenstandster Barbara Graas was in een nadelige klassieke stand terechtgekomen waarin ook een offer niet meer baatte. Met twee schijven voor sprong was het eindspel simpel ge- wo.nnen voor Fung. De overwin-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 56