Sport Kloetinge helpt Nivo Sparta Hoek verliest voor het eerst uitduel RCS is op tijd bij de les tegen Dongen Spektakel Vlissingen Ploeg uit Oost-Souburg verslaat Brabanders met 4-2. Individuele fouten breken Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser op: 4-2. 30 Maandag 17 november 2008 PZC OOST SOUBURG - Er hing voor RCS lange tijd een onnodige nederlaag in de lucht, maar de zondag-eerste klasser was gistermiddag tegen Dongen net- op tijd weer bij de les. Invaller Morad Bobouh bezorgde zijn ploeg met twee treffers alsnog de vplle winst: 4-2. Na acht minuten opende Moham med Ben Kaddour de score voor de thuisploeg (1-0), maar daarna verzuimde RCS om verder uit te lopen. Dongen bleef hierdoor in de wedstrijd en kwam kort na rust via Jasmin Velagic en Bas Brabers zelfs op voorsprong: 1-2. Alwin van Ham bracht RCS uit het niets langszij (2-2), waarna de ploeg dankzij invaller Morad Bobouh, de overwinning binnenhaalde. „Wat was ik pissig zeg", reageerde Van Aerde na afloop. „Wij hielden Dongen in de beginfase in de wed strijd. Toen de lichaamstaal van verschillende jongens in de twee de helft weinig goeds voorspelde, heb ik mezelf even laten horen." VLISSINGEN - Zondag-tweedeklas- ser Vlissingen heeft goede zaken gedaan door met 4-3 te winnen van Haarsteeg. Terneuzen bleef op eigen veld steken op een 2-2-gelijk- spel tegen Dubbeldam. Vlissingen-Haarsteeg 4-3: Vlissin gen kwam na een kwartier op 1-0 door Raymond Wolff Na een lan ge doelpuntloze fase werd er in tien minuten drie keer gescoord. Eerst kwam Haarsteeg op 1-1, maar André Siereveld (vrije trap) en Peter de Jong (strafschop) stel den orde op zaken. In de slotfase kon de winnende goal aan beide kanten vallen. Rudley St. Jago ging met de eer strijken, nadat eerder een kopdoelpunt van Peter de Jong nog was afgekeurd. Vlissingen-Haarsteeg 4-3 (3-1). Ray mond Wolff 1-0, Antoine van Logten 1-1, André Siereveld 2-1, Peter de Jong 3-1, Jorg van Oyen 3-2, Kevin Sanders 3-3, Rudley St. Jago 4-3. Terneuzen-Dubbeldam 2-2: Ter- neuzen kon in eigen huis opnieuw niet winnen. Het doelpunt van middenvelder Rob Kanters voor Dubbeldam in blessuretijd bete kende een flinke domper: 2-2. De ploeg van trainer Lekaj knokte na rust met tien man voor de over winning. Niels Burm stond nog geen minuut op het veld of hij kon met rood vertrekken. Voor veel meer ophef zorgde de absen tie van Sinan Coban, Jonathan Constancia, Ryan de Regt en Hensley Victorina. Ze waren te laat voor de bespreking en volgden het duel van de tribune. Terneuzen-Dubbeldam 2-2 (1-0). Roel Alberti 1 -0, Maik de Wolf 2-0 (straf schop), Jeffrey Stam 2-1, Rob Kanters 2-2. door Jan Dagevos VOLENDAM - En weer was het feest in Volendam. Nadat de profs van de plaatselijke voetbaltrots woens dag Ajax uit het bekertoernooi stootten, deden zaterdag ook de amateurs van zich spreken. De nummer twaalf in de zater dag-hoofdklasse B vloerde Hoek, de nummer vier op de ranglijst: 4-2. De Zeeuws-Vlamingen gingen ten onder aan individuele fouten. Daarnaast ontbrak het aan killers- instinct. „Maar we hadden het ge luk ook wel een beetje tegen", vond topschutter Stijn Mahieu. De Belg doelde onder meer op een inzet van Ferry Alfons in de eerste helft. De kans deed zich voor, toen Stijn Mahieu in de negentiende minuut na een perfecte voorzet van Josimar Pattinama, de keeper op zijn weg had gevonden. De bal caramboleerde hierna voor de voe ten van Alfons. De aanvoerder schoot in, maar de bal verdween via de rug van een Volendam-ver- dediger tegen de lat. Kort voor tijd, bij een 3-2-achterstand, zag ook in valler Regilio Pinas een inzet op de lat belanden. Alfons dacht hier na de terugspringende bal simpel in te kunnen tikken met links, maar een verdediger van de thuisclub kon de bal blokken. Een uur lang was er in Volendam geen vuiltje aan de lucht voor Hoek. Doelman Joan van Belzen moest alleen bij een schot van Vo- lendam-aanvaller Jan Smit en een ongelukkige inzet van Giovanni Siereveld (hij probeerde een voor zet te onderscheppen) handelend optreden. Hoek kwam in een zetel te zitten, toen het in de zestigste minuut na een prachtige aanval over links op o-i kwam. Alan Groz- danic dook op links de ruimte in, kreeg de bal precies op tijd mee, haalde de achterlijn en leverde een perfecte voorzet af tot bij Alfons. Die kopte via de lat keihard raak. Volendam, dat tot dan toe vooral op de counter had geloerd, moest nu wel komen en dat zou in het straatje van Hoek zijn. Het liep evenwel anders, omdat de verdedi ging van Hoek plots ging schutte ren. Zo mocht spits Ben Zwart- hoed nauwelijks twee minuten na de openingstreffer op de achterlijn twee man omspelen. Uit zijn voor zet schoot Nick Tol de bal van dichtbij hard in: 1-1. Acht minuten later ging Giovanni Siereveld in de fout. Hij nam het duel met de snelle Jaap Molenaar iets te laconiek op, speelde te kort terug en zag Molenaar vervolgens doelman Van Belzen omspelen: Na de bekerstunt van de profs van Volendam tegen Ajax komt ook Hoek aan de boorden van het IJsselmeer van een koude ker mis thuis. 2-1. In de 79e minuut zette Hoek nogmaals de deur wijd open voor Molenaar: 3-1. Het leek de nekslag, maar Hoek toonde veerkracht. In valler Regilio Pinas leverde in de 86e minuut bij een aanval over rechts een goede voorzet af en Alf ons kopte de bal in: 3-2. Daarna zorgde Jeffrey Veerman na een as- sist van Jaap Molenaar voor 4-2. Een treffer, die door Hoek hevig werd aangevochten, omdat er een overtreding op Maarten van Rose- velt gemaakt zou zijn. Bovendien zou de doelpuntenmaker de bal met de hand hebben beroerd. Hoek is de ongeslagen status in uit wedstrijden kwijt. De Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser ver liest met 4-2 van Volendam en maakt een pas op de plaats. Volendam-Hoek 4-2 (0-0). 60. Ferry Alfons 0-1, 62. Nick Tol 1-1, 70. Jaap Molenaar 2-1, 79. Jaap Molenaar 3-1, 86. Ferry Alfons 3-2, 90. Jeffrey Veer man 4-2. Scheidsrechter: G. J. Beltman (Rijssen). Aantal toeschouwers: 600. Etiënne Mallie wordt op weg naar het doel licht geraakt door Nivo Sparta-doelman John van der Ley. De middenvelder van Kloetinge krijgt echter geen strafschop. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 54