Zeeland zien hoe ze samenwerken' Trekpaarden zetten beste beentje voor -C^L-OK Nieuwe directeur museum Ouwerkerk Ruim zeventig imposante dieren bij najaarskeuring in Goes. B PZC Maandag 17 november 2008 I 15 OUWERKERK - Jaap Schoof uit Zie- rikzee is benoemd tot directeur van het Watersnoodmuseum in Ouwerkerk. Schoof was tot nu toe vrijwilliger bij het museum. Hij was voorzitter van de projectgroep Watersnoodmuseum en hij was se cretaris van de overkoepelende stichting Nationaal Monument Watersnood 1953. De functie van directeur is be taald. Het betreft geen fulltime baan in loondienst. „Nee, maar ik krijg nu een vergoeding waardoor ik mijn werkzaamheden als taxa teur onroerend goed wat kan ver minderen", zegt Schoof. Het Wa tersnoodmuseum wordt ver bouwd. In april komend jaar moet het nieuwe museum er staan. Het is dan vergroot tot vier caissons, waarin naast de herinnering aan de Ramp van 1953 veel ruimte is ingericht voor klimaatverandering en de omgang met water. Om straks in april klaar te zijn voor het museum nieuwe stijl, is Schoof nu alvast benoemd. „Ik ben ve/antwoordelijk voor de orga nisatie en dat de tent straks draait." Schoof moet niet alleen de nieuwe organisatie op poten zetten, hij is ook belast met de ontwikkeling van nieuw promotiemateriaal en heeft de zorg voor de vrijwilligers. „We hebben nogal wat nieuwe vrij willigers nodig", zegt Schoof. „Een stuk of 25 kunnen we nog wel ge bruiken." door Luc Oggel COES - Voor een leek is het ver schil amper te zien, maar het ene trekpaard is echt het andere niet. Ruim zeventig imposante dieren uit heel Zeeland gaven zaterdag ac te de présence in de Zeelandhallen in Goes, tijdens de traditionele na jaarskeuring. Tijdens het evenement van de sa menwerkende bonden van paar denfokkers in Zeeland doet de hal tegelijkertijd dienst als een enor me stal. Overal staan dieren al dan niet geduldig te wachten tot het hun beurt is om een rondje voor de jury te maken. Het gehinnik galmt lekker door de ruimte en door de gecoupeerde staarten valt het extra op als de nood (te) hoog is. Ongegeneerd la ten de paarden hun drollen op de betonnen vloer ploffen. Coen Min- derhoud uit Middelburg komt met zijn zeven jaar oude trekpaardmer rie Wendy van Waarde uit in de rubriek oudere merries. Hij heeft al een aantal keer eerder meege daan en niet zonder succes: Wen dy is een keer reservekampioen ge weest. 'Als ik met die wol aankom, weet ze al hoe laat het is' „Ik doe het voor de lol." Minder- houd heeft er in elk geval alles aan gedaan om zijn trekpaard er zo goed mogelijk uit te laten zien. Zo zijn de manen keurig ingevloch ten. Een lastig werkje, maar Wen dy is het gewend. „Voor het ringrij- den doe ik dat ook. Als ik met die wol kom aanlopen, weet ze hoe laat het is", zegt Minderhoud. De jury let onder meer op de bouw van het dier en hoe het loopt. Minderhoud heeft het lo pen wel een beetje geoefend. „Het blijft een momentopname, zo'n paard is hier ook in een nieuwe omgeving." Wendy laat de keuring rustig over zich heenkomen en zet In het artikel 'Sinterklaas als musi cal verkoopt goed' in de krant van zaterdag 15 november staan enkele onjuistheden. Zo wordt vermeld dat het idee voor een Sinterklaas feest in theater De Mythe was ont staan doordat het Sinterklaasfeest in Goes-Zuid steeds moeilijker was te organiseren. Het feest in de Mythe is echter een gevolg van het grote succes van het feest in Goes-Zuid. Ook wordt de indruk gewekt dat er dit jaar geen Sinterklaasfeest is in Goes-Zuid. Dat is er wel, op 29 november in buurthuis De Pit. Zinken en koperen goten, kunststof dakbedekking! haar beste beentje voor, maar valt uiteindelijk niet in de prijzen. Ire ne van 't Vredehof van F. Koster uit Waarde wordt bij de jonge mer ries kampioen, bij de oudere mer ries is dat Loesje van de Polderdijk van P. Eversdijk uit Kapelle. WARMTE LOODGIETERSWERKEN [Uneto-Vni Alles op maat: net als uw offerte! Het jeugdbrandweerteam Borsele-Goes in actie tijdens de vaardigheidswedstrijd, foto Willem Mieras Een trekpaard in galop tijdens de najaarskeuring. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 49