Moeizame zege voor mannen Scheldesport aan winnende hand Zaamslag toont zich een snelle leerling Spannende slotronde lonkt voor veel Zeeuwse tafeltennisteams Luctor verliest duel met Ondo, BKC maakt zich ook geen illusies. Slecht kwartier breekt Fortis op in eerste duel TOP en All Ready aan positieve kant score De Sjuttul onderuit in duel met de koploper Tjoba bewaart de rust in derby tegen Swift Terneuzen B1 sterkste ploeg in stadsderby Scheffers kampioen driebanden groot Voorwaarts loopt tegen Smokkelhoek 2 vooral achter de feiten aan. SAR/Rabobank móet over twee weken winnen van Docos. Z PZC Maandag 17 november 2008 37 middelburc - De korfballers van Luctor slaagden er niet in de zaal competitie met een zege te begin nen. Het duel met Ondo eindigde in een 18-11-nederlaag. Een klasse lager won Zaamslag wel van ODI. BKC opende het zaalseizoen met verlies. In Goes werd kansloos ver loren van Blauw Wit: 22-9. Ondo-Luctor 18-11: Luctor weerde zich kranig tegen het veel sterker geachte Ondo. De thuisploeg had lange aanvallen nodig om tot sco ren te komen. Bij rust was het 'slechts' 8-7 in het voordeel van de thuisclub. Na de pauze kwam Luc tor schotkracht tekort. In de slotfa se liep Ondo uit naar 18-10 en dat was enigszins geflatteerd. Scores Luctor: Michiel Roest, Adrie de Jonge, Davy Jonker allen 3, Martijn Dob belaar en Marjolein Durink beiden 1. Zaamslag-ODI 17-13: Zaamslag maakte het verschil in de tweede helft. „In de eerste helft gaven we ODI te veel ruimte", vond trainer Ivan de Herdt. „We gaven te wei nig druk bij de afstandsschoten van ODI. We kwamen telkens twee punten voor, waarna ODI tel kens weer terugkwam. Het werd nooit drie of vier punten verschil. Anders hadden we sneller afstand genomen." In de tweede helft had Zaamslag zijn lesje geleerd en gaf meer druk. Toen kwam de marge van drie wel op het scorebord. „Toen was de veerkracht van ODI gebroken", zag De Herdt. Het ver schil van drie werd een verschil van vijf (14-9), waarna de winst niet meer in gevaar kwam. Scores Zaamslag: Linda Hamelink, Marco van Rewijk beiden 4, Pjotr Hame link 3, Joeri de Bree 2, Marian Verhage, Erwin Vereist, Joost Hamelink en Marjo lein Verpoorte allen 1. Blauw Wit-BKC 22-9: Ondanks het riante verlies was BKC-trainer Mark Kolijn niet eens zo ontevre den. „Scoren is al tijden ons man co", verduidelijkte hij. „Maar ik heb het idee dat het langzaam toch gaat lopen. Het kansen creë ren is niet het probleem. Maar ze erin gooien, daar gaat het om. Je zag het tegen Blauw Wit weer: ze ven spelers hebben gescoord. We hebben niet één schutter die er veel ingooit. Met de negen treffers ben ik daarom wel tevreden." Ook verwelkomde Kolijn speelster Mireille Gerritsen terug. Door een blessure miste zij al een groot deel van het seizoen. Ze 'vierde' haar rentree met een score. Bij rust leid de Blauw Wit met 12-5. Daarna werd die marge uitgebouwd. Scores BKC: Jolanda Dees en Martijn Devilder beiden 2, Sandra de Reu, Myr- the Faro, Mireille Gerritsen, Jan-Willem de Groote en Michael Vergouwen allen 1. Zaamslag is de enige Zeeuws- Vlaamse korfbalploeg die het zaalseizoen met een zege begint. Luctor en BKC moeten daarente gen een nederlaag slikken. oost-souburg - De korfballers van Fortis openden de zaalcompe titie in de overgangsklasse met een 17-14-nederlaag tegen debutant VEO. Na een matig begin herstel de Fortis de averij bij 7-7. Na de pauze namen de Soubur gers zelfs een 11-9-voorsprong, maar toen brak een slecht kwar tier aan. De schade die zeven te gentreffers (11-16) veroorzaakte, was onherstelbaar. middelburg - De korfbalteams van TOP en All Ready startten in de tweede klasse met een overwin ning. Het Arnemuidse TOP won met 14-12 op bezoek bij Sagitta. Het was niet groots, vond trainer Edwin Coppoolse, maar wel ver diend. AU Ready besliste het duel met Oranje Nassau in de slotsecon den. Remy Quist bracht de win nende treffer op zijn naam: 18-17. den haag - Koploper Onder Ons 3 was een maatje te groot voor De Sjuttul in de tweede klasse van de regio Zuid-West. In Den Haag ver loor het Oostburgse team met 7-1. Marije Pfaff verloor haar enkelspel in drie sets en het gemengddubbel Piet van Hoorn/Jolanda van Pame- len moest eveneens in drie sets buigen. De enige winstpartij boek te het vrouwendubbel Jolanda van Pamelen/Marije Pfaff goes - Het gebeurde een minuut of acht voor rust. Tjoba stond op een 5-2-achterstand tegen Swift en zat in een paniekerige fase. Niels Westmaas, aanvoerder van de Be- velandse ploeg, maande zijn ploeg tot kalmte. Zijn woorden misten hun uitwerking niet. Tjoba poets te de achterstand weg, stelde orde op zaken, liep vlot uit naar 11-6 en won uiteindelijk met 15-11. terneuzen - De derby tussen de B-junioren van Terneuzense Boys en Terneuzen eindigde zoals ver wacht mocht worden in een zege voor de bezoekers (0-2). In de tweede helft scoorden Hasan Basagnac en Jonathan Geertruida kort na elkaar. De C-junioren van Terneuzen lie pen nog verder weg van de onder ste regionen door een ruime over winning op Baronie Ci: 2-5. sas van gent - Piet Scheffers van Biljartvereniging Scheldezicht uit Wemeldinge is in Sas van Gent kampioen driebanden groot derde klasse van het district Delta Zuid- West geworden. Van spanning was, waar het om de eerste plaats ging, geen sprake. De kampioen leidde van start tot finish. De als fa voriet gestarte Arie Vink (Hof van Eede) werd teleurstellend vijfde. Een verdediger van Zaamslag - met kniebrace - kan niet voorkomen dat een aanvaller van ODI voor 8-8 zorgt. foto Wim Kooyman door Aector Doorns terneuzen - De basketballers van Scheldesport boekten zaterdag in Tilburg een zwaar bevochten 61-58-zege op High Five 3. Door die zege handhaafden de Terneuze- naren hun koppositie in de over gangsklasse. In de Zeeuwse klasse verloor Voorwaarts de uitwed strijd tegen Smokkelhoek met 64-34- High Five 3-Scheldesport 58-61(26-33): De Terneuzenaren ontsnapten in Tilburg. „We had den gelukkig een sterke start. Dat was onze redding", stelde Schelde- sport-coach Peter Vaal na afloop vast. De ervaren ploeg van High Fi ve wist het spel van de koploper te ontregelen. „We konden geen tem po maken. Ze speelden het heel slim, maar we lieten ons wel impo neren door de tegenstander", vond Vaal. Na de eerste periode leek er met een 12-2-voorsprong voor Scheldesport niets aan de hand, maardaarna kwam de thuisclub sterk terug. De marge was halverwege de derde periode geslonken tot één punt: 45-46. Vanaf dat moment gaf het duel een wisselend beeld te zien. Schel desport kwam ook nog eens in de problemen door de foutenlast. Vaal: „Ze hadden een fysiek sterke center, die handig genoeg was om onze spelers fouten te laten force ren. De guardspelers Daniël Koch en Ju nior da Conceicao gingen met vijf persoonlijke fouten naar de kant. De jonge talenten Jelle Houtzager en Michiel Acke moesten daardoor noodgedwongen aan de bak, maar deden het volgens de coach voor treffelijk. „Ze konden prima met de druk omgaan, speelden onbe vangen en waren sterk op dreef', reageerde Vaal enthousiast. Tot de laatste minuut bleef het duel boeien. Door een driepunter van de jarige Joeri van Aalst, ge volgd door een trefzekere Maurits van Aalst pakte Scheldesport in ex tremis de winst. „We krijgen nu drie zware wedstrijden tegen con currenten. Dan weten we meer", blikte Vaal alvast vooruit. Joeri van Aalst was topscorer bij Schelde sport met 19 punten. Maurits van Aalst was goed voor 12 punten. Smokkelhoek 2-Voorwaarts 64-34 (22-18): De Axelaars begon nen met een 16-12-voorsprong, maar daarna zag coach Sonja Geel- hoedt haar team sterk terugvallen. „In de tweede periode scoorden we zelfs maar twee punten en dat is wel erg schamel", aldus Geel- hoedt. Voorwaarts bleef in het ver volg van de wedstrijd achter de fei ten aanlopen. De ploeg uit Kapelle liep uit naar een marge van dertig punten: 64-34. Thierry van Waes- berghe was bij Voorwaarts topsco rer met 12 punten. sterke Goirle wel iets beter werd gespeeld dan de voorbije Weken is het lek bij Savok nog niet boven. „Zo lang we voor staan, gaat het goed", zei trainer Freddy Chaves. „Maar als we in de achtervolging moeten, dan draait het niet. De Freddy Chaves: 'De een heeft last van faalangst, een ander van overmoed' een heeft last van faalangst, een an der van overmoed. Natuurlijk zijn er wat strubbelingen. Het zit in de kopjes." De Belgische oefenmees- ter had vorige week een goed ge sprek met de spelersgroep, maar beseft dat de moraal een flinke tik heeft gekregen. „We zouden een keer een overwinning moeten be halen. Dan zijn we weer vertrok ken." Savok moet terug naar de ba sis, vindt de coach. „Daar hebben ze zelf om gevraagd. We moeten op nul beginnen en doornemen wat er op elke positie van je wordt verwacht. Er wordt te veel getwij feld." Savok begon tegen Goirle niet slecht en hield in de eerste set gelij ke tred tot het vijftiende punt. Daarna kwam door een paar Bra bantse punten op rij de klad erin. Goirle liep van 15-15 uit naar 25-18. Na verlies met 25-21 en 25-16 leek een peptalk in de vierde set resul taat te hebben. Savok kwam in de vierde set op setpunt, maar slaag de er niet in dat te verzilveren. door Kimberley 't Hooft middelburg - De tafeltennissters van SAR/Rabobank verloren in de eerste divisie in het eigen Klooster- zande met 4-6 van Scylla. Lacey Koole klopte Moya Schutte en Ire ne Blikman. Chantal Remorie en Audrey Koole wisten alleen Blik man te verslaan. Door dit verlies is de achterstand op de veilige vierde plaats opgelopen tot twee punten. SAR moet over twee weken win nen van hekkensluiter Docos om in de eerste divisie te blijven. In en tegen Dordrecht leed het tweede vrouwenteam van SAR een dikke 9-1-nederlaag. Alleen Stefanie Fassaert wist een wed strijd te winnen, van Esther Bos. Anja van de Vijver en Liselotte Fas saert bleven met lege handen ach ter. Ondanks deze nederlaag staat het team nog vijf punten boven de streep in de tweede divisie. De mannen van Delta/TTC Mid delburg speelden zich zo goed als veilig in de eerste divisie. Zelf ver loor het met 6-4 van Westa, maar de andere uitslagen waren derma te gunstig dat het team de competi tie rustig uit kan spelen. TTCM 2 leed een kleine 6-4-nederlaag te gen Hotak. SAR boekte een zege op het hoger geklasseerde Never Despair. Voor al Simonë de Klerk was in goeden doen met drie overwinningen. Jo- han 't Hooft won tweemaal. Wim 't Hooft kan al heel het seizoen zijn vorm niet vinden en wist nu ook maar één wedstrijd te win nen, van Richard Driessen. De 6-4-overwinning bleek alleen niet genoeg om uit te lopen op mede concurrent Belcrum. Dat boekte een 9-1-monsterzege op koploper Heerlen. Daardoor zal SAR in de laatste ronde een klein wondertje nodig hebben om de drie punten achterstand op Belcrum weg te werken, en zo het derde-divisie schap veilig te stellen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45