HW'24 RIA W. verslaat Clinge en ziet hoe het gat met de concurrentie groeit Mooie overwinning voor Aardenburg Zonder vier disciplinair geschorste spelers geeft Terneuzen zege weg Christoph Praet beslist beladen derby op veld in Sint Jansteen: o-i. Tim Boogaart met drie goals uitblinker in duel Biervliet-Oostburg (5-0). Goes nieuwe koploper derde klasse na zege op Zeelandia Middelburg. Coban, Constancia, De Regt en Victorina kijken vanaf de tribune toe. z door Jack Begijn sint jansteen - De gemoederen raakten na afloop van het duel Steen-HW'24 (o-i) behoorlijk ver hit. Steen-speler Eddy van den Bosch wilde lorden Takiddine te lijf gaan, maar werd tegengehou den door zijn medespelers. De tus sendeur moest in allerijl gesloten worden. Bart Rijckaert van HW'24 zette vervolgens de radio vol open, waarmee het feestje van de Hulstenaren een vervolg kreeg, na de polonaise die eerder op het veld was uitgevoerd. Trainer Erik Brems van HW'24 was vooral opgelucht. „Tot van daag heb ik koud en beredeneer- baar naar de wedstrijd toegeleefd. Maar in de loop van de dag had ook ik het niet meer. Emoties spe len dan een rol, want hier wil je natuurlijk hoe dan ook winnen." Brems werd op het sportpark in Sint lansteen verwelkomd met een spandoek met de tekst: 'Van een Mercedes een Lada maken. Het Brems-effect'. Waarmee hij herinnerd werd aan één van zijn meest opmerkelijke uitspraken tij dens de periode dat hij trainer was van Steen. Door de zege staat HW'24 nu wel een punt boven Steen. Supporters hadden in de nacht van zaterdag op zondag de mid den- en penaltystip uitgegraven en cornervlaggen ontvreemd. De binnenstad van Hulst was volge plakt met foto's van Dennis Buys, de speler die vorig jaar nog voor Steen uitkwam. Zijn naam was ver sierd met dollar- en eurotekens, waarmee gesuggereerd werd dat Buys louter voor het Hulster geld 'zijn' vriendenploeg Steen in de steek had gelaten. Tijdens de wedstrijd, die door ruim achthonderd toeschouwers werd gevolgd, kreeg hij Gert-)an Martens als vaste bewaker op zich. Buys kreeg een spervuur aan aan slagen op zijn enkels te verduren en kwam daardoor nauwelijks in zijn spel. Reageren op de posters, spandoeken en charges deed hij niet. „Ik kwam hier om te voetbal len en te winnen. Dat hebben we gedaan. Natuurlijk heb ik meege kregen wat er over me gezegd en geschreven is. Maar al hangen ze honderd posters op: ik reageer niet, want dat hitst de tegenstan der en het publiek op." HW'24 domineerde in de eerste helft en kreeg legio kansen. In de beginfase was Christoph Praet en kele keren dicht bij de openings treffer, maar de juiste richting ont brak. Op het middenveld vochten Kieran O'Shea en Eddy van den Bosch felle duels uit. HW'24 viel aan, terwijl Steen zich beperkte tot sporadische en ongevaarlijke te genaanvallen. Na een vlotte combinatie over veel schijven zette Niels Breijaert voor tot bij Praet, die met een kopbal via de rug van een tegenstander HW'24-spits Dennis Buys: 'Al hangen ze honderd posters op: ik reageer niet' doelman Jochem Goedhals het na kijken gaf: 0-1. Een schot op slag van rust was het enige dat Steen er tegenover stel de. Na rust had de thuisploeg, op basis van felheid en onverzettelijk heid, meer in de pap te brokkelen. Daarmee compenseerde Steen het gemis aan kwaliteit ten opzichte van HW'24. Eerst kreeg Piet van Looij een mogelijkheid, daarna Si- gi Leest. Bij beide aanvallen zag de verdediging van HW'24 er niet goed uit. Steen rook mogelijkhe den en ging op zoek naar de gelijk maker. HW'24 zakte ver terug, maar brak niet. Het laatste kwar tier speelde de thuisclub opportu nistisch, maar zonder succes. De zege van de Hulstenaren kwam niet meer in gevaar. Na twaalf jaar was er weer eens winst voor HW'24 op het veld van Steen. Steen-HVV'24 0-1 (0-1). 42. Chris toph Praet 0-1. Scheidsrechter: M. van de Sande (Best). Gele kaart: Gert-Jan Martens (Steen) en Dim de Waal (HVV'24). Aantal toeschouwers: 800. door Jos van Belzen vlissingen - Dankzij een r-o-zege bij directe concurrent Clinge sloeg koploper RIA W. in de vierde klas se A een gat richting de achtervol gers. De tweede plaats, op vier punten afstand, wordt nu ingeno men door Jong Ambon dat op ei gen veld met 4-1 won van Zeeland Sport. Domburg verloor met 1-2 in Axel en zakt door dit resultaat rich ting middenmoot. Clinge-RIA W. 0-1: De Westdor- penaren dankten hun overwin ning aan een sterke openingsfase, waarin het de thuisploeg de baas was. Zo moest doelman Vincent Martens gestrekt naar de hoek na een vrije trap van Björn den Ha mer en kreeg hij nog net zijn vin gertoppen achter een kopbal van Ferdi Kabal. Op een schitterende volley van Den Hamer had Mar tens echter geen antwoord: 0-1. Clinge was daarna via Martin Leeg water en Bert Buijs dichtbij de ge lijkmaker. Die kwam er echter niet meer. Axel-Domburg 2-1: Nadat Danny Aarnoudse al in de eerste minuut de score had geopend (1-0) golfde het spel op en neer. Domburg kwam via een door Martijn Min- derhoud benutte strafschop halver wege de eerste helft langszij: 1-1. Vooral het eerste kwartier van de tweede helft drong Axel sterk aan en moesten de bezoekers terug. Het duurde echter tot de 75e min- jut voordat Aarnoudse de stand op 2-t bracht. Luctor'88-Breskens 1-5: De beste kansen waren voor rust voor een door blessures gehavend Luc- tor'88, maar het was Erik de Rech ter die in de 35e minuut aan de an dere kant de score opende: 0-1. De thuisploeg begon goed aan de tweede helft, maar na de twee tref fers van Elmar Lauret die 0-3 bete kenden, knakte er iets. Hieraan kon zelfs de tegentreffer van John ny Raas weinig veranderen. Bres- kens kon in de slotfase dan ook verder uitlopen naar 1-5 via Mark Boeckhout en Thomas Kodde. Hontenisse-Patrijzen 0-2: De ploegen waren duidelijk aan elkaar gewaagd, maar het was na twaalf minuten Patrijzen dat via een uit val de score opende door Ouassim Hamoudi: 0-1. Tien minuten voor rust leek de gelijkmaker een feit, maar de scheidsrechter oordeelde dat de kopbal van Jeroen Verschu ren via de onderkant van de lat vóór de doellijn was geëindigd. De zelfde speler had halverwege de tweede helft nogmaals pech toen zijn inzet via de vingertoppen van de doelman tegen de paal eindig de. In de slotfase besliste Mario Mulder de wedstrijd definitief in het voordeel van de gasten: 0-2. Biervliet-Oostburg 5-0: Na de openingstreffer van Jorg van der Mark in de tiende minuut, hadden de bezoekers even later pech toen - een inzet tegen de paal eindigde. Tim Boogaart maakte er na een half uur op aangeven van Eric Die- leman 2-0 van. Kort na rust zorgde Boogaart met zijn tweede treffer, waaraan ditmaal een luchtje van buitenspel zat, voor de beslissende 3-0. Ruim tien minuten later be kroonde hij een sterke wedstrijd met zijn derde treffer (4-0), waar na het slotakkoord voor Sonny Eg- germont was: 5-0. Het ongelukki ge Oostburg raakte deze middag in totaal drie keer paal en lat. Jong Ambon-Zeeland Sport 4-1 (1-0): Mohammed Jalloh 1-0 (eigen doel punt), Martin Waisapy 2-0, Rivellinho Pentury 3-0, Najim Boussantouh 3-1 (strafschop), Zilvano Tuhuleruw 4-1 terneuzen - Een gehavend Aar denburg boekte in de derde klasse van het zondagvoetbal een knap pe zege op Halsteren. De enige tref fer in het uitduel kwam op naam van topscorer Niek van Sprundel, zijn elfde van het seizoen. De koppositie is sinds gisteren in handen van Goes, dat met 3-0 te sterk was voor het zwalkende Zee landia Middelburg van trainer Roy Hendriksen. Zierikzee versloeg Dosko met 3-1. Halsteren-Aardenburg 0-1: Een door blessures gehavend Aarden burg leverde een prima teampresta tie door met compact spel de te genstander te bestrijden. Halsteren had weliswaar een veldo- verwicht, maar veel kansen lever de dit niet op. Aardenburg was ge vaarlijk via uitvallen en uit zo'n si tuatie opende Niek van Sprundel na rust met een fraaie lob over de doelman de score: 0-1. De bezoekers verzuimden daarna verder uit te lopen, iets dat hen vijf minuten voor tijd bijna op brak. De kopbal van één van de spelers van Halsteren eindigde ech ter tegen de paal waardoor het bij o-r bleef Goes-Zeelandia Middelburg 3-0: Robin de Pagter zorgde na acht mi nuten al voor 1-0. Goes kwam in de 57e minuut met tien man te staan (rode kaart Steven Fitsch) maar nam desondanks verder af stand. Kyle Doesburg bracht de marge op twee treffers, Rick de Punder bepaalde de eindstand in de laatste minuut op 3-0. Zierikzee-Dosko 3-1: Zierikzee herstelde zich van drie duels zon der zege. Op eigen veld werd Dos ko met 3-1 verslagen. De beslissen de bres sloeg de ploeg al in de eer ste helft. Binnen een kwartier leid de Zierikzee met 2-0 via Wesley Quist en Rutger Kooman. Dosko kwam terug tot 2-t, maar Kooman zorgde voor de beslissende 3-1. Terneuzen-aanvaller Jarno Waebeke (rechts) duelleert met een verdediger van Dubbeldam. foto Wim Kooyman door Aector Dooms terneuzen - Het doelpunt van Dubbeldam-middenvelder Rob Kanters in blessuretijd betekende gisteren een flinke domper voor Terneuzen. De ploeg van trainer Ardian Lekaj knokte na rust met tien man tegen elf voor de over winning, maar het werd uiteinde lijk 2-2. Niels Burm van Terneuzen stond na de pauze nog geen mi nuut op het veld of hij kon met een rode kaart na een slaande be weging naar de spits van Dubbel dam- althans volgens scheidsrech ter Oosterom - weer de kleedka mers opzoeken. Voor veel meer ophef in het kamp van de rood-zwarten zorgde het disciplinair schorsen van Sinan Co- ban, Jonathan Constancia, Ryan de Regt en Hensley Victorina, om dat ze te laat voor de wedstrijdbe spreking waren. Het viertal kwam daardoor helemaal niet in actie en zat zich op de tribune te verbijten. „We hebben met de groep duidelij ke afspraken gemaakt. Ik zie het niet eens als een straf. Dit zijn de spelregels", zei Lekaj later. De Regt ervoer de sanctie als een flinke straf „Op mijn horloge was het 12.47 uur. We waren slechts twee minuten te laat." Constancia trok het boetekleed aan. „Ze heb ben op mij gewacht, omdat ik nog onder de douche stond toen ze bij mij langskwamen. Zelf ben ik ge blesseerd en had ik waarschijnlijk niet eens gespeeld. Ik hoefde niet op tijd te zijn." Hoe dan ook: Terneuzen was daar door aanvallend gehandicapt en miste ook creativiteit. Lekaj: „We hebben toch twee keer gescoord. Niemand is onmisbaar." En, voeg de hij eraan toe: „Misschien was dit vooraf wel mijn opstelling." Met die woorden maakte hij zich ongeloofwaardig, want een aanval met Erik-Jan Naudts en Serge Merckx had veel weg van het toe passen van een noodgreep. Desondanks had Terneuzen het be tere van het spel, maar de beste kansen waren voor rust voor Dub beldam via Rory Willemstijn. De thuisploeg scoorde echter op slag van rust. Roel Alberti tikte de bal na een afgeslagen hoekschop in het doel: 1-0. De tweede helft begon met een in cident. Willemstijn van Dubbel dam lag plotseling gestrekt op het veld. Burm werd door de scheids rechter met een rode kaart wegge stuurd. Oosterom: „Het was een slaande beweging, maar achteraf heb ik mijn twijfels. Ik weet nog niet wat ik in mijn rapport zal-zet ten." Burm: „De tegenstander wil de iets uitlokken. Het was van bei de kanten duw- en trekwerk." Terneuzen kwam de tegenslag snel te boven. Doelman Mark van Velzen trok Merckx naar beneden, Maik de Wolf benutte de toegeken de strafschop. Vijf minuten later zorgde Jeffrey Stam echter voor de aansluitingstreffer voor Dubbel dam. Jarno Waebeke had de 3-1 op zijn schoen, maar in blessuretijd was Wondergem kansloos bij een wanhoopspoging van Kanters: 2-2. Terneuzen-Dubbeldam 2-2 (1-0). 44. Roel Alberti 1 -0, 50. Maik de Wolf 2-0 (strafschop), 56. Jeffrey Stam 2-1, 93. Rob Kanters 2-2. Scheidsrechter: E. Oosterom (Eindhoven). Rode kaart: Niels Burm (Terneuzen). Gele kaart: Mark van Velzen (Dubbeldam). Aantal toeschouwers: 200.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 43