Emoties lopen hoog op na zege Koploper Hulsterloo sleept tegen Koewacht ver in blessuretijd nog een punt uit het vuur RCS is tegen Dongen net op tijd bij de les Vlissingen wint na spektakelstuk: 4-3 Spui heeft in duel met SVD niets te vertellen Vercauteren bezorgt Cadzand nieuwe zege La Porte D'or in topper langs Spitsbroek: 6-3 Zesde nederlaag voor A-junioren Terneuzen Hoofdplaat-Sluiskil afgelast omdat arbiter niet komt opdagen. 34 Maandag 17 november 2008 PZC Z HVV'24-middenvelder Jaimy de Visser (links) wordt met de bal aan de voet neergelegd door een verdediger van Steen. Inzetje: Dennis Buys wordt door de aanhang van Steen via pamfletten bekritiseerd vanwege zijn overstap naar de rivaal. foto's Wim Kooyman OOST-SOUBURG - RCS was in het duel met Dongen net op tijd bij de les. Een 2-i-achterstand werd na rust omgebogen in een 4-2-over- winning. Na de 1-0 van Moham med Ben Kaddour verzuimde RCS verder uit te lopen. Dongen kon na rust zelfs op voorsprong komen (1-2), maar Alwin van Ham (2-2) en invaller Morad Bobouh (2x) be zorgden hun ploeg alsnog de zege. VLISSINGEN - Zondag-tweedeklas ser Vlissingen heeft goede zaken gedaan door te winnen van Haar steeg. Na een prima eerste helft en 3-1-ruststand leek er geen vuiltje aan de lucht, maar de gasten kwa men tien minuten voor tijd langs zij. Rudley St. Jago maakte echter in de slotminuut de winnende tref fer. Raymond Wolff, André Siere- veld en Peter de Jong (strafschop) maakten de overige treffers. DRIEWEGEN - Op het veld van SVD liep Spui zaterdag tegen'een forse nederlaag aan. De Zeeuws-Vlaam- se zaterdag-vierdeklasser verloor met liefst 6-2. Nadat SVD op een 2-o-voorsprong was gekomen, deed Ludwig Kalisvaart vervolgens iets terug namens Spui. Na de pau ze liep SVD uit naar 5-1. Veli Eryü- rük scoorde nog wel tegen (5-2), maar vervolgens maakte de thuis ploeg het halve dozijn vol: 6-2. NIEUWLAND - Bij het duel tussen Nieuwland en Cadzand zat het ve nijn in de staart. In de 93e minuut schoot Patrick Vercauteren de be zoekers naar de winst: 2-3. Na de 1-0 van Dennis van Belzen bepaalde Angelo Martlé de rust stand op 1-1. Via Joey van Belzen werd het 2-1, waarna Martlé op nieuw voor de gelijkmaker teken de. Vercauteren was uiteindelijk de gevierde man voor Cadzand. OOSTBURG - In de eerste klasse van de Orevo staat La Porte D'or nog vaster aan kop na een 6-3-zege op directe concurrent Spitsbroek. Me- dekampioenskandidaat De Blauwe Tulp verspeelde dure punten door met 5-1 van Oud Sluis te verliezen. Signtex/De Sutter en Trendy Tele com hebben zich ook in de top ge vestigd door respectievelijk met 6-2 van MD Meeusen en 10-1 van RVS Engelaar te winnen. TERNEUZEN - Voor de A-junioren van Terneuzen wordt directe hand having dit seizoen nog een hele klus. De enige Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser leed zaterdag op ei gen veld tegen Dauwendaele zijn zesde nederlaag in tien duels: 2-4. Halverwege keek Terneuzen At al tegen een 0-2-achterstand aan. Na de hervatting scoorde Hasan Basagnac nog wel tweemaal tegen, maar dat was niet voldoende: 2-4. door Peter Snelders NIEUW-NAMEN - Het zag er lang naar uit dat Koewacht gistermid dag een belangrijke slag zou slaan op weg naar de titel in de vijfde klasse. Een doelpunt van Daan van Damme in de achtste minuut van de blessuretijd voorkwam ech ter dat koploper Hulsterloo op ei gen veld met lege handen achter bleef: 1-1. De wedstrijd Hoofdplaat-Sluiskil ging niet door omdat scheidsrech ter Capello niet op kwam dagen en ook telefonisch niet bereikbaar was. De thuisploeg slaagde er niet in alsnog een vervanger te vinden. Hulsterloo-Koewacht 1-1: Het topduel was sfeervol, trok flink wat publiek en beide ploegen vie len op door een enorme inzet. Koewacht had in het eerste bedrijf de betere kansen, maar kwam pas na rust op voorsprong via Bart van Remoortele. Na die treffer hield Koewacht aanvankelijk het beste van het spel en leek de ploeg op weg naar de drie punten. Uiteinde lijk werd het toch nog gelijk. Na een scrimmage wist invaller Daan van Damme het beslissende zetje te geven: 1-1. Groede-Sluis 2-1 (1-1): Een aan trekkelijke en sportieve derby met veel strijd Drie minuten na de pau ze kwam Groede op 2-1. Het groot ste deel van die periode was Groe de de betere ploeg. Het schoot zelfs nog een keer tegen de paal. In de slotfase was een aandrin gend Sluis echter dicht bij de gelijk maker. Scoreverloop: llyas Yavuz 1 -0 (straf schop), Andrew Wesbeek 1-1, Ralf Kra mer 2-1. Corn Boys-IJzendijke 0-1 (0-0): In de eerste helft kregen beide teams kleine kansen, maar werd er niet gescoord. Direct na de hervat ting nam IJzendijke via Niek Ver- beke de leiding. Naarmate de twee de helft vorderde werd de druk van Corn Boys groter. Die ploeg had pech dat Steven de Meijer in de"slotfase tegen de lat schoot. Scoreverloop: Niek Verbeke 0-1. SDO'63-Vogelwaarde 0-4 (0-3): SDO'63 dacht vooraf dat er tegen Vogelwaarde mogelijk wel iets te halen viel. Die droom werd al na twee minuten verstoord (0-1). SDO'63 liep daardoor achter de fei ten aan en werd nog voor de pau ze op een beslissende achterstand gezet. De thuisploeg kreeg ook en kele kansen, maar kon geen treffer op het scorebord brengen. Scoreverloop: Arno Wauters 0-1, Se- bastiaan Muller 0-2, Arno Wauters 0-3 (strafschop), Martijn van Passel 0-4. Terhole-Graauw 1-2 (1-1): Op nieuw deed Terhole in de eerste helft goed mee. Het zag er zelfs naar uit dat het met een t-o-voor- sprong ging rusten. In blessuretijd kwam Graauw toch nog langszij. Na rust was Graauw beter, al had het wel een verdedigingsfout no dig om op 1-2 te komen. Scoreverloop: Patrick Freijzer 1 -0, John van Boven 1-1, Dimitri Heijman 1-2. Schoondijke-Philippine 0-5 (0-2): Schoondijke zit in de hoek waar de klappen vallen. Het ont breekt die ploeg momenteel aan geluk en overtuiging. Na een gelijk- opgaande beginfase kwam de thuisploeg op achterstand door een verdedigingsfout. Op slag van rust werd het 0-2 en toen in de 65e minuut de 0-3 viel was de strijd beslist. Scoreverloop: Pascal Wedage 0-1 en 0-2, Ostar Dieleman 0-3, Timo de Bock 0-4, Pascal Wedage 0-5.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 42