eigenlijk niemand meer over Hauw Ambulancepersoneel dreigt met stakingen veilingkranten Pak uw kans op vele euro's voordeel Kinderstoel, Tripp Trapp MP-4 spe iPod Arrestatie na amok over rookverbod PZC Maandag 17 november 2008 3 bij Westdorpe. Arbeidsinspectie, de nationale Onderzoeksraad voor de Veiligheid en het Openbaar Mi nisterie (OM) houden zich met de kwestie bezig. Het OM heeft zich lange tijd gericht op individuele strafvervolging. „Die kou is uit de lucht", zegt Lonink, „maar het heeft wel heel lang gedrukt op on ze brandweermensen." Justitie con centreert zich nu vooral op de aan sprakelijkheid van de gemeente (de werkgever). Het duikteam Ter- neuzen wordt ondertussen aan de kant gehouden. Met als gevolg dat sindsdien al zes keer de hulp van het team uit Middelburg moest worden ingeroepen, aldus Lonink. Wel is recent besloten dat de ploeg de oefeningen mag hervatten. door Ntdia Berkelder MIDDELBURG - Het personeel van de ambulances in midden- en noord-Zeelard dreigt komende week te gaan staken. Staken is vol gens het personeel het enige mid del om het ongenoegen te uiten over het feit dat gemeenten niet willen helpen bij het oplossen van financiële problemen. Dat schrijft de ondernemingsraad in een brief aan de gemeenten. De Regionale Ambulance Voorzie ning Zeeland (RAVZ) staat aan de rand van het faillissement, conclu deerde gedeputeerde George van Heukelom afgelopen vrijdag. Het personeel is gevraagd om af te zien van onregelmatigheidstoeslagen en uitbetaling van vakantiedagen. De ondernemingsraad (OR) vindt dat de schuld ten onrechte wordt afgewenteld op het personeel. De tekorten zijn volgens de OR ont staan door wanbeleid: een paar jaar geleden waren er - met dezelf de inzet van personeel - geen te korten. In de brief staat een lange lijst van kostenposten die volgens de OR de échte oorzaak van de problemen zijn: het inhuren van interim-managers (drie ton), wachtgeld voor de ontslagen direc teur (acht ton), drie ontslagen ma nagers (1,5 ton), inzet van verkeerd materieel (2,5 ton), inhuur van uit zendkrachten (5 ton) en een verlof stuwmeer (4,5 ton). Kijk op www.veilingkranten.nl voor de volledige veilingvoorraad. Honderden nieuwe producten van regionale ondernemers tegen spotprijzen. U kunt bieden van 14 t/m 21 november tot 21:00 uur. Het rookverbod in de horeca is een zegen voor restaurants, daar is iedereen het wel over eens. Maar voor kroegen? Zeeuwse cafés ontduiken massaal het rookverbod, in bijna een derde van de cafés wordt min of meer openlijk gerookt. Kroegbazen voelen zich gedwongen om de asbak op tafel te zetten omdat hun omzet hard terugloopt. Een rondje langs de horeca in Zeeland. Bij Steakhouse Scandalous in Vlissingen wordt niet gerookt. Uitbater Tawan Ramakers (rechts) staat dat niet toe. „Wet is wet." Sinds de invoering van het rookverbod neemt het aantal klanten niet af. Wel vertrekken ze eerder waardoor hij minder koffie en toetjes serveert. En er wordt meer een beroep gedaan op zijn gastheerschap. Want rokende heren laten hun tafeldame nog wel eens alleen zitten terwijl ze onder de luifel roken, foto Lex de Meester In de kantine van voetbalvereniging Robur in Goes wordt het rookverbod ngtjes nageleefd. Speler Jelmer (19) staat daarom buiten zijn sigaretje te roken. Erg vindt hij dat niet, het verbod hoeft daarom wat hem betreft ook zeker niet te worden teruggedraaid. „Het is overal een stuk frisser binnen, en buiten is het ook gezellig." De Goese- naar rookt zelf een pakje per dag. „Ik heb wel overwogen om te stoppen, maar dat is nog niet gelukt." foto Willem Mieras In veel cafés wordt roken weer min of meer openlijk toegestaan. foto Lex de Meester In dorpshuizen en zaaltjes wordt al bijna vijfjaar niet meer gerookt, sinds januari 2004. „Het was in het begin best vervelend, ook voor ons", zegt me dewerkster Jöpie van Leeuwen van De Stenge in Heinkenszand. „Vooral de kaarters klaagden, die bleven na afloop vaak hangen om nog iets te eten. Dat was een tijdje minder, maar nu is het weer net als vroeger. Eigenlijk hoor je er nu helemaal niemand meer over. Het went. En wij hebben trou wens wél regelmatig controle gehad." foto Willem Mieras ROOSENDAAL - Twee mannen won den zich zaterdagnacht zo op over het overtreden van het rookver bod in de horeca in Roosendaal dat de politie hen uiteindelijk ar resteerde. Een 45-jarige beschonken man uit Vught en een 42-jarige inwoner van Heerwaarden eisten dat sur veillerende agenten meteen zou den optreden tegen overtreders van het rookverbod. De agenten legden uit dat ze daartoe niet be voegd zijn. De 45-jarige riep toen „Ik betaal jullie salaris met mijn be lastingcenten" en probeerde een vuistslag te geven. Zijn 42-jarige maat schopte nog een deuk in een politiewagen toen beiden werden opgepakt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3