in uitduels kwijt een 2-0-achterstand weg AZW ziet Wolfaartsdijk alsnog langszij komen Individuele fouten breken Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser op: 4-2. Axelse ploeg geeft in thuiswedstrijd een 2-o-voorsprong weg. Arnemuiden van trainer Ottens geeft 2-0-voorsprong uit handen PZC Maandag 17 november 2008 31 door Jan Dagevos volendam - En weer was het feest in Volendam. Nadat de profs van de plaatselijke voetbaltrots woens dag Ajax uit het bekertoernooi stootten, deden zaterdag ook de amateurs van zich spreken. De nummer twaalf in de hoofdklasse B van het zaterdagvoetbal vloerde Hoek, de nummer vier op de rang lijst: 4-2. De Zeeuws-Vlamingen dropen net als Ajax met de staart tussen de be nen af en mochten zich net als de Amsterdammers het verlies ern stig aanrekenen. „De hand moet in eigen boezem", concludeerde trainer Gaby Demanet van Hoek. De Zeeuws-Vlamingen gingen aan de boorden van het IJsselmeer ten onder aan individuele fouten. Daarnaast ontbrak het aan killers- instinct. „Maar we hadden het ge luk ook wel een beetje tegen", vond topschutter Stijn Mahieu. De Belg doelde onder meer op een inzet van Ferry Alfons in de eerste helft. De kans deed zich voor, toen Stijn Mahieu in de negentiende minuut na een perfecte voorzet van Josimar Pattinama, de keeper op zijn weg had gevonden. De bal caramboleerde hierna voor de voe ten van Alfons. De aanvoerder schoot in, maar de bal verdween via de rug van een Volendam-ver- dediger tegen de lat. Kort voor tijd, Volendam-Hoek bij een 3-2-achterstand, zag ook in valler Regilio Pinas een inzet op de lat belanden. Alfons dacht hier na de terugspringende bal simpel in te kunnen tikken met links, maar een verdediger van de thuisclub kon de bal blokken. „Mis schien had ik die bal op mijn wreef moeten nemen", was Alfons schuldbewust. Een uur lang was er in Volendam geen vuiltje aan de lucht voor Hoek. De Zeeuws-Vlaamse hoofd klasser had de zaakjes goed voor el kaar, speelde gedisciplineerd, creëerde kansen (Pattinama, Imag- budu en Alfons) en gaf weinig weg. Doelman Joan van Belzen moest alleen bij een schot van Vo- lendam-aanvaller Jan Smit en een ongelukkige inzet van Giovanni Siereveld (hij probeerde een voor zet te onderscheppen) handelend optreden. Hoek kwam in een zetel te zitten, toen het in de zestigste minuut na een prachtige aanval over links op 0-1 kwam. Alan Grozdanic dook op links de ruimte in, kreeg de bal precies op tijd mee, haalde de ach terlijn en leverde een perfecte voorzet af tot bij Alfons. De aan voerder kopte van dichtbij via de lat keihard raak. Volendam, dat tot dan toe vooral op de counter had geloerd, moest nu wel komen en dat zou in het straatje van Hoek zijn. Het liep evenwel anders, omdat de verdedi ging van Hoek plots ging schutte ren. Zo mocht spits Ben Zwart- hoed nauwelijks twee minuten na Volendam-Hoek 4-2 (0-0). 60. Ferry Alfons 0-1, 62. Nick Tol 1-1, 70. Jaap Molenaar 2-1, 79. Jaap Molenaar 3-1, 86. Ferry Alfons 3-2, 90. Jeffrey Veerman 4-2. Scheidsrechter: G. J. Beltman (Rijssen). Aantal toeschou wers: 600. Hoek: Joan van Belzen; Tim Mechelink (43. Maarten van Rosevelt), Geert Bosschaart, Giovanni Siereveld, Michael Koné; Thomas Ragut, Gideon Imagbudu, Stijn Mahieu en Alan Grozdanic; Ferry Alfons en Josimar Patti nama (70. Regilio Pinas). de openingstreffer op de achterlijn twee man omspelen. Uit zijn voor zet schoot Nick Tol de bal van dichtbij hard in: 1-1. Acht minuten later ging Giovanni Siereveld in de fout. Hij nam het duel met de snelle Jaap Molenaar (zeven minuten daarvoor ingeval len) iets te laconiek op, speelde te kort terug en zag Molenaar vervol gens doelman Van Belzen omspe len: 2-1. „Ik kan Giovanni niets ver wijten", vond Demanet. „Die jon gen heeft dit seizoen al zoveel te gengehouden." In de 79e minuut zette Hoek nogmaals de deur wijd open voor Molenaar: 3-1. Het leek de nekslag, maar Hoek toonde veerkracht. Invaller Regilio Pinas leverde in de 86e minuut bij een aanval over rechts een goede voorzet af en Alfons kopte de bal in: 3-2. De aanvoerder had hierna (88e minuut) ook de 3-3 moeten maken, maar hij schoot te zacht in. Daarna zorgde Jeffrey Veerman na een assist van Jaap Molenaar voor 4-2. Een treffer, die door Hoek hevig werd aangevochten, omdat er een overtreding op Maar ten van Rosevelt gemaakt zou zijn. Bovendien zou de doelpuntenma ker de bal met de hand hebben be roerd. Het ontging de arbiter, net zoals de natrappende beweging van Van Rosevelt. „Gezien onze ca paciteiten hadden we hier moeten winnen", vond Stijn Mahieu. „We speelden in de eerste helft perfect voetbal." „We hebben het zelf weggegeven", sipte Demanet, „al kan ik de jon gens ook weer niet al te veel ver wijten. Als het nog 3-3 was gewor den, stond nu iedereen op de tafel te springen." Dat tafereel was nu al leen voorbehouden aan elf oer-Vo- lendamse jongens, zoals Jonk, Schilder, Tol en Molenaar. 1^ Hoek is de ongeslagen status in uitwedstrijden kwijt. De Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser verliest met 4-2 van Volendam en maakt pas op de plaats. AZVV-middenvelder Gert-Jan Kolijn probeert een opponent van Wolfaarts- dijk (rechts) af te schudden. foto Camile Schelstraete door Klaas Verspoor MIDDELBURG - AZW bewees zich zelf een slechte dienst door op ei gen veld met 2-2 gelijk te spelen te gen Wolfaartsdijk. Ondanks het tweede gelijkspel van het seizoen - en opnieuw op eigen veld - bezet de ploeg uit Axel in de derde klas se A ondertussen wel de tweede plaats op de ranglijst. Koploper Dauwendaele overtuigde namelijk niet en verloor in Middel burg op eigen veld met 1-2 van DFS. De derde ploeg die voor de tiende speelronde in punten gelijk stond, Veere, maakte geen fout. In Zoutelande klopte de formatie van trainer Carlos de Jonge door goals van Edwin van Tatenhove en Gia- como Wattel De Meeuwen met 0-2. Op de ranglijst staat Veere nu twee punten voor op AZW en drie op Dauwendaele én DFS. Nog vóór de winterstop ontmoet AZW zowel Veere als DFS. Onder in nemen de zorgen voor ZSC'62 en De Meeuwen toe. ZSC'62, de ploeg van voormalig Axelaar Wer ner Klaassen, verloor voor de ne gende maal dit seizoen en staat al vier punten achter op nummer elf De Meeuwen. AZW-Wolfaartsdijk 2-2: Voor rust was AZW zeker de betere ploeg, maar de thuisploeg verzuim de om de wedstrijd te beslissen. Zo schoot Gert-Jan Kolijn bij een doelpoging op de lat en een schot van Corné Langendoen verdween net naast de voor AZW verkeerde kant van de paal. In de 36e mi nuut kwam de thuisploeg alsnog aan de leiding toen Kana da Rosa Bernardo uit een voorzet van Wouter Boeije voor de 1-0 teken de. Tien minuten na de hervatting leek de wedstrijd beslist toen Da Rosa Bernardo er op aangeven van Kolijn ook nog eens 2-0 van maak te. Wolfaartsdijk gaf ondanks de achterstand van twee doelpunten de moed niet op en nam naarmate de tweede helft vorderde het heft in handen. Met een schitterend af standschot van ruim twintig me ter hielp Wolfaartsdijk-speler Jan Kole zijn ploeg aan de aansluitings- treffer (2-1). Het geloof bij de be zoekers werd steeds groter, het elf tal van trainer Bart Dierckx bleef drukken en in de laatste minuut viel de - over de hele wedstrijd ge zien - verdiende gelijkmaker. Uit een voorzet van Arnold van Ge- merden zorgde Harm Fluijt voor de 2-2-eindstand. De Meeuwen-Veere 0-2 (0-0): Edwin van Tatenhove 0-1, Giacomo Wattel 0-2. Rillandia-Heinkenszand 1-1 (1-1): Ah met Demir 1-0, Matthijs van de Dries 1-1. Dauwendaele-DFS 1-2 (1-1): Anco van der Linde 0-1, Francis Langemaire 1-1, Lennart Padmos 1-2. SKNWK-Kapelle 2-1 (0-0): Christian van Vossen 1-0, Job van de Vrie 1-1, Wilco de Valk 2-1. ZSC'62-Colijnsplaatse Boys 0-5 (0-3): Dave Bout 0-1, Dave Bout 0-2, Dave Bout 0-3, Dave Bout 0-4, Sander van Ouwerkerk 0-5. Peter Dieleman gaat in discussie met scheidsrechter Haverkamp, nadat die voor de tweede keer een doelpunt van Zaamslag heeft afgekeurd. Joris Rademakers (13) en Tommy Tissink komen hem steunen. foto Wim Kooyman door Marco Puik MIDDELBURG - Duiveland leed in de tweede klasse E van het zater dagvoetbal zijn tweede achtereen volgende nederlaag. De ploeg van trainer Henk Schouten ging met 3-2 de boot in tegen Serooskerke. Arnemuiden liet volkomen onno dig twee punten liggen in de uit wedstrijd tegen Seolto. Na een uur spelen kwam de ploeg van trainer Henk Ottens op een 0-2-voor- sprong, maar die kon het niet vast houden: 2-2. Oostkapelle-Dinte- loord eindigde in 1-2. Oostkapelle-Dinteloord 1-2 (1-1): Erik van de Giesen 0-1, Wilco de Keu- ning 1-1,Jacco de Gast 1-2. Bijzonder heid: Rode kaart voor Wilco Filius (Oostkapelle). Seolto-Arnemuiden 2-2 (0-1): Maar ten Brasser 0-1, Maarten Brasser'0-2, Arnaud Mol 1-2, Björn van Leeuwen 2-2. Oranje Wit-SSV'65 4-1 (1-0): Ismael Yildirim 1-0, John Sleiffer 2-0, Frans-Jan Kruithof 3-0, Fran-Jan Kruithof 4-0, Da vid den Hollander 4-1 (strafschop). Bij zonderheid: Rode kaart voor Joey van der Hoeff (SSV'65). Serooskerke-Duiveland 3-2 (2-2): André Brouwer 1-0, Frank Allaart 2-0, Dennie Ie Comte 2-1, Lex Zwang 2-2 (strafschop), Rogier van Wouwe 3-2. VCK-WC'68 1-1 (0-1): Rick Baaij 0-1, Danny Joosse 1-1. Bruse Boys-Nieuwdorp 1-2 (1-1): Emiel Dorst 0-1 (eigen doelpunt), Tho mas Groeneveld 1-1, William Sallet 1-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39