Hoek raakt ongeslagen status Ongelukkig verlies voor Tern. Boys Opnieuw nederlagen Zaamslag poetst opnieuw voor Kloetinge en CPC Eersteklasser speelt vooral voor rust zwak tegen povere opponent. 30 Maandag 17 november 2008 PZC Z door Peter van Kouteren VEEN - Terneuzense Boys is er niet in geslaagd de opmars in de eerste klasse voort te zetten. De formatie van Leendert Geelhoed verloor door een doelpunt in de slotfase met 2-i van Achilles Veen. Rama- zan Kesikbas werd vlak voor tijd na twee gele kaarten binnen een minuut uit het veld gestuurd. Scheidsrechter Blom uit Leerdam had het helemaal verbruid bij de Terneuzenaars, die unaniem van mening waren dat de arbiter zijn stempel op de wedstrijd had ge drukt en veel aanvechtbare beslis singen had genomen. „Het was een echte thuisfluiter", stelde Leendert Geelhoed zuur vast. De trainer haastte zich eraan toe te voegen dat zijn ploeg niet goed had gevoetbald. „We hebben slecht gespeeld, de kansen niet af gemaakt en verloren door een rot- goal." De Zeeuwen verzuimden in de eer ste helft kansen te benutten. De beslissing viel acht minuten voor tijd na miscommunicatie in de Ter neuzense gelederen. Peter Doens kopte een bal terug op doelman Gort, die zijn doel had verlaten en de teruggespeelde bal langs zich heen zag gaan. Kevin Bouwman profiteerde en schoot de thuis ploeg naar de overwinning. De wedstrijd werd kort na rust opengebroken door twee doelpun ten in een tijdsbestek van zeven minuten. Na de gelijkmaker van David de Haan greep de thuis ploeg in de slotfase de zege. Geel hoed: „Een gelijkspel zou verdiend geweest zijn." Achilles Veen-Terneuzense Boys 2-1 (0-0). 49. Robert Koriradi 1-0, 56. Da vid de Haan 1-1, 82. Kevin Bouwman 2-1. Scheidsrechter: H.A. Blom (Leer dam). Rode kaart (2x geel): 89. Rama- zan Kesikbas (Terneuzense Boys). Aan tal toeschouwers: 200. MIDDELBURC - Na de eerste helft ga ven weinig toeschouwers een cent voor de kansen van Nivo Sparta. Toch stond er zaterdag een o-i-eindstand op het scorebord in Kloetinge. Dit betekende de derde competitienederlaag op rij van de ploeg van Diederik Hiensch, die bovendien rood (twee keer geel) zag wegens commentaar op de lei ding. De trainer zag hoe zijn ploeg voor rust afstand had moeten nemen. Kloetinge, dat weliswaar niet groots speelde, combineerde beter dan de bezoekers uit Zaltbommel en dook regelmatig gevaarlijk op voor de prima Nivo Sparta-doel- man John van der Ley. Na rust ging de thuisploeg te gehaast op zoek naar de openingstreffer. Het lijkt er echter ook op dat Kloetinge pure kwaliteit ontbeert om duels zoals zaterdag voortijdig in het slot te gooien. Een povere tegenstan der profiteerde er optimaal van. Twaalf minuten voor tijd was het raak via Roberto Verhagen. Kloetinge-Nivo Sparta 0-1 (0-0). 78. Roberto Verhagen 0-1. Scheidsrechter: R. van de Rest (Dordrecht). Rode kaart (2x geel): Diederik Hiensch (trainer Kloetinge). Gele kaart: Erwin van der Woerdt en Jaap Esser (beiden Kloetin ge). Aantal toeschouwers: 350. GPC staat voor een paar belangrij ke weken. De Vlissingse ploeg is na de vierde nederlaag op rij (1-3 tegen Nieuw-Lekkerland) afgezakt naar de gedeelde laatste plaats. In het duel met Nieuw-Lekkerland ging maar weinig goed. En wat er ger was, enkele spelers gingen voor eigen publiek niet echt tot het gaatje. Pas bij een 2-0-achter- stand was er wat vuur in de Vlis singse gelederen. Het leverde een treffer van Lunven Vermeer op, maar kort voor tijd gooide Nieuw-Lekkerkland de wedstrijd in het slot. GPC Vlissingen-Nieuw-Lekkerland 1-3 (0-1). 41. Göksel Cakir 0-1, 60. An ton Beneder 0-2, 63. Lunven Vermeer 1-2, 79. Raymon Slagboom 1-3. Scheidsrechter: R.C.P. van der Werff (Drunen). Gele kaart: Martin Wilken, Matthijs Lugtenburg (beiden GPC), Jan-Dirk Verheij (Nieuw-Lekkerland). Aantal toeschouwers: 150. door Peter van Kouteren ZAAMSLAG - Debutant Zaamslag handhaafde zich door een zwaar bevochten gelijkspel (2-2) tegen hekkensluiter Wilhelmina'26 in de eerste .klasse C in het linkerrijtje, maar kon niet verbloemen dat de machine hapert. Zaamslag vergaar de uit de laatste drie duels twee punten en werd tegen de staart- ploeg voor de tweede opeenvolgen de keer op een 2-0-achterstand ge zet. Die werd net als een week eer der keihard werkend opgehaald. Peter Dieleman sleepte in de slotfa se een gelijkspel uit het vuur. Daar was uiteindelijk niemand te vreden mee. De bezoekers, een week eerder nog bij Terneuzense Boys met 6-0 afgeschoten, gaven een zege uit handen. In de Zaam- slag-gelederen heerste het besef dat er tegen een povere opponent vooral voor rust heel slecht was ge speeld. Na de hervatting scoorden de Zeeuws-Vlamingen twee keer en werden twee treffers afgekeurd. Trainer Rinus Zegers viel zijn elf tal niet af. Hij vond dat zijn ploeg hard had gewerkt om de achter stand weg te poetsen. Voorzitter Jan Dees: „We zijn vanaf maart in vorm geweest, maar nu hebben we het even niet. Daar moeten we genoegen mee nemen." Zaamslag begon met drie verdedi gers en een vijfmansmiddenveld, maar gaf bij balverlies veel te veel ruimte weg. Jan Arendse, die kort na rust na een tweede gele kaart 'Ze bleven maar zeuren om een gele kaart. Zo ga je niet met elkaar om' voor de derde keer dit seizoen vroegtijdig de kleedkamer mocht opzoeken, kopte uit een hoek schop rakelings naast. Simon Tus- chinski werd gestuit door doel man Bart Corstanje. Kort voor rust was het echter wel raak. Doel man Van Wijk raapte de bal op en zocht met een verre uittrap de frontlinie. Christian Bauman won een luchtduel van Arjen Hamelink en rondde met een boogbal over Corstanje fraai af: 0-1. Kort na de hervatting tekende Anton Vers teeg uit een vrije trap voor 0-2. Cruciaal voor het restant van het duel was de rode kaart voor Arend- se. De Brabantse verdediger vroeg om een gele kaart voor Mario de Fouw, maar kreeg die zelf. Scheids rechter Haverkamp: „Ze bleven maar zeuren om een gele kaart voor spelers van Zaamslag. Zo ga je niet met elkaar om. Ik had hun keeper (en aanvoerder) kort voor rust al gewaarschuwd, dat ze daar mee moesten stoppen. Ik was het gewoon zat." Zaamslag profiteerde ervan. De thuisploeg drong aan, mocht ze ven hoekschoppen nemen, sticht te gevaar en scoorde via Joris Rade makers en Peter Dieleman. Meer zat er echter niet in. Zaamslag-Wilhelmina'26 2-2 (0-1). 42. Christian Bauman 0-1, 49. Anton Versteeg 0-2, 64. Joris Rademakers 1-2, 87. Peter Dieleman 2-2. Scheidsrech ter: H.A. Haverkamp (Alblasserdam). Gele kaart: Marcel de Waal, Anton Vers teeg, Simon Tuschinski (allen Wilhelmi na'26). Rode kaart (2x geel): 53. Jan Arendse (Wilhelmina'26). Aantal toe schouwers: 300. Hoek-spits Josimar Pattinama (rechts) wordt fel op de huid gezeten door een verdediger van Volendam. foto Erik Rietman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 38