Sas voorproefje van leutfeest speldjes voor Betere samenwerking Goede doelen trouwe dienst t profiteren van bij de harmonie SCllcip Cll gCfUCCÏltCIl Boerenmaaltijd Financiële steun wagenbouwers Sint-Jansteen Waterschapspartij ziet aanzienlijke besparing op kosten in verschiet. Nieuwe directeur Watersnoodmuseum Personeel Zorgstroom komt in actie Harmonie Sint Cecilia houdt najaarsconcert Z PZC Maandag 17 november 2008 15 IJZENDIJKE - Tini Marteijn, Corrie Corijn en het echtpaar Wilma en Johnny Christiaansen, muzikan ten bij muziekvereniging Geduld Overwint uit IJzendijke zijn we gens hun trouwe staat van dienst geëerd met een speldje van de Ko ninklijke Nederlandse Federatie van Muziekverenigingen. (KNFM). Marteijn (60 jaar spelend lid), Co- rijn 25 jaar lid) en de Christiaan- sens (12,5 jaar) kregen de blijk van waardering door de Sluise burge meester Jaap Sala opgespeld tij dens de jaarlijkse muziekuitvoe ring annex toneelavond. Na de pauze was er traditiege trouw de toneeluitvoering. Al ruim een kwart eeuw worden in IJ zendijke muziek en toneel gecom bineerd. Dit jaar heet de klucht Vraag het maar aan de butler. De zaal zat tot de nok toe vol en daar mee is het weer een stuk drukker dan de laatste jaren het geval was. door Sheila van Ooorsselaer TERNEUZEN - De partij Algemeen Waterschapsbelang vindt dat Wa terschap Zeeuws-Vlaanderen flink op kosten kan besparen door nauw samen te werken met de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten. Volgens lijsttrekker Conny Alme- kinders liggen met name op het ge bied van ICT, inkoop, aanbestedin genbeleid en belastinginning (geza menlijke belastingunit) nog veel kansen. Volgens de partij heerst er door de aanstaande fusie van waterschap pen bij de gemeenten een zekere terughoudendheid om verder sa men te werken. Almekinders: „Ze willen eerst zekerheid over de nieuwe organisatiestructuur en welke afdelingen in het kantoor in Terneuzen komen te zitten. Ik ver wacht dat de samenwerking bin nen afzienbare tijd in een stroom versnelling kan komen. We moe ten hier, in het belang van de re gio, bestuurlijke prioriteit aan ge ven." Een andere kans ziet de partij in het gezamenlijk zuiveren van afval water met de bedrijven in de Ka naalzone. In samenwerking met waterbedrijf Evides en de bedrij ven, kan zo de aanwezige expertise efficiënter worden ingezet en kun nen kosten worden bespaard. Ook mogen de Vlaamse waterbeheer ders volgens Almekinders niet uit het oog worden verloren. Gezamenlijke inkoop, belastingin ning en zuivering van afvalwater kan volgens Algemeen Water schapsbelang aanzienlijk in de kosten schelen. BRESKENS - De opbrengst van de zevende Boerenmaaltijd, georgani seerd door Rotary Oostburg, ging dit jaar niet naar twee, maar drie goede doelen. De Commissie d'r bie uit Water landkerkje (opzetten van activitei ten voor gehandicapte jongeren) en het restauratiefonds van de Ne derlands Hervormde Kerk in Groe- de ontvingen in de grote schuur van de familie Becu tussen Bres- kens en Schoondijke zaterdaga vond ieder een cheque van 4500 euro. Als grote verrassing mocht Nettie Risseeuw, begeleidster van project The Malawi Children's Vil lage, een cheque van ruim twee duizend euro incasseren. „Wij wis ten dat ze op zoek was naar gelden voor de aankoop van naaimachi nes", zei Joop de Rechter namens Rotary Oostburg. De gasten geno ten die avond van stevige boeren- kost. OUWERKERK - Jaap Schoof uit Zie- rikzee is benoemd tot directeur van het Watersnoodmuseum in Ouwerkerk. Schoof was tot nu toe vrijwilliger bij het museum. Hij was voorzitter van de projectgroep Watersnoodmuseum en secretaris van de stichting Nationaal Monu ment Watersnood 1953. Het Watersnoodmuseum wordt verbouwd, in april 2009 moet het nieuwe museum er staan. Het is dan vier caissons groot. Naast de herinnering aan de Rafhp van 1953 is er dan aandacht voor klimaatver andering en de omgang met water. MIDDELBURG - Personeel van thuis zorgorganisatie Zorgstroom, actief op Walcheren en de Bevelanden, gaat deze week actie voeren. Vanaf morgen worden brandbrieven afge geven op alle gemeentehuizen in de Oosterschelderegio en op Wal cheren. Vanavond komen de werk nemers om half acht bij elkaar in zorgcentrum Roggeveen in Middel burg om de crisissituatie te bespre ken. Bijna elfhonderd huishoudelij ke en alfahulpen dreigen hun baan te verliezen, omdat Zorgstroom overweegt zich terug te trekken uit de huishoudelijke zorg. KLOOSTERZANDE - De koninklijke harmonie Sint Cecilia uit Klooster- zande houdt zondag 23 november een najaarsconcert in zaal De Lin de in Kloosterzande. Naast de muzikanten van Sint Ce cilia, met aan het roer Eric Pro voost, verleent de Kloosterse mu ziekgroep Musicanto onder leiding van Roger van Heese en Izaak Boerdam haar medewerking. Er wordt lichte en populaire muziek ten gehore gebracht. Het gratis toe gankelijke concert begint om 15.00 uur. door Edy de Witte SINT-JANSTEEN - Drie gedupeerde wagenbouwersverenigingen van de brand in de bouwloods in Hei kant kregen zaterdagavond bij de aftrap van het carnaval in Sint-Jan- steen elk 850 euro. Het financiële steuntje was moge lijk door de hulpactie 'Hart veur de Carnaval' die de Steense vrou welijke Raad van Twelf samen met een aantal ondernemers en vereni gingen uit het dorp op touw had gezet. De gedupeerde clubs dragen jaar lijks hun 'steen' bij aan het zotten- feest door deelname aan de carna valsoptocht. De uitreiking van het geld gebeurde tijdens een carnava leske feestavond in café Lazarus. Naast de genoemde actievoerders droeg ook prins Adrie van het Steense Rattenrijk met zijn aan hang een steentje bij aan de bene fiet party. Met de Brabantse rock and roll-band Canvas en verder de nodige grappige verschijningen en presentaties werd het een geslaagd voorproefje op het komende zot- tenfeest. Prins Michelangelo I huldigt narrentempel d' Ouwe Brug in Sas van Gent in. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 33