Nieuw-Namen snakt naar nieuwe huizen Kroegentocht Gouden eremedaille voor 'zingende zuster' Dijkstra wil praten met Vlissingse jeugd Weer muziek in Gambia door benefietconcert Suck On This staat in finale coverbandstrijd Kauter ideale woonkern voor forensen met werk in Antwerpse haven. Antoinette Maenhout veertig jaar lid van dameskoor Clinge. Sinterklaas Even zorgen vergeten en leut maken bij een pot en een pint. Burgemeester stuurt brieven naar ouders van negentig raddraaiers. 14 Maandag 17 november 2008 PZC door Sheila van Doorsselaer NIEUW-NAMEN - De gemeente Hulst wil haast maken met een nieuw uitbreidingsplan voor Nieuw-Namen. Samen met de dorpsraad en de Vlaamse grensge meente Beveren wordt naar moge lijkheden gekeken. „Er moet op zeer korte termijn iets gebeuren voor Nieuw-Na men", zegt wethouder Diana van Damme. „De uitgifte van kavels in het dorp ging in het verleden al tijd heel snel. Nieuw-Namen is blijkbaar zeer aantrekkelijk om in te wonen voor werknemers in de haven van Antwerpen. De voorzitter van de Nieuw-Naam- se dorpsraad, Henk Vercauteren, maant de gemeente tot opschie ten. „In Graauw is ook vele jaren gepraat over uitbreiding van het woningareaal in het dorp. Er was grote behoefte aan huizen, net zo als bij ons. Maar in Graauw is vijf tien jaar te laat gestart met de bouw van Graauw-West. Nu ko men die woningen niet vol, men sen zijn naar elders vertrokken. Ik hoop dat de gemeente hiervan heeft •geleerd en dat ze in Nieuw-Namen wel tijdig gaan be ginnen, zo snel mogelijk." De dorpsraad heeft een grote voor keur als het gaat om de locatie van de nieuwe woningen. Vercauteren: „De plek tussen de Schelpstraat en de Veerstraat, deze locatie heeft voor ons de eerste prioriteit. Daar kunnen ruim dertig woningen ko men. Als dat niet kan, dan opteren we voor bouw achter de Veer straat, richting Kieldrecht." De gemeente Hulst bekijkt sa- men met de dorpsraad en de Vlaamse buurgemeente Beveren, de mogelijkheden voor nieuw bouw in Nieuw-Namen. Pater Poppe overhandigt Antoinette Maenhout een gouden eremedaille met oorkonde. foto Camile Schelstraete door Sheila van Doorsselaer CLINCE - 'Zuster Maenhout' heet Antoinette in het dorp, vanwege haar lange staat van dienst bij de wijkverpleging. Ze mag ook met recht 'de zingende zuster' worden genoemd want ze zingt al veertig jaar bij^het dameskoor van Clinge. Dat feit, en ook vanwege haar lid maatschap van het Clingse ge mengd koor én haar niet aflatende vrijwillige inzet voor de parochie, maakte dat zij zaterdag een gou den eremedaille met oorkonde kreeg in haar geliefde kerk. Pater Poppe speldde Maenhout het klei nood op tijdens de eucharistievie ring. Maenhout begon met zingen in een kinderkoortje toen ze acht jaar oud was en nog steeds ver schaft het zingen haar veel plezier. Voor de parochie doet ze nog de avondwakes en zat ze drie jaar in de parochieraad. De caritasvereni- ging kon twaalf jaar op haar hulp rekenen. Naast cantor tijdens weekendvieringen ging ze ook op ziekenbezoek namens' de kerk en hielp ze dertien jaar lang mee met het vluchtelingenwerk. Bing (7) en Moira (5) volgen adem loos het Sinterklaasjournaal. Aan boord van de stoomboot blazen de Pieten alle ballonnen op, hierdoor wordt de boot lichter en is-ie snel ler in Nederland. Deze pietenlogi ca is voor een kind moeilijk te vat ten en als de boot ook nog gaat zweven, is de verbazing compleet- Moe kan dat?", vraagt Bing ver- Tipredactie@pzc.nl baasd. Moira loopt naar de tv, be gint er tegen te praten en zegt wel ke poppen ze graag wil krijgen, er van overtuigd dat Dieuwertje en de sint haar horen. Want Dieuwertje praat toch ook via een tv met sint op de boot? Sint overweegt nu om Moira een gsm te geven, plus z'n mobiele nummer. Volgens Van Damme kijkt de ge meente precies naar dezelfde plek ken voor uitbreiding. „We voeren gesprekken met de gemeente Beve ren (waar Kieldrecht onder valt) om te kijken of we ook bouwpro jecten samen kunnen oppakken en hoe we dat dan gaan doen. Daarnaast zijn er in het dorp nog een paar inbreidlocaties waar we naar kijken. Het zijn er niet zo veel, maar ze zijn wel de moeite waard om ze op te vullen." Nieuw-Namenaar Richard Bleijen- berg, beheerder van het unieke geologische monument de Mees ter van der Heijdengroeve, vindt dat, als de gemeente nu serieus werk gaat maken van nieuwbouw, de tijd echt gekomen is voor het in kaart brengen van de tertiaire grond in het dorp. „Gekeken moet worden waar de grens van deze aardlaag ligt. Leg die grens nou vast, want straks worden er hui zen op gebouwd en dan is het te laat." SCHOONDIJKE - Achthonderd euro was zaterdag de opbrengst van het benefietconcert van Jeugdorkest Ij- genweis en de Christelijke muziek vereniging Excelsior uit Cadzand in de Protestantse Kerk van Schoondijke. Het bedrag is voor The Gambia Project; dit omvat het repareren, le veren en transporteren van instru menten naar Gambia. In decem ber zal er een volle container van uit Nederland verscheept worden met diverse muziekinstrumenten en toebehoren voor Gambiaanse muzikanten. Excelsior is zelf door instrumenta le aanpassingen nu een volwaardi ge brassband geworden. HULST - De Hulster coverband Suck On This is weer een ronde verder in 's lands grootste muziek bandcompetitie, Clash of the Cover Bands. De Hulster formatie staat nu in de finale van Zuid- Holland/Zeeland. Tijdens de tweede halve finale, in de nacht van vrijdag op zaterdag in zaal Plan-C, werd Suck On This, met zo'n honderd fans afgereisd naar Rotterdam, uitgeroepen tot publiekswinnaar. Samen met zes andere coverbands streden zij voor twee plaatsen in de regionale fina le. De band In the Name of uit Ba- rendrecht kwam die nacht uit de bus als vakjurywinnaar. De regiofinale is op vrijdag 19 de cember, wederom in Plan-C in Rotterdam. In totaal gaan die avond zes bands de strijd met el kaar aan voor drie plaatsen in de landelijke halve finale in Paradiso in Amsterdam. door Cino van den Broecke SAS VAN CENT - De Betekoppen luidde vorige maand nog de nood klok; de Sasse carnavalsstichting heeft dringend bestuursleden no dig, anders wordt carnaval vieren moeilijk in de nabije toekomst. De meeste leutmakers zetten zaterdag avond tijdens de Mega Kroegen tocht in Sas van Gent echter even alle zorgen opzij. Vanaf 21.00 uur struinden en dweilden de bezoekers (alvast in carnavalsplunje gehesen) de zes deelnemende cafés af op zoek naar vertier en plezier. De Watergeus, Het Schippershuis, d' Ouwe Brug, Het Getij, de Reseda en de Rijn vaart bleken een prima plek om te vertoeven. Wethouder Frank van Hulle: „Of het carnaval in Sas on der druk staat? Er moet wel wat ge beuren, ze werken er hard. Er is wat 'beweging' en dat is een goed teken. Het carnavalsfeest leeft hier enorm. Maar om jezelf als vrijwilli ger aan een vereniging te binden, is voor veel mensen vandaag de dag blijkbaar lastig. Ik heb er ech ter alle vertrouwen in, dat het goed gaat komen." De organisatie van het carnavals feest in Sas staat evenwel toch op de tocht. De Betekoppen twijfelt of zij na 2009 het festijn nog in goede banen kan en wil leiden. De meeste bezoekers wachtten vol spanning tot het 23.11 uur was. Dweilbands toeterden vrolijke deuntjes, totdat voor het vijfde jaar achtereen Prins Michelangelo I als leutvorst op het toneel ver scheen. Applaus was zijn deel. Hij kreeg de steek en de scepter uitge reikt. Die laatste viel echter met een sierlijke boog over de reling van het bordes naar beneden. „Dit is echt de eerste keer, als dit maar geen voorbode is van onze toe komst.... Nee, ik heb alle vertrou wen in die toekomst. Carnaval in Sas blijft gewoon bestaan! We gaan er weer een groot festijn van maken! Nu op naar onze nieuwe narrentempel d' Ouwe Brug", zei Michelangelo I. De daad werd bij het woord ge voegd en de Raad van Elf, dweil bands, Ieutvierders en de Sasse Prins verspreidden zich weer om verder te gaan met waarmee ze be zig waren: Leut maken, drinken, 'Carnaval in Sas blijft bestaan en we gaan er weer een groot festijn van maken!' dansen, zingen en praten. Carnaval in Betekoppenstad is ze ker (nog) springlevend en met de toekomst waren zaterdagavond, ge tuige de aanzwellende feestmu ziek en overuren draaiende tapkra nen, vrijwel geen Ieutvierders be zig. In Sas van Gent werd zaterdag als opwarmer van carnaval de Mega Kroegen tocht gehouden. foto Wim Kooyman door Emile Calon VLISSINGEN - Burgemeester Wim Dijkstra stuurt binnenkort negen tig brieven naar de ouders van evenzoveel jongeren. Het zijn jon geren die bekend staan als lastig omdat ze vernielen, pesten en rot zooi trappen. In die brieven laat de Vlissingse burgemeester weten dat die jongeren op hun tellen moeten passen. Vooral met Oud en Nieuw maar ook daarvoor en daarna. De burgemeester wil ook.persoon lijke gesprekken voeren met de tien jongeren die de vandalenlijst aanvoeren. De burgemeester ver wacht dat een persoonlijk gesprek mogelijk wel eens effect kan heb ben, misschien het keerpunt in het leven van een jongere kan zijn. Hij wil op voorhand zo'n jongere die hoog op de vandalenlijst staat niet afschrijven. Dat doet hij pas als echt blijkt dat niets meer helpt. Dijkstra riep ook Vlissingers op om aangifte te doen als ze iets zien dat niet door de beugel kan. Wat hem betreft is dat een burger plicht. Als mensen niet durven, omdat ze bang zijn dat hun naam na verloop van tijd uidekt, dan kunnen ze hem ook bellen. Dan is Dijkstra bereid om in hun plaats aangifte te doen. Tijdens Oud en Nieuw bleek dat er vanuit de be volking van Vlissingen maar wei nig medewerking was bij het ver volgen van jongeren die vernielin gen hadden gepleegd. Ondanks herhaalde oproepen van politie en gemeente meldden zich maar weinig getuigen. De burge meester hoopt dat daar verande ring in komt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 32