Zee I an PZC Armzalige huisvesting voedselbank 'Ma-haaamü Kijk!! Daar is-tie, daar is-tieü" Hinder Tractaatweg Vossenpopulatie neemt fors toe 13 ZEEUWS-VLAANDEREN 17 17 Voedselbank Terneuzen zonder verwarming, uitgifte Hulst in garage. Druk Zeeuws-Vlaams weekeindje voor sint en zwarte Pieten. PvdA Terneuzen eist uitleg geluidsoverlast deklaag Tractaatweg. Wildbeheerseenheid voorspelt dramatische teruggang vogelsoorten. Bennie Hek is de grote winnaar van Zing Zeeuws Krimp bevolking is de realiteit in Zeeland Maandag 17 november 2008 Tip? redtern@pzc.nl door Sheila van Doorsselaer terneuzen - Voedselbank Zeeuws- Vlaanderen heeft grote behoefte aan fatsoenlijke huisvesting. In het 'hoofdkantoor' van de voed selbank, het voormalige Schippers- schooltje aan de Van der Peijl- straat in Terneuzen is geen verwar ming aanwezig en de vrijwilligers zullen hun werk dus nu, en in de winter helemaal, in de kou moe ten doen. In Hulst is het helemaal droevig gesteld met de 'huisves ting'. Daar heeft de voedselbank niet eens een echt pand tot zijn be schikking, maar geschiedt de uitgif te van wekelijks zo'n dertig voed selpakketten vanuit een garagebox aan de Tabakstraat. Initiatiefneemster Miriam Hemel- soet van de Zeeuws-Vlaamse Voed selbank zou het graag anders wil len. „In Hulst zaten we eerst bij de Dethon en daarna kregen we van de gemeente de beschikking over een ruimte in het voormalige post kantoor aan de Minderbroeder straat. Maar daar moesten we aan het begin van het jaar uit, want het postkantoor zou worden ge sloopt. Jammer, want we zaten daar goed. Als vervangende huis vesting kon de gemeente ons niet meer aanbieden dan een garage box. Het is armoedig ja, we heb ben daar geen verwarming, we hebben daar helemaal niks." De vrijwilligers van de Voedsel- bank Zeeuws-Vlaanderen staan letterlijk in de kou. Er is drin gend behoefte aan goede huis vesting in Terneuzen en Hulst. Hemelsoet reageert verrast en enigszins verdrietig als ze ver neemt dat het postkantoor nog he lemaal niet is gesloopt. „Dan snap ik niet waarom wij er al bijna een jaar geleden weg moesten."- Hemelsoet zou graag in beide ste den een beter onderkomen heb ben, maar" realiseert zich ook wel dat de gemeenten de leegstaande geschikte panden niet voor het uit strooien heeft. Behalve problemen met het onderdak, valt het de voedselbank tegenwoordig ook zwaar om de inhoud van de voed selpakketten op peil te houden. Van de Zeeuws-Vlaamse Voedsel bank zijn zo'n 220 gezinnen uit de drie gemeenten afhankelijk. Men sen die per maand minder dan 150 euro vrij te besteden hebben, mo gen elke week een voedselpakket met een waarde van 15 tot 20 euro komen ophalen. Vorig jaar bedroe gen de kosten voor vervoer ruim van die pakketten 5500 euro, in 2007 ruim zesduizend euro en voor dit jaar wordt gerekend op bijna achtduizend euro. De voed selbank heeft dan ook subsidie no dig van de gemeenten en alledrie steken financieel een handje toe. door Sheila van Doorsselaer BRESKENS - De goedheiligman kwam zaterdag in Breskens, Sluis, Aardenburg, Schoondijke, Terneu zen, Hoek en Philippine, en alsof dat nog niet genoeg was, gisteren kwam hij ook nog eens in Hulst en Westdorpe. Vandaag slaapt hij dan ook uit. Hij is bekaf In Almere-haven, waar Sinterklaas zijn landelijke entree maakte, wer den zaterdag extra kolen in de ke tel van de pakjesboot geschept, want deze moest op volle kracht richting Zeeuws-Vlaanderen. Bres kens was als eerste aan de beurt. Daar werden Sinterklaas en de zwarte Pieten in de haven ont haald door honderden zingende kinderen met een vol verwachting kloppend hartje. Er liepen in alle dorpen en steden opvallend veel mini Pietjes rond, gestoken in po lyester pakjes en, met al of niet zelfgemaakte dan wel door super markten gesponsorde, gekke, hoofddekseltjes op. Vanaf Breskens kreeg de witte schimmel de sporen en ging het richting Sluis, Aardenburg en Schoondijke waar de Sint een rondgang kreeg en zich een weg moest banen tussen een zee van kinderen. In Philippine kreeg Sinterklaas het dorp vanuit een koets te zien en nadat ook Hoek met een bezoek was vereerd, stapte het Spaanse ge Sinterklaas schudt een mini Piet de hand zaterdag bij aankomst in Breskens. volg op een sleepboot en werd naar de voormalige veerhaven van Terneuzen gevaren. De pakjesboot kon immers niet aanmeren aan het gammele ponton, vandaar de sleepboot. Op de Scheldeboule- vard, zwart van het volk, gingen kreetjes van opwinding op. „Ma-haam!! Kijk!! Daar is-tieü" Sin terklaas bracht de nacht door in het Huis van Sinterklaas in het 's-LandshuiS in Hulst en zodoende foto Wim Kooyman hoefde hij gisteren niet zover te rei zen om het grote feest op de Markt mee te maken. In Westdor pe sloot hij voldaan zijn entree af door Sheila van Doorsselaer TERNEUZEN - Het Terneuzense PvdA-raadslid Nazli Atma^-Yigit wil van burgemeester en wethou ders weten wat de reden is dat om wonenden van de Tractaatweg kla gen over geluidsoverlast en wat het college meent aan die geluids overlast te gaan doen. Zij stelt hierover schriftelijke vra gen voor de komende gemeente raadsvergadering. Eind vorig jaar heeft de provincie de Tractaatweg voorzien van een nieuwe deklaag, zogenaamd fluis- terasfalt, en sindsdien wordt ge klaagd over geluidshinder. De dek laag is zodoende allesbehalve fluis- terstil. Atmatj-Yigit wil tevens weten of het geluid dat voortkomt door de deklaag uitkomt boven de normen gesteld in de Wet geluidshinder. door Sheila van Doorsselaer KLOOSTERZANDE - Nu het jachtsei zoen een maand geopend is, con stateert de wildbeheerseenheid (WBE) Hontenisse en omstreken, dat de fazantenstand erg onder de aanwezigheid van veel vossen heeft geleden. Volgens Piet van Waterschoot van de WBE Hontenisse zijn er wel veertig procent minder fazanten gezien. „Er zijn zelfs plaatsen waar helemaal geen fazant meer te zien is." Boeren in de polders op het grond gebied van de voormalige gemeen te Kloosterzande melden doodge beten gevogelte. Bij een landbou wer in Perkpolder zijn onlangs nog vier dode tamme ganzen ge vonden en bij een boer in de Vits- hoek zijn enkele kippen gedood. De Hontenisser WBE meldt dat er dit jaar al 126 vossen zijn waarge nomen in haar gebied en dat zijn er fors meer dan in voorgaande ja ren. Tot op heden zijn er 39 mel dingen binnengekomen van ge schoten vossen en zeven vossen vonden de dood in het verkeer. Van Waterschoot: „Als de vossen populatie zo hand over hand blijft toenemen, zal de fazanten- een den- en weidevogelpopulatie dra matisch afnemen en zowel vogel- als jachtverenigingen zullen hierte gen actie moeten ondernemen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31