Brandweerteam in het Rookverbod? Je hoort er Ochtend PZC 2 I Maandag 17 november 2008 PZC Arbeidsinspectie legt de lat flink hoger na aantal ongevallen met duikers. COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118-43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: w3tcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5769 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4651 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie, Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 0800- 8060 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? www.pzc.nl/lezersservice of bel: 0800-0231 231 Toets 1automatisch bezorgklachten doorgeven (vanaf 07.00 uur) Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over LezersExtra Maandag t/m vrijdag 08.00 - 17.00 uur Zaterdag 08.00 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda lezersservice@pzc.nl U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 23,50 (acceptgiro rcv.t.) Kwartaal 66,25 (acceptgiro €69,25) Jaar €254,00 (acceptgiro €257,00) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl WIM HOFMAN Sommige plaatsen in Zeeland komen 's ochtends maar heel langzaam op gang. Met enige tegenzin, zo lijkt het wel. Winkels gaan niet op hetzelfde moment open en dat weten de inwoners van de stad natuurlijk. De bakkerswin kel gaat vroeg open. De bakker denkt misschien dat de men sen met vers brood willen ontbijten. Maar dat is niet zo, veel mensen eten liever oud brood. Sommige winkelmeisjes die op tijd bij hun winkel willen zijn, moeten soms even wachten in de kou. Binnen brandt de verwarming al. Nog even en de deu ren gaan open. Het meisje kan binnen en de warmte kan naar buiten. Een enkele winkelier schrobt zijn stoep. De kauwgom krijgt hij met zijn schuier niet weg. Kauwgom zie je overal Kauwgom zie je overal maar prullenmanden ligt maar het meest het meest-Het is alsofde kau' wers hun kauwgumdotje in de bij de prullenmanden bak hebben willen mikken en net gemist hebben. Misschien probeerden ze de afgewerkte kauwgom wel in de bak te spu wen. De ene winkelier rolt een rode loper uit. Een andere komt naar buiten met de winkelvlag. Die wordt met behulp van een andere stok met een klemmetje in een vlaggenstan- daard gezet. De vlag wappert nog niet. Ook dat komt op zon ochtend maar traag op gang. Er is natuurlijk de eeuwig wande lende-hond met daarachter zijn baas. Aan zijn gezicht te zien had hij liever nog wat in bed gelegen. De hond snuffelt aan een krantenstandaard die juist buiten is gezet. Hij ligt vol verse kranten met nieuws over een nieuwe crisis en over een oude oorlog. De hond is al weer verder, want de straten komen steeds voller met boeiende dingen te staan: kistjes met amaril lissen en kerstrozen, een rek met truitjes die allemaal weg moe ten. Middenstanders houden ervan om hun koopwaar op straat te zetten. Ze zijn dan lekker bezig en zo lijkt het buiten ook al heel wat drukker. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns de Klooster. „Ik heb zelf gerookt en als ik nu zou zeggen dat het niet mag is dat hypocriet", zegt Schot. De man nen zitten in café De Biet in Zierikzee. Daar mag nog steeds niet gerookt worden, de klanten worden onverbidde lijk naar buiten verwezen. Dat geldt niet voor alle Zierikzeese cafés. In sommige zaken staan de asbakken weer op de bar. Maar een foto in de krant? Nee, dat liever niet want het is nog steeds verboden. foto Dirk-jan Gjeltema „Mijn klanten vinden het ontzettend rottig dat ze naar buiten moeten, maar ja, het is niet anders", zegt uitbater Arjan van Zandwijk van (karaoke)bar Milord in Axel. „Zit je lekker aan de bar, heb je zin in een sigaretje, moet je je jas weer aan gaan doen. Ik heb wel geprobeerd het ze buiten naar de zin te maken. Asbakkie, statafeltje en zo, maar het blijft buiten. Daar staan tegenwoordig de gezelligste mensen, behalve ik dan! Zelfs niet-rokers gaan bui ten staan!" foto Wim Kooyman Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: D een vast abonnement met automatische betaling van 66,25 per kwartaal een vast abonnement met betaling per accept van 69,25 per kwartaal ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuur de bon naar: PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713,4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) Naam voorletters Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met peisconsgegevens. Ir» het colofon treft u nadere informatie door Marcel Modde MIDDELBURG - Burgemeester Jan Lonink van Terneuzen wil een lan delijke discussie over de inzet van vrijwillige brandweerduikers. „Mis schien moeten we toe naar alleen reddende duiken en niet meer bergend", aldus de voorzitter van de Veiligheidsregio Zeeland. Sinds een aantal ongelukken, waar onder met een lid van het Terneu- zense duikteam in maart dit jaar, zijn de.eisen voor oefeningen en inzetten aangescherpt. Tegelijker tijd is de arbeidsinspectie begon nen met het doorlichten van alle brandweerduikteams in Neder land. Tholen werd pas met zo'n bezoek vereerd en werd daar niet vrolijker van, aldus burgemeester Willem Nuis. „Ga je handhaven op het doel (veiligheid) of op de letter? Natuurlijk staat veiligheid voorop. Die jongens zijn niet voor niks Ne derlands kampioen geworden! Wanneer ze dan te horen krijgen 'dit klopt niet en dat moet anders', werkt dat buitengewoon demotive rend. We moeten oppassen niet in een heel krampachtige situatie te belanden, waarin niemand meer een voet vooruit durft te zetten, bang dat het fout gaat. In dit land je begint steeds meer een cultuur te ontstaan van wijsheid achteraf. Er valt altijd wel iemand aan te wijzen als schuldige." Lonink kan zich de reserves van zijn collega goed voorstellen. Al vindt hij het bij dit werk niet vreemd dat professionele eisen aan vrijwilligers worden gesteld. „Maar misschien moeten we dan ook maar eens goed kijken naar de taken van de brandweer." Terneuzen wacht al acht maanden op de uitslag van onderzoeken naar het duikongeval in het kanaal De burgemeesters van Terneu zen en Tholen willen de discussie openbreken over de eisen en ver antwoordelijkheid voor brand weerduikers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 2