Geschiedenis herhaalt zich voor All Ready tegen Oranje Nassau Doek valt definitief voor Scaldina Delta sP°rt 2 en EMM zi'n kansloos Delta Sport doorziet tactiek van Bergeijk Remy Quist zorgt met afstandsschot op 't nippertje voor winst. Hockeysters HSD vlak voor rust afgestraft Trainer De Vos hamert op samenwerking, structuur en discipline. S PZC Maandag 17 november 2008 3 7 Dennis Voshart droeg zes treffers bij aan de winst van All Ready op Oran je Nassau. foto Dirk-Jan Gjeltema door Rudy Boogert ZIERIKZEE - Tien tellen voor tijd zette Remy Quist de zaal zaterdag op stelten. In een enerverende par tij tegen Oranje Nassau forceerde de scherpschutter van All Ready met zijn achtste punt van de wed strijd de beslissing: 18-17. Een bete re start kon de Zierikzeese forma tie niet maken in de tweede klasse van de zaalcompetitie. „Hoewel een gelijkspel ook wel op z'n plek was geweest", erkende coach Hans Landman ruiterlijk. All Ready-Oranje Nassau 18-17: All Ready en Oranje Nassau heb ben een historie samen. Vier sei zoenen geleden troffen de teams elkaar in de derde klasse. In het slot van de zaalcompetitie streden ze achter Olympia (S) om de twee de promotieplaats. All Ready had drie'punten minder dan Oranje Nassau en moest winnen om in de race te blijven. Door een 15-14-zege, vijftien tellen voor tijd bewerkstelligd door Dennis Vos- hart, lukte dat. Oranje Nassau ver loor vervolgens ook bij kampioen Olympia (S) en All Ready was de lachende derde. Zaterdag werd het onderlinge duel wéér in de slotseconden beslist. Zo ver had het echter niet hoeven komen. Tot de rust hielden de ploegen elkaar in balans: 9-8 in het voordeel van All Ready. Na rust plaatste All Ready echter een tussensprint. Van 9-8 werd het 14-10-. „Maar toen slopen de slor digheidjesin ons spel. Binnen drie minuten stond het weer 14-13", zei coach Hans Landman. All Ready maakte 15-13, maar Oranje Nassau kwam weer terug. Het scoorde zelfs drie keer op rij en All Ready stond prompt achter 'Toen we op 14-10 kwamen, slopen de slordigheidjes in ons spel' met 15-16. Het werd 16-16, 16-17. Met een omdraaibal maakte Desirée Voshart 17-17 en tien secon den voor tijd - zoals hij het vooraf met Landman nog had besproken - maakte Remy Quist met een af standsschot de winnende 18-17. Scores All Ready: Remy Quist 8, Den nis Voshart 6, Desirée Voshart 2, Krista Bergsma en Anouk Tiggelhoven beiden 1. Fortis-VEO 14-17: Een slecht kwar tier na de rust deed Fortis de das om tegen de debutant uit Schie dam. Na een matig begin herstelde Fortis de averij bij 7-7. Na de pau ze namen de Souburgers zelfs een 11-9-voorsprong, maar toen brak het slechte kwartier aan. De scha de die zeven tegentreffers (11-16) veroorzaakte, was onherstelbaar. Scores Fortis: Remi van de Broeke 8, Joyce Schoonaard en Remco Crucq bei den 2, Niels Bebelaar en Patrick Koppe- jan beiden 1. Tjoba-Swift 15-11: Bij een 5-2-voorsprong voor Swift leek Tjo- ba een moeilijke avond tegemoet te gaan. Tjoba hield zich echter rus tig en was bij rust alweer langszij gekomen en liep vervolgens uit naar 11-6. Wedstrijd beslist. Scores Tjoba: Robbert van Schaik 4, Niels Westmaas en Melissa de Jonge beiden 3, Gerben van Boven en Petra Rijn beiden 2 en Jouri van de Broeke 1. Scores Swift: Anita Hoekstra en Ivo de Hond beiden 3, Paul van den Berg, Vera Kuijper, Richard Geldof, Eefje van den Berg en Jacco van den Bossche allen 1 Sagitta-TOP (A) 12-14: Het was niet groots, vond trainer Edwin Coppoolse, maar wel verdiend. „Het duurde tot diep in de tweede helft dat we definitief afstand na men." De twee treffers die bij 10-12 werden gemaakt, brachten TOP in veilige haven. Scores TOP (A): Corné Bezemer 4, Nel- leke van Belzen 3, Jantine Meulmees- ter, Peter van Belzen en Petra de Ridder beiden 2, Leon van Belzen 1. middelburg - De handballers van maar meer zat er niet in. Aanv; ZIERIKZEE - De tafeltennissers van Scaldina zijn gedegradeerd naar de derde klasse. Een to-o-nederlaag bij Vice Versa'51 3 in Oudenbosch velde definitief het vonnis over het Zierikzeese team. Dennis Smalheer kon geen potten breken. Invaller Arthur Schenk weerde zich kranig, maar verder dan een vijfgamer kwam de speler uit Bruinisse toch niet. Het meeste verzet kwam nog van Tristan Ben schop, maar met twee verloren vijfgamers was het ook hier ge daan met de koopman. In Berkel en Rodenrijs haalde Dirk Geuze de kwartfinale van het jeugdranglijsttoernooi voor C-D Li centies. De kadet van Scaldina begon de dag slecht met een verliespartij in de poulefase, maar het vervolg met twee"winstpartijen was meer dan acceptabel. Door een beter ga- megemiddelde eindigde de speler uit Oosterland daardoor toch op de eerste plaats in de poule en plaatste zich voor het hoofdtoer nooi. Daarin won Geuze makkelijk in drie games van Zhen Pang Poon van ttv Noad uit Schiedam. In de kwartfinale trof hij een oude be kende: Tom Meijvis van Wanzl/ Belcrum. In een gelijk opgaande partij moest de beslissing komen uit de vijfde game. Daarin nam Geuze een 5-0-voorsprong, maar gaf toen het initiatief uit handen en verloor de partij alsnog. Het spel van Martijn Stouten kwam niet uit de verf, waardoor hij zich niet plaatste het hoofdtoer nooi. In het troosttoernooi reikte hij ech ter tot de halve finale. Floris Dij kers en Corstiaan Stouten konden geen potten breken. MIDDELBURG - De handballers van EMM zijn nog altijd puntloos in de tweede klasse. Ditmaal was In ternos 3 met 20-14 te sterk. Het tweede van Delta Sport kwam ook van een koude kermis thuis: Desk won met 26-11. Internos 3-EMM 20-14: De Mid delburgers gaan heel diep door het stof Nog geen punt gepakt. „En we verdienen het ook niet," zucht te trainer Hans Dierickx na afloop. „Met zoveel onderschatting en een belabberde afwerking kom je ge woon niet ver." Na de pauze (10-6) werd het gaatje nog wel te ruggebracht tot twee punten, maar meer zat er niet in. Aanval lend werd er voldoende gecreëerd maar de bal wilde er gewoonweg niet in. Dierickx gaat beslist niet wanhopen. „Gewoon blijven bik kelen op de training, want ze zijn pittig genoeg." Desk-Delta. Sport 2 26-11: De equipe uit Zierikzee was een een voudige prooi voor de Brabanders. In Kaatsheuvel waren er maar liefst zes man niet van de partij. Door het gemis aan schotkracht kwam de productie maar net bo ven de tien treffers uit. „Hier was geen eer aan te behalen", vond aanvoerder Rick Evertse. ZIERIKZEE - Hoewel het naar ver mogen tegenstand bood en ook scoringskansen kreeg, moest het vrouwenteam van HSD gisteren in de vierde klasse van het hockey- competitie genoegen nemen met een ruime 6-o-nederlaag bij Tem- po'34- Het mannenteam van de Schouw- se vereniging was vrij. Tempo'34-HSD 6-0: HSD deed tot zo'n tien minuten voor de rust goed mee. Het kwam tot aardig sa menspel en kreeg zelfs enkele sco ringskansen. Die bleven echter on benut. In de slotfase van die eerste helft verslapte HSD even en liep de thuisploeg in één klap uit naar 4-0. Na de doelwisseling kon HSD opnieuw behoorlijk tegenstand bieden in deze fysiek harde wed strijd. Het kreeg enkele strafcor- ners, maar ook die leverden geen treffers op. door Wim Kakebeeke BERGEIJK - Het biertje na afloop liet zich goed smaken. De handbal lers van Meco/Delta Sport klopten Bergeijk met 23-26 en dat was een hele prestatie gezien de ranglijst. Van een zesde plaats nestelde Meco/Delta Sport zich prompt op de tweede plaats naast MHV. De missie van drie achtereenvolgende uitwedstrijden had geen betere ba sis kunnen krijgen. De preek van tien dagen geleden ligt bij de spelers en de technische staf nog vers in het geheugen. Op de training voor Groene Ster thuis werd er zo belabberd samenge speeld dat er volgens trainer Rob de Vos wel gepraat moest worden. Het effect tegen de reserves van Groene Ster loog er geen moment om. De Brabanders werden bijna met dubbele cijfers van de mat ge speeld: 27-14. Zo groot was de mar ge gisteren niet, maar het gaf ge noeg zelfvertrouwen om ook Ber geijk aan de zegekar te binden. „De onderlinge afspraken zijn hel der en simpel", verduidelijkte Rob de Vos. „Met z'n allen naar voren, rondspelen, versnellen en vooral druk zetten op de verdediging. En dan maar kijken hoe Bergeijk rea geert achterin." Van individuele ac ties of het bekende egotrippen is de technische staf niet gediend. „Er is behoefte aan structuur en discipline. Samen naar voren toe gaan geeft vertrouwen." Voor de pauze gaven beide ploe gen geen duimbreedte toe. De Bra banders toverden een aantal fraaie systemen uit de hoge hoed en zet ten de dekking van Delta Sport meerdere keren op het verkeerde Guido de Graaf droeg vijf punten bij aan de overwinning van Delta Sport op Bergeijk. foto Dirk-Jan Gjeltema been. De gasten bleven echter alert spelen, wat resulteerde in een 9-9-stand bij mist. Na rust kwam Bergeijk moeilijker tot scoren. De Schouwenaren wa ren bedacht op de aanvalstactie- ken en boden goed dekking. Na 9-14 in het voordeel van Delta Sport kwam Bergeijk nog even te rug tot 13-15. Kleiner werd het ver schil niet. „Op een paar tijdstraf- fen na zijn we niet meer in de pro blemen geweest", zag ook De Vos na de 23-26-eindstand. „Er was al tijd wel rugdekking in het cen trum. Er zijn nu duidelijke lijnen uitgezet en die moeten we blijven volgen." Scores Meco/Delta Sport: Guust Sluijs 6, Thijs de Vos en Guido de Graaf 5, Kenneth Mellaart, Jimmy Niemans en Stefan de Oude 3, Bob van Lint 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29