Forza toont zich mentaal sterk Geflatteerd verlies voor PWG 's-Gravenpolder Forza laat tegenstander alle hoeken van zaal zien Piet Verschure wordt knap tweede in regio Bruse vrouwen winnen met 3-2 van het gelijkwaardige Fusion. 36 Maandag 17 november 2008 PZC w Middenaanvalster Anne Struijk (links) en spelverdeelster Ester van Donge van Forza wijten het verlies van de der de en vierde set aan een gebrek aan communicatie in het achterveld. foto Dirk-Jan Gjeltema door Daaf Kasse MIDDELBURG - De dammers van PWG 's-Gravenpolder blijven op nul punten staan in de ereklasse. De Zeeuwen verloren zaterdag voor de vijfde keer op rij. In het verre Westerhaar, een dorp ten noorden van Almelo waar al de cennia op hoog niveau gedamd wordt, ging PWG met 14-6 onder uit tegen Witte van Moort. Kille cijfers die niet helemaal recht doen aan het spel van PWG, dat zeker niet ondermaats was. Zo speelden de veteranen Kees Rijk en Aart Walraven goede partijen tegen respectievelijk topscorer Peter Hoopman en ex-jeugdwereld kampioen Boudewijn Derkx, maar door kleine foutjes in tijd nood gingen gelijkwaardige stan den nog verloren. Ook de nederlaag van Martijn Rentmeester, die in een simpel zet je liep, was onnodig. De andere twee nederlagen, van Jan van de Weteringh en André Droog, kwa men wel op een min of meer nor male manier tot stand. Johnny de Leeuw was de enige Zeeuw die het clublokaal van de Tukkers met een overwinning op zak verliet. De Goesenaar won aan bord negen na een spannende Roozenburg-partij. Verder vielen er enkele persoonlijke successen te noteren. Zo hield Henk Gunter heel knap grootmeester Auke Scholma op remise en bleef Daaf Kasse overeind tegen de sterke Ma rino Barkel. De Middelburgse damclub blijft meedraaien in de subtop van de eerste klasse C na de 11-9-overwin- ning op Angarde Informatica 2. Danny Wattel en Wim Koppejan blunderden. Twee routiniers zet ten de achterstand weer recht: Arie Kammeraat en Frans Blaas wonnen met gemak. HULST - Piet Verschure van DOS Nieuwerkerk is in Hulst tweede ge worden in het regionaal kampioen schap driebanden eerste klasse. De Schouwse biljarter deed tot de vijf de ronde volop mee voor de titel. Vier ronden bleef hij ongeslagen. Toen kwam er een kink in de ka bel en verloor hij van de Bevelan der André Karelse. De zesde ronde ging het nogmaals mis en verspeel de hij zijn kans op de titel. De late re kampioen Jo Bogaert was hem dankbaar, want hij vreesde maar een van zijn tegenstanders en dat was Verschure. Nu was dat niet meer nodig omdat door de mis stappen van Verschure de titel al binnen was voor de onderlinge confrontatie plaats had. Verschure won de partij vervolgens met 30-16 van de kampioen in zijn bes te partij van het toernooi (1.111). De districtsvoorzitter haalde 10 punten en 0.730 gemiddeld. door Dewi Gigengack BRUINISSE - Het kwam door pure wilskracht en karakter, zo verklaar de middenaanvalster Anne Struijk de overwinning van Forza op Fu sion zaterdagavond. Daar kwam het voor het vrouwenteam inder daad op aan tijdens de volleybal wedstrijd in sporthal De Vanger in Bruinisse. De vrouwen waren verschillende keren in staat om achterstanden om te buigen naar setwinst. Met ti me-outs op de goede momenten en veel yells lukte het om de vecht lust en de stemming erin te hou den en te winnen van directe con current Fusion. Forza werd vorig jaar kampioen in de eerste klasse en promoveerde naar de regiodivisie. Doel van trai ner Gerard Westerveld dit jaar is 'handhaven'. „We moeten zorgen dat we in de regiodivisie blijven. Als dat lukt, kan dit team alleen maar groeien." De thuisploeg won de eerste twee sets met 25-21 en 26-24. Forza be gon sterk in de eerste set, maar Fu sion kwam steeds meer aan spelen toe en al snel ging het gelijk op. De tweede set begon rommelig, met veel hoge ballen en nipte red dingen. Fusion bleef bijna de hele set een paar punten voorlopen en benutte de gaten die bij Forza in het achterveld vielen. Toch kwam de ploeg van trainer Gerard Wes terveld op een 2-o-voorsprong en leek de overwinning dichtbij. Die overwinning liet echter nog drie sets op zich wachten. De Rot terdamse vrouwen kwamen sterk terug, ondanks verschillende one nigheden en discussies met de scheidrechter over uitballen en vakfouten. Dit zorgde voor zichtba re irritatie bij het uitteam. Forza won een aantal lange en spannen- De volleybalsters van Forza uit Bruinisse versloegen Fusion uit Rotterdam met 3-2, en steeg daarmee naar de negende plek in de regiodivisie. Negende plaats Het team van Gerard Wester veld werd vorig jaar kampioen in de promotieklasse. Dit jaar is het doel om in de regiodivisie te blijven. p Het seizoen begon goed voor de Bruse ploeg, met overwin ningen tegen DVO en Spirit. p Daarna volgden nederlagen te gen Mikro Electro/Roosendaal, Morres/Hulst en Volley Zuid. Door de overwinning van afge lopen zaterdag tegen Fusion, staat Forza nu op de negende plaats in de regiodivisie. De nummers elf en twaalf de graderen. de rally's, maar de spelersgroep maakte fouten. Set-ups kwamen te kort op het net en de opslag liep niet optimaal. Fusion hield Forza in de derde en vierde set op 16 en 18 punten. „De communicatie in het achter veld liep niet goed", vond inval lend spelverdeelster Ester van Don ge. „Daardoor kwam de pass moei lijk op gang en liep het hele spel vast." Coach Westerveld wisselde Van Donge in de tweede en vierde set vóór passer Dorien Vogel. In de derde en vijfde set stond Van Donge in de basis. Westerveld: „De oorspronkelijke spelverdeel ster moest hierdoor gaan aanval len. Dit vergt flexibiliteit van de speelsters. Ook al zijn ze nog niet zo geroutineerd als de tegenstan ders, ze pakten het goed op." De vijfde set was dan ook met 15-13 voor Forza, dat opnieuw van uit een achterstand terugkwam. Mede dankzij een stevig blok en flink doorzettingsvermogen pakte het Bruse team de winst en steeg het van de tiende naar de negende plaats in de regiodivisie. „Het moreel is opgevijzeld en we hebben de nodige punten gepakt", reageerde Westerveld na de over winning. „Deze ploeg bewijst dat je ook met jonge speelsters men taal sterk kunt zijn. Ze hadden ups en downs, maar hebben als team gefunctioneerd. Mijn complimen ten." door Peter van Kouteren BRUINISSE - Na twee nederlagen in eigen huis hebben de volleyballers van Forza de eerste overwinning voor eigen publiek geboekt. De Zeeuwse eersteklasser stuurde de vierde keus van Fusion met een 3-1-nederlaag naar huis en nam daarmee na de oorwassing van een week eerder sportieve revan che op zichzelf De mannen van Mytilus deden met een 0-4-zege bij hekkensluiter Castellum in de tweede divisie pri ma zaken. WS'92 verloor met 3-1 van Jola/Olympus. De vrouwen van Morres/Hulst, koploper in de regiodivisie, wonnen opnieuw. Uit bij Spirit werd het 0-4 (21-25, 21-25, 13-25, 20-25). De vrouwen van Savok gingen met 4-0 onder uit bij Goirle. In diezelfde klasse verloor WS'92 in een vijfsetter van Jola/Olympus: 3-2. Forza-Fusion 4 3-1 (15-16, 25-12, 25-13,19-25): Forza begon aandach tig aan het duel tegen een incom plete tegenstander. Dat bleek de basis voor succes, want met drie gemakkelijk totstandgekomen set zeges op zak verslapte de concen tratie. Die gemakzucht werd in de vierde set afgestraft. Een collectief sterk Forza draaide in de eerste drie sets als een trein en liet de be zoekers alle hoeken van de zaal zien. Het goede spel bood perspec tief voor het restant van de eerste competitiehelft. „We hebben nu al le bovenste ploegen gehad", zei Leen de Jonge. „We krijgen nu de vier onderste teams. Ik hoop dat we nog een paar keer goed kun nen winnen." In de slotfase van het duel miste Forza een killersmentaliteit. „We hadden de vierde set ook moeten winnen", vond De Jonge. Fusion bediende zich in de laatste set veel al met succes van prikballen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 28