n Bruinisse a Essi Lennart Padmos maakt winnende van DFS bij koploper Dauwendaele Rode kaart voor Patrick Berrevoets is keerpunt bij Brouwershaven-Mevo Bruse Boys verliest tegen Nieuwdorp voor de zesde keer op rij. Wilco de Valk bezorgt SKNWK op valreep winst op Kapelle: 2-1. Van Vossen mag toch blijven staan WIK'57 is na eerste helft al geslagen ploeg tegen Vosmeer (1-3). door Klaas Verspoor BRUINISSE - Het lopende voetbalsei zoen werd voor Bruse Boys zater dag samengevat in negentig minu ten voetbal tegen Nieuwdorp. Na een prima start kwam de Bruse ploeg in een vrije val terecht, die leidde tot een 2-1-nederlaag. De vraag is nu hoe de val te stoppen. Op basis van de ranglijst is de bo dem al bereikt, want het elftal staat op doelsaldo laatste. Na tien duels is er nog geen man over boord, maar degradatie ligt wel op de loer. Spelers die in een vormcri sis verkeren, botte pech, gebrek aan scorend vermogen, gemor over opstellingen, wissels die fout uitpakken, spelers die niet bij het eerste op de bank willen plaatsne men, een grensrechter en een assis tent-trainer die hun functie neer legden, spelers met tijdelijke moti vatieproblemen, veel individuele fouten en onderlinge irritaties. Het is allesbehalve pais en vree in Bruinisse, maar Kriens blijft koel onder de situatie: „Wij moeten rus tig doorgaan. Dit is lastig voor de ze groep, maar slechter dan op dit moment kan het niet." Bruse Boys-aanvoerder Rudi van der Bijl stapte na afloop balend van het veld: „Er is totaal geen vertrou wen. We kunnen gewoon geen te genslagen verwerken. En dan gaan we ook nog zeiken op elkaar en es caleert het bijna. Deze wedstrijd is representatief voor ons seizoen." Bruse Boys kwam ondanks een fel le en goede start in de zeventiende minuut op achterstand toen Emiel Dorst een schot van Niels Mulder achter doelman Rick Postema werkte. Via Thomas Groeneveld kwam de thuisploeg twee minu ten later alweer op 1-1 en zo leek Bru de tegenslag snel te boven. Sterker nog, via Mats Willemse had de thuisploeg in de 29e mi nuut op voorsprong moeten ko men, maar doelman Mark Geel hoed voorkwam met de voet de bijna, zekere 2-1. In de 36e minuut kreeg Nieuwdorp een penalty toen Dorst Mulder vloerde. Poste ma stopte de inzet van Turan Do- gan en Bru leek eindelijk de wind mee te hebben. Kriens' wissel, George Geluk voor Robin Meertens, pakte na rust ech ter totaal verkeerd uit. Kriens: „Ik weet niet wat er in de thee zat, maar er werd niet meer gevoet bald." Toen Postema in de 67e mi nuut op een vrije trap van Mulder in de fout ging en William Sallet 'Dit is lastig voor deze groep, maar slechter dan op dit moment kan het niet' de 1-2 binnenwerkte, was het feit beslecht. Maar het échte diepte punt voor Bruse Boys kwam daar na pas, toen Marco Ketting en Di- mitri Hooftman verbaal een rob bertje uitvochten. Bruse Boys-Nieuwdorp 1-2 (1-1). 17. Emiel Dorst 0-1 (eigen doelpunt), 19. Thomas Groeneveld 1-1, 67. William Sallet 1-2. Scheidsrechter: J. IJpelaar (Kaatsheuvel). Rode kaart (2x geel): 90+4. Turan Dogan (Nieuwdorp). Gele kaart: Emiel Dorst, Nathan Olree en Marco Ketting (Bruse Boys), Ralf Kole, Martin de Hamer en Pascal Gaakeer (Nieuwdorp). Aantal toeschouwers: 155. Bruse Boys verloor al eens zeven keer op rij - De zes nederlagen zijn nog geen clubrecord voor Bruse Boys. De club ver loor in de afgelopen dertig seizoenen al eens zeven opeenvolgende wed strijden. Tot twee keer toe zelfs. Beide keren gebeurde dat echter op het op één na hoogste niveau. In het seizoen 1995/1996 en in het seizoen 1998/1999. De eerste keer handhaafde 'Bru' zich ondanks de serie nederlagen. De tweede keer niet. Volgende week zaterdag moet hekkensluiter Bruse Boys voor een heuse kop-staart-botsing naar Dinteloord om de reeks te doorbreken. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - DFS onttroonde in de derde klasse A koploper Dau wendaele door in Middelburg met 2-1 te winnen. Veere profiteerde en is na een 2-0-zege bij De Meeu wen de nieuwe koploper. SKNWK klopte Kapelle met 2-1 en ZSC'62 verloor thuis met 5-0 van Colijns- plaatse Boys. Dauwendaele-DFS 1-2: DFS stap te met de wil om te winnen in het veld en dat leek te ontbreken bij de gastheren. „Wij straalden niets uit", liet Dauwendaele-trainer Gérard de Nooijer dan ook weten. Hij zag dat Anco van der Linde DFS op voorsprong bracht. Via Francis Langemaire kwam Dau wendaele voor rust nog wel aan de gelijkmaker. In de tweede helft besliste DFS, dat aan vier kansen genoeg had om twee goals te maken, via Lenn art Padmos het duel. DFS deed met de zege goede zaken. Het elf tal van trainer Nico Schoute kwam in punten gelijk met Dau wendaele. AZW staat nog één punt voor en koploper Veere heeft een marge van drie punten op DFS. SKNWK-Kapelle 2-1: Kapelle start te goed in Nieuwerkerk en had aanvankelijk een overwicht. Naar mate de eerste helft vorderde kwam SKNWK beter in het spel. Na een o-o-ruststand opende SKNWK-speler Christian van Vos sen de score nadat doelman Youri Houtekamer een voorzet lóste. Via Job van de Vrie, die in de kruising schoot, kwam de ploeg van ex-SKNWK-trainer Adriaan Nieu- wenhuijse op gelijke hoogte. Beide pipegen leken zich te verzoenen met de gelijke stand, maar drie mi nuten in blessuretijd schoot Wilco de Valk SKNWK alsnog naar de overwinning. ZSC'62-Colijnsplaatse Boys 0-5: Dave Bout zorgde voor rust met een onvervalste hattrick voor 0-3. De derde goal, op aangeven van Pascal Hoogerheide, was er ééntje om in te lijsten. In de tweede helft was Michiel van der Weelde de aangever van Bouts vierde treffer. Door een doel punt van Sander van Ouwerkerk werd het in een éénzijdig duel uit eindelijk nog 0-5. AZW-Wolfaartsdijk 2-2 (1-0). Kana da Rosa Bernardo 1-0, Kana da Rosa Bernardo 2-0, Jan Kole 2-1, Harm Fluijt 2-2. De Meeuwen-Veere 0-2 (0-0). Edwin van Tatenhove 0-1, Giacomo Wattel 0-2. Rillandia-Heinkenszand 1-1 (1-1). Ah met Demir 1-0, Matthijs van de Dries 1-1. NIEUWERKERK - Het leek einde wed strijd voor Christian van Vossen. De aanvaller van SKNWK kreeg zaterdag tegen Kapelle geel van scheidsrechter Alsema uit Goes en volgens diens administratie was dat de tweede voor Van Vossen. En dus rood. Na ampel beraad mocht hij echter blijven staan. De scheids had een foutje gemaakt. Niet alleen SKNWK protesteerde, tegenstander Kapelle ondersteun de de woorden van de Nieuwerker- kers. Wat was er gebeurd? In de 11e minuut had SKNWK's num mer 3 (aanvoerder Martijn Neele) een gele kaart gekregen. De arbiter had echter genoteerd dat nummer 11 geel had ontvangen in de 3e mi nuut. Kan gebeuren. Het duel werd echter gewoon met 22 spelers afgesloten. - door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Mevo liep in de vier de klasse B in op de koplopers, want door een 4-2-zege bij Brou wershaven staat de ploeg van trai ner Leen Koster nog maar drie punten achter op SPS én Yerseke. WIK'57 verloor op eigen veld met 1-3 van Vosmeer en dat betekende de zesde nederlaag op rij voor de ploeg uit Kerkwerve. Brouwershaven-Mevo 2-4: Na drie minuten leidde een afstands schot van Jaouad Fertoute al tot de 1-0, maar nog geen twee minuten later zorgde Thomas Vos al voor de 1-1. In de 23e minuut zette Cle ment van Splunder een aanval op en via Frank Kristelijn kwam de bal bij Patrick Berrevoets die Brou wershaven voor de tweede keer aan de leiding bracht. Vijf minu ten voor rust kon de doelpunten maker vertrekken. Hij reageerde zich af op Remco van der Wekken nadat er eerst een overtreding op hem werd gemaakt en hij vervol gens de bal tegen zich aangescho ten kreeg. De ondertalsituatie brak Brouw in het vervolg van de Schouwse derby op, want na rust ging het kaarsje bij de hardwerken de en nog steeds gehavende thuis ploeg langzaam uit. In de 70e mi nuut zorgde Thomas Vos van kor te afstand voor de 2-2. Via Jan- Thijs Berrevoets kwam Mevo op voorsprong en Lee Mol maakte daarna met een solo én de vierde Mevo-goal aan alle onzekerheid een eind. WIK'57-Vosmeer 1-3: De ploeg uit Kerkwerve kon het ook tegen Vos meer niet bolwerken. Mourad Ti- hani opende namens de bezoekers de score en Rachid Bouhoudane zorgde voor 0-2. Nog voor het ver strijken van de eerste helft zorgde Mohammed Bouhoudane al voor de 0-3 en was de wedstrijd feitelijk beslist. Na rust kon de thuisploeg, die voor de zesde achtereenvolgende week verloor, nog wel wat terug doen. Uit een corner kopte Bart Boot de 1-3 binnen, maar verder kwamen de mannen van trainer Patrick de Broekert niet. Kruiningen-Yerseke 1-4 (1-1). Anto- nis Riedijk 0-1, Edwin van Houte 1-1, Nigel Beenhakker 1-2, Nigel Beenhak ker 1-3, Nigel Beenhakker 1-4. Stavenisse-Krabbendijke 0-9 (0-1). Ronny Zweedijk 0-1, Danny Weber 0-2, Kees van Putte 0-3 (eigen doelpunt), Ronald Zuidweg 0-4, Ronny Zweedijk 0-5, Elco Jansen 0-6, Pieter Zandee 0-7, Elco Jansen 0-8, Elco Jansen 0-9. SPS-Smerdiek 1-1 (0-0). Willem Bevel ander 1-0, Hilbert Brinkman 1-1. m RggpHIHHIMI mSïW'. Mevo-aanvaller Thomas Vos duelleert om de bal in het duel met Jurrian de Ruiter van Brouwershaven. foto Dirk-Jan Gjeltema ZPR'84-Waarde 3-5 (2-3). Frank Lob- bezoo 0-1, Selcuk Yilmaz 1-1, Frank Lobbezoo 1-2, Mourad Gucun 2-2, Frank Lobbezoo 2-3, Frank Lobbezoo 2-4, Mourad Gucun 3-4, Maurice Hart- hoom 3-5. TT; jb,.. - Christian van Vossen valt tussen twee Kapelle-spelers, maar ploeggenoot Ri chard Bevelander gaat er met de bal vandoor. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27